S

Yarbay
01 Mart 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
29 üye
Görüntülenme
Toplam: 412 (Bu ay: 0)
Gönderileri
DH Turuncusunu seviyoruz evet ama karanlık modun zamanı geldi geçiyor bile. Turuncuyu yine koyun sağa sola ama şu işe bir el atın artık.
Karanlık mod istiyoruz. Net ve açık.
@Jeolog.
Sting şarkılarını rasgele çalıyordu youtube,
Sting- A thousand years çalmaya başlamış arka planda, şarkıya bir girdi la dedim ne alaka Sting çalıyordu Fikri Karayele döndü,
Meğer olay bambaşkaymış, yanılıyor muyum? Bu arada Sting in şarkısı 2011 çıkışlı, Yol 2018
Sting - A thousand years şarkısının ekşide ki başlığına falanda baktım, kimse uyanmamış duruma.
https://www.youtube.com/watch?v=PQGgFCCPOrY

Kendim Türk Telekom kullanmıyorum ama babamın hattına nasıl olduysa bir karışıklıkla benim cep telefonu numaram tanımlanmış yıllar önce.
Ad soyad tüm bilgiler babamın sadece cep telefonu benim. Bu şekilde başka bir yere abonelik ve üyelikte bulunmuyor zaten çok istisna bir durum tüm bilgiler babamın telefon numarası benim olması.
Neyse olay burdan sonra başlıyor, çeşitli yerlerden çağrılar alıyorum.
Vodafone net bi ara dadanmıştı "taahhütünüzden doğan borçlar şu şekilde hesaplandı vodafone net bunu karşılayacak şekilde sizi abonemiz yapalım gibi çağrılar alıyordum. Ben aradıklarında ve babamın ismini verdiklerinde ben o kişi değilim yanlış numara deyip kapatmaya çalıştıkça, onlar daha detaylı bilgiler veriyordu, ev adresi, sabit no gibi.
Sonrasında çok garip yerlerden çağrılar almaya başladım, isim yine babamın ismi ama beni arıyorlar, Yalova termaller mi dersiniz, elektrikli süpürge satışlarımı dersiniz vb. vb. En son bugün LG su arıtma cihazı satmak için aradılar ve babamın ismini vererek xx ile mi görüşüyorum dedi, hayır tanımıyorum dedim, o zaman sizin isminizi alabilir miyim dedi, hayır alamazsınız siz kimi aradığınızı bilmiyor musunuz deyince "aman be vermezseniz vermeyin" deyip telefonu kapattı
Şimdi bu istisnai durum sadece Turk Telekom aboneliğinde var ve ben artarak çağrılar almaya devam ediyorum hem de güncel bilgilerle. Gerekli yerlere şikayet ettim ama hiç bir şey olmadı, kimi kime şikayet ediyoruma döndü olay.
Bugün su arıtma cihazı satmak için beni arayan numara 0312 900 12 58 biraz bakındım aynı şekilde arananlar var. Bunu nasıl ispatlayabilirim bilmiyorum...
Bugün Turkcell'den gelen mesaj ile 59.9 olan tarifemin 10.11.2019 dan itibaren aylık 69.9 olarak "güncelleneceğini" yazmışlar.
Extra Joker kampanyası ile 6 ayda 4 kere extra 1 gb alabilecekmişim...
Turkcell'in bu yaptığı resmen taahhüte uymamaktır, müşteri istemeden paket tanımlama ayağına 10 TL tarifeye zam yapıyorlar.
Sen ben buna karşı çıkıp belki iade yapılacak ama yüzde 80 vatandaş bundan mağdur olacak,
Sizden ricam BTK, Cimer vs gibi yerlere bu durumu şikayet etmeniz.
Arkadaşlar merhabalar
Benim anlamadığım ne kadar uğraşsamda anlam veremediğim bir konu var, flört meselesi.
Bizim zamanımızda lise yıllarında olurdu bu flört, "çıkma" teklif ettiğin kişi ile buluşma ayarlarsan flört etmiş olurdun.
O da tabiki bir kişi ile olurdu, şimdi bakıyorum 10 tane flörtü olan var, "bir tane bile flörtüm yok" diye üzülen var.
Flört fiil olarak yapılan bir şeydi bizim zamanımızda şimdi bir şeye verilen isim olmuş, sevgili değil ama sevgili gibi?

Forumda beğendiğimiz mesajları bir liste halinde görebilsek çok iyi olurdu, zamanında beğendiğim bir mesajı bulmak için google da arama yapmam falan gerekiyor.
Bu özellik çoğu sitede ve uygulamada mevcut, DH de de olsa gayet hoş olurdu.
Türkiye gün geçtikçe Suriyeliler için cazibeli hale gelmeye başlıyor, hamile eşini öldüren adam 1 gün içinde alınan karar ile serbest kalıyor.
Suçsuz yere aylardır tutuklu halde mahkeme bekleyen Türk vatandaşları umarım bu haberi hiç görmez.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde çalıştığı çiftlikte yılanı öldürmek için eline aldığı tüfeğin kazara ateş alması sonucu 6,5 aylık hamile eşi Zeynep El Arid'in (21) ölümüne neden olan Ali El Arid (28), çıkarıldığı mahkemece adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.

Kaynak:https://www.mynet.com/yilani-oldurmek-isterken-hamile-esini-olduren-adam-hakkinda-karar-verildi-110105679628
Gittigidiyordan bir mail geldi ve normalde çok kullanmadığım için çok önemsemedim ama mailin içeriğini kontrol ettiğimde para transfer süresinin yani bir satıcının bir ürün satıp, alıcı ürünü onayladıktan sonra satıcıya para aktarma sürecinin, takip eden ilk iş gününden 30 güne çıkarıldığını gördüm.
Satıcı 1 gün sonra alacağı parayı 30 gün sonra alabilecek. Bu çok büyük bir haksızlık.
30 gün boyunca Gittigidiyor başkasının parasını bedava işletip para kazanabilecek.
Çok basit bir şekilde parayı faize yatırdıklarında örneğin 100bin TL için aylık 1500 TL civarında gelir elde etmek demek.
Aylık cirolarının 10milyon tl civarında olduğunu hesaplarsak kabaca, bu da aylık 150bin tl lik gelir elde etmesi demek, hemde başkasının parası üstünden!
Hiç kullanmasamda onlarca satıcı için çok üzücü bir haber oldu bence bu.

Kaynak:https://www.gittigidiyor.com/satici-bilgi-merkezi/yeni-para-transferi-sureleri

"Açılışını yaptığımız ODTÜ Teknokent'in hayırlı olmasını diliyorum. Yeni fikirlerin teknolojiye dönüşmesine vesile olmak üzere kurulan buradaki kuluçka merkezini çok önemli görüyorum. Türkiye'nin hedeflerine ulaşabilmesi için bu tarz merkezleri çoğaltmamız çok önemli.

Bundan 20 yıl önce ülkemizde yaşayan birisine şu anda bulunduğumuz yeri anlatsaydık, bizi hayal kurmakla suçlardı. Şimdi hayalleri gerçeğe dönüştürdük. Ülkemizin sınırlarını aşıp dünyaya hitap eden başarılara imza atmadan bunu gerçekleştiremeyiz.

ODTÜ'nün kuruluş hikayesi, ülkemizde bilimin ve teknolojinin serencamını göstermesi bakımından çarpıcı bir örnektir. Ülkemizin bir dönemini esir alan ideolojik kampanyalar ODTÜ'yü de etkilemiştir. ODTÜ bunlara rağmen marka değerini korumayı bilmiştir. ODTÜ markası bugün hala ilk sırada yer almaya devam ediyorsa, kurulduğu toprakların sağlamlığına borçludur.

ODTÜ'nün kuruluş amacı tam da bizim 16 yıldır inşa etmeye çalıştığımız politikadır. Bu önemli eğitim kurumunu ülkemize kazandıranlara ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

"8 MİLYON DEYİNCE MERKEL ŞAŞKINLIK GEÇİRDİ"

Biz insanlık tarihinin en eski öğretim kurumlarına ev sahipliği yapmış bir coğrafyada yaşıyoruz. Ülkemizin her köşesi kadim eğitim kurumlarıyla dolu. Bu mirasa layık olmanın sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyoruz. Bilim, eğer ahlaki değerlere yaslanıyorsa o nispette insana hizmet eder. Bilimsel faaliyetlerin ürüne dönüşmesi elbette önemlidir. Ancak bilimin ticari meta haline gelmesine izin vermemeliyiz. Üniversite sayımızı 206'ya, üniversite öğretim sayısını 162 bine, öğrenci sayımızı 1,6 milyondan 8 milyona çıkardık. Almanya ziyaretimde Merkel’e ‘Sizde üniversite öğrencisi ne kadar?’ diye sordum, 3 milyon dedi. O sizde kaç dedi, ben de ‘Bizde 8 milyon’ dedim. Tabii orada bir şaşkınlık geçirdi.

Hali hazırda çok ideal bir yüksek öğrenim sistemine sahip olmadığımız bir gerçektir. Bu alanda daha kapsamlı adımlar atmakta kararlıyız. YÖK'ün attığı adımları bu reformların bir öncüsü olarak kabul ediyorum. Tıp, mühendislik ve hukuk gibi temel alanlarda eğitim kalitesinin yükseltilmesine ilişkin reformlarımız çok daha acildir. Tüm bu meseleleri önümüzdeki dönemde hal yoluna koyacağız.

Veri üretiminden, güvenliğe, savunma, sağlık, bilişim teknolojilerinden yapay zekaya kadar kendi ayaklarımız üzerinde durmak mecburiyetindeyiz. Nasıl topraklarımıza hükmetmeden bağımsız olamazsak, teknolojiye hâkim olamadan da bağımsızlığımızı sürdüremeyiz.

Teknoloji çok hızlı gelişiyorsa bizim daha hızlı hareket etmemiz şart. Madem çocuklarımız dijital bir dünyaya gözlerini açıyor, biz de buna göre hazırlık yapacağız. Üniversitelerimiz eğitim-öğretim faaliyetleriyle bu sürecin öncüsü olmalıdır. Üniversitelerimizi en yetkin şekilde kullanmalıyız. Üniversite sanayi işbirliğini daha ileri seviyeye taşımalıyız. Bu konuda Çin'i çok başarılı görüyorum.

Üniversitelerimizle birlikte yapacak çok işimiz bulunuyor. Türkiye üniversite yönetimlerinin özerkliği ve tahsis edilen kaynaklar bakımından gerçekten önemli bir yerdedir. Kendini bilime ve teknolojinin gelişmesine adamış kişilerle üniversitelerimizin arzu edilen seviyeye ulaşacağından eminim."

Hadi iyisiniz yine kıskanılıyoruz

https://www.haberturk.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-dan-aciklamalar-2345671
Haber metni şu şekilde;
quote:

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği zamlı asgari ücret rakamı açıklandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019 yılında uygulanacak asgari ücreti belirlemek üzere son toplantısını yaptı. 2019 yılında asgari ücret, 417 TL zamla 2.020 TL'ye yükseltildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, evli ve 3 çocuklu çalışan için asgari ücretin 2.155 TL olduğunu bildirdi.

Kişisel düşüncem,
Asgari ücret yüzde 26 zamlandıysa, kayıtlara geçmiş ama gösterilememiş gerçek enflasyon en az yüzde 52 dir.

Hakkında
Meslek: İnternet hizmetleri
İlgi Alanları: Fotoğraf, bisiklet...
Forum İmzası:
...
Forum İkinci El İmzası:
1000'in üzerinde alışveriş
~50bin TL lik işlem hacmi
Sayısız referans
Sıfır olumsuz alışveriş
Sam0
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Volkswagen
Mobil cihaz
LG
Mobil cihaz
iPhone
Operatör
Türkcell
ISS
Türk.Net
Oyun Platformu
Xbox
TV
Sony
Ses Sistemi
Ses Sistemi
GPS, Navigasyon
iGO
Game Center
Sam0_TR
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon
Kulaklık - Amfi
Shure
Kombi
Buderus
Modem
TP-Link
Beyaz Eşya
AEG
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.807
İkinci El Bölümü Mesajları: 757
Konularının görüntülenme sayısı: 1.300.115 (Bu ay: 2.717)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.714 (Bu hafta: 10)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.