Şimdi Ara

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
8
Favori
35.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam yurt disindayim ve foruma bir bucuk yildir girmiyordum simdi giris yapabildim. Ben 2010 yilindan 2017 senesine kadar uydunet kullandim ama sonrasinda kapattirdim. Ucuz olmasi daha dogrusu her yerde olmasi ve diger internet saglayicilarina nazaran nisbeten ucuz olmasi nedeniyle, aksam saatlerinde yani yogun saatlerde, herkesin isten geldigi ve internet kullanmaya basladigi saatlerde 18:00-23:00 arasi ping, jitter ve hiz yerlerdeydi. Ne online oyun oynanabiliyordu ne de download yabilabiliyordu. Eger uydunete gecmeyi dusunuyorsaniz bence once etrafinizda yorenizde kullanan es dost arkadas var mi bir sorun sorusturun, sonra ping sorunundan kafayi yemeyin ben gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: inan_ed

Bana Telekom'un ortak ip bloğundan vermişlerdi, ping değerlerim yüksekti. Biraz araştırınca ortak IP uygulamasından kaynaklandığını öğrendim. Kablonet'e; tracert çıktısını ve ping testlerini gönderip, "ping sorunum ortak IP'den kaynaklı, çıkmak istiyoru" dedim. İki gün içerisinde portum değiştirildi ve Superonline IP bloğu denk geldi. Ping sorunu kalıcı olarak çözüldü.

ssssssssssssssssssssssdddd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AE8064E4B -- 12 Temmuz 2020; 21:12:20 >

• aramızda hala problem yaşayan varmı ? uzun süredir pc ile haşır neşir değil idim bu hafta bir açayım dedim csgo da 90-100 arası ping alıyorum ( net graph)
  • Benim ip adresim arayıp onay almama rağmen değişmiyor. Daha önce bu durumu yaşayan oldu mu?
  • PİNG sorunu halen devam ediyor. Resmen bezdim arayıp bildirmekte çözüm değil zaten birşeyden anladıkları falanda yok anca boş beleş İP değiştir geç.
  • Cgnde daha iyi ping alan varmı , Sabitken daha kötü olan veriler şu an böyle

8 60 ms 56 ms 60 ms 72.14.204.10
    9 59 ms 56 ms 55 ms 216.239.59.239
    10 61 ms 61 ms 61 ms 74.125.251.185
    11 57 ms 56 ms 55 ms dns.google [8.8.8.8]

Buda google.com tracert
    8 55 ms 55 ms 56 ms 72.14.215.230
    9 61 ms 61 ms 60 ms 108.170.250.177
    10 56 ms 56 ms 56 ms 108.170.250.184
    11 59 ms 57 ms 58 ms 209.85.250.123
    12 52 ms 53 ms 52 ms 209.85.245.23
    13 53 ms 52 ms 55 ms 108.170.247.113
    14 55 ms 55 ms 55 ms 209.85.142.129
    15 56 ms 57 ms 57 ms muc11s01-in-f14.1e100.net [172.217.22.206]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _ahmet_ -- 22 Temmuz 2020; 3:43:14 >
  • Benim sıkıntım Kablonet, tracert ya da ping testlerinde görünen pingleri oyun içinde veremiyor.
    CS GO oynarken, WireShark programı ile oynadığım servera ping testi yaptığımda 58-60 ms çıkıyor fakat oyun içinde en az +25 ping ekliyor, 85-100 arası gidiyor.
  • Yaklaşık 3 yıldır Kablo Net abonesiyim, Oyunlarda pingin ne e yaradığını öğrendiğimde artık çok geçti. Yani Kablo Net sözleşmesi imzalamıştım. Müşteri hizmetlerini birçok kez aradım maalesef sorunu çözemiyorlar. Alt yapılarının dandikliğinden midir nedir. Yoksa liyakatsiz kişilerin çalıştığından mıdır nedir sorunumu çözemediler. 

Ping sürekli bir değişkenlik gösteriyor. Sabit değil. Hatta video sunu çekip YouTube.com ekledim isteyenler bakabilirler. Kablo Net değişken ping oranları her türlü kombinasyonun denedim yüksek çıkıyor. Speedtest aracını tek çalıştırdım,  

T**T***(https://hiztesti. T***m.com.tr/) tek başına denedim ikisi arasında ki farklar çok saçma ve ping oranları birbirlerini aynısı değil çok yüksek ve de saçma.

https://www.turksatkablo.com.tr/).

OYUNCULAR uzak DURSUN AMAN DİKKAT

UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN
    UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ertooth -- 3 Şubat 2021; 18:5:8 >

• Senseight S kullanıcısına yanıt
    Hocam konu ile alakalı herhangibir düzelme veya gelişme oldumu? Şu an bende aynı dertten muzdaripim. Çözüm bulamıyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korsan067

Hocam konu ile alakalı herhangibir düzelme veya gelişme oldumu? Şu an bende aynı dertten muzdaripim. Çözüm bulamıyorum.

NBA 2K'da hala inanılmaz bir buton delayı var. 65 ms olması gereken ping aslında en az 180-200 ms hissettiriyor. FIFA ona nazaran bir tık daha iyi fakat o da 120 ms gibi hissettiriyor. Yok hocam kablonet ile oyun oynanmamalı. Oynanacaksa da rekabetçi seviyede oynanmamalı. Yoksa insanı hasta ediyor. Benim tahhütüm var diye yeni gelen FTTH altyapısına geçemiyorum. Bitmesine yakın cayıp geçeceğim.

Bende warzone, battlefield oynarım genelde. Her gün sosyal medyadan bunlara küfür ediyorum. Ama hiç umurlarında değil. Müdürlerine kadar sövüyorum. Ne arayan var ne soran. Lanet bunlar.

Olaya bak: en yakın mesafe? UYDUNET-KABLONET PING , YAVAŞLIK SORUNU İÇERİ BUYRUN

• korsan067 K kullanıcısına yanıt

Aynen çok rezalet bir durum hocam. Adana'da Türknet'li arkadaşım vie.valve.net'e trace atıyor. 4 hopta ulaşıyor direkt olarak. Ben kablonet ile 12 hopta ulaşıyorum.

• quote:

Bende warzone, battlefield oynarım genelde. Her gün sosyal medyadan bunlara küfür ediyorum. Ama hiç umurlarında değil. Müdürlerine kadar sövüyorum. Ne arayan var ne soran. Lanet bunlar.

Hocam TürkNet'in TT FTTH altyapısından verdiği internete geçtim. O bahsettiğim gecikme hala var. NBA 2K, FIFA'daki tepki süreleri hala fazla. Yurt içi pingler düştü, yurtdışı pingleri de bazı oyunlarda düşerken bazı oyunlarda tam tersine yükseldi. Anlayacağınız sorun Kablonette değilmiş.

İlginç. Ne olabilirki? Kaç gündür kablonet e çemkiriyom bende..

• Pc kaynaklı olabilirmi?

• quote:

Pc kaynaklı olabilirmi?

Hayır hocam pc kaynaklı olması imkansız. Büyük ihtimal oyunun sunucuları gerçekten kötü. Ve biz bu konulara karşı diğer insanlardan daha hassas olduğumuz için psikolojik olarak daha çok etkileniyor olabiliriz.

Tr de 40 50ms ping alanlar var. Bence ıss ile alakalı bir durum. Sunuculara ping attınmı? 6,7 yerde nakil olan ping illaki kayıp yapıyor. Tracert sonuçları onu gösteriyor. Bence alt yapı sorunlu. Murat 124 e 19"lastil takmak gibi. Arabanın kapasite belli sonuçta. Fiber uyumlu santraller gerekli...

Ama alt yapıları aynı bunların. Ping attığımda tt alt yapısı var hep.

• korsan067 K kullanıcısına yanıt

Evet bazen aynı olabiliyor. Ama o traceroute işleminin başladığı yere kadar olan kısım da önemli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.