Binbaşı
04 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 31 (Bu ay: 2)
Gönderileri
satıldı
Merhaba arkadaşlar.
Şuan 97 model Volvo V40 otomatik vites kullanıyorum. 2000 motor ve tüplü.
Daha üst model bir araç almayı düşünüyorum Volvoyu satınca. Aklımda Avensis var, Mondeo ve Superb de düşündüklerimden.
Ancak başka fikirlere de açığım.
Aradığım özellikler önem sırasına göre;
1)İçi geniş olmalı
2)Güvenlik
3)Konfor
4)Donanım
5)Yakıt ekonomisi
6)Değer kaybetmemesi

Otomatik vitese alıştım ama manuel de olabilir. Şu an aracım 35kr/20kr yakıyor. Bu civarlarda yaksa yeterli gibime geliyor.
Tavsiyeniz olursa sevinirim.
Selam arkadaşlar,
2. el 2.0 motor bir aracım var. Vergisini ödemek istediğimde gördüm ki vergi dairesinde 1.8 olarak gözüküyor. Ruhsatta ise doğru bir şekilde 2.0
Şimdi ben bu durumu düzelttirmek istiyorum ama vergi dairesine gittiğimde benden önceki sahibinin bu yanlışı yüzünden benim başım ağrır mı? Ne dersiniz?
Arkadaşlar, 5 aydır otomatik vites 97 model Volvo V40 2.0 sahibiyim. Araca ben almadan yaklaşık 2 ay önce LPG takılmış.
Yazın duman problemim yoktu. Aracı aldıktan sonra yağıdır, suyudur, balatasıdır değiştirmiştim. En son içime sinmediği için trigerini ve v kayışını değiştirmek için sanayiye götürdüm. Orada farkettiler ki aracın termostatı bilerek iptal edilmiş. Termostat taktırdım. Sonra aşırı bir beyaz duman oldu araçta. Gerçi triger için ustaya götürmeden önce de arada beyaz duman yaptığı olmuştu. Şimdi ise duman oldukça fazla. Yarım saat denemek için rolantide çalıştırdım, motor sıcaklığı 87-88 derecelere geldi, yağ sıcaklığı yükselmedi. Hava 5 derece civarındaydı bu arada. Ama duman bir türlü kesilmedi, sadece çok az azaldı.
Acaba motora soğutma suyu mu karışıyor diyerek aracın yağına bakayım dedim ve aracın yağ temas eden kısmı hariç yağ kontrol çubuğunun kalan kısımlarında beyaz yoğurdumsu bir tabaka vardı. Soğutma suyuna baktığımda ise bir renk değişimi filan yoktu.
Gerçi ustaya sorduğumda yağın üstünde oluşan o tabakanın şu aralar havanın yoğun neminden de kaynaklanabileceğini söyledi. Eğer motora su karışıyor olsaydı yağın komple çamura dönmesi gerekir dedi.
Suya ve hararete dikkat ederek bir süre kullan, sonrasına yine bakalım dedi.

Bu konuda sizin yorumlarınız nelerdir? Bir araç neden sis gibi beyaz duman atar? Dikkat edilmesi gereken önemli şeyler nelerdir?
Selam arkadaşlar,

Nasipse bugün yarın 97 model Volvo V40 alıyorum. Üzerinde Atiker LPG takılı. Daha yeni takılmış.
Aracın yağı ise uzun süredir değişmemiş. Üretici benzinli için 5w30 önerirken, kullanıcılar benzinlide 10w40 kullanmakta.
Araç LPG'li kullanılacağı için de 20w50 önerileri okudum.
Sizce hangi marka ve hangi ürünü kullanmalıyım? 20w50 biraz kalın gelmez mi?
Teşekkürler.
silinebilir
Selam,

Yeni taşınacağım eve 3 fazlı ısıtıcı takmayı düşünüyorum. 18kW gücü var. Sanıyorum tesisatı 3faz'a çevirmek için Tedaş'a proje vermem gerekiyormuş. Bu projeyi kimin çizmesi gerekiyor?
Bir de nötr kesilince cihazların yanma riski oluyor, bunun için kaçak akım rölesinden önce nötr hattını topraklatmam yeterli midir sizce? Ekstra başka koruma gerekir mi? Mesken içine çektireceğim toprak hattını kullanabilir miyim bu iş için yoksa 2. bir toprak mı çektirmeliyim.

Umarım ne sorduğum anlaşılmıştır.
Merhaba arkadaşlar,

Banyo ve mutfak için elektrikli su ısıtıcısı alacağım. Tüplüden kurtulmak istiyorum.
Taşıncağım evin elektrik tesisatını zaten yenileteceğim. Hazır yeniletmişken 3 fazlı döşetip 3 fazlı ani su ısıtıcılarından kullanayım diyorum.
3 Fazlı sayacı olan var mı? Tarife de herhangi bir değişiklik oluyor mu?
Bir de bu 3 fazlı ani su ısıtıcılardan kullanan, memnun kalmayan var mıdır?

Ben linkteki ısıtıcıyı düşünüyorum: http://www.siemens-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/is%C4%B1tma-grubu/ani-is%C4%B1t%C4%B1c%C4%B1lar/ani-is%C4%B1t%C4%B1c%C4%B1lar/DE1821415.html?source=browse
Arkadaşlar, ankastre seçimi konusunda daha önce başlık açmıştım. Pek bir yardım eden olmamıştı. Ben de bayiye gidip peşin parayla beğendiğim ürünleri aldım. Peşin para olduğu için 3 üründe indirim yaptı. Bir de bulaşık makinesi tanıttı bayideki arkadaş. Ellerinde teşhir olan alman üretimi (Made in Germany) SE64E335EU ürününü 1300TL'ya verdi. Türk üretimi olan SE64E338EU şubat fiyatlarında 1728TL gözüküyordu. Tam eşdeğeri olmasa da fiyat karşılaştırması olarak ve alman malı olması sebebi ile teşhir ürününü de aldım. Sonuçta %9 zam geleceğini de söylemişti siemens bayisi.

Dün siemens'e ne kadar zam gelmiş diye bakayım dedim, aldığım 3lü ankastre sette sıfır zam gelmiş (ET675MN11E,HB43AT540E,LC40655), bulaşık makinelerinde ise 1728TL olan ürün 1300TL olmuş

Bayiye gidip durumu izah ettim. Önce fiyatlar internette hatalıdır dedi. Zaten aynı ürün değil dedi. Baya uzattı anlayacağınız.
Liste fiyatlarının doğruluğunu teyit etmek için süre istedi. Ben de olur deyip iş yerime geri döndüm.
Az önce de telefonla konuştuk uzun süre, fiyatlar doğruymuş.
Ama indirim gelmesinin sebebi üretimin durmasıymış. Bütün bulaşık makinelerinde üretim durdurmuşlar, kodları değişecekmiş.
Neyse.
Sonuç olarak fiyat avantajı sebebi ile almış olduğum bulaşık makinesi evde ambalajlı duruyor. Ve canım çok sıkıldı bu fiyat artması yerine düşmesine.
Boşu boşuna yazın kullanacağım ürünleri şimdiden peşin paramı bağlayıp almış oldum.

Sizce ne yapayım? Ürünlerin hepsini değil de bulaşık makinesini iade etme hakkım var mıdır?
Sonuç olarak alman malı ve çelik taban bir bulaşık makinesi (338 ile biten yeni serisi plastik tabanmış, doğru mu onu da bilmiyorum).

Can Bey ve diğer anlayan arkadaşlar acilen yardımcı olabilirseniz iade sürem dolmadan (onu da daha bilmiyorum gerçi) karar verebileyim.
Teşekkürler şimdiden.
silinebilir
Hakkında
Forum İmzası:
.: :.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.641
İkinci El Bölümü Mesajları: 17
Konularının görüntülenme sayısı: 243.609 (Bu ay: 1.724)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.