Şimdi Ara

Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
256
Cevap
2
Favori
27.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
619 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

EN AZ %10 var ayıp ediyosunuz %10 bizimde hakkımız ha %90’ı önemsiz zaten hava civa.

Bu arada başka firmalara yaptırıyor yani taşeron kaliteyi anlamışsınızdır.

Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti.
    Ülker grubu, gıda dedektif'ini dava etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 16 Ekim 2020; 9:33:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazıklar olsun Ülkere, instagramın belki de severek takip ettiğmiz, bilinçlendiğimiz tek sayfası gıda dedektifiydi. Ülkeri hayatımız siliyoruz ailece....

• Ülker in eski kalitesi kalmadı. Ürün fiyatını düşürme adına gramaj kırpma, içerik değiştirme derken saman gibi, damak tadıma hitap etmeyen üretimleriyle zaten gözümden düşen bir firma.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Anor~

İşte hayran olduğum kafa bu ya.

Not veriyor bir de.

Eğitim yok, bilgi yok, ama not veriyor. Aynı gıda dedektifi gibi 😊

gıda dedektifi çoğu insana bu konularda bilinçli olmayı öğretti. örneğin masum sandığım meyveli sodanın o küçücük şişesinde yaklaşık 12 küp şeker olduğunu öğrenmiş olduk. o siteyi çoktan beri takip ederim çok güvenilirdir. ülkeri sevmem diyerek ülkeri desteklemek neyin kafası? gıda dedektifinin karşısındaysan eminim ki sen bu gıda sektöründe hile yapan bir yerlerde çalışıyorsundur eminim.

• Yanmaz tavalar kullanılan c8 maddesi (PFOA) ile ilgili 2019 da çekilmiş bir film sunayım sizlere de izleyin nasıl hayatlarımızın içine ediyorlar görün. Film de gerçek hikayeler var, ismi geçen şirketin Türkiye de bir temsilciliği de bulunmakta. Ekşi sözlükte konusu bile var.

https://eksisozluk.com/dupont--98963

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 16 Ekim 2020; 12:12:16 >

• Gıda Dedektifi’ni 1 yıldır falan takip ediyorum. Adama açılmayan dava, atılmayan iftira kalmadı. Ama bu işe gerçekten gönül vermiş ve hiç birine aldırmadan firmaların yüzüne sağlı sollu vurmaya devam ediyor. Helal olsun!

Konu içeriği Ülker ağırlıklı olmuş ama ürünlerinde “şeker pancarı” kullanan Torku firmasının da bunlardan kalır yanı yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yediğinin içeriğini okumaktan aciz bizler için bir nimet gıda dedektifi.

Pakete kendileri yazıyor. Bunları yiyenlerle niye paylaşıyorsun bizi kötülüyorsun demek, "biz zehir satıyoruz çaktırma sen yine de" demek gibi bişey.

Gramajlarını düşürüp fiyat aldatmacası da yaptınız!

• Tüketici olarak gerekeni yapmamız gerekiyor, boykot için bir kişi bir kişidir. Konuyu öne çıkaralım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

Şeker değil Glikoz/Fruktoz Şurubu* ki kendisi diyabetin bir numaralı tetikleyicisi.

Glikoz/Fruktoz şurubu hemen hemen her üründe var :/

• Tabi güzel bir konu olmuş ellerine sağlık öncelikle.

Boykota bende varım tükettiğim bir kaç ürünü artık hayatımdan çıkartacağım.

Hazır paketli ürünlere almak zorunda olduğumuz bir çok ürün var bu konuda veya yeni bir konu açılarak en az zararlı paketli ürünleri paylaşsak birbirimizle faydalı olabilir.

Mesela :

YAĞ

ŞEKER

TAVUK

MEYVE SUYU

.

.

.

.

.

Aklıma bunlar geldi güzel bir liste paylaşırsak herkes için faydalı olur.

• 30 kupona alınmadı bu vatan kullanıcısına yanıt
    Örnek olarakta daha kamera karşısında bayram namazı kılmayı beceremeyen bi grup var. 😁

• Ülker torku ve pınar bu üçünü yıllardır evime sokmam. Herkese de tavsiye ederim. Eşdeğerleri benim için ETİ ve SEK hiçbir yamuklarını görmedim.

• Rezalet... Nasıl bir firma olduğunu biliyorum ürünlerini de biliyorum bu yüzden tercih etmediğim bir marka...

• Etiketi okumak ne zaman suç oldu 😤

• Başka ülkede olsa, ilgili firmalara cezai işlem uygulanır fakat bizde muhtemelen vergi silme ödülü verirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: yeminlihipokrat

Senin kafan basıyorsa sen daha iyisini yap. Ambalajların üzerinde açıkça yazan şeyleri söylemek için gıda mühendisi mi olmak gerekiyor? Bir kerede yapılan işe saygınız olsun. Elinizden hiçbir şey gelmiyor diye birilerini karalamaktan vazgeçin.

Alıntıları Göster
    Ambalajların üstünde açıkça yazan şeyi kendin okumaktan aciz misin o kadar mı kıtsın? Bunu yapmak icin baskalarina mi ihtiyacın var?

Karalama yapma diyip kendinin karalama yapması da ayrı ironik.

Yaw amann neyse kime ne anlatıyoruz koyun gibi takilmissiniz peşine birisi bir şey dedim mi ananiz babanız gibi savunuyorsunuz. Böyle kafalarla muhatap olmak istemiyorum blok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• NitroNos kullanıcısına yanıt

Torkunun bütün ürünleri çöp.

Hepsinde palm yağı ve katkı maddeleri var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stones

Hocam kesin ülker elamanıdır bu kişi. Yoksa böyle faydalı bir şeye kim muhalefet olur?  

??

Cidden çok değişik kafalar yaşıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frank Lapidus kullanıcısına yanıt

Hiçbir şey olmaz. Adam sadece içindekileri paylaşıyor. Zaten herkes biliyor içindekileri.

• HakanEr78 H kullanıcısına yanıt

Saman gibi ürünler doğal oluyor. Tatlı ürünlerin hepsi katkı maddeli.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.