Şimdi Ara

UPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
83
Cevap
0
Favori
22.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamın aleyküm dostlar. Yeni PCmi toplamak için 2 parçam kaldı, bi dünya para verdim ve dikkat ediyorum arada sırada elektrik gidip 10 sn sonra geliyor. Çok şükür bi sorun olmadı ama işimi riske atmak istemiyorum. Şöyle bi bakındım ups fiyatları 150-250 aralarında geziniyor.

Sadece Pc kasamı monitörümü ve modemi kaldıracak bir ürü lazım.

Amacım elektrik gidince sistemimdeki dosyaları kaydetmek ve elektrikde git gel olursa bi zarar vermesini önlemek...

Bütçem 200-250 arası olabilir.

Pc güç kaynağım 700w
    2 monitörüm var birisi 12v 3 amper adaptörle calısıyor.
    Diğeri direk 220v ile calısıyor.
    Modem 12v 1 amper güç istiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MEMATİ -- 5 Kasım 2017; 15:34:5 >

• http://www.hepsiburada.com/inform-guardian-lcd-1500ap-ups-7-20-dk-usb-p-BD805348?magaza=Hepsiburada&id=123&utm_source=email&utm_medium=siparis&utm_campaign=urun&utm_content=pazarlama&utm_term=kategori-genel&wt_em=siparis.pazarlama.kategori-genel.urun&

dün bunu aldım yolda geliyor. 200 250 tl ye ancak 600 v alırsın oda zamanla pek işe yaramaz bende 7 yıllık 600 v var 3cü akü yeniledim ama geçen gün pc açıkken elektrik gitti taşımadı 2 saniyede kapandı bence en az 1000 yada 1500 v olmalı ups ama illa 200 250 tl diyorsan şunlardan birini seç 800 v de var http://www.hepsiburada.com/tuncmatik-powercom-inform-fsp-emerson/guc-kaynaklari-ups-c-60001544?filtreler=fiyat:100-250

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Kasım 2017; 23:38:39 >

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    11.11 kampanyasından tunçmatik lite 2 1000va modelini 247e aldım bugün kullanmaya başladım
  • MEMATİ kullanıcısına yanıt
    güzel olmuş hayırlı olsun
    teşekkür ettim mito sağol
    hocam benim sistemde imzamdaki gibi aşşa yukarı sizin sistemle aynı gücü tüketiyordur. kullanmaya başladınız mı 1500 va olanı yetiyor mu 1500 va .yetiyorsa kaç dk açık tutuyor acaba pc yi deneyebilir misiniz ? birde 2000 va alsam daha uzun süre açık tutarmı 1500 yerine ?daha öncede kullanmışsınız anladığım kadarı ile 600 va olan yetiyor muydu sizin şuanki sistemi açık tutmaya ?
  • attakkann1 kullanıcısına yanıt
    dostum suanki bilgisayarım biraz dandik core 2 dua işlemcili ekran kartsız 1 monitör 1 pcyi 49dk calıstırdı. 1500va bnce cok yüksek. hadi yeni sistemde 20 dk calıstırsın zaten amaç dosyanı kaydedip pcyi sağlıklı şekilde kapatmak
  • quote:

Orijinalden alıntı: attakkann1

hocam benim sistemde imzamdaki gibi aşşa yukarı sizin sistemle aynı gücü tüketiyordur. kullanmaya başladınız mı 1500 va olanı yetiyor mu 1500 va .yetiyorsa kaç dk açık tutuyor acaba pc yi deneyebilir misiniz ? birde 2000 va alsam daha uzun süre açık tutarmı 1500 yerine ?daha öncede kullanmışsınız anladığım kadarı ile 600 va olan yetiyor muydu sizin şuanki sistemi açık tutmaya ?

Henüz yeni geldi deneme fırsatım olmadı şarj ediyorum ama bilgisinde yüke bağlı olarak 7 ila 20 dakika diyor zaten amaç da elektrik gidince pcyi güvenli şekilde kapatmak yada voltaj oynamalarından korumak 7 yada 20 dakika yeterde artar bile diğer 2000 v olana baktım özellik bekleme süresi aküler dahil her şeyi aynı neden 2000 demişler pek anlamadım 150 tl fark var onda sadece. bir de yazılımı var w10 uyumlu türkçe onu da denemedim henüz fanı sesiz zaten elektrik giderse çalışıyor fazla rahatsız etmiyor sesi yani ne kadar gider yarın falan denerim ama tekrar edeyim ups nin kullanım amacı uzun süre pcyi çalıştırmak değil kesintilerde pcyi güvenli kapatmaktır 600 v eskiden yetiyordu 5 dakika civarı ama 7 yıllık cihaz akü değişsede zamanla eskiyor demek ki. 3 gün önce ets2 oyundayken ani elektrik kesildi 3 saniyede kapandı şaşırdım ve bunu aldım artık bitmiş deyip

EKLEME: programı şöyle birşey alt resim. pc ve ups yi kapatmaya ayarladım pc yi kapattı baktım ups kapanmadı pcyi açtım az sonra ups kapandı meğer biraz geç kapatıyormuş upsyi ben acele ettim
    UPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 14 Kasım 2017; 21:4:5 >

• Merhabalar,

12 adet güvenlik kamerası ve şifrematik kapı için güç kaynağı almak istiyorum.
    kameraların LCD si, kapalı duracak.

12 Kamera ve kayıt cihazı çalışır durumda olacak.

Bu 2 ürün arasında ne fark var anlayamasım,

bu 2000va 500 TL.http://www.hepsiburada.com/makelsan-2000va-line-interactive-2-adet-12v-9ah-yuasa-aku-lcd-ekran-usb-lion-plus-mu02000l11pl005-p-HBV000001N0PU?magaza=Gelbura

Bu 1 Kva 710 TL.http://www.hepsiburada.com/makelsan-1kva-ups-4-8-dk-powerpack-se-1f-1f-p-HBV000006D09L?magaza=Webdenal

2000va 2Kva olmuyor mu?
    yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

siz ne tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihmander -- 16 Kasım 2017; 11:26:19 >

• Mihmander kullanıcısına yanıt
    dostum sanırım 1000va olunca 1kva diye geçiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

dostum sanırım 1000va olunca 1kva diye geçiyor.

2000va 2kva oluyor 510 tl.
    bunu almak daha mantıklı o zaman.
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    şimdi sizin sistem ne kadar güç tüketir bilemiyorum 2kva yetermi yetmezmi onuda bilemiyorum.

ben n11 11.11 kampanyasında 1000valık tuncmatik ups 247 liraya aldım. buna göre araştırın
    deneyimleye bildiniz mi hocam sisteminiz nekadar süre açık tutuyor 1500 va ? ups ın elektırık kesıntılerınde işini kurtarmak ve voltaj düşüşlerinden zarar görmesini engellemek için olduğunu biliyorum ama yinede nekadar açık tutabilirse okadar iyi benim açımdan
    kişiye göre açık kalma süresi değişir hocam. sistem özelliklerine göre bağlanıcak diğer monitör modem vb aletlere göre hesabı yapılması gerek.
    denedim pc boşta ama 7 dakika deneyip bıraktım çünkü akü % 69 da sabit duruyor daha fazlasına gerek duymadım rahat 15 yada 20 dakika bekler yani rahat pcyi kapatırsın ups umursamadı bile elektrik gitmiş. bağlı olanlar pc 144hz led monitör (imzamdaki model) ve t150 direksiyon bağlı modem eski ups ye bağlı ve taşıdığı için onu bağlamaya gerek duymadım kısaca sana da fazlasıyla yeter artı voltaj kötü ve dengesizse voltaj verip onu düzeltiyor ben memnun kaldım şimdilik ek olarak kutudan usb kablosu kendi güç kablosu ve pc psuyu bağlamak için kablo çıkıyor yazılım için cd de dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Kasım 2017; 18:41:40 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

denedim pc boşta ama 7 dakika deneyip bıraktım çünkü akü % 69 da sabit duruyor daha fazlasına gerek duymadım rahat 15 yada 20 dakika bekler yani rahat pcyi kapatırsın ups umursamadı bile elektrik gitmiş. bağlı olanlar pc 144hz led monitör (imzamdaki model) ve t150 direksiyon bağlı modem eski ups ye bağlı ve taşıdığı için onu bağlamaya gerek duymadım kısaca sana da fazlasıyla yeter artı voltaj kötü ve dengesizse voltaj verip onu düzeltiyor ben memnun kaldım şimdilik ek olarak kutudan usb kablosu kendi güç kablosu ve pc psuyu bağlamak için kablo çıkıyor yazılım için cd de dahil

Hocam öncelikle hayırlı olsun, Umarım uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanırsınız. Geçen hafta benimde ups'm yandı 850va'lık. Yeni bir ups alacağım bende 600watt pSu ve 24'inç monitörüm mevcut 850va'lık ups'm hic sağlıklı çalışmıyordu. Yükseltip bende 1000 yada 1500va'lık almayı düşünüyorum ras geldi forumda sizin aldığınızı gördüm. Başka deneme yaptınız mı, oyunlarda yük halinde test yaptınız mı hocam ?, Benim bulunduğum bölgede çok elektirik kesintisi oluyor bilgisayarıma bir şey olacak diye sıkıntı içerisindeyim. Kesintileri oyunlarda yaşıyorum bilgisayarın tam güç çalıştığı zamanlarda yani. Sizin şahsi fikriniz ve öneriniz varsa paylaşırsanız sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bushido Samurai -- 16 Kasım 2017; 22:4:32 >

• Bushido Samurai kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun hocam sağol. Öncelikle şunu belirteyim bildiğiniz üzere UPS amacı oyun oynamak, yada internette vakit harcama değil ; önemli verileriniz varsa kaydetmek ve bilgisayarını sağlıklı bir şekilde kapatmak içindir. Şuan yeni nesil sistemimi toplayamadığım için eski bilgisayarımda deneme yaptım (core2duo işlemci, 360w psu, 3gb ram, onboard ekran kartı, 160gb hdd, 120gb ssd) gibi birleşenler var ve philips 22" 12v 3amper ile calısan led monitör var. Tivibudan haberleri açıp izledim bu şekilde 49dk dayandı.

diyelim ki yeni nesil sistem var ryzen 1700 gtx 1070li... boşta iken donanımlar güç aşırı çekmeyeceği için nerden baksan 1000valık en az 15-20 dk dayanır diye tahmin ediyorum.

Zaten kutusunda 2pc 1 printer 10 dk 1 pc 20 dk diye belirtmişler.

Şöyle yaptığım araştırmalarda Tunçmatiğin
    650va ups'da 12v 7amper akü
    850va ups'da 12v 9amper akü
    1000va ups'da 2x12v 7amper akü mevcut. bu durumda 1000va'lık mantiken daha doğru bi tercih olacaktır. Umarım aydınlatabilmişimdir.

Arkasında 4 priz 1 usb bağlantısı ve modem girişi mevcut

• MEMATİ kullanıcısına yanıt
    Önerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam, Elbette önemli veriler varsa kaydetmek ve bilgisayarın sağlıklı bir şekilde kapatmak için gerekli olan bir gereçtir ups lakin ben vaktimin çoğunu bilgisayarda geçirdiğim için ve bu zamanların çoğu oyunlarda geçiyor :). Malesef oturduğum semt'te çok yoğun şekilde elektirik kesintileri mevcut, ve dediğim gibi vaktimin çoğu oyunlarda geçiyor. Maksatım ve alma sebebim bilgisayara bir zarar gelmemesi elektirik gittiği gibi bilğisayarı rahat bir şekilde kapatmak.

Sistemim (1500x ryzen - R9270)
    1000va çok rahat işini görür ozaman dostum 1000den asagısını alma yukarısı olur :)
    teşekkür ederim daha iyisi sizin olsun tavsiyem almışken 1000 yada 1500 va dır bence yeterli oyunda denemedim henüz ama pat diye kapanacağını sanmam sonuçta 2 adet 12 v 9ah akü var bu upslerde zaten amaç sağlıklı güç almak ve elektrik gidince pcyi güvenli kapamaktır öyle uzun süre oyun oynanmaz en fazla 20 dakika açık tutar oyunda belki de 15 2000 va da alsan bu aynıdır sadece 650 va tavsiye etmem tek akü olunca belli olmaz ne yapacağı he ben uzun oynarım dersen daha büyükleri var ama hem pahalı hem de eve uygun değil ama ev için benim aldığımı tavsiye ederim yada bütçe azsa 1000 va olanı yani şunuhttp://www.hepsiburada.com/inform-guardian-lcd-1000ap-ups-7-20-dk-usb-p-BD805347 bunun farkı akü 2 Adet 12V 7Ah tır tek farkı bu karar sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 16 Kasım 2017; 23:21:41 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.