Şimdi Ara

Otomatik ödeme talimatı varken elden ödemek.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
49.665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben Vodafone şirket hattını kullanıyorum.
    Son bir kaç aydır faturalarım yüksek geliyor. Otomatik ödeme talimati olduğu için şirketten kesiliyor doğal olarak.
    Babam telefon harcamaları konusunda baya hassas, muhasebecimiz detaylı olarak gösteriyor.
    Şimdi bu ayda yüksek geldi, bana laf söylemesini istemiyorum açıkçası. Baya yüksek geldi.
    Şimdi ben bunu fatura tarihi geldiği zaman hemen elden ödesem, bankadanda kesilirmi acaba?
    Kesiliyorsa kesilmemesi için ne yapmam gerek. Teşekkür ederim şimdiden.

• O konuda bir fikrim yok. Ama sana daha güzel bir fikir vereyim. Şirket sizin maddi durumuzun iyi sanırım. 2. Bir telefon ve 2. bir hat alıp, özel işlerinizi bundan halleder bunu da kendini elden öderseniz sürekli sorun ortadan kalkar. Şirket hattı ile sadece aileniz ve işler ile ilgili konuşursanız. 2. Hattınızın takılı olduğu telefonu da ailenizin yanındayken sessizde tuttup çıkartmazsanız kimse anlamaz durumu.
  • Son ödeme tarihinden en az 3 gün kala elden ödeme yaparsanız otomatik ödeme talimatında fatura görünmeyecektir. Turkcell ve Avea'da otomatik ödeme sistemi iyi çalışıyor ama Vodafone'da biraz sıkıntılı. Bu sebeple en az 3 gün önce ödeme yapın.

Faturayı elden yatırdıktan sonra kontrol içinde bir bankanın online şubesindeki fatura ödeme adımından faturanızı tekrar ödemeye çalışın. Eğer ödenmemiş borcunuz yok derse otomatik ödemede de sorun olmayacaktır.

İkinci hat işineyse bende katılıyorum. Bu zamanda tek hatla çalışan insanın idare etmesi zor. En mantıklısı iş ve aile hatlarını ayırmak olacaktır.
  • çift (mükerrer) ödeme olur dikkat et.
  • Faturanızı son ödeme tarıhınden önce yatırır isenız otomatık ödemeden tahsılat yapılmıyor Yorum degıl bizzat yapmıs oldugum işlemlerden biliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0FLU

Faturanızı son ödeme tarıhınden önce yatırır isenız otomatık ödemeden tahsılat yapılmıyor Yorum degıl bizzat yapmıs oldugum işlemlerden biliyorum

+1
  • Teşekkür ederim arkadaşlar söylediğinizi yaptım. Otomatik kesilmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

çift (mükerrer) ödeme olur dikkat et.

mükerrer ödeme bir sonraki faturadan düşer, en azından turkcel öyle yapıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esprisyen

Merhaba arkadaşlar.
    Ben Vodafone şirket hattını kullanıyorum.
    Son bir kaç aydır faturalarım yüksek geliyor. Otomatik ödeme talimati olduğu için şirketten kesiliyor doğal olarak.
    Babam telefon harcamaları konusunda baya hassas, muhasebecimiz detaylı olarak gösteriyor.
    Şimdi bu ayda yüksek geldi, bana laf söylemesini istemiyorum açıkçası. Baya yüksek geldi.
    Şimdi ben bunu fatura tarihi geldiği zaman hemen elden ödesem, bankadanda kesilirmi acaba?
    Kesiliyorsa kesilmemesi için ne yapmam gerek. Teşekkür ederim şimdiden.

İş bankası'nda otomatik ödeme hesabınızdaki bakiye yeterliyse saat 19:30'da düşüyor. Vodafone dahil bütün şirketlerin faturaları böyle ödeniyor. Saat 19:30'a kadar elden ödersen sorun olmuyor. yani hesabından düşmüyor.

• quote:

Erken öderse sorun yok )

• quote:

Orijinalden alıntı: serdarski

quote:

Mükerrer ödeme olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

quote:

quote:

Mükerrer ödeme olmaz

Banka ile abone olduğun kurum sistemleri arasında gecikme varsa mükerrer ödeme oluyor. İş Bankası ile bazı kurumlar arasında 1-2 günlük gecikme oluyor. Bu olay yüzünden Turkcell faturalarımı bir kaç defa mükerrer ödedim. Türkcell mükerrer ödemeleri bir sonraki faturadan düştü.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Mükerrer ödeme olmaz

Banka ile abone olduğun kurum sistemleri arasında gecikme varsa mükerrer ödeme oluyor. İş Bankası ile bazı kurumlar arasında 1-2 günlük gecikme oluyor. Bu olay yüzünden Turkcell faturalarımı bir kaç defa mükerrer ödedim. Türkcell mükerrer ödemeleri bir sonraki faturadan düştü.

Zaten ERKEN ÖDEME yapacak,

Son gününe bakar ve 3 iş günü erken öder,

Mükerrer ödeme olmaz demem bu sebeple :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Mükerrer ödeme olmaz

Zaten ERKEN ÖDEME yapacak,

Son gününe bakar ve 3 iş günü erken öder,

Mükerrer ödeme olmaz demem bu sebeple :)

senin yazdığına ek yapayım;

Nakit ödediğin fatura, abone olduğun kurumun bilgisayar sistemi tarafından bankadaki otomatik ödemeden geri çekilmezse mükerrer ödeme olabilir. Ben İş bankası ile Turkcell arasında bunu bir kaç defa yaşadım.

• dogalgaz faturam finansbank da otomatik ödeme talimatlı.Bu ay taksitlendirme yapmak için garanti bonusla internetten ödeme yapmak istiyorum.Bu mümkünmüdür?tutar yüksek mükerrer ödeme olmaz umarım.Birde garanti bu işlem için ücret alıyormu?
  • Bende bir soru sormak istiyorum vodafone ile alakası yok ama.

PTTCell kullanıyorum ( avea altyapısı var.) Otomatik ödeme talimatı verir isem ekstra para kesiyorlar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: T.Edison

Bende bir soru sormak istiyorum vodafone ile alakası yok ama.

PTTCell kullanıyorum ( avea altyapısı var.) Otomatik ödeme talimatı verir isem ekstra para kesiyorlar mı?

Hayır otomatik ödeme talimatı vermenin herhangi bir ücreti olmaz.

Saygılar.
  • Ne güzel siz yorulmadan otomatik olarak ödense kötü mü olur? Otomatik ödeme talimatı iyi bir yol bence.
  • Konuyu hortlattım fakat bu ödeme işlemi tam olarak nasıl işliyor.? Faturanın hesap kesim veya son ödeme tarihinde mi,yoksa kredi kartının hesap kesim tarihinde mi ödeme gerçekleşiyor.?
  • Ben faturayı 15 gün önce ödedim sizce karttan keserler mi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.