Şimdi Ara

Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
0
Favori
18.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Turkcell Superonline, yeni fiber internet tarifesini kullanıma sundu. “Hız şenliği” olarak adlandırılan tarifede ilginç bir durum söz konusu. Download hızı 200 Mbps olarak belirtilen tarifenin upload hızı 5 Mbps ile sınırlandırılmış.

"Turkcell Fiber 200 Mbps Hız Şenliği" tarifesinde 200 Mbps download, 5 Mbps upload hızındaki internet 149,90 TL’ye sunuluyor. Her ne kadar 200 Mbps hızındaki internet günümüz şartları için çok iyi olsa da upload hızı günümüz için yetersiz kalacak. Örneğin aynı anda çok sayıda cihaz bağlandığında, dosya aktarmak istenildiğinde, canlı yayın yapılmak istendiğinde, 1080p görüntü aktarmak istenildiğinde vs. 5 Mbps upload hızı yetersiz olacak.

Ayrıca Bkz.Xbox Series X satışa sunulmadan zamlandı

Koronavirüs pandemisi nedeniyle pek çok kişi evden çalışıyor, öğrenciler evden eğitim görüyor. Bu dönemde upload hızına daha fazla ihtiyacımız oluyor. Şöyle bir zamanda Turkcell’in bireysel kullanıcılara yönelik hazırladığı en üst tarifesinde 5 Mbps upload hızına yer verilmesi gerçekten şaşırtıcı. Daha yüksek upload hızı için Superbox’a geçmek veya aylık 999 TL’ye satılan 1000 Mbps tarifesine geçmek gerekiyor. Bu tarifedeki upload hızı 20 mbps olarak belirlenmiş. Daha uygun çözüm için “Turkcell Fiber Oyunda Uçuran” tarifede 10 Mbps upload hızı sunuluyor ancak ancak bu sefer download hızı 25 Mbps’e düşüyor.

Tüm İSS'lerin upload hızının yükseltmesi gerekiyor

Upload hızı, sadece Turkcell’de değil diğer internet servis sağlayıcılarında da büyük dert. Bireysel kullanıcılara yönelik hazırlanan ekonomik tarifelerde 2020 yılına yakışmayacak upload hızları sunuluyor. Firmaların upload hızını artırmaya yönelik adım atması gerekiyor.

Kaynak:https://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/ev-interneti-fiber-kampanyalari/turkcell-fiber-200-mbps-hiz-senligi-kampanyasi

• 2011 den beri superonline fiber kullanıyorum

Upload hızı o zaman da 5 mbit idi hala 5 mbit

Dünya bu sürede kaç kaç hız arttırdı?

Her yerde bulut bilişim lafı geçiyor. Peki bu bulut a neyle veri aktarıyorsun? Benim uzak dedicated sunucu var işim gereği büyük veri yüklemem gerekebiliyor ve upload hızları 10 senedir aynı pes pes pes

• Şu milletin çektiği nedir anlamıyorum. İnternetinden, arabasına, benzinene, bilgisayarına herkes süründürüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hiç vermeseydiniz

• Bari 10 yap

• Türknetteyim 8mbit uploadım var. 80-90mbit arası da down var kafam rahat..

• Türkiye'ye hoşgeldiniz.

• Zaten fiber bile ne kadar yaygın ki? Hala 8 mbitte sürünüyoruz

• Üretim olmayınca ekonomi hep dışa bağımlı malesef her yönden. Amerika'da rüzgar esse bizde fırtına kopuyor

• Mion kullanıcısına yanıt
    Dünyanın geri kalanı youtuber, zaten upload bi o işe yarıyor aynen.

• 5e niye zahmet etmişler yıllarca 1-3mbps uploada mahkum ettiler , buna artık bir çözüm getirilmesi lazım pandemi sonrasında da paket ne olursa olsun en az 5-8mbps upload olmalı çok zor olamaz bunu vermek neden bu kadar diretiliyor anlamış değilim kaybettikleri bir durum da söz konusu değil , ADSL paketlerde en düşük 5mbps upload vdsl fiber 8mbps upload olmalı ama hayal işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annaX -- 2 Ekim 2020; 18:9:23 >
  • Koskoca en fazla nüfuslu ilçesinde hala 8mbt hız yeter be

• Türknet nasıl bu kadar hız limiti verebiliyor

• Yukarıda arkadaş yazmış her şeyde eziyet çekiyoruz sorarsan her şeyde başarılıyız yazık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'de üretici diye bir kavram yok o.Olsa zaten başta altyapı ve yazılım odaklı yatırım olurdu.

Boşuna beyin göçü olmadı bu ülkede.Birileri türk telekomu güçlendirmek yanında soyulup satılmasına ve bankalara hibe olmasına göz yumdu.Şuanki durumu hakediyor bu halk.Fazla bile.

• "Sizin neyinize bir şeyler üretmek, film, oyun vs. indirin size yeter." demişler.

• Çünkü bunu yapmak ciddi altyapı yatırımı gerektiriyor

• gowlet kullanıcısına yanıt

Sen Türknettesin diye sadece senin 8Mbit değil. Bende Telekom kullanıyorum benimkide 8 şuanda. EBA eğitimi için 8 Mbit yaptılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüksek fiyata satmak varken niye standart tarifede sunsun? Bu işi denetlemesi gereken siyasetçilerin uploadın ne olduğunundan bile haberleri yok.

• cavoo C kullanıcısına yanıt
    Tamam dostum senin internetin daha iyiymiş. 👍🏼 👏🏼

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.