Şimdi Ara

windows 10 kullananları sıkıntılardan kurtarıyorum !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • öncelikle merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 sene önce şu laptopu aldım --->https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-k556uq-dm555t-i7-7500u-12g-1t-2g-nvidia-940mx-15-6-w10-344499005

içinde orjinal windows10 yüklü olarak geldi. Sistem ortalamaların üstünde olduğundan en azından hiçbir program açık değilken masaüstünde bir klasöre tıkladığımda doğal olarak 1 saniye içinde açılması bekledim ancak hep ağırdı. windows 10 da klasikleşen disk kullanım %100 sorunu dahil birsürü sorun yaşadım. Bios güncellemeri windows güncellemeri asus sistem güncellemeri windows performans ayarları derken bilgisayarım zamanla daha iyi hale geldi ancak birde ne göreyim ? normal işlerim için bilgisayarı kapatıp ertesi sabah açmak için tuşa bastığımda bilgisayarım açılmıyordu windows gelmiyordu. Her yolu denedim ancak son çağre olarak format atmaya karar verdim . verdim de 1 tb harddisin sadece 260 gb'ı doluyken format atamıyor harddisk dolu hatası alyordum baktıgımda 900 gb dolu gozukuyordu. Fazla uzatmadan diski tamamen sıfırlayıp format attım tekrardan tüm güncellemeri yaptım tüm ayarları yaptım tabiki bunlar aşırı çok zaman alıyor yeniden kullanılabilir hale getirdim bilgisayarı ancak 4 gün önce yaşadığım sorun artık canıma tek etti. Durduk yere windows hiçbir Wifi görmemeye başladı . internetten çok araştırdım ve ne yazık ki buda kronik windows 10 sorunu olduğunu anladım Yaklaşık 4-5 saatlik uğraşı sonucunda sorunu çözemediğimden tekrardan format atmak zorunda kalacağımı anlayıp windowsun kurulu olmadığı diske oyunlarımı ve kişisel bilgilerimi yedekledim. Kuzenim bana aylardır abi windows 10 pro yükle diye yalvarıyordu çünkü kendisi benimki gibi iyi bir bilgisayar almış ancak donmasından kasmasından dolayı neredeyse bilgisayarı kıracak noktaya gelmişti ve arkadaşı tavsiyesiyle windows 10 pro yüklemiş.Ulan ne kadar farkedebilir ki diyip ciddiye almamıştım ancak son yaşadığım sorun biraz da bahane oldu ve korsan windows 10 pro yükledim (daha sonra programlarla orjinal yapılıyor araştırırsanız biraz çok basit şekilde yapabilirsiniz.) Şuan 4 gündür sistemim o kadar hızlandı ki anlatamam ve inanmayabilirsiniz belki ama sistem ssd olmadan 3 saniyede açılıyor hiç bir ayar yapmadan ne %100 disk sorunu yaşıyorum ne de en ufak bi takılma var bildiğiniz akıyor. Windows 10 da çok sorun yaşayanlar olduğunu ve olacağını biliyorum. O kadar para veriyoruz bilgisayar alıyoruz yazık günah paralara.. benden size bir kardeş tavsiyesi en ufak tereddütte kalmadan lütfen pro ya geçin ve keyfini yaşayın.

• 3300 tl ye laptop al 10 tl lik lisans yerine korsan kullan ilgançç

https://urun.n11.com/isletim-sistemi/windows-10-pro-3264-bit-turkce-orjinal-lisans-P246215256
  • Güzel tavsiye teşekkürler
  • Okumadım.

Win update ve Arka plan aktarıcısını çalıştır>services.msc kısmından kapatırsan sorun çözülür.

Pro veya başka sürüm olması ile alakası yok.
  • Her yolu denedim ancak son çağre den sonrasını okumak istesem de okuyamadım.
  • hmmm aklımda bulunsun o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: aurosonic

3300 tl ye laptop al 10 tl lik lisans yerine korsan kullan ilgançç

https://urun.n11.com/isletim-sistemi/windows-10-pro-3264-bit-turkce-orjinal-lisans-P246215256
    Sana ne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gençler konu win 10 pro virali gibi dursa da sadece size iyilik olsun diye tavsiye veriyorum olumsuz şeyler yazmak yerine ciddiye almayıp yüklemezsiniz olur biter ayrıca şunu yap bunu yap tarzı tavsiye de vermenize gerek yok yapılabilecek herşeyi yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Update olayını halletse başka bi şey istemiyorum, kapattığım halde güncelleme yapıp duruyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ltsb kullanın hocam Win10 entrerprise ltsb 2016 forumda konusu var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aynı dert bendede var laptap hp pavilion i7 hq6700 16 ram 960m modeli. Ciddi ciddi 2007 model pentium e2180 li pc daha hızlı açılıyor. Win üzerinden sıfırlama filan biraz hızlandırıyor.

• okumadım

WINDOWS 7 ADAM GİBİ ADAMDIR GİTTİĞİ YERE KADAR WINDOWS 7 KULLANICAZ

• quote:

Orijinalden alıntı: Boreman Lames

okumadım

WINDOWS 7 ADAM GİBİ ADAMDIR GİTTİĞİ YERE KADAR WINDOWS 7 KULLANICAZ
    şaşırmadım herkes senin gibi ülkenin hali ortada
  • win 7 candır gerisi heycandır demiş atalarımız
  • Yazmayı_Severim kullanıcısına yanıt
    cmd'yi yönetici olarak aç

sc delete wuauserv

komutunu yaz update cort

Olmadı dws indir oradan kapat.Telemetry ve metro arayüzündeki saçma sapan windows uygulamalarınıda kapatabilirsin.

https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases/download/2.2.2.2/DWS.exe

Github'ı microsoft satın aldı, acaba bu programın geliştiriciyi banlar mı

• Benim ekran kartıda 940mx. Desteklese mac os kuracaktım ama lanet nvidia desteklemiyor. :D
  • Özet: Windows 10 Pro alın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.