Şimdi Ara

Vodafone çekiş gücü artırma ve şarz sürenizde uzuyor (android işletim sisteminde)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
31.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benimde telefonum çoğu kişi gibi 1 diş çekiyordu gidip geliyordu sürekli. Bu gün araştırdım android işletim sistemi var telefonumda. Neden olacağına baktım. 3g modunda olduğu için ve 3g baz istasyonlarıda az olduğu için çekip çekmeme sorunu yaptığını öğrendim. 3g den edge ye aldım ve şu anda full çekiyor... Hemde şarzı 2 katına çıkarıyormus bu sekilde.

Android işletim sistemleri için alıntı yapıyım.

3G MODUNU TAMAMEN KAPATMA
    Mart 22nd, 2011 Murat Yüksel
    Androidli Cep Telefonuzu sadece wifi ile internet erişiminde kullanıyorsanız. 3G radiosunu tamamen kapatabilirsiniz.

Böylece batarya ömrünü iki misline kadar arttıra bilirsiniz.

*#*#4636#*#* ‘ı tuşlayın.

Açılan Menuden

Telefon Bilgileri > Tercih Edilen Şebeke Türü > GSM only

seçin ve Radyoyu kapatın.

Bu ayarlardan sonra veri iletişiminiz 3G ye tamamen kapanacaktır.

Fakat Wifi ve Standart Gsm özellikleri devam edecektir.

Eğer GSM Only değilde WCDMA only seçeneğini seçerseniz GPS, BlueTooth ve Wifi bağlantınız kesilir sadece 3G ve Telefon özellikleri kullanıla bilir hale gelir.

Bu ayar sayfasının kurcalanmasından kaynaklanacak sorunlarda sorumluluk kabul etmemekteyim. Sadece bahsedilen ayarı denedim ve çalıştı. Yaptığınız tüm değişiklikleri yine tersi işlemleri yaparsanız geri almış olursunuz.

yapanlar sonuçları yazabilirmi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gencgsli_81 -- 22 Mart 2012; 23:44:57 >

• bu sadece VF'de değil, dünyada belki de tüm GSM şebeklerinde bilinen bir şeydir.

2012 yılında hala Edge'nin süründüren hızına razıysanız yapın ama bence son derece gereksiz. Haa şarj uzun gidiyor mu gidiyor ama dediğim gibi gereksiz.
  • Cepten internette dolaşmak için bence Edge hız yeterli ama bir şey indirmek gerekince kesinlikle 3G açılmalı.
  • sarj konusunda internet icin en iyisi nokia bence. Kendisi siz izin vermeden otomatik baglanmiyor. Yani android ve ios'daki gibi internet erisimi acikken kalkip baglanti kurmuyor. Bence symbian bu konuda basarili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

sarj konusunda internet icin en iyisi nokia bence. Kendisi siz izin vermeden otomatik baglanmiyor. Yani android ve ios'daki gibi internet erisimi acikken kalkip baglanti kurmuyor. Bence symbian bu konuda basarili.

Katılıyorum.Android kullandığım zamanlar ilk defa 1 gb net paketini bitirmiştim.Symbian yüklü bir telefon ile ben 3-4 saat nette gezebiliyorum.
  • EDGE, whatsapp mail viber DH mobil e yetiyor. 3G emiyor şarjı resmen
  • androidi kullanmayı bilmeyip symbianı övenlere sadece gülüyorum.. 5800 da ayarlardan internet için sadece wifi kullan dememize rağmen hala navigasyonda GSM data yedigi günleri unutmadık.. en son APNyi toptan silerek inteernete girmesini engellemiştim symbian neden az internet yer, çünkü internet kullanacak adam gibi application yok.. bu felçli birinin evi daha temiz tuttugunu iddia etmek gibi bir şeydir..

androidde mobil ağı kapattıgınız zaman asla kendi kendine açılıp nete girmeye çalışmaz.. marketten auto update'i kapatırsanız ve sürekli video izlemezseniz 1GB'I bitirmek imkansız gibi birşeydir..

bu arada bahsi geçen GSM only ayarı için symbian ve IOSta o tuşlara gerek yok.. mobil ağlar altından değiştirilebilir.. ayrıca radio diye geçen şey FM radio değil telefonun antenidir.. kapatınca görüşme dahi yapamayabilirsiniz.. telefon tablet PC moduna(airplane) geçecektir..

• quote:

Orijinalden alıntı: tosunpasa

androidi kullanmayı bilmeyip symbianı övenlere sadece gülüyorum.. 5800 da ayarlardan internet için sadece wifi kullan dememize rağmen hala navigasyonda GSM data yedigi günleri unutmadık.. en son APNyi toptan silerek inteernete girmesini engellemiştim symbian neden az internet yer, çünkü internet kullanacak adam gibi application yok.. bu felçli birinin evi daha temiz tuttugunu iddia etmek gibi bir şeydir..

androidde mobil ağı kapattıgınız zaman asla kendi kendine açılıp nete girmeye çalışmaz.. marketten auto update'i kapatırsanız ve sürekli video izlemezseniz 1GB'I bitirmek imkansız gibi birşeydir..

bu arada bahsi geçen GSM only ayarı için symbian ve IOSta o tuşlara gerek yok.. mobil ağlar altından değiştirilebilir.. ayrıca radio diye geçen şey FM radio değil telefonun antenidir.. kapatınca görüşme dahi yapamayabilirsiniz.. telefon tablet PC moduna(airplane) geçecektir..

kesinlikle katılıyorum...nokia için daha basit bir örnek whatsapp kullananlar hele nokiada kullananlar bilir.kesinlikle programı silmeden ve ya sistemden kaldırmadan internetten koparmanız imkansız.androidde ise veri bağlantısını kapat,hiçbirşekilde (sadece whatsapp için değil)bağlantı gereken uygulamalara sen izin vermeden nete giremez.artı 3g den edgeye geçmek için öyle allengirli tuş kombinasyonu yapmaya gerek yok.hoş güzel bir bilgi ama uzun ve kafa karıştıran ve sonucu oldukça bana göre risklide olabilir
    cihaz üzerinden AYARLAR/KABLOSUZ ve AĞ AYARLARI/MOBİL AĞLAR/YANLIZCA 2G AĞLARINI KULLAN seçeneğini işaretlemek 3g yi deaktif duruma getirir.ayrıca aynı yolları izleyerek veri etkin seçeneğini üzerindeki işaretide kaldırılırsa veri akışı tamamen kesilecektir
    bu arada nokia ve android ayrı kulvarların cihazı...kabul sonuçta biri android diğeri ise sene 2004 te nokia 6600 ile gelen tamamen yıl 2012 ye kadar hala symbyandan vazgeçemeyip fanlarını çıldırtacak seviyeye getiren nokia........ve hala nokia e5 kullanan biri olarak yinede nokianında ayrı yeri var diyebilirim sonuçta beklentimi karşılıyor.ama bir android ile asla yanyana getirilemez bence..benim şahsi fikrim o ayrı konu...dediğim gibi android cihazı ve hala eleştirdiğim symbyan E5 kullanan biri olarak yazdım...

• evet bilmeyen kalmadı ::
  • Yıl 2012 bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var. Yukarıdaki arkadaşlar gerekli cevabı vermiş.

Not : Bir android kullanıcısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

Yıl 2012 bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var. Yukarıdaki arkadaşlar gerekli cevabı vermiş.

hocam symbian kullanıcısı olmak cok kotu bir sey :d hic biseden haberleri olmuyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: farego

quote:

Yıl 2012 bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar var. Yukarıdaki arkadaşlar gerekli cevabı vermiş.

hocam symbian kullanıcısı olmak cok kotu bir sey :d hic biseden haberleri olmuyor :D

6600 vardı, internet bilmezdik. Telefonda internet mi olur len derdik. Şimdi telefonla neler yapıyoruz.
  • quote:

quote:

quote:

6600 vardı, internet bilmezdik. Telefonda internet mi olur len derdik. Şimdi telefonla neler yapıyoruz.

ne cihazdı be 6600 ... üff.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hykr0

quote:

quote:

quote:

ne cihazdı be 6600 ... üff.

Sadece kapak ve batarya değiştirerek 8 sene götürdü. Şu an babama verdim, hala sağlam. 1 kere bile ne telefoncuya, ne garantiye gitti.

• nokia nın devri geçti artık. bunu kabul etmek lazım. akıllı telefon piyasasına iyi giriş yapamadılar.
    iyi giriş yapamadıkları gibi iyi ilerliyemediler.
    nokia bir dünya markası ama "google daha fazla büyümesin diye onlarla anlaşmadık" diyebilecek kadar küçük iş politikası izlediler.
    biliyorum birazdan burası karışacak ama bugün apple ile samsung birbiriyle düşman olsalar dahi birllikte iş yapabiliyolar.
    ama nokianın açıklaması firmanın ne hallerde olduğunu açıkca gösteriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.