Şimdi Ara

UPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
22.182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    valla kardeş bu madenci mi ne halttır onu çıkardılar ekran kartları uçtu gitti bilsem geçen yıl yüksek ekran kartı alırdım gün geçtikçe altın gibi değer kazanıyor kartlar ilk kez böyle artış görüyorum elektronikte işin garibi yabancılarda da böyle fiyatlar hadi bizde yıllardır kazık da evet ups de bende de yazılım varda bazen görmüyor çünkü güncel değil 1 defa çıkarıp bir daha güncellenmiyor ups yazılımları neyse tekrar hayırlı olsun 2000v yeter merak etme sonuçta amaç elektrik kesilince pc yi düzgün kapatmak ups uzun süre kullanım için değil zaten

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    hocam güç kaynağı geldi iyi güzelde ön paneldeki ledler yanıyordu ilk zamanlar sonra yanmamaya başladı şuan yanmıyor mesela

UPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı )

birde şuan lower voltage hatası veriyor input yani giriş 239 Volt Output yani çıkış 204 gözüküyor anlamadım gitti olayı..

UPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı )

• djoguzhan55 kullanıcısına yanıt
    şarj oluyor mu? valla tunçmatik hiç kullanmadım belki ledler dolunca sönüyordur klavuz varsa oku
    Kendi prizini direk prize taktım herhangi bi ara kablo yok, kılavuza bakıyorum düğmeye basınca düzelir diyo deniyorum herhangi bişe yok çok değişik ya anlayamadım gitti kesin ince bi ayrıntısı vardır şuan benmi beceremiyorum
    açma düğmesi dokunmatik gibiyse basılı tutup açmayı dene. bu arada yorumlarda pek iyi değilmiş aldığın modelde umarım sendeki de sorunlu değildir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 20 Ocak 2018; 23:59:50 >
    dokunmatik gibi değil normal basmalı şekilde, çıldırıcam sürekli fan çalışıyor sürekli akü modunda galiba programdan baktığımda çıkış voltajı düşüyor bende şuan normal elektrikten güç alıyorum, 8-9 kilo tek başına bügün kolisini taşırken kollarım koptu nerdeyse.. bide derlerse bize yolla hep çıldırmalık..
    akü modunda değildir demek ki voltajın çok oynuyor çalışıp onu ayarlıyor mesela bende de voltaj düşünce onu ayarlamak için 5 dakika yada yada daha kısa çalışıp duruyor senin bölgede oynama çoksa ondan çalışıyor olabilir buna yapılacak tek şey sabit voltaj için regülatör takmak o zaman sürekli fan çalışmaz. bana sorsaydın tunçmatik tavsiye etmezdim ama sormadığın için ses etmedim şunu alsan rahat ederdin 477 tl ye inmişhttp://www.hepsiburada.com/inform-guardian-lcd-1500ap-ups-7-20-dk-usb-p-BD805348

yada şunu 2000v http://www.hepsiburada.com/inform-guardian-2000a-kgk-avr-7-20dk-siyah-cg112inf01-p-BD100040

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 21 Ocak 2018; 1:18:36 >

hocam informları kötüleyende var tunçmatikleride en kalitelisi schneider elektriğin ama onun fiyatı çok yüksek,bu arada video çektim daha açıklayıcı olsun diye.

https://www.youtube.com/watch?v=Yrjc9EZv9iM

buda ilk aldığımda şarja takmıştım daha hiçbirşey bağlı değilkenki fan sesi.

https://www.youtube.com/watch?v=x5bIu1Z3CAQ

valla ben araştırmadan bir şey almam şikayete denk gelmedim 2 aydır da sorunsuz. ama tunç matiği alanların yorumu hep olumsuz neyse san memnunsan sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bushido Samurai

Önerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim hocam, Elbette önemli veriler varsa kaydetmek ve bilgisayarın sağlıklı bir şekilde kapatmak için gerekli olan bir gereçtir ups lakin ben vaktimin çoğunu bilgisayarda geçirdiğim için ve bu zamanların çoğu oyunlarda geçiyor :). Malesef oturduğum semt'te çok yoğun şekilde elektirik kesintileri mevcut, ve dediğim gibi vaktimin çoğu oyunlarda geçiyor. Maksatım ve alma sebebim bilgisayara bir zarar gelmemesi elektirik gittiği gibi bilğisayarı rahat bir şekilde kapatmak.

Sistemim (1500x ryzen - R9270)
    Hocam nette araştırırken bu konuya denk geldim.
    Kesintisiz güç kaynağı alacağım. Birkaç sorum olacaktı. Umarım yardımcı olursunuz.

Öncelikle benim PC ye bağlı prizde ve binadaki elektrik hattında topraklama yok. Haliyle bazen prizi tarken ateş çıkıyor, elektrik dalgalanması, yüksek voltaj ve kesintiler sık oluyor.
    Benim amacım kesintisiz güç kaynağı alıp PC yi açıp kapatırsak sağlıklı, güvenli bir şekilde açıp kapatmak o kadar. Elektrik kesildikten sonra en fazla 1 dk içinde PC yi kendim kapatırım zaten.
    Bunun için aşağıdaki ürünü almayı düşünüyorum. İşimi görür mü?

https://www.hepsiburada.com/tuncmatik-lite-ii-1000va-line-interactive-ups-tsk5208-p-BD801891

Kasadaki güç kaynağı 800watt, imzamdaki sistemi kullanıyorum. bu tunçmatik 1000va iş görür dimi?

• Tunçmatik 1000va kullanıyorum 3-4 ay oldu bi sorun yok. 40-45 dk pc açıkken dayanıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bulunduğum yerde voltajlar epey düşüyor bu sebeple bilgisayarım kapanıyor.sanırım ups almam gerekecek ama pek bi bilgim yok. Psu 600watt gücünde.amacım elektrik gidince uzun süre bilgisayar kullanmak değil sadece voltaj düşüklüğünde ani kapanmaları engellemek. Bunun için hangi upsi almam gerekecek? teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckylukegs -- 29 Haziran 2018; 15:9:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kasalı 1 bilgisayar +1 yazıcı için tavsiyem
    EMERSON GXT-MT+1KVA G2 ES 230V
    1000 kVA (800 W)
    Diğer markalara göre daha pahalı ancak hem 2 yıl garantisi ve arkasında Emerson firması teknik servisi var.
    Elektrik kesintilerinde (yazıcıyı kullanmazsanız) minimum 30-45 dakika kullanabiliyorsunuz.
  • haliliscan H kullanıcısına yanıt
    Kanka aldık 6 ay gecmis memnunum sıkıntı yok. Elektrik gidince 35-40 dk götürüyor. Tuncmatik 1000va arada 1-2 ayda bir aküyü tamamen bitirip sarj ediyorum tekrar ömrü uzun olsun diye

• quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

Kanka aldık 6 ay gecmis memnunum sıkıntı yok. Elektrik gidince 35-40 dk götürüyor. Tuncmatik 1000va arada 1-2 ayda bir aküyü tamamen bitirip sarj ediyorum tekrar ömrü uzun olsun diye
    dostum ben powercom 1500va almıştım. şuan klavye biraz kötü olduğu için alta hepsiburada da az önce ürüne yaptığım yorumu atayım :) tekrar bi ups almayı düşünüyorum. 850 lik tunçmatik alacağım. tunçmatiğide aradım MH ye sordum kargo ücreti almıyorlarmış bozulma durumunda. Üründe ilk aldığında test ettin mi ve daha sonra test edip baktın mı kaç dakika götürüyor kısa sürede aşırı bi düşme oluyor mu? powercom u araştırırken tunçmatik daha kaliteli diye duymuştum powercomdan. ama ilk tecrübemiz vs.. olduğundan VA değerine kandık :)

ürünü tavsiye etmiyorum. 1.5 yıldır kullanıyorum heleki şu fiyatı ile alınmaz. ilk aldığımda 20 dk götürüyordu pc yi. daha sonra kısa süre içinde 5 dk ya düştü (1-2 ay içerisinde). ürünü garantiye gönderdim kargo ücretini kendim ödedim 40tl. geldiğinde de yine aynı şeyler oldu. ikinci defa yine garantiye gönderdim kargo ücretini ödeyerek o zaman ürünü sıfır ile değiştirip yolladılar. ilk testimde 30dk açık tuttu pc yi. ama yine çok kısa zamanda verimi düştü ve şuan 1 dakika bile açık kalmıyor bilgisayar. daha kaliteli bi ürünün daha düşük VA değerine sahip bi ups almanız bunu almanızdan daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmancan71 -- 23 Temmuz 2018; 11:44:12 >

• 2 monitörlü bir bilgisayar için UPS tavsiyeniz var mı dostlar çok lazım.
  • 850+80 Gold PSU, Ryzen 1800, GTX 1080 TI 27" Samsung Monitor olan bir PC ve ilaveten XBOX One konsol var. Bu sistemin UPS ihtiyacını hesaplama yöntemlerini araştırırken Wattmetre isimli cihaza denk geldim.https://urun.n11.com/elektrik-olcum-cihazlari/wattmetre-priz-tipi-16a-3680w-enerji-sarfiyat-olcer-P279209088 Tanıtım ve inceleme videolarını izleyince aklım yattı ve cihazı satın aldım. Bugün cihazı prize taktım, tüm cihazları da bir grup prize takıp sırayla çalıştırdım. Yaklaşık 30 dakika süren aşağıdaki testi yaptım, sonuçları yanlarında.

1. PC ve monitör açık hiçbir uygulama çalışmıyor: 20W
    2. Birkaç web sayfası, Office programları açık: 50W
    3. Açılan ekranları arka plana alıp BF4 ve World of Tanks oyunu açıldı : 200W
    4. BF4 haritalar yüklendi oyun en yüksek ayarlarda başladı :400W
    5. BF4 arka plana alıp diğer oyuna başlandı : 320W
    6. XBox konsol açıldı ve Monitör girişi değişti: 350W
    7. XBox konsolda Fifa oynandı: 350-360W
    8. PC de oyunlar arka plana alınıp Monitörden konsola dönüldü: 220W
    9. Hem PC hem de konsolda oyunlar aktif: 500W
    10. İlaveten fiber modem, vantilatör, masa lambası, mobil cihaz şarjı, kıl tüy için de 100W sarfiyat oldu.
    Sonuç olarak minimum 600W bir tüketim var. Bu rakama %50 ileriye dönük PC donanım/GPU upgrade farkından 300W eklersek toplam 900W yani 1,500VA bir UPS çok abartılı olmaz sanırım.

Tek tek her bir cihazın katalog değerlerine bakıp hesapladığımda belki buna yakın değerleri bulurdum ancak yukarıdaki gibi madde madde enerji sarfiyatını bu Wattmetre olmadan tespit etmem zor olurdu. Kesinlikle parasını hak eden bir cihaz.

• th3mpo kullanıcısına yanıt
    Tuncmak 1000 va öneririm kullanıyorum

• Merhaba dostlar ,

Bulunduğum bölgede sık sık elektirik kesintisi ve voltaj dalgalanmaları olduğu için ups ihtiyacım var.

65" TV için kullanacağım sadece.

850 VA yeterli olur mu , normal şartlarda ses yapıyor mu , dalgalanmalardan koruyor mu merak ettiklerim bunlar.

Sitede jeneratör var ve 20 sn'de devreye giriyor.

Amacım dakikalarca değil , sadece tv yi kontrollü bir şekilde kapatacak kadar zaman sağlaması ve gün içi dalgalanmalardan koruması.

Sorduğum gibi normal şartlarda ups ses çıkarıyor mu , sadece elektirik gidince mi ses çıkarıyor.

Uygun fiyatlı önerilerinize açığım. 400- 500 tl arası varsa.

Mediamarktta uygun fiyatlı bir ürün var aşağıdaki işimi görür mü , tunçmatik mi alayım ?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_s-l%C4%B1nk-sl-up850-850va-ups-g%C3%BC%C3%A7-kayna%C4%9F%C4%B1-1163101.html#teknik-bilgiler

Yeni bir tv aldım ve bilginize biraz acil ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

• Slash3316 kullanıcısına yanıt

dalgalanmalardan sadece regülatör korur ups değil. artı tv ani kesintilerden etkilenmez sadece dalgalanmalar bozabilir tavsiyem alttaki ürün yeterliUPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı ) 

FCM Kombi 1KVA Regülatörü Roleli Fiyatı - Taksit Seçenekleri (hepsiburada.com)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 13 Eylül 2021; 8:10:13 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.