Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (765. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çağlar Bey ile aynı zamanda yanıtlamışız.Aslında ilk msjı yazarken tam anımsayamadığım için yazmak istemedim istediğiniz 'komple koltuk başlığını yatırma özelliği" değilde sadece "düğmesi" ise onu ben gönderebilirim.

Aylar önce bir arkadaşımız için orta konsol bulup almıştım ama beğenmediğimiz için geri iade edecektim.Ancak süresi içinde iade etmediğimden kelerimde oylece kaldı.Msj ınızı ilk gördüğümde bu konsolde o duğmeninde bulunduğunu hatırladım ama emin olmadığım için yazmadım.Aşağıda fotoğraftaki gibi sol alt köşede ise gönderebilirim.Yalnız bilemiyorum, ihtiyacınız komple sistem mi yoksa sadece o düğme mi?

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar s60 standart premium donanımda ALARM özelliği var mı? Ek paket olarak satın alan hiç duymadım ama sanki tavanda ultrasonik sensörler var gibi emin olamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaksac

Merhabalar...

Volvo V60 aldım (s60 ile aynı olduğu için buraya yazmanın sakıncasını görmedim). Araç kasa itibari ile çok güzel. Km ve fiyatta uygun olunca aldım. Bugün 25.gün. Aracın kavrama sorunu var oda hallediliyor bu sabah itibari ile servise bıraktım 2.gün sonunda sorunsuz sıkıntısız olarak teslim edeceklerini söylediler.

Bilirkişlere iki sorum olacak;

1- koltuk kafalıkları yatırma düğmesi sonradan eklenebiliyor mu?

2- hayalet gösterge takılabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Makyajlı kasa olarak tabir edilen yani MY2014 ise hayalet gösterge takılabilir.

Orta konsoldaki (CCM) sağ alt kısımındaki koltuk kafalıklarını yatırma butonunu ekleyebilirsiniz fakat sistemi sonradan komple eklemek mümkün değil. Yani tuşa bastığınızda kafalıklar yatmayacaktır.

Sağ en baş köşe düğme basılıyor fakat herhangi bir işaret veya fonksiyonu yok..
    hayalet gösterge takıldığında herhangi bir aktivasyon gerekecek mi acaba?

bu arada Çağlar bey her sorumu yanıtladınız çok teşekkür ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Hayırlı olsun,güle gule güle kullanın.

-Hayalet gösterge takılabilir,serviste ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

-Koltuk kafalıklarını yatırma özelliği sonradan eklenemiyor ancak bu özellik var ama düğmeye birşey olduysa ebay vb alışveriş sitelerinden kullanılmış bulunabilir ancak.

Umarım aktivasyon ile ilgili bir şey çıkartmazlar başımıza.
    öyle de olsa umarım olur diye tahmin ediyorum yanıtlarınıza bakaraktan :)

düğme değil de, şöyle ki..
    üstünde hiç bir işareti olmayan bir düğme var, basılıyor fakat fonksiyonu yok. acaba hazır bir sistem varda bir iki bir şey mi yapmak gerek acaba diye düşündüm.
  • quote:

Umarım aktivasyon ile ilgili bir şey çıkartmazlar başımıza.
    öyle de olsa umarım olur diye tahmin ediyorum yanıtlarınıza bakaraktan :)

düğme değil de, şöyle ki..
    üstünde hiç bir işareti olmayan bir düğme var, basılıyor fakat fonksiyonu yok. acaba hazır bir sistem varda bir iki bir şey mi yapmak gerek acaba diye düşündüm.

koltuk kafalıklarının yatma özelliği, komple bir sistem olarak gelen bir donanım ve bildiğim kadarıyla sonradan eklenemiyor. çünkü bunun için kafalıkların yatabilir olması, oraya bu işi yapacak motorlar vs. gerekiyor ve muhtemeldir ki bu motorlar için de koltuk ya da koltuk arkalarında özel yerler yapılmış olması gerek.

"koltuk yatırma düğmesinin yerinde üstünde hiç bir işaret olmayan ama basılabilen boş bir düğme var" demişsiniz. e zaten üzerinde bir işaret yoksa o donanım da yok demektir. düğmenin basılabiliyor olması bir şey ifade etmez. konsolda boş gördüğünüz her düğme basılır ama boş basılır. sonradan donanım eklendikçe o düğmeler de yazılımla birlikte fonksiyon kazanır.

hayalet gösterge arkadaşların da dediği gibi sonradan eklenebiliyor.

esasen neleri ekleyip neleri ekleyemeyeceğinizi anlamanın en güzel yolu volvo'nun resmi web sitesidir. orada, aksesuarlar bölümünde aracınızı seçerseniz, karşınıza o araca sonradan alıp takabileceğiniz/taktırabileceğiniz tüm aksesuar ve donanımları, üstelik bu donanımların montaj talimatlarını da içeren PDF dosyalarına ulaşabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aya -- 27 Kasım 2017; 20:46:37 >

• kemalb K kullanıcısına yanıt
    Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. pişman olmayacağınız bir araç aldınız bence.

Premium donanım son birkaç aydır yapılan eklerle advance donanım seviyesine yükseldi neredeyse.
  • tamerbilisim kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim yok çünkü opsiyon listesinde alarm var.

http://accessories.volvocars.com/tr-tr/S60(11-)/Accessories/Document/VCC-499679/2016/T3/Automatic
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın. pişman olmayacağınız bir araç aldınız bence.

Premium donanım son birkaç aydır yapılan eklerle advance donanım seviyesine yükseldi neredeyse.

Çok teşekkürler sağolun.

Birkaç şey var teklif formnda, anlamadığım.

Birisi Akıllı sürücü bilgi sistemi. Bunu herhangi bir başlıkta göremedim. Ne ifade ediyor ve uygulamada nasıl birşeydir ?

ikincisi ise bluetooth araç kiti diyor. Bu kitle telefon ekranı araç ekranına aktarılabiliyormu, yani navigasyonu kullanmak açısından
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU

quote:

Merhabalar...

Volvo V60 aldım (s60 ile aynı olduğu için buraya yazmanın sakıncasını görmedim). Araç kasa itibari ile çok güzel. Km ve fiyatta uygun olunca aldım. Bugün 25.gün. Aracın kavrama sorunu var oda hallediliyor bu sabah itibari ile servise bıraktım 2.gün sonunda sorunsuz sıkıntısız olarak teslim edeceklerini söylediler.

Şimdiden teşekkürler.

Makyajlı kasa olarak tabir edilen yani MY2014 ise hayalet gösterge takılabilir.

Orta konsoldaki (CCM) sağ alt kısımındaki koltuk kafalıklarını yatırma butonunu ekleyebilirsiniz fakat sistemi sonradan komple eklemek mümkün değil. Yani tuşa bastığınızda kafalıklar yatmayacaktır.

Sağ en baş köşe düğme basılıyor fakat herhangi bir işaret veya fonksiyonu yok..
    hayalet gösterge takıldığında herhangi bir aktivasyon gerekecek mi acaba?

bu arada Çağlar bey her sorumu yanıtladınız çok teşekkür ederim..

Yetkili servisten alınan sıfır parçaya yine yetkili servislerde yüklenmesi gereken bir yazılımla aktive etmek gerekiyor.

Yada daha önce başka bir araçta kullanılmış çıkma gösterge bulmanız gerekiyor fakat çıkma göstergeyi taktığınızda sorunlar yaşanabilir(km sayacının yanlış göstermesi vs..).

Bu yüzden en sağlıklı yöntem olarak yetkili serviste montajı öneririm, göstergeler çok arıza yapmıyor fakat yaparsa çıkma parçanın garantisi olmayacağı için yetkili serviste taktırmanın bir avantajı daha ortaya çıkmış oluyor.

Orta konsoldaki tüm düğmelere basılabilir(navigasyon-kamera-HDC-ECO+). Bu tuşlara basılması hepsinde fonksiyon olduğu anlamına gelmez.

30782780 numaralı parçayı alırsanız görsel olarak butonu göreceksiniz sağ alt köşede :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇAĞLAR SERTAN KASIMOĞLU -- 28 Kasım 2017; 9:1:15 >

• kemalb K kullanıcısına yanıt
    Akıllı sürücü bilgi sistemi benim de dikkatimi çekmiştim. satış temsilcisine sorduğumda yol bilgisayarının kastedildiğini söylemişti.

Telefon ekranı araç ekranına aktarılmıyor. sadece araç ile telefonu bağlayıp, telefonu elinize almadan gelen aramalara cevap verebilirsiniz veya arama yapabilirsiniz.
  • Arkadaşlar, aracında aşağıdaki gibi ana kucağı kullanan varsa deri koltuğa zarar vermemesi için herhangi bir altlık vb. ürün var mı acaba bildiğiniz? Oto koltuğu için izofix altlıklar var ama ana kucağı için o kadar teferruatlı olmayan, sünger vb. formda bir çözüm arıyorum (şimdilik aklıma polar battaniye geliyor), bu konuda fikri olan veya kullanan arkadaşların tavsiyelerini alabilir miyim?

• jhudaverdi kullanıcısına yanıt
    Benim ufaklık önlem almadığım için bir senede bu hale getirdi,daha bugün tamir ettirdim ve boya atıldı ama son halini güneş ışığında görmedim.Benim koltuklarda entegre çocuk koltukları var ve artık oturmalığı kaldırdım ama yapan adam çocuk koltuğunun deriye değen kısımlarına iki kat falan kaygan olan geniş izole banttan yapıştırmamı önerdi ve bence kumaş textil ürünü birşey kullanmaktan daha iyi olabilir.Yıoratıcı sürtünme sanırım daha az olur.

• quote:

Merhabalar...

Şimdiden teşekkürler.

Hayırlı olsun.
    Kaç model ve kaça aldınız ?
    Birde kavrama garanti kapsamında mı değişiyor yoksa sizmi yaptırıyorsunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Ana kucağı zaten 9 aya kadar kullanılacağı için sizin de düşündüğünüz gibi kalın bir polar bez vs. yeterli olacaktır. Bant vb çözümler söküldüğünde koltukta yapışkan kalma riski yaratabilir.
    Size asıl tavsiyem isofixli oto koltuğunda da benzer bir çözüm uygulamanız olacaktır, çocuk koltuğu araçta 3-4 yıl daima takılı kalacak çok küçük hareket ve titreşimler bile uzun vadede deformasyon yapabilir.
    Ben sırf çocuk yüzünden siyah bez koltuklu araç aldım bu halde bile isofixli römer koltuk tabana hafif iz bırakıyor.
  • 13000 km'de s60 T3 aracımı yıllık bakıma bıraktım.
    1-2 ıvır zıvır iş harici ön-arka lastik değişimini bile aracı erken alayım diye yaptırmadım. %10 volvo car prime indirimiyle birlikte servis bakım ücretine ne denildi, biliyor musunuz? 1685 TL (yazıyla bin altı yüz seksen beş )

Arkadaşımın Mercedes C serisi aracının bakımı 1400 TL tutmuştu, bu şartlar altında bir daha Volvo mu? Asla!

kendiliğinden izofixli ise koltuğunuz sanırım polar yeterli olacaktır ama çok kalıjn bir katman yapıp stabilitesini bozmamaya dikkat edin, ben de bunu öngörerek Maxi cossi marka almıştım hem anakucağı hem oto koltuğu, maxi cossi ler izofix baza aracılığı ile kullanıldığı için içim rahat hiç iz olmadı, uzun vadede baza iyi bi çözüm
  • Mrb lar arkadaşlar;
    Bende 2013 model s60 drivE otomatik vites volvo var. Son dönemlerde şöyle bi sıkıntım var;
    Kasis e geldiğimde veyahutta trafikte yavaşlamak için frene basarak yavaşladıktan sonra;hızlanmak için gaz pedalına bastığımda( sanki gaz pedalına köklemişim gibi) araba irkiliyo beni geri atıyor. İlkin yakıttan kaynaklı zannettim. 3 -4 farklı yakıt kulandım fakat çözüm olmadı. Son dönemde de sıklaşmaya başladı.Haliyle de canımı sıkmaya başladı. Sizde böyle bi problem yaşadınız mı? İkinci olarak ta gaz pedalından ayagımı çektiğimde yavaşlarken araba fren yapıyo gibi oluyo? buna da anlam veremedim.
    Yardımlarınız için şimdiden teşşekkürler arkadaşlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: beynemaz

13000 km'de s60 T3 aracımı yıllık bakıma bıraktım.
    1-2 ıvır zıvır iş harici ön-arka lastik değişimini bile aracı erken alayım diye yaptırmadım. %10 volvo car prime indirimiyle birlikte servis bakım ücretine ne denildi, biliyor musunuz? 1685 TL (yazıyla bin altı yüz seksen beş )

Arkadaşımın Mercedes C serisi aracının bakımı 1400 TL tutmuştu, bu şartlar altında bir daha Volvo mu? Asla!

sağ ayna açılıp kapanırken ses yapıyor demişsin. aynı sorun için ben de gittim. ses yapmakla kalmıyor takıla takıla inip çıkıyordu. durumu söyledim "tozlanmıştır" deyip geçtiler. yahu dedim birtek sizin araç mı tozlanıyor. sanki başka markalar tozlanmıyor mu, birşeyler yapın dedim. kayganlaştırıcı birşey sürdüler sanırım. işe yarayacakmı ileriki günlerde anlarız. ama normal birşey gibi tavırları var. neden sol ayna yapmıyor da sağ ayna yapıyor, siz de de görünce kronik mi diye merak ettim şimdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi druen -- 29 Kasım 2017; 16:52:58 >

• sanki frenler tutuyor sizin aracı. start stop açık/kapalı farkediyor mu denediniz mi?

kalkışlarda ve ufak hareketler de zıplama şeklinde kalkış yapmasından rahatsızdım ben de. normaldir dediler. powershift öyle yapar dediler. bu konuda bilgisi olan var mı? bana sanki yokuş kalkış desteği lastiği eğimsiz yolda da tutuyor olduğundan frenler lastikleri bırakınca zıplama yapıyor diye düşünmüştüm. sizde de ufak kalkışlarda zıplama yaptığı oluyor mu?
  • Enjektör gibi geldi bana. Dizellerdeki kalitesiz yakttan kaynaklı sorun.enjrktör memelerinin kurum bsğlamadıyla püskürtme yapamaması bazen işeme diye tabir edilen damlatma yapmasından kaynaklı git gel yaşanması gibi sanki. Ama tabi aracı kullanmadan cevap vermek zor. Würtün enjektör temizleyicisini alın 40 litreye 1 şişe normalde sizin depoya 2 tane boşaltıp fulleyin ve ışık yanana dek motorin almayın aradada zorlayın aracı kurumları rahat atabilsin. Düzelirse ne ala.

• 
Sayfa: önceki 763764765766767
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.