E

Er
24 Eylül 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
öncelikle merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 1 sene önce şu laptopu aldım --->https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/asus-k556uq-dm555t-i7-7500u-12g-1t-2g-nvidia-940mx-15-6-w10-344499005

içinde orjinal windows10 yüklü olarak geldi. Sistem ortalamaların üstünde olduğundan en azından hiçbir program açık değilken masaüstünde bir klasöre tıkladığımda doğal olarak 1 saniye içinde açılması bekledim ancak hep ağırdı. windows 10 da klasikleşen disk kullanım %100 sorunu dahil birsürü sorun yaşadım. Bios güncellemeri windows güncellemeri asus sistem güncellemeri windows performans ayarları derken bilgisayarım zamanla daha iyi hale geldi ancak birde ne göreyim ? normal işlerim için bilgisayarı kapatıp ertesi sabah açmak için tuşa bastığımda bilgisayarım açılmıyordu windows gelmiyordu. Her yolu denedim ancak son çağre olarak format atmaya karar verdim . verdim de 1 tb harddisin sadece 260 gb'ı doluyken format atamıyor harddisk dolu hatası alyordum baktıgımda 900 gb dolu gozukuyordu. Fazla uzatmadan diski tamamen sıfırlayıp format attım tekrardan tüm güncellemeri yaptım tüm ayarları yaptım tabiki bunlar aşırı çok zaman alıyor yeniden kullanılabilir hale getirdim bilgisayarı ancak 4 gün önce yaşadığım sorun artık canıma tek etti. Durduk yere windows hiçbir Wifi görmemeye başladı . internetten çok araştırdım ve ne yazık ki buda kronik windows 10 sorunu olduğunu anladım Yaklaşık 4-5 saatlik uğraşı sonucunda sorunu çözemediğimden tekrardan format atmak zorunda kalacağımı anlayıp windowsun kurulu olmadığı diske oyunlarımı ve kişisel bilgilerimi yedekledim. Kuzenim bana aylardır abi windows 10 pro yükle diye yalvarıyordu çünkü kendisi benimki gibi iyi bir bilgisayar almış ancak donmasından kasmasından dolayı neredeyse bilgisayarı kıracak noktaya gelmişti ve arkadaşı tavsiyesiyle windows 10 pro yüklemiş.Ulan ne kadar farkedebilir ki diyip ciddiye almamıştım ancak son yaşadığım sorun biraz da bahane oldu ve korsan windows 10 pro yükledim (daha sonra programlarla orjinal yapılıyor araştırırsanız biraz çok basit şekilde yapabilirsiniz.) Şuan 4 gündür sistemim o kadar hızlandı ki anlatamam ve inanmayabilirsiniz belki ama sistem ssd olmadan 3 saniyede açılıyor hiç bir ayar yapmadan ne %100 disk sorunu yaşıyorum ne de en ufak bi takılma var bildiğiniz akıyor. Windows 10 da çok sorun yaşayanlar olduğunu ve olacağını biliyorum. O kadar para veriyoruz bilgisayar alıyoruz yazık günah paralara.. benden size bir kardeş tavsiyesi en ufak tereddütte kalmadan lütfen pro ya geçin ve keyfini yaşayın.
izmirden çıktım Galatasaray Göztepe maçını izlemeye geldim.İlk gelişim değil ancak yaklaşık 5 senedir gelmiyorum. Bu ne arkadaş bir kere arap istilasına uğramış şehir heryerde araplar var. İstinye park diye bir avm ye gittim bu zenginlik değil tamamen israf ve gösteriş budalılığı tiksindim insanalrdan. Şehrimin takımını destekliyorum her maçına da giderim ancak çocukluğumdan beri Galatasaraylıyım birdaha kim bilir ne zaman geleceğim dedim ve galatasaraydan aldım biletimi ancak maça girerken yaşanan süreçten maçtan sonrasına kadar ayrı nefret ettim. Göztepeli kardeşlerim deli gibi içer eder ama yardıma ihtiyacın olduğu zaman insan gibi herkes birbirine yardım eder sıcak davranır stada gittiğinde aynı takımı destekliyorsun sonuçta senin için o kişi kardeşin gibi olur. Ancak galatasaray maçında girişler olsun çıkışlar olsun asla bunu göremedim. Kara borsacılar mı dersin biletimi elimden almaya calısanlar mı dersin neler neler. Biliyorum İzmir nüfusu istanbulun çeyreği bile değildir her kesimden insan geliyor maça onunda farkındayım ancak ben çok garipsedim.İyi ki izmirde doğmuşum. Bu arada 1.35 e burada 90 dakika istediğiniz toplu ulaşımı kullanıyorsunuz sınırsız bir şekilde. Metronuzda 1 durak gidebilmek için 6 TL verdim. Öpüyorum hepinizi
25 yaşındayım 1.69 boyum var ve 71 kiloyum. Bileklerim bacaklarım kollarım ip ince ancak aşırı fazla göbeğim var. Neler denedim ancak birtürlü geçmedi. Birara baika bir hastalık için ortopediye gitmiştim doktor tanıdık muhabbet açıldı bana göbeğimin kemik yapımdan kaynaklandığını ve gitmeyeceğini söyledi böyle birşey mümkün mü ? Bu arada yürüyüş spor diyet tarzı herseyı denedim
Arkadaşlar merhaba. 3 ay önce şu laptopu aldım;
- ASUS K556UQ-DM555T i7-7500U/ 12 GB DDR4/ 1 TB/ 2 GB NVIDIA® GeForce® 940MX/15.6"/W10 NOTEBOOK -

Laptopun Bios dahil tüm herşeyi şuan en güncel halde. Windows 10 da aynı şekilde. Yalnız her anlamda performans sıkıntısı çekiyorum. Genelde laptopumdan oyun oynuyorum en ufak bir örnek vermek gerekirse çıkış zamanı eski olan call of duty2 oyununu online oynarken drx7 de 210 fps anca alıyorum. drx9 160 fps civarı. önceki laptopum ;

lenovo y580 CORE İ7-3610QM-8GB-32GB SSD+750GB HDD-2GB GTX660M-15.6''-DVDRW-W7PRE

aynı oyunda drx9 da 250 sabit fps, drx7 de 500 fps görüyordum. bunun sebebi nedir ? bu arada sadece bu fark bu oyunda ya da diğer oyunlarda değil genel anlamda her açıdan daha yavaş kalıyor asus. lenovo da 32 gb ssd vardı.SSD bu kadar fps etki eder mi ? şimdiden teşekkürler
Arkadaşlar merhaba. Bende Lenova Y580 laptop var. Anakart arıza yaptı servisiyle konuştum seri numarasını sisteme girdiklerinde ürünün fabrika çıkış zamanı üzerinden 5 yıl geçtiği için yedek parça temin edemediklerini söylediler. Normalde tüketici haklarında firmaların elektronik eşya yedek parça bulundurma süreleri 10 yıl değil mi ? Bizde philips marka televizyon vardı ürün 6. senesinde bozulmuştu . Ellerinde parça yoktu ancak 10 yıl yedek parça bulundurma zorunluluğu sebebiyle farkını alıp üst model tv ile sıfır olarak değiştirmişlerdi. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. 5 yıl kullanıp çöpe atmak aşırı saçma geliyor bana
Arkadaşlar merhaba. benim bir sorum var. lenova Y580 CORE İ7-3610QM-8GB-32GB SSD+750GB HDD-2GB GTX660M-15.6''-DVDRW-W7PRE laptopum var. arıza yaptı güç açma düğmesine bastığımda kendiliğinden 2 saniyede kapanıyor. garantisi bitti. Bir bilgisayarcıya götürdüm 1.5 ay orda kaldı anakart arızası varmış ne yaptılarsa düzelmedi anakartın değişmesi gerektiğini söyledi. Yetkili servisle konuştum kartın sıfırı yetkili serviste 1200 TL. Piyasada çok sıfır diye anakart var ama hepsi 2.el onlarda 500-600 tl civarı. Sizce 500-600 tl verip anakartı 2.el olarak yeniletmek mi mantıklı yoksa yeni bir cihaza 2500 civarı vermek mi ? şimdi bu cihazdan çok memnundum ancak yeni 2 yıl garantili ürün almaya kalsam piyasa çok uçuk şuan. eğer yeniletmezsem ana kartı ASUS K556UQ CORE İ5 7200U 2.5GHZ-12GB RAM-1TB HDD-2GB-15.6"W10 NOTEBOOK
2.849,00

bu cihazı düşünüyordum ama bütçem yok beni aşıyor. Bu arada izmirde bir yetkili servis buldum lenovanın ama benim y serisine bakmadıklarını söylediler. durumu onlara da aktardım garantisi bittiyse bakabileceklerini ve uygun bir çıkma anakart takabileceklerini söylediler ancak garantisi 3 ay. yani 3 ay sonunda 500-600 tl çöpe de gidebilir. Yerimde olsanız ne yaparsınız lütfen akıl verin
merhaba arkadaşlar ben yaklaşık 6 aydır pes edit ile oynuyorum son güncellemsiyle yüklü bilgisayarımda yalnız oyunda belli başlı stadlarda devamlı oyundan atma yaşıyorum örneğin santiagoda vicente calderonda wembleyde bunun gibi belli başlı stadlarda atıyor ama oldtrfrdda atmıyor ? acaba sadece stadların olduğu dosyayı paylaşırmısınz yeniden defalarca yükledim oyunu defalarca sildim yeniden yükledim başka başka yerlerden patchı yenıden ındırıp kurdum değişmedi sorunum şimdiden teşekkürler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 82
İkinci El Bölümü Mesajları: 5
Konularının görüntülenme sayısı: 4.837 (Bu ay: 94)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 73 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.