Şimdi Ara

Aynı Anda 3 Ümiversite Okumak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
4
Favori
37.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önlisans - Lisans aynı anda okunuyor bunların üzerine sınavsız geçiş yani 2. Üniversite kontenjanından yararlanıp 3 üniversite okunur mu

• TEKNİK OLARAK 3 AÖF 1 ÖRGÜN . BİR UZAKTAN OKUNABİLİR AMA PRATİKTE PROBLEM BÜYÜK OLUR.
  • 1 - Aöf
    2 - Uzaktan
    3 - Örgün
    münkün
  • İki uzaktan önlisans aynı anda okunur mu?
  • Up
  • Up
  • BigMuffin kullanıcısına yanıt
    Okuyabilirsin dostum ; AÖF , Uzaktan ve Örgğn eğitim şekillerinden 2 sini kullanarak
  • Esoes12 kullanıcısına yanıt
    Hocam pm attim
  • 1 örgün hakkın var.
    aöflerde de aynı ünide 2 bölüm olmuyor.
    yani 1 örgün artı 3 aöf (aü ata iü)
    toplam 4 üniversite aynı anda okunabilir.
  • dodofran D kullanıcısına yanıt
    Hocam bi pm attim bakar misin
    dm atamıyorum ama cevap evet sanırım. hangi 2 ünide aöf okuyorsan diğer 3. olanda okuyabilirsin diye biliyorum.
  • dodofran D kullanıcısına yanıt
    Sagolasin hocam
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    Nasıl, açıklayabilir misiniz lütfen. Ben şu anda AÖF Sosyoloji ve AUZEF Tarih öğrencisiyim. Örgün veya 2. öğretimde istediğim bir alanda 3. üniversiteyi okuyabilir miyim? Yada hem örgün hem de 2. öğretim olmak üzere aynı anda dört üniversite okuyabilir miyim?

Açıkçası okuduğum bölümlere ek olarak Turizm Rehberlik önlisans ve Halkla İlişkiler önlisans okumak istiyorum. Bunlardan Halkla İlişkiler bölümünü de aslında açıktan okumak 2. öğretim veya örgünde de Turizm Rehberlik okumak istiyorum mümkün mü?
  • Güler Bingül G kullanıcısına yanıt
    Ayni anda ayni duzeyde orgun olmuyor yani ayni anda orgun iki lisans veya iki onlisans olmaz

Ama biri orgun lisans, digeri orgun onlisans , sonrasinda uzaktan ve acikogretim olmak uzere sayiyi artirabilirsin

Ayni acikogretimde iki bolum olmaz tabi bi de o kural var

Ben mesela hem bilgisayar muh bitirdim hem bilgisayar programciligi hemde web tasarim ve kodlama..3u cok rahat olmustu sinavlar bile cakismadi
    Cevabınız için teşekkür ederim.

Prosedür nedir - nasıl işliyor? Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye nereden ulaşabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güler Bingül -- 23 Eylül 2019; 16:12:36 >
    İkinci ogretim de orgun olarak gecmekte o yuzden de tekrardan dedigim kural gecerli

Ayni anda ayni duzeyde orgun iki tane lisans veya orgun iki tane onlisans olmaz( bu ikinci ogretim icinde gecerli cunku orgun olarak sayilmakta)

Soyle ornek vereyim,

A universitesinde orgun lisans
    B universitesinde orgun onlisans
    C universitesinden uzaktan lisans/onlisans
    Ve 3 farkli acikogretimde birer bolum okuyabilirsin

Uzaktanda limit yok diye biliyorum hatta, googledan arastirirak bilgi edinebilirsin
  • Çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu cevabınız. Bunlar için sınavsız faydalanma şansım yok sanırım (uzaktan ve örgün için).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Güler Bingül -- 23 Eylül 2019; 16:16:54 >
    Sinavsiz sadece bi defaya mahsus ikinci uni kapsaminda oluyor o da sadece acikogretim icin. Sinava girmelisin hatta bitirdiginiz onlisans varsa dgsye de girip bi bolum daha yazabilirsiniz
    anadolu üniversitesi açıköğretim sosyolojidesinz atatürk üniversitesi açıköğretim i de okuyabilirsiniz istanbul da tarih okuyorsunuz uzaktan eğitim yada 2.öğretim olarak da bir bölüm okunabilir uzaktan ve 2.öğretim farklı yönetmelik
  • hayır 3 ünü aynı anda okuyunca eline ne geçecek diploma fantazisiniz mi var anlamadım NİCELİK değil NİTELİK önemli. İstersen 70 tane aöf diploman olsun bi işe yaramayacağı için istediğin kadar oku.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.