Şimdi Ara

vurdurdum yine çalışmadı:(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
14.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdiye kadar tık die alan marş sabah çalışmadı sınavı kaçırıyodum nerdeyse.(araba lpg li).marşa basıyorum ses geliyor fakat çalışmıyo.çıt çıt çıt diede bi ses duydum marşa basarken.yokuş aşşağı vurdurdum yine çalışmadı.araba bitmişmi
    benzin koysam arabaya çalışma ihtimali nedir?çalışmıycaksa yormayın beni boşuna
    sorun olabilcek ihtimaller nedir acaba?bundan 2 kat soğukta bile ilk seferde alıyodu valla nazarmı değdi acabaaaa

• bizim benzinli arabada böyle bi sorun olmuştu
    marş sesi geliyo, ama ana motor çalışmıyodu...

acaba sorun aküde mi diye düşünürken, beceremedik, servis çağırdık

sorun : silindirlerin için tamamen benzin dolmuş, bujiler ıslanmış, patlama yapmıyor araç
    adam bujileri söktü, benzini temizledi, motoru çalıştı, benzin fışkırttı

nedeni : motor çalışmazken, yada motoru çalıştırırken gaz vermiycen, yoksa vay haline

bizim araç 2001 honda 1.6ydı
    seninkini de yazarsan...
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Overdose*

bizim benzinli arabada böyle bi sorun olmuştu
    marş sesi geliyo, ama ana motor çalışmıyodu...

acaba sorun aküde mi diye düşünürken, beceremedik, servis çağırdık

sorun : silindirlerin için tamamen benzin dolmuş, bujiler ıslanmış, patlama yapmıyor araç
    adam bujileri söktü, benzini temizledi, motoru çalıştı, benzin fışkırttı

nedeni : motor çalışmazken, yada motoru çalıştırırken gaz vermiycen, yoksa vay haline

bizim araç 2001 honda 1.6ydı
    seninkini de yazarsan...

2001 hondayı gaza basarak mı çalıştırıyorsunuz???

• yok, olur mu öyle şey

ayağımız deymiş heralde, ama nedeni o dedi...

bide büyük ihtimal, babam çalıştırmayı denerken marşta gaz vermiş olabilir
  • quote:

Orjinalden alıntı: okeyn

şimdiye kadar tık die alan marş sabah çalışmadı sınavı kaçırıyodum nerdeyse.(araba lpg li).marşa basıyorum ses geliyor fakat çalışmıyo.çıt çıt çıt diede bi ses duydum marşa basarken.yokuş aşşağı vurdurdum yine çalışmadı.araba bitmişmi
    sorun olabilcek ihtimaller nedir acaba?bundan 2 kat soğukta bile ilk seferde alıyodu valla nazarmı değdi acabaaaa

Dostum aynı durum daha önceki aracımda benimde başıma geldi.Vurdurduk falan filan yok, çalışmıyor.Kaskoyu aradım hemen çekici gönderdiler, servise gittik.Serviste ne yaptılar biliyormusun, inan gülersin.Lpg li araçlarda benzin, gaz kesici bir devre var.Bu devreye giden kablonun ucuna bir sigorta bağlıyorlar.Bu sigorta attığı çin ne benzine nede gaza geçiyor.Motora hiçbir şekilde yakıt ikmali olmadığı için marş bassa bile araç çalışmıyor.Sadece bu sigortayı değiştirip,marşa bastılar araç tıkır tıkır çalışmaya başladı.Ufak birşey ama bilmeyen için çok büyük bir sorun.Sigortaya bir bak istersen.

• quote:

Orjinalden alıntı: brava

quote:

Orjinalden alıntı: okeyn

şimdiye kadar tık die alan marş sabah çalışmadı sınavı kaçırıyodum nerdeyse.(araba lpg li).marşa basıyorum ses geliyor fakat çalışmıyo.çıt çıt çıt diede bi ses duydum marşa basarken.yokuş aşşağı vurdurdum yine çalışmadı.araba bitmişmi

Dostum aynı durum daha önceki aracımda benimde başıma geldi.Vurdurduk falan filan yok, çalışmıyor.Kaskoyu aradım hemen çekici gönderdiler, servise gittik.Serviste ne yaptılar biliyormusun, inan gülersin.Lpg li araçlarda benzin, gaz kesici bir devre var.Bu devreye giden kablonun ucuna bir sigorta bağlıyorlar.Bu sigorta attığı çin ne benzine nede gaza geçiyor.Motora hiçbir şekilde yakıt ikmali olmadığı için marş bassa bile araç çalışmıyor.Sadece bu sigortayı değiştirip,marşa bastılar araç tıkır tıkır çalışmaya başladı.Ufak birşey ama bilmeyen için çok büyük bir sorun.Sigortaya bir bak istersen.

araba 92 model manager.zaten çalıştırmak için gaza basmak lazım:D kaskosu yok arabanın
    işallah takviyeyle çalışır olmadı bi elektrikçi çağıracaz artık.keşke motordan az anlasam.yav buji nerdedir onu bile bilmiyom
    brava bu dediğin sigorta nerdedir?nası bişeydir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okeyn -- 10 Kasım 2006; 16:08:56 >

• başlığı okuyunca bir an yanlış anladım
  • Haani o LPGbeyini dedikleri kısım var ya, oraya gelen bir kablo var o kabloyu takip edersen mutlaka görürsün.Aracın sigorta panelindeki sigortaların aynısından. Zaten attıysa ortadaki teli kopuktur.Değiştir ve yola devam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brava -- 10 Kasım 2006; 16:57:39 >
  • zaten araçta beyin filan varsa vurdurmamak gerekmiyor mu prensip olarak

yada enjeksiyon?
  • tüp beyninde kücük bir sorundur yada atesleme sorunudur diye tahmın edıyorum bakmadan bırsey soylemek yanlıs ama cıt cıt sesi her tüplü aracta gelir zaten ama.. yinede bilmiyorum benzin al dene olmazsa ateşleme sisteminde olabilir buji baslarını oyna ilk önce
  • vurdurma olayı beyine zarar veriyor ama bu 2-3 kez yapma ile olmaz bunu her zaman sürekli yaparsan sorun cıkarır..
    quote:

Orjinalden alıntı: msurucu

zaten araçta beyin filan varsa vurdurmamak gerekmiyor mu prensip olarak

yada enjeksiyon?
  • kasko ile alakası yok olayın
    teknik problem, her türlü servis ücreti cebinden gidicek
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eliminator

başlığı okuyunca bir an yanlış anladım

• dostum sorun bir sürü şeyden kaynaklanıyor olabilir onlarla ilgili yorum yapmayacağım, diğer arkadaşlar değinirler ama ben şuna takıldım : marş basıyorum ama araba çalışmıyor diyorsun. yani marş motorun çalışıyor anladığım kadarıyla. iyi de arabayı vurdurmak bi işe yaramaz ki. vurdurma dediğin olay marş motorunun çalışmadığı durumlarda uygulanır (ki o da eski nesil karbüratörlü araçlarda. yeni nesil enjeksiyonlu araçlarda asla tavsiye edilmez. bununla ilgili çok yakın bir tarihte açılmış bi başka topicte olayı anlattık. lütfen bakınız). marş motoru enerji alıyorken sorun marştan ya da aküden olmaz. yani böyle bi durumda vurdurmanın bi anlamı yok (ki olmamış da zaten)...
  • quote:

Orjinalden alıntı: *Overdose*

kasko ile alakası yok olayın
    teknik problem, her türlü servis ücreti cebinden gidicek

ben çekici açısından demiştim
    bildiğim kadarıyla çekici ücretini kasko karşılıyo.ve çekicide ucuz bişey deil sanırım
  • sorun çözüldü \o/
    lpg hortumlarından biri tıkanmış:S halbuki sabit yerden gaz alırım ama anlamadım neden tıkandığını.hortumların üstünde vana lar var onlarla oynayınca çalıştı canavar
    yardım eden herkese çok teşekkür ederim...
  • birde lpg li araçlarda normal sistemlilerde lpg de veya benzinde araba çalışmadı diye düğmeyle oynamayın. bujiler yine ıslanır. aşırı gaza boğmayın arkdaşın bahsettiği üzere yine bujiler ıslanır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.