Şimdi Ara

x

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
1
Favori
6.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 13 Mayıs 2021; 18:31:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ikisininde avantajları dezavantajları var

benim yaptığım aile yanında kalmak kafam atarsa istanbula okumaya gelen arkadaşın evinde takılmak

ailen sıkmıyan tiplerse aile yanında daha iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [A]narchy -- 27 Nisan 2018; 8:25:12 >
  • [A]narchy kullanıcısına yanıt
    Ailem sıkmaz yani şuraya gitme şu saati geçme gibi şeyler yapmaz.

En fazla nereye,kimle gideceğini söyle onu bilelim derler onun haricinde bir başka baskıları yoktur.

Ama ankarada çok baskın ya çok kararsızım ama ktüde araba cezbediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 27 Nisan 2018; 8:27:33 >
  • Artısı var eksisi var. Evde kalırsan ailenle daha rahatsın. Yemek yapmak yok, düzen kurulu, hasta olduğunda bakacak birileri var. Araba da olacakmış. Bende ayrı araba yok ama İstanbul'da zaten araba sürmekten nefret ediyorum, istersem anahtar orada duruyor.

Başka şehirde olunca para daha yavaş birikiyor, daha çok iş oluyor. Kızlarla çok içli dışlı değilsen (eve gelsin vs) aynı şehirde okumak iyi olabilir. Tabi üniversite de fark eder. Bilkent tutacaksa KTÜ yazmam açıkçası.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilkent değilde KTÜ şu anda 345 puan

Ankarada okursam 390-400 civarı bir puan üni olacak.
    isim isim bakmadım ankaradaki ünilere

KTÜ hoca olarak kadro iyi gidip konustum, öğretim görevlileri ile konuştum kötü hoca yok cidden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Penanggalan -- 27 Nisan 2018; 8:30:32 >
  • Sende bendensin aynı durumda evde kalmayı seçtim.Araba bu tercihde en etkili faktördü.

• Aile yanı okuyorum istediğim saatte eve girip çıkan biriydim liseden beri ekonomik açıdanda diğer açılardanda çok iyi oldu benim için kız için ev sıkıntısı olabilceğini düşünüebilirsin ama arkadaş çevren varsa biraz bi ev ayarlanabiliyor bunun içinde ki benim arabam olsa düşünemiyorum olacakları ankara bu arada ama gözünü seviyim gazi üniversitesi yazma daha hazırlıktayım ama ana kampüse 2 gün gitmemle okulu bıraksammı demeye başladım hayatı zehir edicek malum partili abilerimiz cirit atıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasdacik -- 27 Nisan 2018; 8:40:21 >
  • Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Aile yanı daha iyi olabilir bu durumda. Eve geldiğinde bazı işler yapılmış oluyor veya senin yapmana gerek kalmıyor. Hem daha fazla para biriktirme şansı var. Başka şehirde olsam bu kadar rahat olamazdım.

• dasdacik kullanıcısına yanıt
    Gaziyi biraz daha açabilir misiniz?

Ve siz galiba ankarada yaşıyorsunuz ve gazide okuyorsunuz ben trabzondan gelicem ankaraya

• Ben aile yanında okuyorum.Geçim sıkıntım yok,çamaşır bulaşık,yemek yapma sıkıntılarım yok.Ayrıca yurtta nasıl insanlarla aynı yerde kalacağın belirsiz ve çok para harcaman gerekecek.Ben aile yanında okumaktan çok memnunum ailen zaten baskıcı değilmiş.Yine de karar senin.

• İki tarafın da avantajları ve dezavantajları var. Aile yanında okumanın daha avantajlı olduğunu düşünüyorum ( tabi okuyacaksan eğer ) üniversiteye eğlenmek için gidenlerdensen başka şehire gitmek daha iyi.
    Ben zor bir bölüm okuyorum ve ailemin yanında okumasaydım ne yapardım bilmiyorum. İyi notu geçtim dersleri vermekte bile sıkıntı çekerdim. Hem okul hem ev geçindiremezdim çünkü okul fazla zor.
  • Şehir dışı. Aile ne kadar iyi olursa olsun şehir dışında okumalısın bence.
  • Liseden farklı bir eğitim hayatı olmasını istiyorsan tabiki şehir dışı. Öğrenci evi hayatı, yaşanması gereken bir süreç bence.
  • Aile yani kesinlikle,sehir disinda okursan hem ailene ekstra yuk olacaksin hem de yemek,utu,bulasik,temizlik derdin olacak.Sehir disinda okuyunca yapip aile yaninda yapamayacagin bi aktivite yok.Ben Eskisehir'de okuyorum seneye Farabi programiyla İstanbul'a gecis yapmak istiyorum aile yaninda olayim diye.Pek heveslenecek bisey degil.l sehir disinda okumak.

• ailenle aynı şehir ama farklı ev tabi bunu yapan çok az
  • Yorumlar için teşekkür ederim hepsini okuyorum yine farklı yorumlar yine kafa karışıklığı

• Her hafta evime giderim bir hafta gelmesem babam üzülüyor

• aile yanı ney :D gidin lise okuyun tekrardan
  • quote:

Orijinalden alıntı: dasdacik

Aile yanı okuyorum istediğim saatte eve girip çıkan biriydim liseden beri ekonomik açıdanda diğer açılardanda çok iyi oldu benim için kız için ev sıkıntısı olabilceğini düşünüebilirsin ama arkadaş çevren varsa biraz bi ev ayarlanabiliyor bunun içinde ki benim arabam olsa düşünemiyorum olacakları ankara bu arada ama gözünü seviyim gazi üniversitesi yazma daha hazırlıktayım ama ana kampüse 2 gün gitmemle okulu bıraksammı demeye başladım hayatı zehir edicek malum partili abilerimiz cirit atıyor
    Zaten artik gazi muhendislik diye birsey yok ben ankarada yasiyorum gazi bilgisayar istiyordum ama fakulteyi boluyolar, sirf bu yuzden il dışına gideceğim. Belki bir ihtimal Yıldırım Beyazıt a giderim.

• Aynı ikilemi yaklaşık 3 sene önce yaşayan birisi olarak yazıyorum. Tercihlerin bitimine 15 dakika kala hayalini kurduğum Muğla'yı birinci sıradan çıkartıp kendi memleketimi yazdım. Arabamın olması ayak kokularıyla dolu yurt odalarını istememem buna sebep. Haricinde kendi memleketinde okuyan insan havası diye de bir şey var. Rezil olmazsın hiçbir zaman dışarda hele de bilmediğin bir şehirde yolda boşa bakarak gezerken bile senin dışardan geldiğini anlarlar. Yazın ise Muğla'ya tatile gidiyorum. Şehir dışının en önemli eksisi okul bitip keyif çatma zamanı geldiğinde ailenin yanına dönüyorsun. Ama hep içimde kaldı dışarıda üniversite okumak. Ve son sınıf için Farabi'ye başvurdum onaylandı. Son sınıfı da dışarda okuyacağım. Sen de bu fikri düşünebilirsin. Birinci seçeneğin rahatsa eğer aile yanı olmalı. Sevmezsen bir sene sonra yatay geçiş olmadı farabi yapabilirsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.