Şimdi Ara

Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
294
Cevap
1
Favori
17.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen ay
  • Cevaplayan Üyeler 195
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 9 saat 12 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • serdarski (10 mesaj) mokoko_TR (10 mesaj) Guest-9ED59218A (8 mesaj) Boomcu (6 mesaj) lterlemez (5 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (128 mesaj) Mobil (50 mesaj) Mini (9 mesaj) (42 mesaj) (9 mesaj) Uygulama (56 mesaj)
  • @
184 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1251 Mesaj

O fiyatlar zaten caydırmak amacıyla belirleniyor kimse almasın ama BTK hesap sorunca buyurun efendim elimizde mevcut demek için. Kablonet düşük ping için Low Latency Docsis 3.1 getirsin ya da doğru düzgün FTTH versin HFC sisteme hala yatırım yapıyorlar 100 mbit den fazla vermeyeceksen amacın ne??? Tüm ISS ler öyle veya böyle fiber yatırıma sahip Kablonet her işi telekom üzerinden kira ile işletsin Superonline ile mecbur kalmasa peering vs. yapmaz Varlık fonuna girdi gireli abuk sabuk işler peşindeler Türksat uydusunu o derece rezalet şekilde pazarlayan kurumdan bir şey beklememek lazım.

Kendi KabloTV platformunda TRT 4K yayını mevcut olmayan bir Operatör (TRT 4K uydu yayınını Türksat üzerinden yapmakta) onun yerine yabancı Funbox 4K kanalını izliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxi909 -- 18 Ekim 2020; 12:46:6 >
    |
    |
    Round Robin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1025 Mesaj

Hem öyle hem de herkes sunucu kurmasın diye...
    |
    |
    seckinim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj

sanki sunucu kurması kolay bir şeyde...

|
    |
    lterlemez kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    184 Mesaj

rakam bir bana mı komik geldi  

|
    |
  • Binbaşı
    1025 Mesaj

Sunucu kurmak çocuk oyuncağı gibi artık yeni gelişmeler ile, küçük Raspberry Pi bile hemen sunucuya dönüşebiliyor.

|
    |
    ugah6aiw kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    843 Mesaj

atladığın detay var CGN...

|
    |
    lterlemez kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1025 Mesaj

Zaten CGN'de o yüzden var. Hem ip'ler bitti hem de sabit ip'den para almak için. Eskiden böyle şeyler yoktu.

|
    |
    ugah6aiw kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    800 Mesaj

bu gün aradım CGN'den çıkarın diye aradım çıkarmayız dediler statik ip satma peşindeler kameracımın başka iss geç dediğini söyledim 700 tl cayma bedeli çıkardılar tamam dedim iptal kaydı oluşturdular şimdi hemen iptal ederlermi yoksa aranacakmıyım.

edit:4 aylık aboneyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wquzun -- 10 Kasım 2020; 14:14:46 >
    |
    |
  • Er
    1 Mesaj
    TURKCELL Spuerbox tan çektiğim dertler. Şikayet var.com'a yazdım kimsenin ipinde olmadi.

Buraya kadar yazmak istemezdim fakat sitenizdeki şikayet yeri problemli çalışmıyor. Aslında 2-3 konuda problemin var. İlki Superbox bana getiren arkadaş arabasından dahi inmedi, kurulum yapmadı evrakları imzalattı bana. Bir nüsha dahi vermedi. Aynı zamanda garanti belgesi ve kutusu yok. (burada benimde suçum var keşke almasaydım ama güvendik işte Turkcell dedik.) sadece cihaz ve adaptör var, kendisine dedim arkadaşım bu cihaz 2. El başkası kullanmış hatta önceki sahibine gelen mesaj duruyor içinde. Arızalı olmasın, kendisi problem çıkmaz çıkarsa değiştiririz dedi ve gitti. Cihaz, 30 dakikaya açılır abi dedi cihazı teslim etti 10 dakika sonra aradı. Abi cihazı açma mesai sonrasına kaldın dedi. Tam 21 saat sonra açıldı tüm aramalarım sistemde var bakınız. 

2. Problemin defalarca ama defalarca aradım, hız problemim Turkcell baz istasyonu bana tam 68 mt ötede. Gittim baktım sistemimde internette lte_a yazıyor. 4.5G de daha hızlı bir bağlantısı yok. Ama gel gelelim 20-30 mgb maksimum. Turkcell hattı ile evimden bakıyorum 100mgb üzeri. Aklım almıyor. Telefonundan bakıyorum yüksek, ama Superbox tan bakıyorum 20-30 mgb o da sürekli değil. Ortalaması 10-13-15 gibi gelip gidiyor. Yalan olmasın. 2-3 defa 105-100-122 mgb gördüm. Kesinlikle 4 yok. 100000000 defa test ettim. Evin her yerini gezdim. Her yerini benim bile ayak basmadığım yerlere Superbox koydum sonuç aynı. Artık sınırlarımı aştım gittim buldum bir v*** hattı taktım Superbox kutusuna o da aynı. 20-30 mgb dalgalanmalı. Lütfen rica ediyorum 1-2 güne düzeltin problemi yoksa iade edeceğim.

14 günlük kullanım iade hakkım var. Cihazı iade etme meraklısı değilim Superbox'ı kullanmak istiyorum. Lütfen düzeltin. Ben sunuda anlarım illa her yerde mükemmel çekecek diye bir şey yok ama evimin çekim kalitesi çok çok iyi, 7'nci kattayım ve baz istasyonunu gözümle görüyorum. Bu arada yükleme hızım harika ona sözüm yok. Ama download  problemin var

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Girmeyin bu kampanyalara.. Sonra kurtulmak için akla karayı seçersiniz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    947 Mesaj

4 k yayıncılık için maalesef en az 20mbit lazım gel görki bu ülkede 10mbiti geçen upload bulmak çok zor.Pandemi olmasa 5mbiti bile geçmiyecekti uploadlar.

|
    |
  • Yarbay
    15496 Mesaj

Upload hızlarının inatla arttırılmamasının nedeni Türk Telekom baskısıdır.

Ülkede halen adsl altyapısıyla internet kullanan milyonlarca Türk Telekom abonesi var, vdsl'de ise eğer bina altına kadar fiber geliyorsa yüksek hızlara ulaşılabiliyor, mahalleye kadar fiber gelip sonrası yine bakır altyapı ise yine yüksek hızlar alınamıyor, Türk telekom daha son yıllarda yeni yeni upload hızlarını arttırdı o da altyapısı iyi olan bölgelerde 4 mbit. Daha fazla arttıramıyor altyapı desteklese bile yüksel upload hızları dsl teknolojisinin yapısı gereği snr kaybına neden oluyor vdsl bile olsa, hat değerlerini stabil tutmak için çok yüksek upload hızları vermekten çekiniyor Türk Telekom. Hal böyle olunca Süperonline'ın 10-20 mbit upload hızı verip avantaj elde etmesi ve kendi müşterilerinin aklını çelmesi ihtimaline karşılık süperonline'a upload hızlarının arttırılmaması için baskı yapıyor bu nedenle süperonline tüm kullanııcıları için upload hızını 5 mbitte sabit tutmak zorunda kalıyor, şimdi oyun paketi diye bir paket çıkartmışlar o pakette 10 mbit veriyorlar ama bu sefer download hızından kısmışlar sabah 25 mbit akşam 100 mbit download veriyorlar o da herkesin tercih edeceği bir paket değil.

|
    |

• Binbaşı
    1954 Mesaj
    Cayma bedelleri de tam bir soygun

Bu konu gündeme getirilmeli. 1 ay indirimli kullandığım Türk Telekom İnternet için 863 TL cayma bedeli istediler. Zaten kalan 11 ay da toplam yaklaşık o kadar ödeyeceğim

Diyorum modemi teslim edeceğim o kaç TL düşer, göremiyoruz diyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Misafir Üyelik
    70072 Mesaj
    Superbox'ta baz istasyonlarında limitleme var, gündüz 1mbite kadar düşüyor, bir an önce farklı çözümlere geçin. İlk çıktığında limitleme yoktu bende kullandım, 360mbit sabit görüyordum.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
backlink paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.