Şimdi Ara

UPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
22.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ups voltaj aşırı düşerse pili devreye girer yüksek voltajdan kastın nedir bilemem ama bence çok voltaj oynaması varsa regülatör al derim burası türkiye elektrik dansöz gibi oynuyor akım korumalı priz sadece koruma amaçlı akımı keser voltaj dengesizse yani voltajı düzenlemez direk keser ne bağlıysa da kapanır
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Mesela elektrik gidip gelince geri geldiğinde yüksek voltaj olarak geliyor diye biliyorum power normalde koruma yapıyor ama ben yinede garantiye almak için ek olarak ups düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum ? Oldugum bölge köy/kasaba oldugundan kışın 4 gün elektrik gelmediği oldu geçen kışın mesela, hatlar kopmuştu. Akım korumalı priz almaya hiç gerek yok o zaman hocam tek ups işimi görür diye düşünüyorum.
  • djoguzhan55 kullanıcısına yanıt
    ups ani kesintiden korurda gelirken fazla yüksek geliyorsa bilemem ne yapar mutlaka her ups de yüksek voltaj koruması vardır istersen özelliklerine bir bak ups nin. akım korumalı priz de aşırı yüksek voltajda korur aslında ama illa şarttır diyemem görmeden durumu. mesela benim elektriği gördüm baktım kışın çok oynuyor regülatör aldım bağladığım cihaza sabit 220 geliyor voltaj oynasa da
    ben elektrik gitti mesela fişi hemen çekerim elektrik geri geldiğinde 2-3 dk beklerim stabil hale gelsin diye sonra takarım 3lü prizimi,Özellikleri içinde varmış zaten;

UPS Önerisi ( Kesintisiz Güç Kaynağı )

buda benim priz dünyam hocam :)

kabaca bi hesap yaparsak 3 monitör,1 tane 5+1 ama 2+1 bağlı,2 tane şarj cihazı 1 tane 12v dönüştürücülü RGB led adaptörü en son olarak kasa ve içindeki parçalar güç kaynağım normalde vs650 ama garantide şuan everestin 650wlık bi psusunu kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 12 Ocak 2018; 2:12:17 >

ovvv bu monitörler hep açık mı yazıcı falan bağlı mu? ben tek monitör sandım o ups yeter mi şüpheye düştüm şimdi artı ups sabit takılı olmalı hep prize ki şarj olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2018; 2:25:0 >
    hahaha odaya giren ilk tepki oha oluyor zaten çok fazla elektrik tüketiyorum küçücük odada bazen diyorum priz zarar görmüyordur inş diye :)

sadece orta monitör ve kasayı takacam hocam upsye ondan dolayı yeterli diye düşünüyorum oyunda olursam max 500 veya 400-450 watt arası tüketir kasam diye düşünüyorum boştayken 100-200 diye mantık yürütüyorum hertürlü 1000valık yani 600 w yeter diye düşünüyorum monitörde 60 yese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoguzhan55 -- 12 Ocak 2018; 2:34:23 >

heh bende onu önerecektim kasa va 1 monitörü ups ye tak zaten ups de 3 yada 4 giriş var bende 4 senin gösterdiğinde kaç var bakmadım neyse direk kasa ve monitörü ups ye tak diğerleri ayrıca gurup prizde dursun gurup prizi de duvara direk tak ups nin prizi de direk tak ayrı olacak şekilde tak öyle olur oyunda yakalandın diyelim kesintiye 1000 v kaç dakika götürür bilmem ama çat diyede kapanmaz. ben denedim oyunda 1500v ups var bende 18 dakikada ups de yüzde 56 güç kaldı sistem imzamdaki dahada götürürdü de bana yetti 18 dakika testi kestim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2018; 2:57:41 >
    şöle bi plan vardı aklımda akım korumalı priz alıp 6lı upsyi ona diğer kalan prizleride akım korumalıya takmaktı, sizin dediğiniz cümlede upsyi farklı prizden diğer monitörleri diğer cihazları ayrı prizdenmi diyorsunuz hocam ?
    yani duvarda tek priz varsa ona çoklayıcı takıp aynı duvar prizine takabilirsin gurup prizi ve ups fişini ayrı dan kastım buydu. yani upsye takmayacağın 2 monitörü ve ses sistemini gurup prize takıp direk duvar prizine takın onun fişini de ve ups ye de arkasında olan girişlere monitör ve kasayı takıp ve varsa modem girişleri onuda takıp ups fişini de direk duvara takın dedim. akım korumalı priz ota moka kapanabilir o yüzden al diye ısrar etmedim karar senin yine de

Akım korumalı prizi almadım hocam inş hata yapmış olmam :) sadece upsin siparişini geçtim.

Peki mesela upsden 3lü çekip kullansak zararlımı olur diğer ekranları taksam fazla gelir bu sefer gücü yetmez :( neyse.
    zararı olmazda 3 ekranıda 3lü çekip bağlamak istersen bilemem denemek lazım nasıl güç harcar ups. akım korumalı priz kafana takıldıysa alsaydın keşke

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2018; 6:54:6 >
    Orta monitor 22volt yazıyor sitesinde- sağdaki 21 volt yazıyor sitesinde total 45-50 volt desek, corsair vs650 tam olarak kaç çekerki orası soru işareti hani 650 wattın hepsini kullanmıyor zaten bilgisayar ama upsde problem yaratırmı acaba..

psu pc yükte ne çekerse onu verir 350 400w diyelim tahmini. ups zaten aşırı yükte kendini kapatır denemeden anlaşılmaz tak dene istersen ama önce ups yi ilk kullanmadan önce boştayken yani (cihaz bağlamadan) 6 saat şarj et
    Bügün kargolandı hocam pazartes akşamı eve getiririm denerim, ilk alır almaz kullanmayın diyorlardı bi yerde okumuştum boş olarak şarj edin diyorlardı uyardığınız için teşekkürler.
    aynen öyle en az 6 saat açık vaziyette boşta şarj et şimdiden hayırlı olsun birde uzun süre evde olmazsan 1 hafta yada 1 ay fişini çek upsnin duvardan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 12 Ocak 2018; 23:5:55 >
    Hocam tekrardan merhaba,1000liğin bana problem çıkaracağını ve ilerdeki uptadelerde bana yetersiz geleceğini düşündüğüm için 1000liği kargodan hiç almayıp üstüne 169 tl verip şunu aldım hocam

http://www.vatanbilgisayar.com/tuncmatik-digitech-eco-2000va-line-interactive-siyah-ups.html

Artık problem olmaz diye düşünüyorum :) bu arada ben şubatta almanyaya gideceğim mesela 3-4 ay kapalı kalacak bilgisayarım ups ne olacak o arada ?
    tamam iyi yapmışın LCD ekran istiyorsan benim modelide alabilirdin inform neyse hayırlı olsun upsyi düğmesinden kapatıp fişi çekip gidersin kendi kendine akü boşalır gelince şarj edip kullanırsın yine sorun olmaz
    hocam 300ü şuan çıkarmış olamam mücize bide üstüne bi 169 daha koydum hep mucizeler yarattım ekranlı modeli için zorlamayı düşündüm ama maddiyatım el vermedi zaten programındanda takip edilebilir oldugu için ekrana ihtiyaç duymam diye düşündüm inş. yanlış düşünmemişimdir.
    ben 1500v 400 tl ye aldım 2 ay önce şimdi 600 olmuş sanırım iyice sapıttılar bunlar 1000 tl eden ekran kartını şuan 3000 tl yaptılar kafayı yemiş bunlar yaa 3 ay önce 1400 tl olan kart bu pes neyse yazılımı güncelleniyorsa iyi ama genelde sapıtır ups yazılımları zamanla güncellenmez. akü iş görmememeye başlayınca anlarsın akü gebermiş onu değiştirir devam edersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 17 Ocak 2018; 1:56:14 >

valla paramız değersizleşiyor ama kazandığımız elimize geçen para hala aynı olduğu sürece bu böle devam eder hocam valla sitesinde diyor program üzerinden anlık kullanım veya diğer şeyleri takip edebilirsiniz diye valla sistemim ne kadar harcıyor diye merak etmiyor değilim :) bügün güç kaynağım garantiden sıfır ile değişip geldi (Corsair VS650) şuan tek eksik ups onuda bekliyorum 1000lik geri gidip 2000liği kargolucakmış.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.