Şimdi Ara

vw jetta 1.2 tsi trendline ile toyota corolla 1.33 tercih

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    uzun süredir kullandığımız arabayı satıp yeni bir araba almaya karar verdik.maksimum 35.000 tl bütçe ile ikinci el sedan araba araştırması yapıyorum.dizel, benzinli veya lpg li farketmez çünkü yılda maksimum 8-9 bin km yol yapacağım bir araç arıyorum.aldığım aracı da en azından 5-6 sene sıkıntı yaşamadan uzun süre kullanmak istiyorum.ayrıca bu kilometrenin de %70 i şehir içinde yapılacak.arabada istediğim özellikler ise;

-2008 ve sonrası bir üretim tarihi olmalı
    -maksimum 60-70 bin km de olmalı, dizel ise maksimum 50 binde
    -pert kaydı vs olmamalı

şimdiye kadar ikinci el araştırıp uygun gördüğüm modeller ise toyota corolla, ford focus (bir eski kasa), opel astra classic sedan, renault fluence.tabi bu modellerden başka alternatiflerde olabilir.mesela kia venga sedan olmamasına rağmen geniş iç hacmi dizel motoru ve uygun fiyatıyla ilanlarda dikkatimi çekti.özellikle benzerleri opel meriva ve hyundai ix20 ye göre daha uygun fiyata bulunması sebebiyle.araç genellikle şehir içinde kullanılacağından dolayı aslında dizel araba tercih ediyorum fakat ikinci el dizel araba almanın benzinliye göre ne kadar mantıklı olacağından da şüpheliyim çünkü hem motorun durumu hem ağır bakımları ve bakım ücretleri konusunda endişelerim var.arabayı genellikle anne ve babam kullanacağı için genç yaşa uygun bir araba olmasına gerek yok.

bu hususları göz önüne alacak olursak hangi marka ve hangi model arabaya yönelmeliyim?
    yardımcı olursanız sevinirim..

edit:son mesaj güncel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkaygen -- 7 Aralık 2012; 11:07:38 >

• 2.el corolla olur yada benim beğendiğim 2012 0 km yeni aveo sedan full 35.662 guzel indirim alırsınız isterseniz 1400 e elektrikli Sunroff da alırsınız düz vitesi 35.662 otomatigi 38,458

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35,000 tlye donanımlı benzinli-lpg yada baz paket dizel bir araç fluence işinizi görür
    Hem aileye hitap eder hemde araç içi genişliğinden ve bagaj büyüklüğünden dolayıda artıları olur sizin için benzinli düşünürseniz donanımda yeterli olur.
    Benzinli 2011 model 30-35 bin kmlerde donanımlı paket
    Dizel olursa 2010-2011 60-90 bin kmlerde baz paket bir araç alabilirsiniz.
  • sıfır toyota corolla 1.33leri pazarlıkla 37-38binlere alabilirsiniz bence. Ama auris tavsiye ederim, daha donanımlı daha uygun. 100litre civarı da bagaj farkı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkaygen

evinirim..

Bütçenizi biraz zorlayarak Corolla 1.33 0km alabilirsiniz.
    Babamda var ve çok memnun.
    5 6 litre ortalama tüketimi var,yeterli performansı var,içi geniş ferah.
    Zaten az km de yapıyormuşsunuz dizele çok bulaşmayın bence.
  • merhaba
    şuan opel meriva 1.3 dizel enjoy spor paket modelini kullanmaktayız. Bence anne ve babanıza gidebilecek en iyi arabalardan biri. Özellikle iç hacmi çok geniş buda ferah bir sürüş keyfi yaşatıyor. Jeep vari bi havası var aracın. Tabanı yerden oldukça yüksek buda köy yollarında çok büyük avantaj sağlıyor. Arabanın 1.3 motor olmasına aldanmayın torku çok yüksek, hemde yakıtta çok cimri. Daha bu yaz torosların tepesine çıktım bu arabayla ve inanın çok yüksek rampalar çıktım araba banamısın demedi. Fiyatıda 35bin liraya kadar çok rahat bulunabilir piyasada. Ancak dizel alırsanız eğer enjoy spor paket olmasına dikkat edin(zaten dizellerde en üst modeli bu). Çünkü arka koltuklarda servis sehpası, sis farı...vs gibi önemli artıları var, bunlarda merivayı meriva yapan önemli detaylar(konfor açısından).
    Şımdıden alacağınız araba hayırlı olsun.
    Saygılarımla...

• Sana siddetle vw jetta oneririm 2. Elde cok temiz olanlari var hem guvenlik konusunda kafan rahat olur hemde komfor max seviyede ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugun gazete ilanları vardı 37000 ne Astra sedan enjoy paket veya Astra Classıc HB 33000 TL. bakılabilir...
  • toyota corolla
  • Toyota Corolla iyi seçim olur.

Ya da fluence tercih edebilirsiniz.
  • astra sedan veya corolla iyi bir seçim olur bence. ama temiz araba bulmak zor şu devirde
  • 0 km Dizel Linea
  • imzama kefilim.

0 km linea da fena olmaz.
  • sıfır km accent blue yada kia rio sedan olabilir.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-okm-accent-blue-mode-plus-benzinli-full-bej-renk-100894886/detay

3 gün önce aynısından aldık.Bagajı büyük,iç genişliği idare eder.Tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuRaK.999 -- 30 Eylül 2012; 22:21:03 >
  • vw jetta 1.2 tsi trendline ile toyota corolla 1.33 arasında kaldık.ikisi arasında bildiğim farklılıklar;
    -toyota servisi daha ucuz, vw daha pahalı
    -1.2 tsi motor vergi avantajı var tüketim değerleri hemen hemen aynı
    -vw jetta da sıra bekleme olayı var toyota corolla da yok
    -corolla japonyada üretiliyor jetta meksikada(almanya da üretilse hemen jetta ya atlardım ama kalite konusu beni endişelendiriyor)
    -corolla kasa değiştirecek ve bayideki arkadaşın dediğine göre yeni modeller Türkiye'de üretilecekmiş.jettanın kasa değiştireceğini sanmıyorum.
    -ikinci el olarak vw birinci toyota ikinci olsada alacağımız arabayı 10 yıl binmeyi planlıyoruz.
    -jetta tip olarak babamın daha çok hoşuna gidiyor fakat önceki arabamız nissan primera olduğundan dolayı ve alman arabası kullanmadığımızdan dolayı kullanım kolaylığı(valide için önemli) olarak corolla daha iyi bi seçim olur düşüncesindeyim.

siz bu iki araç arasında kalsanız ikinci el veya sıfır hangisini alırdınız?neden?

• Corolla... Uzun yıllar bineceksen en mantıklı seçim olur. Ayrıca corolla lpgye çok uyumlu jetta değil tsi motor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgug028 -- 7 Aralık 2012; 1:51:43 >
  • AZ YAKSIN DİYORSANIZ DİZEL LİNEA CLASSİC
    DONANIMLI OLSUN DİYORSANIZ ASTRA CLASSİC SEDAN VEYA HB

HB ALIRSANIZ ESSENTİA KONFOR PAKETLİ OLSUN SEDAN ALIRSANIZ ENJOY PLUS PAKETLİ OLSUN BİRİ 38 000 DİĞERİ 39 000 FİYATLIDIR, SIKI PAZARLIKLARLA FİYAT AŞAĞILARA ÇEKİLEBİLİR
  • 1,33 corolla alan kagnidan halice bir otomobil almış oluyor. Son zamanlarda kullandığım en Hantal otomobildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aradığınız araba elantra f/p olarak 35 bine zorlarsanız 2011 model bulrsunuz.hem dolu hem sportif tasarım.konfor olarak baktığınız arabalara 5 basar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.