Şimdi Ara

Format atacağım: Windows 7 mi, Vista mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
25.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bilgisayarımı alalı 14 ay oldu ve hala format atmadım, ihtiyaç hissetmedim, hiç de teklemedi çok şükür. Ama artık bir formatın zamanı geldi diye düşünüyorum ve format atacağım. Fakat bir konuda yardımınıza muhtacım. Formattan sonra 7 mi kurayım, Vista mı?

Şimdiye kadar kaç gb.lık güncelleme yaptım Vistaya, formattan sonra tekrar kurduğumda hiçbiri olmayacak ve tekrar sorun olacak diye düşünüyorum. Tabi güncellemeleri yedekleme imkanım var mı onu bilmiyorum.

Windows 7'ye geçme sebebim malum, daha yeni ve daha eksiksiz bir işletim sistemi diye geçiyor, ama forumda çok sıkıntı çekene rastladım, bu da benim gözümü biraz korkuttu. Şu an için tek cazip yanı güncellemeyle uğraşmayacak olmam.

Benim bildiklerim bu kadar konuyla ilgili. Sizin de ekstradan bildikleriniz mutlaka vardır, paylaşırsanız sevinirim. Bu arada bilgisayarım Dell Inspiron 1520, 3GB ram, 2.4gHz core2duo, ve 32 bit işletim sistemine sahip.

• windows 7 professional ı öneririm tamamen sorunsuz çalışıyor ve vistaya göre daha performasnlı diyebilirim...amd dual 2.1 işlemci 3 gb ram ati hd 3200 notebookumda kullanıyorum performansı çok iyi xp ve vistayı aramazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: istannbullu34

windows 7 professional ı öneririm tamamen sorunsuz çalışıyor ve vistaya göre daha performasnlı diyebilirim...amd dual 2.1 işlemci 3 gb ram ati hd 3200 notebookumda kullanıyorum performansı çok iyi xp ve vistayı aramazsınız...
    Tabii ki Windows 7. XP kadar stabil Vista kadar kullanışlı bir işletim sistemi. Kaldı ki Vista doğası gereği sorunlu bir işletim sistemi. Vista mı XP mi desen XP derdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Tyler Durden__

Tabii ki Windows 7. XP kadar stabil Vista kadar kullanışlı bir işletim sistemi. Kaldı ki Vista doğası gereği sorunlu bir işletim sistemi. Vista mı XP mi desen XP derdim

Alıntıları Göster
    windows 7 yükle xp den bile hızlı diyebilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: emrebab-92

windows 7 yükle xp den bile hızlı diyebilirim

Alıntıları Göster
    arkadaslar tamam bu isletim sistemi iyi güzel fakat ben taskbar harıc vistadan bi artısını goremedım yani bende win7 kullanıyorum fakat ek ozellik olarak pek bisey goremedım yani ayrıca vistada okadar berbat bi isletim sistemi degil son derece stabil kullandım 1 sene kadar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

arkadaslar tamam bu isletim sistemi iyi güzel fakat ben taskbar harıc vistadan bi artısını goremedım yani bende win7 kullanıyorum fakat ek ozellik olarak pek bisey goremedım yani ayrıca vistada okadar berbat bi isletim sistemi degil son derece stabil kullandım 1 sene kadar..

Alıntıları Göster
    Pc'nde 3 gb ram varmış tabiki vistada yavaşlama olmaz.Vista için önerilen ram miktarı 1.5 gb win7 içinde ortalama aynısı

• quote:

Orijinalden alıntı: N-0NE

Pc'nde 3 gb ram varmış tabiki vistada yavaşlama olmaz.Vista için önerilen ram miktarı 1.5 gb win7 içinde ortalama aynısı

Alıntıları Göster
    Kendimde windows seven kullanıyorum şuan çok menmunum tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: vBulletin

Kendimde windows seven kullanıyorum şuan çok menmunum tavsiye ederim

Alıntıları Göster
    windows7 64 bit laptopta ve desktopta
    sorunyok şimdilik hızlı diyebilirim.
    16sn açılış 4.5sn kapanış
  • quote:

Orijinalden alıntı: semih37

windows7 64 bit laptopta ve desktopta
    sorunyok şimdilik hızlı diyebilirim.
    16sn açılış 4.5sn kapanış

Alıntıları Göster
    Arkadaşım sistemde 2 gb varsa son derece stabil ve performanslı VİSTA servicepack 2 li sistem kur.KAfan rahat olur.Ben 3 senedir formatsız performanslı kullanıyorum

O şişirilen win7 hem dedikleri kadar performanslı değil hemde daha sistem oturmadı.Önce bi yamasınlar geçersin ona.

• quote:

Orijinalden alıntı: L.o.T.u.S

Arkadaşım sistemde 2 gb varsa son derece stabil ve performanslı VİSTA servicepack 2 li sistem kur.KAfan rahat olur.Ben 3 senedir formatsız performanslı kullanıyorum

O şişirilen win7 hem dedikleri kadar performanslı değil hemde daha sistem oturmadı.Önce bi yamasınlar geçersin ona.

Alıntıları Göster
    Ben hala anlamıyorum Vista-XP karşılaştırması yapan arkadaşları ya XP dediğiniz sistem ilk kuruluşunda tamam canavar ama bir iki programdan sonra yığılıp kalan bir işletim sistemi ve bunuda Vista ile karşılaştırmayın lütfen . Vista XP den cok cok daha üstün bir sistemdir . Win 7 mi Vista mi diyorsan Win7 daha tam oturmadı gerek eski programlarda gerek bazı driverlerde sorun yaşatıyor . Ama hep güncel şeyler kullanıyorsan Win7nin sorun cıkaracağını sanmıyorum . Ama ben yine de Vista sp2 diyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 454furkan -- 13 Ekim 2009; 13:01:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 454furkan

Ben hala anlamıyorum Vista-XP karşılaştırması yapan arkadaşları ya XP dediğiniz sistem ilk kuruluşunda tamam canavar ama bir iki programdan sonra yığılıp kalan bir işletim sistemi ve bunuda Vista ile karşılaştırmayın lütfen . Vista XP den cok cok daha üstün bir sistemdir . Win 7 mi Vista mi diyorsan Win7 daha tam oturmadı gerek eski programlarda gerek bazı driverlerde sorun yaşatıyor . Ama hep güncel şeyler kullanıyorsan Win7nin sorun cıkaracağını sanmıyorum . Ama ben yine de Vista sp2 diyorum .

Alıntıları Göster
    az biraz sabret win 7 cıkcak su an piyasadakilerin hepsi beta illa xp yüklemicem diyosan.Eğer oyun oynuyorsan pc inde oyun oynamak senin için önemli ise kesin xp kur bana göre .ama oyun önemli değilse sp 2 li fista 64 bit gayet güzel oyun dısında. win 7 şimdi kursan 20 gün sonra şimdi win 7 kur diyenlerin hepsiyle beraber çıkçak tam sürümü bir daha yüklüceksin o yüzden win 7 ye sabır diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Nemesis-cpa

az biraz sabret win 7 cıkcak su an piyasadakilerin hepsi beta illa xp yüklemicem diyosan.Eğer oyun oynuyorsan pc inde oyun oynamak senin için önemli ise kesin xp kur bana göre .ama oyun önemli değilse sp 2 li fista 64 bit gayet güzel oyun dısında. win 7 şimdi kursan 20 gün sonra şimdi win 7 kur diyenlerin hepsiyle beraber çıkçak tam sürümü bir daha yüklüceksin o yüzden win 7 ye sabır diyorum

Alıntıları Göster
    Birşeyi bilmiyosanız susmanız daha yararlı, Win 7 nin şu an piyasada olan RTM sürümü ile çıkacak olan sürüm birebir aynıdır, beta felan değildir. RTM developer lara yani marka pc lere kendi özel yazılımlarını içine ekleyip satabilmeleri için yollanan sürümdür ve 22 ekimden çıkacak olandan hiç bir farkı yoktur. Betaymış, hey allahım ya... Sanki adamlar 1 gece de basacak milyar dvd yi hemen sabahı da yayınlayacak 22 sinde..

Rahatlıkla win 7 kurabilirsin arkadaşım, uyumsuzluk felan hikaye, uyumsuz olan programa sağ tıklayıp uyumluluktan vista veya xp yaparsın uyumsuz olanda çalışır gümbür gümbür. RTM 7600.16385 sürümü olmasına dikkat et.

Denenmiştir...

• quote:

Orijinalden alıntı: 2smoke

Birşeyi bilmiyosanız susmanız daha yararlı, Win 7 nin şu an piyasada olan RTM sürümü ile çıkacak olan sürüm birebir aynıdır, beta felan değildir. RTM developer lara yani marka pc lere kendi özel yazılımlarını içine ekleyip satabilmeleri için yollanan sürümdür ve 22 ekimden çıkacak olandan hiç bir farkı yoktur. Betaymış, hey allahım ya... Sanki adamlar 1 gece de basacak milyar dvd yi hemen sabahı da yayınlayacak 22 sinde..

Rahatlıkla win 7 kurabilirsin arkadaşım, uyumsuzluk felan hikaye, uyumsuz olan programa sağ tıklayıp uyumluluktan vista veya xp yaparsın uyumsuz olanda çalışır gümbür gümbür. RTM 7600.16385 sürümü olmasına dikkat et.

Denenmiştir...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar benim dizüstü 1.6ghz amd turion64 x2 ve 1 gb ram var. Ama ramı 2 gb yapacağım sorunsuz çalışır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: garaser

Arkadaşlar benim dizüstü 1.6ghz amd turion64 x2 ve 1 gb ram var. Ama ramı 2 gb yapacağım sorunsuz çalışır mı?

1 gb ramlede rahatça çalışır denemeye değer diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: istannbullu34

quote:

Orijinalden alıntı: garaser

1 gb ramlede rahatça çalışır denemeye değer diye düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Laptopumun şarj aleti bozulduğu için bir haftadır kullanamıyorum, daha bir hafta daha kullanamayacağım. Bu yüzden anca haftaya yükleyebilirim ama RTM sürümünü özellikle arayacağım. Ben önceki ağustos ayından beri(yaklaşık 15 aydır) bilgisayara aldığımda yüklü olan vistayı kullanıyordum ve hiç format atmamıştım. Ama artık zamanı geldi diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇandıR

Hepinize teşekkürler arkadaşlar. Laptopumun şarj aleti bozulduğu için bir haftadır kullanamıyorum, daha bir hafta daha kullanamayacağım. Bu yüzden anca haftaya yükleyebilirim ama RTM sürümünü özellikle arayacağım. Ben önceki ağustos ayından beri(yaklaşık 15 aydır) bilgisayara aldığımda yüklü olan vistayı kullanıyordum ve hiç format atmamıştım. Ama artık zamanı geldi diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    win 7 derim bende kurmayı düşünüyorum şu sıralar

• quote:

Orijinalden alıntı: asdet

win 7 derim bende kurmayı düşünüyorum şu sıralar

Alıntıları Göster
    bnde 3 işetim sistemi arasında kaldım hangisi daha iyidir w7 mi xpmi vistamı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bedoo01

bnde 3 işetim sistemi arasında kaldım hangisi daha iyidir w7 mi xpmi vistamı

Alıntıları Göster
    VİSTA tamamen tuzak bir sistem idi.

Vista çok hatalı oluğu için parayı kazandırlar ardından Windows 7'yi piyasaya sürdüler.
    Windows 7, vistadan biraz daha hızlı ve daha az hatalı. Mecburen windows7 yüklemelisin

Siteler program desteğinde windows XP ve windows 7 yazar. Vistayı bile yazmıyorlar, vista piyasadan silindi aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .i.

VİSTA tamamen tuzak bir sistem idi.

Vista çok hatalı oluğu için parayı kazandırlar ardından Windows 7'yi piyasaya sürdüler.
    Windows 7, vistadan biraz daha hızlı ve daha az hatalı. Mecburen windows7 yüklemelisin

Siteler program desteğinde windows XP ve windows 7 yazar. Vistayı bile yazmıyorlar, vista piyasadan silindi aslında.

Alıntıları Göster
    Neden Win Kuracaksında ?
    İndir Pardus'u Kur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Abdulkadir12_12

Neden Win Kuracaksında ?
    İndir Pardus'u Kur.

Alıntıları Göster
    Win7'den şaşma..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.