Şimdi Ara

ÜNİVERSİTENİN İLK GÜNÜ NE YAPILIR NASIL DAVRANILIR? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
9
Favori
146.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: navigator_

OKuldaki ortamın fizibilitesi çıkartılır, yeni kişilerle tanışılır, he bu arada kimse inanmıyacak ama ilk gün ders olur mu die hocamı dersde dinlememiştim bana 1 seneye mal olmustu:( O gün anlattığını bütünlemede sordu hocam.

he bide ılk gun bogle hocalar olursa bır guzel dövülür

egitim şart dımı ama

• quote:

Orjinalden alıntı: dozdoz

quote:

Orjinalden alıntı: heyula07

quote:

Orjinalden alıntı: LastSoldi3r

quote:

Sakın ilk gün kalem kağıt getirip derste not falan alma rezil olrusun.

Ders programını, ders saatlerini aklımızda tutmak zor olsa gerek.Onu nasıl ayarlıycaz?

Ne ders programı ne ders saati ya. Burası lise değilki. Sadece derse giriş saatlerini bil yeter. O gün hangi dersin olduğu önemli değil.

valla hangı okuldasın bılmıorum ama bence dogru olan bu degıl. ders programını vs saatlerı bılmek onemlı. cafeye gıdermıs gıbı okula gıtmek dogru degıl. ders programını alırsın o gun ona gore kıtap vs goturursun. yanı gırıs saatını bıl o gun ne varsa gır cık derse olmaz. bu sekılde yapmayın vıze fınallerde cok aglarsınız sonra... tmm evet burası lıse degıl ama bı adam hangı derse gırcegını bılmıosa o derse gırmesın zaten derslere gırın not tutun arkadaslar. bolumune gore uygulamaları derslerınız varsa kacırmayın . sonra cok aglarsınız vızelerde fınallerde... adam gıbı kendı notunuzu alın mılletten dılenmeyın o kargasayı yasamayın derım ben tercıh sızın. ( bunları yaparsanız kımse sıze ınek demez. ınek demek asosyal dersten baska bırsey dusunmeyen ıletısımı olmıyan kısılerdı. dedıklerımı uygulayanlar ıse bılınclı unıversıte ogrencısı ne yaptıgını bılen bır ogrencıdır ) ayrıca aksıne ben lısede bılmezdım hangı derse gırdıgımı hangı dersın hangı gun oldugunu bılmezdım derse gır cık aaa bu hocanın dersıymıs modundaydım . ama unıversıtede bılmek gerek

Kardeş sen hangi üniveristeden mezun oldun bilmem ama Sdü de ben 4 yılı 2 tane defterle bitiridim. Vize final zamanı da fotokopicilerle öğrenciler anlaşırdı. Öğrenci notlarını fotokopiciye satar bizde ordan fotokopi çektirirdik. Hem de cillop gibi notlar. Her ders kusursuz not tutan robot kızlar bile gider bu notlardan çektirirlerdi. Ayrıca üniversitelerle ilgili bir şey daha var. Her bölümde bir tane P.ç yar.doç vardır. Bu adamlar tipi kayık bir kaç öğrenci seçip bunları kara listeye alırlar. Bu hocalara vereceğin 100 lük kağıtlar bile ders geçmek için yeterli olmaz. O nedenle sakın saç uzatmak, hoca karşısında laubalilik yapmak, küpe takıp gevezelik yapmak gibi hatalar sakın yapmayın. Bana MAHMUT BABACAN adlı Şerrrrrr...........siz hoca taktı ve 3. sınıfta hepsi onun dersinde tam 6 dersten kalmıştım. Taki bu herif ben 4 te iken başka üniye postalandı da 4 yılda mezun olabildim.
    Not: Ulan babacan yolda molda karşıma çıkma fena yaparım yeminle.

• quote:

Kardeş sen hangi üniveristeden mezun oldun bilmem ama Sdü de ben 4 yılı 2 tane defterle bitiridim. Vize final zamanı da fotokopicilerle öğrenciler anlaşırdı. Öğrenci notlarını fotokopiciye satar bizde ordan fotokopi çektirirdik. Hem de cillop gibi notlar. Her ders kusursuz not tutan robot kızlar bile gider bu notlardan çektirirlerdi. Ayrıca üniversitelerle ilgili bir şey daha var. Her bölümde bir tane P.ç yar.doç vardır. Bu adamlar tipi kayık bir kaç öğrenci seçip bunları kara listeye alırlar. Bu hocalara vereceğin 100 lük kağıtlar bile ders geçmek için yeterli olmaz. O nedenle sakın saç uzatmak, hoca karşısında laubalilik yapmak, küpe takıp gevezelik yapmak gibi hatalar sakın yapmayın. Bana MAHMUT BABACAN adlı Şerrrrrr...........siz hoca taktı ve 3. sınıfta hepsi onun dersinde tam 6 dersten kalmıştım. Taki bu herif ben 4 te iken başka üniye postalandı da 4 yılda mezun olabildim.
    Not: Ulan babacan yolda molda karşıma çıkma fena yaparım yeminle.

Ben yine de kağıt kalem alayım da çaktırmadan yazarım.

• evt baska yokmu
  • Okudum yazılanları, baya faideli şeyler var yeni başlayanlar için...
  • güzel yazılar var
  • up :D
  • üniversiteye yeni gelmiş birini ve onun 1 sınıf olduğunu hemen anlarsın. eğer yırtık bi tip değilse etrafa meraklı gözlerle bakar ortama ayak uyurdumaya calışır ve genelde sürü halinde dolaşırlarr size tavsiyem o sürü içinde yer almayın. ve kesinlikle üst sınıflara özellikle son sınıflara bulaşmayın aksi halde "sen yenisin galiba" lafını duymanız gecikmez bizim arkadas buınu duyunca dumur olmustuu
    üni gençliği çok farklıdır kimisi bütün derslere girer not tutar kimisi okulu cafe niyetine kullanır sabah kantine girer derse girmeden aksam okuldan cıkar kimisi hiç okula uğramaz. ama fotokopiciler saolsun bu derse girmeyen arkadaslara yönelik not desteği ile bir cok arkadas derslerden geçmiştir. gerçi derse giren de bu notları alıyo kısacası milett okuldan değil fotokopiciden mezun oluyo. o yüzden üni ye gidince derslere girecem die cok kasmayın. ilk günlerden ii not tutan güzel çirkin farketmez bi bayan arkadası gözünüze kestirin ve ondan notlarını vermesi konusunda ricada bulunun. ricada bulunun diyorum zira ani çıkışlarınız not trafiğinizi basladan bitirebilir kı9zların ben enayimiyim tiriplerini görürseniz yadırgamayın daha paylaşımcı arkadaslara yönelinn zatenn birinci sınıfın ortalarına geldiğinizde hangi dersi nasıl çalışacağınızı az buçuk kestirirsiniz. hocaların takma durumunu bilmiyorum allaha şükür bana takan olmadı ama cokcok ekstrem hocalar oluyo onlar takabilir ama bazı derslerin hocaları gerçekten dersi kasabilir bununda tek yolu hocanın tam olarak ne istediğini nelere önem verdiğini bilmekle alakalı.bunu da derslere girerek veya o dersi geçmiş üst sınıflardan öğrenebilirsiniz.
    üni hayatı cok güzeldir kıymetini ii bilin ve doya doya yasayın. mezun olmus biri olarak üni yasamını mumla arıyorum. ama hersey zamanında güzel. üni ye yeni baslayanlara başarılarr

• quote:

Orijinalden alıntı: -Mctolga-

eğer ek kontenjanla girersem ben napıcam en az 1 hafta sonra girecem sınıfa nasıl olcak yrdım edin

seni dışlarlar , her türlü cinsel sapkınlığa maruz kalabilirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: çakaLcık

quote:

Orijinalden alıntı: -Mctolga-

eğer ek kontenjanla girersem ben napıcam en az 1 hafta sonra girecem sınıfa nasıl olcak yrdım edin

seni dışlarlar , her türlü cinsel sapkınlığa maruz kalabilirsin

• Yahu üniversiteyi nasıl şişirmişler böyle.Pavyona mı gidiyorsunuz arkadaşlar? O niyetle gidenler prezervatif depo etsinler şimdiden, ilerleyen günlerde balon yapmak için çok vakitleri olur.Şimdiye kadar ne isen orada da o olacaksın.İstediğin kadar uçuk görün, az çalıştım buraya geldim de, ortamların anasını ağlatmış havaları yarat farkeden bir şey olmaz.İlk zamanlar saman alevini alırsın devamında da balon yaparsın kendi kendine.

Uzaya gidiyoruz da yeni bir nesil tanıyoruz sanki.İnsan ulan işte.Senin benim gibi insan.Aynı zorlukları geçmiş, gelmişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nodex

Yahu üniversiteyi nasıl şişirmişler böyle.Pavyona mı gidiyorsunuz arkadaşlar? O niyetle gidenler prezervatif depo etsinler şimdiden, ilerleyen günlerde balon yapmak için çok vakitleri olur.Şimdiye kadar ne isen orada da o olacaksın.İstediğin kadar uçuk görün, az çalıştım buraya geldim de, ortamların anasını ağlatmış havaları yarat farkeden bir şey olmaz.İlk zamanlar saman alevini alırsın devamında da balon yaparsın kendi kendine.

Uzaya gidiyoruz da yeni bir nesil tanıyoruz sanki.İnsan ulan işte.Senin benim gibi insan.Aynı zorlukları geçmiş, gelmişsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nodex

Yahu üniversiteyi nasıl şişirmişler böyle.Pavyona mı gidiyorsunuz arkadaşlar? O niyetle gidenler prezervatif depo etsinler şimdiden, ilerleyen günlerde balon yapmak için çok vakitleri olur.Şimdiye kadar ne isen orada da o olacaksın.İstediğin kadar uçuk görün, az çalıştım buraya geldim de, ortamların anasını ağlatmış havaları yarat farkeden bir şey olmaz.İlk zamanlar saman alevini alırsın devamında da balon yaparsın kendi kendine.

• İlk gün defter mefter götürülmez heralde ?

Defterlerimi kapladım güzelce, etiketimi yapıştırdım yakama ismimi yazdım astım
  • üniye daha once gitmedim bu sene inş. eskısehir osmangaziye gidiok baim

bu lıse yada ilk okula benzemez benzememelide zaten yani arkadas cevresi edinecem diye onlarla top oynıcam benı kabul etcekler falan filan boş işler bence o donemı gectik zaten herkesin belli bi fikri dunya gorusu var o cercevede illaki bulacaktır adamını er yada gec amma cok ta surmez
    yani ben sınıfta atıom 50 kısı varsa neden bunlarla takılım ? aralarında bana yakın fikirli adamlarlar vardır 3 tane belkı 33 tane onlarla zaaaaten tanısırım arkadaslık dostluk olur.
    yani fikrini bellı etmek gerek bence renksız durmamak lazım bı o yana bi bu yana olmaz enazından adana lıya yakısmaz
  • Arkadaşlar benim merak ettiğim soru , üniversitenin ilk günü tanışma merasimi yapılıyor mu ?

Öğrencilik hayatım boyunca oldum olası nefret ettim o tanışma merasiminden
  • quote:

Orijinalden alıntı: judith

İlk gün defter mefter götürülmez heralde ?

Merak etme, ogretmeninden kurdaleyi kaptin bile.

Konu cok hosuma gitti, darisi bizim basimiza.

• quote:

Orijinalden alıntı: judith

İlk gün defter mefter götürülmez heralde ?

Defter lazım olabilir, meftere gerek yok

Tanışma merasimi olayından ben de nefret etmişimdir

• quote:

Orijinalden alıntı: VGroove

Arkadaşlar benim merak ettiğim soru , üniversitenin ilk günü tanışma merasimi yapılıyor mu ?

Öğrencilik hayatım boyunca oldum olası nefret ettim o tanışma merasiminden

baban ne iş yapıyo
    kaç kardeşsiniz
    hangi okuldan mezun oldun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reklamı_Geç -- 13 Ağustos 2009; 13:37:54 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.