Şimdi Ara

Windows 10 Sizce Nasıl?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dizüstü bilgisayarımda çıktığı ilk zamanlardan beridir Windows 10 kullanıyorum. Bazı zamanlar da masaüstü bilgisayarımda kullandım. Ancek kesinlikle beklediğimi bulamadım.
    - Arayüzü Windows 7'den bayağı kötü bence. Renkler falan çok itici. Siyah renk çok fazla. Hatta Winddws 8.1'den de kötü.
    - Bariz şekilde yavaş açılıyor ve hızlı başlatma aktifse kesinlikle yavaş kapanıyor. Hatta bazen kapanmıyor, düğmeden kapatmak gerekiyor. Mekanik disk olsun veya SSD olsun Windows 7'den bariz yavaş. Performans artsın diye Aero gibi efektlerin olmamasına rağmen bu böyle.
    - İlk açıldığında 5-10 dakika %100 disk kullanımı yapıyor. Bu sırada yazı yazarken bile imleç donuyor. Hatta sitelere girilmiyor.
    - Otomatik güncellemeleri ayrı bir bela. Windows 7'de güncellemeler beni nadir rahatsız ederken Windows 10'da çok rahatsız etti. Güncelleme çekerken ağı sömürüyor. Yetmiyor yüklerken de diski sömürüyor. Windows 7'de güncelleme başlatır, aynı anda ben de işime bakardım. Bunda öyle bir şey yok. Sanki 1 saatte belli etmeden kurmak varken 5 dakikada kurunca başı göğe erecek. Resmen bilgisarımı benim yerime o kullanıyor, çok lazım olursa ben öyle kullanıyorum gibi durum var. Windows 7 asla benden izinsiz yeniden başlatma yapmamışken Win 10 çok yaptı. Neyse ki bu aralar bunu kesti. Hatta bir ara kurmak istediğim programa bile karışıp kurdurmadı virüs falançolmadığı halde.
    - Bana Windows 10, Windows 7'de güzel olançne varsa çıkartılıp yerine pek de işe yaramayacak oyuncakların eklendiği bir işletim sistemi gibi geliyor.
    - Kurulumda bile insanı bezdiriyor. Bir sürü şey soruyor, Microsoft'a şunu yollayım mı bunu göndereyim mi diye. Sürücüleri otomatik indirip kuruyor. Kurmadan sorsa iyi olurdu çünkü hep eski ekran kartı sürücülerini indiriyor.
    Ben masaüstü bilgisayarımda bayağı önce Windows 7'ye geri dönmüştüm. Bu gidişle laptopda da geri döneceğim gibi. Windows 10 hakkında siz ne düşünüyorsunuz ve böyle sorunlar yaşadınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• SSD var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

SSD var mı ?

Şu an asıl şikayet ettiğim laptopta Intel Smart Response ile çalışan 24 GB bir SSD haricinde SSD yok. Ancak masaüstüde 2 tane Sandisk Extreme Raid0 ile bağlıydı. SSD sisteminde %100 disk kullanımına vurduramıyordu ama yine de Winddws 7'den yavaş açılıp yavaş kapanıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: goodbadugly2

Win 10 Win 3.1'den bugüne kadar gördüğüm en iyi Windows sürümü fakat en çok RAM ve sistem kaynağı kullananı. Açılışta güncelleme için tarama yapıyor ve Microsoft Compatibility Telemetry adında bir ajan raporlayıcı çalışıyor (%100 disk kullanan katil Microsoft ajanı bu). Windows Defender'ın tarama yaptığı da oluyor. PC 4dk boş bırakılırsa otomatik defrag yapmaya başlıyor. Bunların hepsini zar zor kapattım fakat hala her açılışta 1-2 dk tarama yapıyor ve sebebini bulamıyorum. Şu an açılıştaki 1-2 dk disk hareketi, herhangi bir program kurulduktan sonra kapatmama rağmen çalışan Compatibility Telmetry'yi görev yöneticisinden anında durdurmam dışında bir sorunum yok.

Siz de benzer sorunlar yaşamışsınız ve bir şeyleri kapatarak çözüm bulmaya çalışmışsınız. İşletim Sistemi kurulduğu anda bir şeyleri kapatmak için kullanıcıyı arayışa sokuyorsa bence iyi değildir. Arka planda gerekli işlemleri kullanıcının rahatını bozmadan yapması gerekir. Windows 7 kurduğumda hiçbir şeyi kapatma gereksinimi duymuyor sadece güncellemeleri almaya ve yazılımlarımı kurmaya çalışıyordum.

Microsoft işi gitgide batırıyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasan07-36

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

SSD var mı ?

Şu an asıl şikayet ettiğim laptopta Intel Smart Response ile çalışan 24 GB bir SSD haricinde SSD yok. Ancak masaüstüde 2 tane Sandisk Extreme Raid0 ile bağlıydı. SSD sisteminde %100 disk kullanımına vurduramıyordu ama yine de Winddws 7'den yavaş açılıp yavaş kapanıyordu.

Windows 10 maalesef raid ortamına uygun bir işletim sistemi değil özellikle 1607 sürümü tam bir kiralık katil sistem donanımlarının içine ediyor zırt bırt donma ve mavi ekran vererek. windows 8.1 -8 - 7 ortamında ne donma nede mavi ekran sorunu yok. FX 8350 işlemci 2400 mhz g-skil rijaws ram 8 gb gigabyte gaming anakart en son çıkan seri usb type c ve 3.1 bağlantılarına sahip hem raid 0 hemde raid 5 ssd kullanarak denedim yemiyor 3 gün sonunda hiç olmaması gerektiği şekilde hantallaşıyor Windows 10.

Windows boot süresi yaklaşık bazen 7 dakika sürüyordu en kısa boot süresi 2 dakika 45 saniye Windows 10 ortamında. Windows 7 ortamında 25 sn civarı 8 ortamında 12 sn civarı

Windows 10' un genetiğinde olan bir sıkıntı var tıpkı Vista işletim sistemi gibi. server 2016 yazılımı da psikopat kasıyor 2012 server kurunca aynı makinaya hızına yetişilemiyor makinanın.
  • Bence Windows 10 harika olmuş. 28 Temmuz'dan beri kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Kendime göre gizlilik ayarlarını yaptım. Her güncelleştirmede daha da iyiye gidiyor ve yeni güzel özellikler ekleniyor daha ne olsun. Windows 7 çok yavaş açılıyordu 10 ise çok hızlı açılıyor 8 senelik laptopumda. Sonuç olarak son kullanıcı için gayet iyi bir işletim sistemi olmuş bence. Üst düzey kullanıcılar için yorum yapamayacağım.
  • illuminati ve NSA izliyor ama son güncellemelerle güzel oldu win 10. ilk kurdugumda ses simgesi kayboluyordu oyunlarda sıkıntım vardı. simdi bunlar yok. bence tek eksiği arayüz. vista win 7 karışımı daha dolgun bir arayüz gelmeli. suan çok düz geliyor bana
  • hocam galiba windows 10 u yükseltme yoluyla yüklemişsiniz ondan kasıyordur temiz kurulum yapın eski sürüm driver yükleme sorunu için aşağıda vereceğim linkteki reg dosyasını indirin ayrıca haftada 1 defa disk birleştirme yapmanızı tavsiye ederim

http://10.enpedi.com/2015/09/windows-10-windows-update-uzerinden.html
  • Sistemin özelliklerine gore degisir. Benim sistemim; 8 GB RAM, NVIDIA GT840M ekran kartı, i5 islemci. 8.1e gore daha dusuk performans aliyorum ve daha geç açılıyor. örneğin 8.1de cs go da 150 200 fps arasi oynarken win10da 150lerde ve fps drop yaşıyorum. Bu sorun sadece bende de olabilir. Güçlü bir bilgisayarın varsa kurabilirsin

• 60 FPS üstü gereksiz.
  • Windows 10 un açılış hızı çok iyi ayrıca multimedia ve ev kullanıcıları için gayet kullanışlı. Ancak oyun bilgisayarı için en iyisi windows 7. Windows 7 nin tek eksi yönü ssd olmayan bilgisayarlardaki açılış hızı çok yavaş. Windows 10 ne zaman oyun konusunda ilerleme kaydederse o zaman geçişler artar. %100 disk sorunu çok büyük bir problem nedense windows 8.1 de olduğu gibi bu kronik hastalık windows 10da da görülmekte.
  • Istersen buraya da bi göz at. İşine yaraya bilir.http://bilmediginhersey.com/en-iyi-windows-surumu-hangisi-windows-7-8-8-1-10/
  • W7 candır beyler. Hep söylüyorum dinlemiyorsunuz. Benim Bilgisayarım hiçbir sorun yokken çalışmaktan vazgeçene kadar w10 a GEÇMİYCEEEEEM

Bu da tahminen 2040 yıllarına tekabül ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efe Yakup Karahanlı -- 25 Şubat 2017; 22:24:57 >
  • Arkadaşlar ben de sapphire rx 480 li pc toplayacağım. Win 10 illa gerekli mi ? Bu directix 12 için . Orjinaline 400 tl vermeye gerek varmı korsan yükletirsem problem olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

W7 candır beyler. Hep söylüyorum dinlemiyorsunuz. Benim Bilgisayarım hiçbir sorun yokken çalışmaktan vazgeçene kadar w10 a GEÇMİYCEEEEEM

Maalesef Windows 7'yi 2040 yılına kadar kullanamayacaksın.

Yeni işlemciler Windows 7 çalıştırmayacak, kullanmana izin vermeyecek. Intel "Skylake" işlemcileri Windows 10 öncesini destekleyen son işlemciler olacak. Intel "Kaby Lake" ve sonraki işlemciler Windows 10 öncesini desteklemeyecek.

AMD cephesi de aynı şekilde:
    AMD Ryzen Windows 7 Desteği Sunmayacak

Ben hiç yeni işlemci kullanmayacağım, eski işlemcilerle mutlu mesut yaşayacağım diyorsan 2040 yıllarına kadar Windows 7 kullanabilirsin. Allah sabır versin.
  • Belki Mozilla Firefox bile desteklemez senin eski Windows sürümünü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoubleDragon

quote:

Orijinalden alıntı: EfeYakupKarahanlı

W7 candır beyler. Hep söylüyorum dinlemiyorsunuz. Benim Bilgisayarım hiçbir sorun yokken çalışmaktan vazgeçene kadar w10 a GEÇMİYCEEEEEM

Maalesef Windows 7'yi 2040 yılına kadar kullanamayacaksın.

Yeni işlemciler Windows 7 çalıştırmayacak, kullanmana izin vermeyecek. Intel "Skylake" işlemcileri Windows 10 öncesini destekleyen son işlemciler olacak. Intel "Kaby Lake" ve sonraki işlemciler Windows 10 öncesini desteklemeyecek.

AMD cephesi de aynı şekilde:
    AMD Ryzen Windows 7 Desteği Sunmayacak

Ben hiç yeni işlemci kullanmayacağım, eski işlemcilerle mutlu mesut yaşayacağım diyorsan 2040 yıllarına kadar Windows 7 kullanabilirsin. Allah sabır versin.

Öyle mi?

O zaman ben de Linux'a geçerim. Android e geçerim, ay çekirdeğinden işletim sistemi yazarım..

Ha hiç mi olmadı, o zaman hesap makinesi kullanırım da yine de geçmem.

• Hee yazarsın işletim sistemi. Bilgisayara da Android yüklersin veya hesap makinesiyle devam edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ejihov -- 28 Şubat 2017; 18:45:28 >
  • Güncelleştirmeler açıkken sürekli bir şeyler indirip yüklüyordu ne oyun oynayabiliyordum ne de neti kullanabiliyordum bu da canımı sıkıyordu. Ben bilgisayarı değil de bilgisayarım beni yönetiyordu sanki. Sonra Windows Update i tamamen kaldırdım. Onedrive gibi gereksiz uygulamaları kaldırdım o saçma ve bir işe yaramayan antivirüsüde kapadım ve huzura eriştim. Windows 8 yüklüydü makinada 8.1 e geçtim ordan da 10 a atladım. Bence en iyisi 8.1 di şimdiki aklım olsa 10 ile uğraşmazdım bile. 8.1 de oyunlardan aldığım fps ile 10 arasında bariz fark var. W10 daha oturmadı gelişecek elbet düzelir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.