Yüzbaşı
29 Ocak 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 388 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Artıları Ve Öneriler:


-Büyük Firmalar Minerlarını Salamıyorlar, Anında Ban Süresiz, Bireysel Satışlar Mevcut Ama Büyük Firmalar Giremediği İçin Sıkıntı Oluşturmuyor Fazla, Yani USKO(TRKO) Gibi Bütün Slotlar Firma Destekli GB Farm Çeteleri Tarafından Esir Alınmış Durumda Değil

-GM Ler Oldukça Aktif - Günde 10-15 Kişi Ceza Alıyor Minimum, Eskiden Bu Sayı Daha Fazlaydı, Bu Yaklaşım Sayıyı Bu Oranlara Kadar Düşürdü, Sıfırlanıcak İnş. :)

-Sadece TR Den Oluşmuyor :)

-Human Olmanız Tavsiye Edilir Şu Aşamada - Karus Sayısı Biraz Daha Fazla

-Dragon Box Vs. Gibi Saçmalıklar Yok

-Premium Pot Mevcut Store Da - USKO(TRKO) da Kaldırılmıştı GB Stoğu Erisin Diye :))

-USKO(TRKO) Gibi Etraf Kaynağı Belirsiz Itemler İçermiyor, Özellikle Ares - Dies USKO(TRKO) Da Bu Durum Hat Safada Zira Zamanında Neler Oldu Neler O Serverlarda, +10 Itemleri 900-1000 TL Satanlar Kaynıyordu.....

-Ortam Oldukça Canlı ve Seviyeli USKO(TRKO) ya Göre, Community Sağlıklı Genel Olarak, Arada Cinsler Var Tabi Heryerde Olduğu Gibi


Eksileri:

-PUS Fiyatları Biraz Daha YüksekTR local host tan çıkıp Global arena da oynamak istiyorsanız değerlendirmeniz önerilir, yakında tek server inmesi söz konusu olabilir zira Cypher varken diğerleri gereksiz kalıyor, piyasa dengeside oldukça iyi, sunucu kapasitesi arttırılıp bu tarz bir birleştirme yapılabilir. 

Hat değerlerimde değişen bir durum yok, yakınımda oturan bazı arkadaşlarda aynı sorunu yaşamakta, dolap uzaklığı 120M.


Durum yoruma açık, bunlar hep Starlink geldiği zaman geri yansıycak firmalara. 

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/7b/3a/a0/7b3aa0577f6ea1db6174a61c5ca32a0b.jpeg&t=0&width=480&text=1


Konunun Amacı:


Kullanan kişiler için ortak bir buluşma noktası oluşturmak bilgi paylaşımı, sorun çözme vs. gibi açılardan, konunun çok aktif olmasını beklememekte fayda var zira network sektörü çok ilgi çeken bir mecra değil çoğu insan için. İşe Yarıyabilicek Bilgiler:


-Yazılım Güncellemesini Modeminizin İçinden TP Link Sunucularını Sorgulayarak Yapmanız Önerilir Zira Siteye Güncel Sürüm Geç Eklenebiliyor, Ek Olarak Uğraşmamış Olursunuz.


-"Tp Link Tether" İsimli Mobil Uygulamayı Kurmanız Önerilir, İşinize Yarıyabilir Temel Özelliklere Hızlı Erişim Açısından.


-Open WRT Kurmayı Düşünüyorsanız Şuan Tüm Modelleri Desteklemiyor.Güncel Destek Durumunu Bu Bağlantıdan Kontrol Edebilirsiniz.Aşağıdaki Video dan Kurulum Sürecini İzleyebilirsiniz.Kablosuz Bağlantı Üstünden Kurulum Yapmanız Önerilmez. 


-DNS Ayarlarınızı IPV4 "1.1.1.1 Ve 1.0.0.1" Ve IPV6 "2606:4700:4700::1111 Ve 2606:4700:4700::1001" Olarak Ayarlamanız Önerilir.DNS ler Cloudflare Aittir.


-Birçok Model TR Dil Seçeneği Sunmakta, Şahsen Sunmayan Görmedim Ama Olabilir.


-Yönetim Ayarlarından Log Seviyesinin Minimum Ayarını İhtiyacınıza Göre Ayarlamanız Önerilir Zira Aksi Halde Gereksiz Çok Fazla Log Birikiyor.


-İşletim Sistemi Tanıtım, TP Link Tüm Modellerinde Aynı Tasarım Dilini Kullanıyor Bu Bağlamda Bu Video Size Genel Olarak Fikir Vericektir.


Öneriler:


-Modem Router => "Archer VR2100, Archer VR400 V3". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)


-Router => "Archer AX50". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)


-Repeater => "RE 300". (Güncellik => 21.03.2021 - Güncelleme Tarihi Günümüzden Çok Uzak İse Dikkate Almayınız)


Not: Tamamen Yoruma Açıktır, Farklı Kategorilerde Önerilerde Yapabilirsiniz Konu İçinde.Devam Eden Süreçler:


-TP Link İşletim Sisteminde Bazı Şeyler Eksik DSL SNR Margin Ayarı, İndirme Yöneticisi Vs. Gibi.Bunlar Ve Fazlası İçin Gerekli İstekler Yapıldı Gerekli Yerlere. 

Şuan "Zyxel" ile çalışılıyor bildiğim kadarıyla lakin ilk tercih olarak "Keenetic" ikinci tercih olarak ise "TP Link" i öneririm , "Keenetic Extra DSL" veya "TP Link Archer VR400 V3" verilse oldukça hoş olur , şuan hali hazırda verilen modem ile arasında fiyat olarakta çok fazla bir fark söz konusu olmaz, 90 TL civarı farkeder ama çok daha iyi ve prestijli olur. 


Not: Piyasadaki fiyatlarını baz almayın turknet sağlayıcı olduğu için ve toptan aldığı için son kullanıcı ile aynı fiyattan almıyor doğal olarak.

DSL ayarlarından "SRA" isimli ayarı aktifleyin, sağlayıcı destek durumuna göre size yardımcı olabilir, bildiğiniz üzere hafta sonları cuma gününden başlıyarak yoğunluk oluşuyor bu bağlamda SNR ve hızda sıkıntılar olabiliyor, SRA aktiflediğiniz zaman kopma olmaması için hızlarda düzenleme yapar ve RESYNC olmasını engeller genel olarak, denemeniz önerilir duruma göre işinize yarıyabilir, aktifledikten sonra modeme restart atmanızda fayda var. 


Not: Benim işime yaradı, özellikle online yapımlarda bu durum çok sıkıntı olabilir zira çoğu yapım bunu tolere etmeyip RESYNC olamadan sizi disconnect eder.

Satın almayı düşünüyorum , sizce nasıl daha iyi bir alternatif var mı ? , TP Link olması ve mesh destekli olması zorunlu.

Paket olarak eklensin, extra parasını verip yükseltelim.Mesela normal paket 95 TL mi 25-30 TL daha veriyim upload ım 20-30 MBPS olsun gibi.Şuanki upload hızları çok düşük download hızları kıvama geldi lakin artık 2000 yılında yaşamıyoruz upload ta oldukça önemli. 


Not: Yapa olmıyan altyapılar için bu söylemim.

Kendisi bir altyapı firmasına dönüşse ve servis sağlama kısmından tamamen çekilip turk net vs.. gibi firmalara bıraksa nasıl olur ? , şuanki kurulumda hem altyapı hem servis sağlama kısmında yer aldığı için tuhaf ve sıkıntılı bir durum oluşuyor piyasada kendiside zor durumda kalıyor bazı firmalar ile. 

Başlıktaki gibi.

Başlıktaki gibi arkadaşlar , bilgi bağlamında açıyorum konuyu zira halen HDD ile sistem kuran birçok kişi görüyorum , "orta ve üzeri" bir sistem kuruyorsanız ilerde çıkıcak ve şuanda hafiften çıkmaya başlıyan yeni nesil oyunlarda HDD ile sıkıntı yaşamanız muhtemel zira yapımlar "4.5-5+ GB" okuyan depolama çözümlerine göre yapılıyor , HDD ile oyun artık ayrı dünyaların elemanları. 

Hakkında
Konum: İstanbul
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 1 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 547
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 557
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.092 (Bu ay: 702)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 476 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.