Binbaşı
21 Ekim 2015
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme
Toplam: 1156 (Bu ay: 64)
Gönderileri
ABD ve Avrupa nelerle uğraşıyor nano beyin ürettiler biz ise diyanete ilk kadın yönetici atandı diye seviniyoruzhttps://www.msn.com/tr-tr/haber/turkiye/türkiyede-bir-ilk-diyanete-kadın-başkan-yardımcısı-atandı/ar-BBF77jL?ocid=spartanntp
Dildem eğitim merkezi konyada bulunuyor maalesef olan bu paylaşayım dedim

Temel Arapça Kursu - Anadilinize Yabancı Kalmayın!
Terör örgütü IŞİD, Irak topraklarından resmen silindi. Irak ordusu, Kerkük'ün batısındaki Havice'nin bugün tamamen geri alındığını duyurdu. Teröristlere son darbeyi vuracak saldırı, dün sabah başlamıştı operasyon bugün itibariyle sona erdi.


Kaynak:http://www.internethaber.com/savas-bitti-isid-irak-topraklarindan-silindi-foto-galerisi-1812420.htm
NATO RADARI TARTIŞMALARI

*Tartışılan konulardan birisi de S-400'lerin NATO sistemine entegre olmadan ne kadar etkili olacağına dair. S-400 kendi radarıyla ne kadar etkili olabilir?

S-400'lerin özellikle balistik füzelere karşı etkin kullanılabilmesi için çok iyi bir radar ağınız olması lazım. Türkiye'de bu olmadığı için şu anda bizim alacağımız S-400'ün bu kabiliyeti varsa bile bu radarı kurmadan ne seyir füzesini ne de balistik füzeyi engellemesi zorlaşıyor. Ancak dümdüz bir ovaya koyarsınız orada yüksek irtifadan gelen bir seyir füzesini 100 km öteden görür o zaman olur. Yani S-400'ün kabiliyeti var bizim kabiliyetimiz yok. S-400'ün kendi radarına gelirsek; 600 km'ye kadar menzili olduğu söyleniyor. Onu da ideal şartlarda şöyle görebilir; sistem deniz seviyesinden yüksekte konuşlandırılmıştır, büyük bir AWACS uçak olur o da yaklaşık 35-40 bin fit yüksekteyse görebilir. Bu azamisidir. Azami nedir? En büyük uçak en yüksek irtifa. Ama uçak küçüldükçe radarın göreceği alan küçülür. Muhtemelen F-16'yı 200-250 km'den görür. Sınır budur.

Biliyoruz ki Rusya bize kendi kullandığının aynısını değil 'ithal versiyon' olarak tarif edilen S-400'leri satacak. Bunun amacı nedir ve hangi özellikleri daha düşük olacak?

Genelde ithal dediğimiz zaman elektronik harbe karşı dayanıklılığı daha düşük oluyor ki yarın öbür gün Rusya'ya karşı kullanırsan engelleyebilsin. Üretici her zaman ürününün açıklarını bilir. Yani bunu ben geliştirdiysem bunun nasıl engelleneceğini biliyorumdur. Ruslar da bunu yapma yöntemi, ihracat ettiği ürünü elektronik harbe karşı daha düşük performanslı yapmaktır. Örneğin ABD de ise yazılımı içerisinde boşluklar bırakır ve ürünün açığını bilir. Bizde savunma sanayii ürünlerinde ithalat yaparken kendi sırrımızı oluşturacağız, bunun başka yolu yok.

Ayrıca Rusya S-400 lerin kodlarını vermeyi reddetti türkiye içini açamayacak putin gene kandırdı

Kaynak :https://www.aydinlik.com.tr/hava-savunmamiza-s-400-ne-katacak-turkiye-eylul-2017-4
Adam somaliye gitmiş Sonuç olarak sınırda tansiyon yükselirken TSK’nın bir numaralı ismi Türkiye’de değil.

http://odatv.com/turkiye-kuzey-iraka-operasyonu-tartisirken-hulusi-akar-nereye-gitti-2909171200.html
HABER MERKEZİ – Irak Kürdistan Bölgesi yönetimine “Petrolün vanasını kapatırız” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt Rudaw Genel Yayın Yönetmeni Rebwar Kerim Weli üzerinden verildi. Weli, Barzani ile Erdoğan ve AKP arasındaki işbirliğini sıraladığı yazısında, “Sattığınız Kürt petrolünün paraları nereye gitti? Bağdat’ın itirazlarına rağmen paralar Halkbank’a yatarken vanayı kapatmak aklınıza neden gelmedi?” diye sordu.


Irak Kürdistan Bölgesi’nin Pazartesi günü yaptığı ve resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 92 ‘Evet’in çıktığı ‘bağımsızlık referandumu’na “Petrolün vanası bizde, vanayı kapattığımız anda o iş de bitti” sözleriyle çıkışan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yanıt Mesud Barzani yönetimine yakınlığıyla bilinen Rudaw Gazetesi üzerinden geldi.


Gazetenin genel yayın yönetmeni Rebwar Kerim Weli, “Sayın Erdoğan ‘Er kişi’ olun!” başlığıyla kaleme aldığı yazıda, konuyu değerlendirip kimi bilgiler paylaşarak Erdoğan’a seslendi.

‘Vana’ yanıtı: ‘Paralar Halkbank’a yatarken neden vanayı kapatmadınız?’

Weli ilgili yazısında, “kaçak vana” denilen petrolün Meksika Körfezi’ne kadar Erdoğan ailesine ait gemilerle taşındığını ima eden şu cümleleri kaleme aldı:

‘Vanayı kapatmakla’ tehdit ediyorsunuz? Bağdat’ın itirazlarına rağmen Kürt petrolü Ceyhan’a gönderilir ve oradan gemilerle -kimindi o gemiler?- Meksika körfezine kadar dolaşırken neden kapatmadınız vanayı? Sattığınız Kürt petrolünün paraları nereye gitti? Bağdat’ın itirazlarına rağmen paralar Halkbank’a yatarken vanayı kapatmak aklınıza neden gelmedi?

“Oy için Kürt halkını aldattınız”

“En kötü günlerinde yanlarında olduk. Yanılmışız” sözlerine de yanıt verilen yazıda Erdoğan’a şöyle seslenildi:

Esad sizi aldattı, Netahyahu aldattı, Obama aldattı, en son da Sayın Barzani mi? Nasıl oluyor da bu kadar kolay aldatılıyorsunuz? Hayır Sayın Cumhurbaşkanı, Kürdistan ve Başkanı Barzani sizi hiç yanıltmadı. Ama siz belki de başkanlık yolunda ihtiyaç duyduğunuz oylar için, Kürdistan halkını aldattınız.

Şimdi, ‘Bu ülkeye ihanet etti’ dediğiniz Sayın Mesud Barzani’yi seçim dönemlerinde ‘Başkan’ sıfatıyla Kürt illerine siz davet etmediniz mi? Miting meydanlarında birlikte ‘Megri Megri’ söylerken Sayın Barzani ‘Kürdistan Başkanı’ değil miydi? Desteğine ihtiyaç duyduğunuz günlerde Ankara’da göndere çekilen Kürdistan bayrağı şimdi mi gayrimeşru oldu?

“Yüzde 51.4 meşru da yüzde 92 mi gayrimeşru?”

Yazıda ayrıca referandum sonucusnu ‘şaibeli’ olarak niteleyen ve ‘gayrimeşru’ ilan eden Erdoğan’a 16 Nisan’daki referandum sonuçları da hatırlatıldı:

Kürdistan’da halkın yüzde 92’sinin desteklediği bağımsızlık referandumunu ‘gayrı meşru ve rezalet’ ilan ettiniz. Neden Sayın Cumhurbaşkanı? Sizin ‘Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi’ referandumunda aldığınız yüzde 51.4 oy meşru oluyor da Kürdistan halkının kendi kaderini tayin için verdiği yüzde 92’lik ‘Evet’ oyu neden gayrimeşru oluyor?

Ne olmuştu?

Katılımın 72.16 olduğu Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki ‘bağımsızlık referandumu’nda resmi olmayan sonuçlara göre sandıklardan yüzde 92 oranında ‘Evet’ oyu çıkmıştı.

Henüz referandumda oy verme işlemi sürerken bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise sonucu ‘tanımayacaklarını’ beyan etmiş, ekonomik ve siyasi bazı ‘yaptırımlar’ sıralamıştı.

Sınır kapılarının kapatılacağını söyleyen Erdoğan, “Bundan sonra Kuzey Irak Yerel Yönetimi, bakalım petrolünü hangi kanallarla nereye akıtacak veya nereye satacak? Vana bizde. Vanayı kapattığımız anda o iş de bitti” demişti.

Erdoğan bir diğer açıklamasında ise Barzani’ye şöyle seslenmişti:

Şimdi biz yaptırımlarımızı uygulamaya başladığımız andan itibaren zaten ortada kalacaksın. Bir vanayı kapadığımız anda iş bitti. Bütün geliri meliri hepsi ortadan kalkıyor. TIR’lar Kuzey Irak’a çalışmadığı anda bunlar yiyecek, giyecek bulamayacaklar. Öyle bir duruma gelecekler. Niye? Mecburuz, yaptırım.

Kaynak :http://gazetekarinca.com/2017/09/vanayi-kapatiriz-diyen-erdogana-yanit-petrol-paralari-halkbanka-yatarken-niye-kapatmadiniz/
Arkadaşlar ben 2 tane ürün sipariş vereceğim çinden ama hangi kargo seçeneklerini seçsem bu aralar hızlı gelir? şu an önümde
E-Packet 20-40 days yazıyor Aliexpress standart shipping ise 20-31 days yazıyor ve takip numara desteği var. 2 Sininde
Yunanistan Savunma Bakanlığı’ndan bir kaynak, İncirlik'teki NATO ve ABD güçlerinin Girit’teki üsse taşınması ihtimalinin değerlendirildiğini belirterek bu ihtimalle ilgilendiklerini çünkü bunun Türkiye’yi zayıflatacağını söyledi.
Yunanistan Savunma Bakanlığı'ndan Sputnik'e konuşan bir kaynak, İncirlik üssündeki NATO ve ABD güçlerinin Girit'teki üsse taşınması konusunun karmaşık bir konu olduğunu belirtip şunu söyledi: "Üssün İncirlik'ten çıkarılmasına ilgi duyuyoruz çünkü bu Türkiye’yi zayıflatır ve konumunu sarsar."

Kaynak, İncirlik’teki ABD savaş uçaklarının Kerpe Adası’na da taşınabileceğini söyledi.

Öte yandan kaynak, Girit’teki ABD üssüyle ilgili anlaşmanın 10 yıl uzatılmasını uygun bulduğunu belirtti: "Anlaşmanın 1 yerine 10 yıl uzatılmasıyla daha fazla yatırım çekeceğini düşünüyoruz. Adada, düzenli tatbikat düzenleyen ABD için daimi üs düzenlenebilir."
https://tr.sputniknews.com/savunma/201706241029022293-incirlik-us-girit-yunanistan-turkiye-zayiflatir/

Bu konuyu Sputnik muhabiri, Sergey Çemezov’a sordu. Rostec Genel Müdürü’nün cevabı ise şöyle oldu: “Hava savunma sistemlerinin üretimi, çok yüksek teknolojik bir üretim. Türkiye’de müsait bir altyapı oluşturmadan bu sistemleri üretecek bir fabrikayı kurmak imkansız. Bunun için ilgili teknolojik okul, gerekli sayıda uzman ve yeterli düzeyde deneyim gerekir. Dolayısıyla şu anki aşamada bu üretim Türkiye’de gerçekleştirilemez. Bunun için onlarca yıl gerekir. Hafif silah veya bombaatarları üretmek başka, hava savunma sistemleri üretmek başka. Şu ana kadar Kalaşnikof tüfekleri veya bombaatarları üreten birkaç fabrikayı biz diğer ülkelerde inşa ettik. Örneğin Ürdün’de biz böyle bir fabrikayı kurduk. Bunlar kolay. Ancak hava savunma sistemlerinin üretimi, çok zor ve karmaşık bir şey.”

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201707211029382509-cemezov-s-400-turkiye-rusya-rostec/
Hakkında
Konum: Mersin, Akdeniz
Meslek: Bilgisayar Programcılığı,Vücut Geliştirme
İlgi Alanları: Bilgisayar,Aksiyon Müzikleri
Forum İmzası:
" - Vatana ihanetin nedeni olmaz, er ya da geç bedeli olur. "
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Bir konuya bakıyor.
Son Giriş: 42 sn. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 gün
Mesaj Sayısı: 1.004
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.587
İkinci El Bölümü Mesajları: 53
Konularının görüntülenme sayısı: 100.505 (Bu ay: 252)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 7.992 (Bu hafta: 34)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.