Yüzbaşı
29 Ocak 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 394 (Bu ay: 0)
Gönderileri

O hurda server larınızın kapasitesini 2X yapın, multi hesap denetiminiz varmı bilmiyorum lakin direk sınırsız ban politikası uygulanırsa active gm ler eşliğinde 1 ay içinde geriye sadece normal kullanıcılar kalıcaktır, yıl 2021 halen server giriş üstünden fantezi yapılıyor, utanmadan bide anında erişim diye silk ile bilet satmaya çalışıyor. 

Not: Bahsi geçen yapım Silkroad TR - Gamegami

Gayet güzel paralar alıyorlar, donanım şaka gibi, arazi geniş, TV de pil derdide yok, soğutma konusunda yer sıkıntısıda yok, ufak bir soğutma bloğu konur her yükte 7/24 %100 verimle çalışır, adam akıllı donanım konmuyor, cihazın roket gibi çalışması lazım, 6-7K ve üzeri paralar veriliyor, koy içine snapdragon 730G, 4 GB Ram, 32 GB+ depolama "en azından". 

Bilindiği üzere yıllardır Android TV lere getirilmedi bu uygulama, lisans bekliyoruz vs. şeyler söylendi, halen bekliyorlardır :), onlar bekleye dursun "TV+" denemenizi öneririm, bir süredir kullanıyorum test amaçlı, genel olarak beğendim, birçok kanal mevcut ek olarak filmler vs. var, aylık 13 TL/17 TL. 

Merhaba, başlıktaki ürün, nakit alınıcak, fiyat 5020 TL, daha iyi bir öneriniz varmı ?, noname marka olmasın. 

Bütçe: 5 K Civarı

Piyasayı bir süredir takip etmiyorum detaylı olarak, şuan Intel Xeon 2690 v2 4 GHZ kullanıyorum X79 chipset ile, gün içinde bir gelişme oldu, elime ücretsiz Intel Xeon 2690 v4 gelicek yakın zamanda, yine O.C yapılı halde çalışıcağı için güzel bir anakart almam gerekiyor, aliexpress ten Asus un güzel bir anakartı vergiler dahil "4000 TL" civarına geliyor, tek maliyetim bu olucak, almaya değermi sizce ?  

Şuanki X79 kurulumda herhangi bir sorun yaşamıyorum ve yeterli geliyor rahat şekilde, bu geçiş bana performansın yanında teknolojik olarak faydalar sağlıycak kendinden M2 PCIE SSD, USB 3.1 desteği, vs. gibi.

Intel® Xeon® Processor E5-2690 v4 (35M Cache, 2.60 GHz) Product Specifications

Not: Sistem iş ve oyun amaçlı kullanılıyor, işten kasıt "Unreal Engine" ve bazı araçlar çalışıyor ek olarak çeşitli işlemler yapılıyor eş zamanlı olarak.

Not-2: Yoktur diye TR deki 2.ele bakmamıştım, güzel markalı anakart lar 3000 TL civarına bulunabiliyor, bu seçenekte söz konusu.

Artıları Ve Öneriler:

-Büyük Firmalar Minerlarını Salamıyorlar, Anında Ban Süresiz, Bireysel Satışlar Mevcut Ama Büyük Firmalar Giremediği İçin Sıkıntı Oluşturmuyor Fazla, Yani USKO(TRKO) Gibi Bütün Slotlar Firma Destekli GB Farm Çeteleri Tarafından Esir Alınmış Durumda Değil

-GM Ler Oldukça Aktif - Günde 10-15 Kişi Ceza Alıyor Minimum, Eskiden Bu Sayı Daha Fazlaydı, Bu Yaklaşım Sayıyı Bu Oranlara Kadar Düşürdü, Sıfırlanıcak İnş. :)

-Sadece TR Den Oluşmuyor :)

-Human Olmanız Tavsiye Edilir Şu Aşamada - Karus Sayısı Biraz Daha Fazla

-Dragon Box Vs. Gibi Saçmalıklar Yok

-Premium Pot Mevcut Store Da - USKO(TRKO) da Kaldırılmıştı GB Stoğu Erisin Diye :))

-USKO(TRKO) Gibi Etraf Kaynağı Belirsiz Itemler İçermiyor, Özellikle Ares - Dies USKO(TRKO) Da Bu Durum Hat Safada Zira Zamanında Neler Oldu Neler O Serverlarda, +10 Itemleri 900-1000 TL Satanlar Kaynıyordu.....

-Ortam Oldukça Canlı ve Seviyeli USKO(TRKO) ya Göre, Community Sağlıklı Genel Olarak, Arada Cinsler Var Tabi Heryerde Olduğu Gibi

Eksileri:

-PUS Fiyatları Biraz Daha Yüksek

TR local host tan çıkıp Global arena da oynamak istiyorsanız değerlendirmeniz önerilir, yakında tek server inmesi söz konusu olabilir zira Cypher varken diğerleri gereksiz kalıyor, piyasa dengeside oldukça iyi, sunucu kapasitesi arttırılıp bu tarz bir birleştirme yapılabilir. 

Hat değerlerimde değişen bir durum yok, yakınımda oturan bazı arkadaşlarda aynı sorunu yaşamakta, dolap uzaklığı 120M.

Durum yoruma açık, bunlar hep Starlink geldiği zaman geri yansıycak firmalara. 

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7b/3a/a0/7b3aa0577f6ea1db6174a61c5ca32a0b.jpeg&t=0&width=480&text=1

Konunun Amacı:

Kullanan kişiler için ortak bir buluşma noktası oluşturmak bilgi paylaşımı, sorun çözme vs. gibi açılardan, konunun çok aktif olmasını beklememekte fayda var zira network sektörü çok ilgi çeken bir mecra değil çoğu insan için. 

İşe Yarıyabilicek Bilgiler:

-Yazılım Güncellemesini Modeminizin İçinden TP Link Sunucularını Sorgulayarak Yapmanız Önerilir Zira Siteye Güncel Sürüm Geç Eklenebiliyor, Ek Olarak Uğraşmamış Olursunuz.

-"Tp Link Tether" İsimli Mobil Uygulamayı Kurmanız Önerilir, İşinize Yarıyabilir Temel Özelliklere Hızlı Erişim Açısından.

-Open WRT Kurmayı Düşünüyorsanız Şuan Tüm Modelleri Desteklemiyor.Güncel Destek Durumunu Bu Bağlantıdan Kontrol Edebilirsiniz.Aşağıdaki Video dan Kurulum Sürecini İzleyebilirsiniz.Kablosuz Bağlantı Üstünden Kurulum Yapmanız Önerilmez. 

-DNS Ayarlarınızı IPV4 "1.1.1.1 Ve 1.0.0.1" Ve IPV6 "2606:4700:4700::1111 Ve 2606:4700:4700::1001" Olarak Ayarlamanız Önerilir.DNS ler Cloudflare Aittir.

-Birçok Model TR Dil Seçeneği Sunmakta, Şahsen Sunmayan Görmedim Ama Olabilir.

-Yönetim Ayarlarından Log Seviyesinin Minimum Ayarını İhtiyacınıza Göre Ayarlamanız Önerilir Zira Aksi Halde Gereksiz Çok Fazla Log Birikiyor.

-İşletim Sistemi Tanıtım, TP Link Tüm Modellerinde Aynı Tasarım Dilini Kullanıyor Bu Bağlamda Bu Video Size Genel Olarak Fikir Vericektir.

Öneriler:

-Modem Router => "Archer VR2100, Archer VR400 V3". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)

-Router => "Archer AX50". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)

-Repeater => "RE 300". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)

Not: Tamamen Yoruma Açıktır, Farklı Kategorilerde Önerilerde Yapabilirsiniz Konu İçinde.

Devam Eden Süreçler:

-TP Link İşletim Sisteminde Bazı Şeyler Eksik DSL SNR Margin Ayarı, İndirme Yöneticisi Vs. Gibi.Bunlar Ve Fazlası İçin Gerekli İstekler Yapıldı Gerekli Yerlere. 

Şuan "Zyxel" ile çalışılıyor bildiğim kadarıyla lakin ilk tercih olarak "Keenetic" ikinci tercih olarak ise "TP Link" i öneririm , "Keenetic Extra DSL" veya "TP Link Archer VR400 V3" verilse oldukça hoş olur , şuan hali hazırda verilen modem ile arasında fiyat olarakta çok fazla bir fark söz konusu olmaz, 90 TL civarı farkeder ama çok daha iyi ve prestijli olur. 

Not: Piyasadaki fiyatlarını baz almayın turknet sağlayıcı olduğu için ve toptan aldığı için son kullanıcı ile aynı fiyattan almıyor doğal olarak.

DSL ayarlarından "SRA" isimli ayarı aktifleyin, sağlayıcı destek durumuna göre size yardımcı olabilir, bildiğiniz üzere hafta sonları cuma gününden başlıyarak yoğunluk oluşuyor bu bağlamda SNR ve hızda sıkıntılar olabiliyor, SRA aktiflediğiniz zaman kopma olmaması için hızlarda düzenleme yapar ve RESYNC olmasını engeller genel olarak, denemeniz önerilir duruma göre işinize yarıyabilir, aktifledikten sonra modeme restart atmanızda fayda var. 

Not: Benim işime yaradı, özellikle online yapımlarda bu durum çok sıkıntı olabilir zira çoğu yapım bunu tolere etmeyip RESYNC olamadan sizi disconnect eder.

Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 7 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 584
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.092 (Bu ay: 3.917)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 535 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.