Şimdi Ara

Upload çilesi bitmiyor: 200 Mbps'lik tarifede 5 Mbps upload (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
297
Cevap
0
Favori
18.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rempuh

Kardeş bende biliyorum. İroni yapmıştım. Yerim ben o ticari sebepleri ayrıca. Reklama gelince cayor cayır yaparlar hizmete gelince tık yok. İnterneti olmayan zibilyon tane köy var sende gelmişsin sivrisinek benzetmesi yapıyorsun millete. Sene 2020 bu arada...

köylerde dogal gaz da yok ne yapalım , wife cihazlar var onlar kullanılıyor tlf lar var onların interneti var o inteneti bilgisayara bile baglıyorsun vs...edebiyata gerek yok sonuçta dünya bile 6 günde yaratıldı,2020 olması fark etmez.. 2002 de 256 kilobit internetimiz vardı 100 sene önce deil

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt
    Benzetme yaptığın şeye bak hahhah kardeş cidden umarım internetle alakalı büyük bir sorun yaşarsın da anlarsın. Gelmiş doğalgaz ditor ya hdjfkfm köylüler ölsün aynen kankam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana 75 liraya 25 megabit geri versinler, tek istediğim bu. 25 megabitciğe bile razıyım.

• Anlayacağınız, Türkiye üretsin istenmiyor, sadece tüketsin isteniyor.

• Ttnet altyapısı varsa Turkcell Fiber kullanamıyorsun. Bence bu konuya el atmalılar. Kullanıcının bir tane servis sağlayıcıya mahkum etmektir bu.

• Tek kelime ile "ilkellik". Gerçi bu ülke 2000'li yılların başında ve 90'lı yılların sonunda (99-2000) bile elin Abd'lisi 1 mbps cable internet kullanırken biz 33.6k dial-up modem ile mail göndermek için upload yapmaya çalışıyorduk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Ekim 2020; 22:6:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DONANIMHABER adminlerine bir sorum olacak, böyle sevdiğimiz bir platformda, bu konu altında da yorum yapan be herkesin artık aşina olduğu troll arkadaşları nasıl hala bu platformu kullanmalarına izin verebiliyorsunuz? İnsanların dertleri kendilerine yetiyor zaten, hergün dışarda bunlar yüzünden sinir hastası olduk, bari burda güzel güzel konuşup tartışılsın. Bir değil iki değil, akıl alır gibi değil gerçekten, her seferinde eminim şikayet ediliyorlardır. Adminlerden torpilleri falan mı var anlamadım. Hayır eğlenmek için yaptıklarından adım gibi eminim, ama onlar dışında kimse eğlenmiyor, yazık yani üzülüyor insan, buraya da ağız tadıyla yorum yapamayacaksa insanlar yandık.

• Üsküdarda oturuyorum VodafoneNet 70kb/s upload veriyor, şaka falan değil. Birisine dosya göndermem gerekince hotspot açıp gönderiyorum.

• Cevabı yapıştırmış Yusuf Kıraç   

Ne yapacaksın Hakkı uploadı???

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    En üzen şey o dönemde hız değil devamlı internete bağlı olmamaktı. Gerektiğinde ara sonra kapat yok hakkın gidiyor arada kopar vs.

Benim kablo internetim vardı 64 kbit ama devamlı bağlı olduğu için cennet gibi idi. Bilgisayar açıldığında internette oluyordu her daim.

İlk bir iki ay serbest bırakmışlardı 1 Mbit internet kullandım arkadaşlarım sırf interneti görmeye geliyordu turistik olmuştu ev.

Onlar gelince napster’dan indirip canlı dinlerdik inanamazlarsa.

• Uploadları bu kadar kısıntılı vermenin başka sebepleri mi var acaba? Eskiden ciddi upload hızı vardı(20 küsür sene önce uydunette), millet server kurmuştu. Acaba diyorum ondan mı kısıyorlar yoksa teknik bir sebep mi?

• myfranco kullanıcısına yanıt

kısmanın amacı kurumsalda uploadı fazla paraya satmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

En üzen şey o dönemde hız değil devamlı internete bağlı olmamaktı. Gerektiğinde ara sonra kapat yok hakkın gidiyor arada kopar vs.

Benim kablo internetim vardı 64 kbit ama devamlı bağlı olduğu için cennet gibi idi. Bilgisayar açıldığında internette oluyordu her daim.

İlk bir iki ay serbest bırakmışlardı 1 Mbit internet kullandım arkadaşlarım sırf interneti görmeye geliyordu turistik olmuştu ev.

Onlar gelince napster’dan indirip canlı dinlerdik inanamazlarsa.
    Mucize eseri 2 gündür kopmadan dial-up ile kesintisiz bağlı iken ve yüksek boyutlu bir dosya indirirken indirme yüzdesi %99'da tüm uyarılara rağmen ev halkından birisinin telefonu açması sonucu yaşanan infial. Anlatılmaz, yaşanır hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 2 Ekim 2020; 23:7:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 200 megabit iyiymiş, 100 megabit kullanıyorum o yüzden geçmek çok gerekli gelmedi ama yine de indirme hızının 2 katına çıkması güzel bir durum olmuş bu tarifede.

• Mion kullanıcısına yanıt

Nasıl her evin ihtiyacı değil?

Bir de duygu sömürüsü demişsin, bunun duyguyla falan alakası yok, çağa ayak uydurmakla alakalı.

8 Mbit upload bulunduğum yer itibariyle benim için imkansız. 8 Mbit adsl kullanıyorum, uploadı o kadar düşük ki WhatsApp yedeklemeleri bile kapalı. Yoksa yedeklerken bağlantımı kör ediyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 Gigabit Işık Hızında Fiber diye lanse edilen bağlantı için bile upload hızı 50 Mbps olarak belirlenmiş. 100mBit için 5 vermeleri gene insaflı o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet DOĞAN

Çünkü bunu yapmak ciddi altyapı yatırımı gerektiriyor

Emin ol ortada ciddi bir şey yok. Mevcut altyapı üzerinden herkese çok rahat 20Mbps upload verilebilir üstü için ise evet ciddi yatırımlar gerekebilir. İnternet hızlarında asgari seviyeler vardır bunları download tarafında fazlasıyla karşılayıp upload hızını komik rakamlar yapmalarının tek sebebi kurumsal tarafa simetrik yada ek upload paketi satamama korkusundan başka bir şey değil.

• TTNET İ SATARSAN YABANCIYA SENİ BÖYLE GERİ BIRAKIR MİLLET 250/250 KULLANIYOR TÜRKİYE İÇLER ACISI

• Hiçbirşeyde gelişmeyi düşünmeyen bir ülke oldu Türkiye. Her zaman geriliyoruz.

• Sağlayıcılar arasında Türksat Kablonet hariç Upload için yüksek hız satan firma dahi yok.

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Tarifeler adresindeki Simetrik Tarifeler Türkiye'de upload için en hızlı ve en uygun fiyat sunan tarifeler, ah birde kapsama alanına girebilsekte evimize bağlatabilsek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SigortaTower -- 2 Ekim 2020; 23:21:18 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.