Şimdi Ara

boks mu ? muay thai mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
11.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

boks mu ? muay thai mi ?

(En Son Oy Tarihi: 20.2.2024)
Giriş
  • sokakta kendini korumak adına olsun refleks olarak olsun vs her açıdan size göre hangisi daha üstün ? bir yandan boksörün mermi gibi hızlı beton gibi sert yumrukları, diğer tarafta 8 organ bir savaş sanatı diz dirsek darbeleri özellikle çekici geliyor. siz olsanız hangisini seçersiniz ? nedenleriyle beraber.

• Muay Thai
  • Bence box neden dersen profosyonel bir boksör rakibinin branşı ne olursa olsun eğer yumruğu sağlam otuttursa karşısındakinin işi oldukça zor
  • Muay Thai 3 ay kursunada gitmiştim tavsiye ederim
  • boks'un muay thai'den geldiğini biliyomuydun tabiki muay thai.
  • Sokakta yıkmaktan ziyade yıkılmamakta önemlidir.Kavga ettiğin adam sporcu değilse zaten çok kısa süre sonra yıkılacaktır dolayısıyla boks bence en önde.Sadece darbe vermiyorsun,gelebilecek darbelere karşı da dayanıklı oluyorsun..
  • bu işlerle az çok uğraşmış biri olarak,hangisine gidersen git sokakta dayak yemessin,zaten öğrenesiye kadar çok dayak yiceksin :) ama amaç sadece dışarda kendini korumaksa boks derim.sokakta ne dizi ne dirseği kardeşim :) zaten işi öğrendikçe özgüvenin gelicek ve sokakta son ana kadar kavga etmiceksin sabırlı davrancaksın.nasılsa döveceğini bildiğin rahat olucaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fragriq -- 9 Eylül 2013; 14:49:42 >
  • laf olsun diyorsan boks ama bir şeyler öğreneyim yarın birgün .. olursa işe yarasın diyorsan Muay Thai ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deadlifter

sokakta kendini korumak adına olsun refleks olarak olsun vs her açıdan size göre hangisi daha üstün ? bir yandan boksörün mermi gibi hızlı beton gibi sert yumrukları, diğer tarafta 8 organ bir savaş sanatı diz dirsek darbeleri özellikle çekici geliyor. siz olsanız hangisini seçersiniz ? nedenleriyle beraber.

Bu konuda profesyonel değilim
    Gözlemlerim sonucu tamamen objektif şekilde söleyebilirimki
    Uzun vadede tartışmasız muay thai
    Ama sokak kavgası için kısa vadeli olarak boks diyebilirim
    Muay thai de uzmanlaşmayınca yurdum pisliğinin dengesizce salladığı yumrukları bloklarsın döversin
    Ama asla muay thai felsefesi ve verimi alamazsın
    Umarım bunu okursun
    Umarım bu az sonra başlayacak tartışma mesajları arasında kaybolmaz.

İyi forumlar
    (sm=evillol.gif)

• sağolun arkadaşlar değerli yorumlarınız için. çok arada kaldım açıkçası ankette muay thai fark attı. muay thainin eğitimini almayı düşündüğüm yer de işinin ehli yani sağlam yapan biryer fakat boks girdi aklıma baya kararsız kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: DevelopR

Bence box neden dersen profosyonel bir boksör rakibinin branşı ne olursa olsun eğer yumruğu sağlam otuttursa karşısındakinin işi oldukça zor

Bi boksörün ayağına muay thai yapan birinin tekmesi ne hale getirir ;) çünkü fazla gelişmiyor.

muay thai kick boks wu shu yapan biri olarak söylüyorum muay thai hem daha zevkli hem bi boksör kadar yumruk atarsın serileşiyosun her zaman yumruk atamayacağın mesafe de kalıyorsun dirsek darbeleri kurtarıcı olur. kick boks da olur, ama boks sıkıntı muay thai de ters yumruk vs var boks da yok misal

kick boks muay thai yap yumrukların 3 ay sonunda serileşicek ve 6 7 ay sonra ayağına yiyeceğin darbeler o kadar etkilemeyecek
    bi çocuğun önünü kesiyolar çocuk muay thai yapana bi tane geçiriyor muay thai o yediği yumruğa dönen yumrukla karşılığı veriyor

yumruğu yiyen çocuk "elimi yanaklarıma koyup oturdum düşündüm öyle" diye anlatmış.

• Muay thai

• bende savunma sporuna baslamayı dusunuyordum cok arastırma yaptım, okudugum yazılara guvenerek tartısmasız muay thaı derım.

beyler afyonda muay thaı ogrenebılecegım bır yer bılen lutfen haber versın.

• Wing chun nasıl beyler. Etkili midir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.