Şimdi Ara

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar' (766. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
19.611
Cevap
155
Favori
1.402.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: beynemaz

13000 km'de s60 T3 aracımı yıllık bakıma bıraktım.
    1-2 ıvır zıvır iş harici ön-arka lastik değişimini bile aracı erken alayım diye yaptırmadım. %10 volvo car prime indirimiyle birlikte servis bakım ücretine ne denildi, biliyor musunuz? 1685 TL (yazıyla bin altı yüz seksen beş )

Arkadaşımın Mercedes C serisi aracının bakımı 1400 TL tutmuştu, bu şartlar altında bir daha Volvo mu? Asla!

'VOLVO S60 (2011 ve sonrası): Sorular, Cevaplar ve Dostluklar'

Hocam fiyat gerçekten fazla. Acaba tüm servisler bu kadar fahiş mi? Forumda daha önce bize destek çıkan Genel Müdür Sabri bey bu duruma kayıtsız mı kalıyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Deri koltukta çocuk koltuğunun (Oturmalık da denir galiba) neden olduğu moral bozucu yıpranmayı tamir ve boyatma ile çözdüm.

Aşağıdada işlemden sonraki hali.Işlem sadece işaretli kısma yapıldı.Aslında sıvı deri,boya,cila vb gereken malzemeleri bulup kendimizde yapabiliriz,elimizin altındaki Netz'de her türlü bilgi mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi D.Baran -- 29 Kasım 2017; 18:3:52 >

• druen kullanıcısına yanıt
    Ayni ayna problemi bende de vardi yagladilar gecti bilginize normal bir olay sıkıntı yok

• toprako T kullanıcısına yanıt
    Sokup mu yaglama yapıyorlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar 0 aldığım 2017 s60 ım şuan 7000 km de ve direksiyondaki titremem geçmedi.Arkas otomotivde teste çıktım yoldan şundan bundan yapar dediler yolla alakası yok sizin test aracına geçelim bakın aynı yolda onda yok bunda var dedim.yan yattı çamura battı titreme var dediler kışlıkları takalım düzelir büyük ihtimalle denildi taktık yine aynı.kışlıklarım 2017 üretimi nokian serisi lastikler.Daha sonrada bunu yaparsa hassas balans makinesi var aracın ön lastiklerini jantlarla birlikte yollayalım araç bir gün kalsın dediler bu iş canımı çok sıkmaya başladı hangi yolla hakkımı aramalıyım sizce ?
  • quote:

1-2 ıvır zıvır iş harici ön-arka lastik değişimini bile aracı erken alayım diye yaptırmadım. %10 volvo car prime indirimiyle birlikte servis bakım ücretine ne denildi, biliyor musunuz? 1685 TL (yazıyla bin altı yüz seksen beş )

Arkadaşımın Mercedes C serisi aracının bakımı 1400 TL tutmuştu, bu şartlar altında bir daha Volvo mu? Asla!

Otokoçtan ,2017 haziranda 2 sıfır t3 aldığımızda özellikle sorduk,

İlk bakım 600 tl civarında dediler

km dolmasa bile yılda bir gitmekte çok saçma

Yağ değişimi ve filitre temizliği aslında yeterli olmalı

• boatswain kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Aynayi cekince cikiyor altinda kalan mekanizmayi yagliyorlar basit bir is

Selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: enzo01m

quote:

600 çok iyimser ve doğru gelmedi bana. Emin misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: EfsaneFocus

quote:

Orijinalden alıntı: mustafaksac

Merhabalar...

Volvo V60 aldım (s60 ile aynı olduğu için buraya yazmanın sakıncasını görmedim). Araç kasa itibari ile çok güzel. Km ve fiyatta uygun olunca aldım. Bugün 25.gün. Aracın kavrama sorunu var oda hallediliyor bu sabah itibari ile servise bıraktım 2.gün sonunda sorunsuz sıkıntısız olarak teslim edeceklerini söylediler.

Bilirkişlere iki sorum olacak;

1- koltuk kafalıkları yatırma düğmesi sonradan eklenebiliyor mu?

2- hayalet gösterge takılabilir mi?

Şimdiden teşekkürler.

Hayırlı olsun.
    Kaç model ve kaça aldınız ?
    Birde kavrama garanti kapsamında mı değişiyor yoksa sizmi yaptırıyorsunuz.

Teşekkür ederim..
    80.000 tl ye aldım.
    kavrama kendi isteğim üzerine değişiyor.
    daha götürür dediler ama titiz adamım değişsin istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

Resim mevcut mu nereleri temizlettirecegimize dair ?

Aynen, bu konuda resimli bir anlatım olsa daha yararlı olabilir. Bir de sunroofun pek kullanmadığı araçlarda da bu sorunlar karşılaşma ihtimali var mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: insane35

Dün Volvo bayiinde yaşadığım bi olayı paylaşmak istiyorum. Geri görüş kamerasıyla ilgili bilgi almak için ankara Balgat Volvo bayiine gittim. Servisle görüştükten sonra girişte danışmada oturan hanımefendiye satıştan biriyle görüşmek istediğimi söyledim. Niyetim sürekli gözüme takılan 149 binlik s60 1.5 t3 araçla ilgili görüşmek ve takas imkanını konuşup arada çıkacak fiyatı öğrenmekti. Ciddi anlamda kafama yatacak bi rakam çıkarsalar arabaya meyillenecek durumdaydım. Çünkü fiyat motor ve performans olarak mantıklı bulduğum bi araç.

Neyse lafı uzatmayayım, danışma bankosunda oturan hanımefendi ben yardımcı olayım dedi. Ben şu araç için takas durumunu görüşmek istiyorum satıştan biriyle dedim o da ısrarla ben yardımcı olayım deri. Ben de danışmanın önünde ayakta ablaya derdimi anlatmaya çalıştım aracımı takasa verip bunu alabilir miyim dedim. Bana takas yapmıyorlar dedi. Ben de serviste bu konuyu sorduğumu, takas imkanının olup satışla görüşmemi söylediklerini anlattım. Kadın zorla ben bi sorayım dedi ve aracımın model yılını km sini ve hasar durumunu sorup bi kağıt parçasına yazdı. Sonra danışma bankosundan kalkıp arka tarafındaki satış masalarından birine gitti. O esnada satış temsilcisi olduğunu tahmin ettiğim bi kadın geldi ve yardımcı olmak istedi. Ben diğer hanımefendi ilgileniyor dedim ama bu cevabıma şaşırarak buyurun ben yardımcı olayım dedi. Aynı durumu anlattım. Takas yapabiliriz buyurun şöyle masaya geçelim dedi ve tam masaya yöneldiğimizde diğer kadın showroomun diğer tarafından ben bakıyorum diye bağırdı. Sonradan gelen kadın ben ilgileniyorum dese de tekrar ben ilgilendim deyip yanımıza doğru geldi ve aracıma 95 bin değer biçtiklerini bu şartla takasa alabileceklerini söyledi. Ben şaşırdım haliyle çünkü 95 bin çok alakasız bir rakam. Emin misiniz diye sordum kadın öyle dedi. Ben bu rakamı galericiler vermez aracımın 30-35 bin aşağısını söylüyorsunuz dedim kadın zaten araç şu an çok satıldığı için elimizde fazla Yok takasa yanaşmıyorlar dedi. Ben de takasa almamak için bu fiyatı verip ben gideyim diye uğraşıyorsanız bu rakamı anlarım ama aksi takdirde yanlışlık yapıyorsunuz deyip ayrıldım. Bu esnada satış temsilcisi olup benimle ilgilenmeye çalışan kızcağız da şaşkın bi şekilde bakakalmıştı.

1) Bu nasıl bi ciddiyetsizliktir ki bi şekilde 0 km bir araçla ilgili görüşmek isteyen müşteriyi danışma bankosundan ilgili yere yönlendirmiyorlar

2) Benim aracımın donanımını bile tam sormadan nasıl 3 dkda böyle bi fiyatla karşıma çıkabiliyorlar

3) danışmadaki kadının fiyat sormaya gittiği satışçılardan biri neden beni davet etmiyor da kafadan bi rakam söyleyip kovalamaya çalışıyor

4) Gerçekten aracıma belirledikleri değer buysa kendi sattıkları araçların ne kadar değer kaybına uğradığınımüşterinin gözüne sokuyorlar, bu şekilde nasıl üst segment otomobil firması olacaklar

5) İkinci el konusunda s60 ın nun kar edilecek değil biniciye hitap edecek ve bu aracı bileni mutlu edecek bir araç olduğunu biliyorum ama sonuçta koskoca Volvo, müşterisinin yüzüne senin 0 km aldığın araç 2 sene sonra yarı yarıya değer kaybeder derse Türkiye pazarında nasıl kuvvetlenecek ve müşterisini nasıl koruyacak?

Bu yaşadığım olay açıkçası beni üzdü ve biraz uzun olsa da sizlerle paylaşmak istedim. Ortada çonbüyük bir ciddiyetsizlik var ve umarım yetkili birileri bunu görüp müdahale eder. Şirket politikası her zaman müşteriyi memnun etmek olmalı ve bu markanın bir aracına biniyorsanız firma sizde premium bir algı yaratabilmeli...

Öncelikle yanlış annlaşılma olmaması açısından bu bayinin Grup Volvo bünyesinde olduğunun belirtilmesinde yarar var. Grup Volvo Balgat'a bundan 5-6 ay öncesinde S60 test sürüşü için gittiğimde benzer türde bir saçmalıkla karşılaştıktan sonra oradaki satış görevlisi bayana sinirlenip test sürüşü falan yapmadan çıktığımı hatırlıyorum. Adamlar değil Volvo gibi bir markanın yetkili satıcısı olmaktan çok ama çok uzaktalar... Bu kafayla da bayiliklerinin ellerinden alınacağına, ya da bu tür elemanlarının tahliye edileceğine (başta bunları orada tutan Grup Volvo Yöneticileri olmak üzere) eminim. Ben aracımı Arkas Volvo Bursa'dan aldım ve tüm servis vb. işlemler için de Ankara'daki Arkas Volvo yu tercih ediyorum. Her iki şube çalışanları da satış görevlisinden servis çalışanlarına kadar süper kişiler... Ha tabi arada istisnalar çıkabilir tabi ben 2 şube için konuşuyorum ama genelinde bu tür bir durum olduğu kanaatindeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: D.Baran

Benim ufaklık önlem almadığım için bir senede bu hale getirdi,daha bugün tamir ettirdim ve boya atıldı ama son halini güneş ışığında görmedim.Benim koltuklarda entegre çocuk koltukları var ve artık oturmalığı kaldırdım ama yapan adam çocuk koltuğunun deriye değen kısımlarına iki kat falan kaygan olan geniş izole banttan yapıştırmamı önerdi ve bence kumaş textil ürünü birşey kullanmaktan daha iyi olabilir.Yıoratıcı sürtünme sanırım daha az olur.

Dediğiniz yöntem de mantıklı aslında, hem her defasında ekstra bir ürün kullanmaya da gerek kalmaz düşünebilirim.

Öte yandan bazı durumlarda ana kucağını yere koyduğumuzda altına yapışan küçük taş parçaları vs nedeniyle de koltuklar çizilebilir. O nedenle belki araçta duracak ve koltuk ile ana kucağı arasında tampon vazifesi görecek bir ürüne ihtiyaç duyabilirim. Cevap için teşekkürler hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerbilisim

Ana kucağı zaten 9 aya kadar kullanılacağı için sizin de düşündüğünüz gibi kalın bir polar bez vs. yeterli olacaktır. Bant vb çözümler söküldüğünde koltukta yapışkan kalma riski yaratabilir.
    Size asıl tavsiyem isofixli oto koltuğunda da benzer bir çözüm uygulamanız olacaktır, çocuk koltuğu araçta 3-4 yıl daima takılı kalacak çok küçük hareket ve titreşimler bile uzun vadede deformasyon yapabilir.
    Ben sırf çocuk yüzünden siyah bez koltuklu araç aldım bu halde bile isofixli römer koltuk tabana hafif iz bırakıyor.

Aynen dediğiniz gibi isofix li koltuk altlığı genelde takılı kalacağı için iz yapma ihtimali hayli fazla. Bu durumda sanki her ikisi için de polar bir battaniye mantıklı gibi görünüyor (sanırım piyasada aklımdaki gibi sünger bir altlık vb. bulunmuyor). Teşekkürler

• arkadaşlar 0 aldığım 2017 s60 ım şuan 7000 km de ve direksiyondaki titremem geçmedi.Arkas otomotivde teste çıktım yoldan şundan bundan yapar dediler yolla alakası yok sizin test aracına geçelim bakın aynı yolda onda yok bunda var dedim.yan yattı çamura battı titreme var dediler kışlıkları takalım düzelir büyük ihtimalle denildi taktık yine aynı.kışlıklarım 2017 üretimi nokian serisi lastikler.Daha sonrada bunu yaparsa hassas balans makinesi var aracın ön lastiklerini jantlarla birlikte yollayalım araç bir gün kalsın dediler bu iş canımı çok sıkmaya başladı hangi yolla hakkımı aramalıyım sizce ? 0 | |
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Hocam fiyat gerçekten fazla. Acaba tüm servisler bu kadar fahiş mi? Forumda daha önce bize destek çıkan Genel Müdür Sabri bey bu duruma kayıtsız mı kalıyor acaba?

Klimaya ozon temizliği istediyseniz yaklaşık 250 TL civarı bi şey isteniyor sanırım.
    Birde normal polen filtresi yerine karbon polen filtresi kullanıyorlar oda fiyatı artırmış olabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaman zaman bende yapıyor özellikle sıkışık trafikte.
    Servis bizede aynı şeyi söylemişti ama sanırım yakıtla ilgili bi şey, başka yerden almaya başladım azaldı gibi olmazsa würth deniycem artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Sakıncası yoksa faturayı paylaşır mısınız?

Hangi kaleme ne kadar fiyat yazmışlar daha net ortaya çıkar.

• EfsaneFocus kullanıcısına yanıt
    Aynen üstadım, sıkışık tarafikte çok fazla hissettiriyo. Hangi yakııta azalma oldu acaba sizde?
  • fsnn F kullanıcısına yanıt
    Hocam tavsiyeniz üzerine bu würt temizleyiciyi deneyim diyorum ama bi zararı yok değil mi araca?
    Ayrıca aracımı aldıa alalı hep shell kullandım sonra opet denedim, şu an da Petrol ofisi deniyorum. Daha neyi deneyim bilemedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: enzo01m

quote:

600 çok iyimser ve doğru gelmedi bana. Emin misiniz?

Evet bende şaşırmıştım, hatta ekxtra birşey çıkmazsa 680 tl demişti

Eminmisiniz dediğimde? Benzinli araçların bakım maliyetlerinin düşük olduğundan bahsetmişti.

Bayiye yeni araç almak istediğinizi ve ilk bakım masrafının, ne kadar tutacağını sorarak deneyebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 764765766767768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.