Şimdi Ara

ÜNİVERSİTENİN İLK GÜNÜ NE YAPILIR NASIL DAVRANILIR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
385
Cevap
9
Favori
146.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet tecrübe sahibi arkadaşlardan bu yıl yeni başlayacak olanlara tavsiyeler bekliyorum(ben de dahil :))

• Arakadaşlarını iyi seç. İlk günden önüne gelenle arkadaş olma...
  • bencede herkesle yüzx göz olma her lafa atlama bilmişlik yapma seni kedilerinin arasına çekmeye çalışan sivil toplum örgütlerine siyasi görüşe sahip gençlik gruplarına girme ne olduğunu hemen belli etme bırak millet sana açılsın sen sonra açılırsın şimdilik bunlar geliyo aklıma
  • üniversitenin ilk günü okula gidilmez, evde yatılır. hatta 2. günde aynı aksiyon tekrarlanır. sonrasında okula gittiğinde cool mode ta olursun böylece!

şaka bir yana; doğal ol. neysen osun, bunu sakın unutma. sınıfın bomba hatunlarının çevresinde binlerce adam olacaktır, önce sen tanış. inan bana arkadaş çevresi konusunda bu hatunlar ileride çok işine yarayacaktır.
  • İlk günler fazla konuşma uzaktan seyret herşeyi.

Kızlarla iyi muhabbet kurmaya çalış ilk günlerde kapamazsan sonra hiç kapamazsın
  • Üniversitenin kampüsünde kız avına çıkılır ,kampuse en yakın bar cafede olabilir. tanışılır.eğer evde kalıyosan evine davet edilir.
  • Sakın sınıfa ilk akademisyen girdiğinde ayağa kalkıp çömlüğünüzü belli etmeyin

Ayrıca ders zili beklemeyin ,ders zili diye bişey yok...

Bir de yaptığım tespite göre ilk gün nasılsanız, 4 sene öyle geçer..Yani aynı evlilik gibi, geleceği ilk gün belirliyor.. Yav anladınız artık detaya sokmayın adamı

İlk gün sakın çekingen, pısırık , kılıbık ya da ''bu üniverste benim ulan, '' deyip ağır abi triplerine girmeyin,

Kendinizi belli edin yeter, herkes sizi tanısın ilk gün ,zihinlerine kazınısın,,,ama öyle şebeklik yaparak değil,, böyle hoca içeri girip ''hadi tanışalım'' diyince, farklı,, orjinal şeyler söyleyin ki millet ''obaaaa'' desin..

Bakın arkadaşlar inanın bu çok önemli, ilk gün ,sınıfa karşı tanışma merasimi yapılarken kendinizi bu şekilde belli edin, inanın sınıftaki geleceğiniz çok parlak olacaktır.

Bi de ilk gün bi prof.ün sınıfımıza girip söylediği söz.. ( lan, ulan ve asss.. ler bana ait tabii ki )

-Üniv. 1. sınıf öğrencisinin havasından geçilmez, sanki üniversiteyi değil, kampüsü komple kazanmış gibi havası vardır.Kendisini prof. sanar..
    -2. sınıf öğrencisi, çömlüğün verdiği heyecanı yenmiştir ve artık derslere ısınma turları atar.. artık daha alttan alır,, doçent modundadır..
    -3. sınıf öğrencisi geçmiş yıllara bakarak ''lan 2 sene ne çabuk geçti'' diyerek kendisinin artık bişeyler yapması gerektiğini anlar.. artık, yard. doç. tir..
    -4. sınıf öğrencisi,, ''ulan bitiyo lan bu sene, asssss..'' ,ee selin de gidecek,, ulan açılamadım 3 sene ona mal gibi,, açılsam mı acaba, o da benden hoşlanıyor biliyorum ,ama.. neyse,, dersleri vermem lazım bu sene, salla karı -kız işini '' der ve artık öğrenci olduğunu anlamıştır..

Ama iş işten geçmiştir..Yapacaklarınızı ertelemeyin,, Hiçkimse geleceğin bir gün geleceğini garanti edemez,, şu an var,, şu yaşadığımız an,, anı yaşayın, farkı yaşayın..

Tabii hepimiz bu modda dinledik ve ''vay be,, adam ekonomi prof. u mu, hayat prof. u mu'' diyip şu moddaydık --->

• quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

İlk günler fazla konuşma uzaktan seyret herşeyi.

Kızlarla iyi muhabbet kurmaya çalış ilk günlerde kapamazsan sonra hiç kapamazsın

+1
  • quote:

-4. sınıf öğrencisi,, ''ulan bitiyo lan bu sene, asssss..'' ,ee selin de gidecek,, ulan açılamadım 3 sene ona mal gibi,, açılsam mı acaba, o da benden hoşlanıyor biliyorum ,ama.. neyse,, dersleri vermem lazım bu sene, salla karı -kız işini '' der ve artık öğrenci olduğunu anlamıştır..

nerden biliyon laaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: Eşşek KAfalı

quote:

nerden biliyon laaa

İlgilendiğim herşeyi bilirim.

• ilk gün gözler tanıdık arar esasında hiç muhabbetinin olmadığı, sevmediğin biri ile ilk haftanı geçirmek zorunda kalırsın. veya mecburiyetten yanına oturduğun hiç tarzın olmayan insanla ilk bir haftanı geçirirsin ardından sana yaklaşanlar ve senin yaklaştıkların olur. selamlaşmaktan, günaydın demekten çekinme. arkadaşlarını seç, grubunu oluştur ardından cool moda geçersin.
  • Hemen bir halı saha ayarlayıp maç yapın.

Biz öyle yapmıştık.
  • +1
    quote:

Orjinalden alıntı: okko

bencede herkesle yüzx göz olma her lafa atlama bilmişlik yapma seni kedilerinin arasına çekmeye çalışan sivil toplum örgütlerine siyasi görüşe sahip gençlik gruplarına girme ne olduğunu hemen belli etme bırak millet sana açılsın sen sonra açılırsın şimdilik bunlar geliyo aklıma
  • quote:

Orjinalden alıntı: Manero

Hemen bir halı saha ayarlayıp maç yapın.

Biz öyle yapmıştık.

+1 Erkekler için samimi olmanın en iyi yöntemi,

Arkadaşlar bizim Türk gençliğinin üniversitelerde olsun, sosyal çevrede olsun en büyük yanlışı ağırdan alma tribi..

Ulan millet yukarda öyle bir yazmış ki sanki Brunei Sultanı kazanmış üniv.yi..
    Sakın böyle birşey yapmayın arkadaşlar, hele ki ilk günden sakın ''ben hepinizden farklıyım, ben daha üstünüm'' moduna girerseniz karizma yapacağım derken 4 yıllık bir hüsranın tohumlarını ekmiş olursunuz..

Bizim ülkedeki gençler nedense konuşmamayı karizma yapmak sanıyor,
    Çok yanlış,,
    Ulan gençliğin gidiyo be çürüyosun,
    Sana öyle çenebaz biri de ol demiyorum ama içinde laf kalmasın, patlatacağın anda patlat, erteleme sakın..

Bir de eğer akademisyenlerle bilimsel bir tartışma ortamına girerseniz ve mantıklı konuşup iyi bir diksiyonda ilerletirseniz puanınız artar,
    kendinizi de bir akademisyen gibi hissedersiniz, bütün sınıfa hükmetmek için yeterli ögzüveni kazanırsınız,

ama ne yazık ki ülkemizdeki 3-5 üniv. dışında diğer üniv.lerde bu pek olmuyor,,
    millet koyun gibi gelip gidiyor fakülteye,

Yeni üniv. lilere tavsiyelerim bunlar,,

• her hareketi düşünerek, acaba nasıl davransam?fln yapmamak lazım bence...sonuçta ne isen o'sundur...külkedisi gibi olmamalı...ama siyasi gruplarla olan diyaloglarda 100 kere düşünerek konuşmak gerekir,ideolojinin rengini belli etmemek en doğrusu...

6 yıllık bir üniversite hayatından sonra(2si uzatmalı,malum mimarlık...)askere gidip sonrasında üniversitedeki kız arkadaşıyla 6 yıllık flörtten sonra evlenen ve küçük bir şehirde işini yapmaya çalışan biri olarak üniversiteye başlayacaklara tavsiyem sadece ve sadece şudur;

evden ayrılmışlığın,serbestliğin,olası aile vs baskısından kurtulmuşluğun,herneyse işte bunun sizi ele geçirmesine sakın ama sakın izin vermeyin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Manero

Hemen bir halı saha ayarlayıp maç yapın.

Biz öyle yapmıştık.

1 haftada kuracagın samimiyeti bir gunde kurarsın aslında mantıklı he
  • @Mit Ajanı

hocam psiko-ajan gibi gördüm seni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***T-MAC*** -- 16 Eylül 2007; 12:14:38 >
  • ilk gün okula gidemeyeceğim yedeklerin durumu açıklanıyormuş
    artık ikinci güne hallederim
  • Etrafı iyi gözlemle, kafana uygun en iyi kişiyi ilk etapta gözlemleyerek seçmen gerekecek. Ve o kişiye ısınman kolay olacak. 1 kişiyle samimiyeti ilerlettiğinde kendine güvenin gelecek ve bu 1 kişi zamanla artacak 2,3,4.. ve tüm sınıf Sadece acele etme ve gereksiz şebekliklerde bulunma yeter.
  • ben yurta kalcam sanırım onunda bi faydası olur arkadaşlık için ???
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.