Şimdi Ara

Turknet VoWiFi problemi!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
0
Favori
2.652
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadaşım Turknet nasıldır diye sordu bende bir sorunun olmadığı sürece iyidir çünkü müşteri hizmetleri çok sıkıntılı dedim tamamdır bir şansımızı deneyelim dedi ve taahhüt süresi biten ev ve iş yerinde ki internet ve telefonunu taşıdı, evde en ufak sıkıntısı yok internet olması gereken hızda telefon sorunsuz ve Turkcell VoWiFi hizmetini sorunsuz kullanıyor ama önemli olan bodrum katında olan iş yerinde bu hizmet çalışmıyor ve her yöne verdikleri telefon hattı sadece cep telefonlarını arayabiliyor. Forumdan gördüğüm kadarıyla hizmeti aile profiline aldım VoWiFi geldi ama bu sefer de internet komple gitti tekrar normal hale getirince de VoWiFi gidiyor çözüm için Turknet aylık 12 ₺’ye sabit IP teklif ediyor çünkü hemen hemen bütün kullanıcıları VoWiFi hizmetinden faydalanamıyormuş halbuki ben sorunsuz kullanıyorum, arkadaşım evinde de sorunsuz kullanıyor sizden kaynaklı bir sorun için bizden neden ücret talep ediyorsunuz deyince de ses çıkmıyor. Türk Telekom kaynaklı sorunlarda empati kurabiliyorum sonuçta elden bir şey gelmez ama tek tuşla çözecekleri sorunu sırf inat için çözmüyorlar çok değişik bir firma yapacakları tek şey arkadaşı CGN havuzundan çıkarmak ama inatla yapmıyorlar şimdi arkadaş iki hizmetini de tekrar Türk Telekom’a taşıyacak boşu boşuna uğraşacak gerçekten garip bir durum.

• Merhaba, kapatılan kaydı tekrar aktif ederek kayıt numarasını PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Gönderdim ama bir hareket yok maalesef.
  • Boşa statik ip için para vermeyin.
    Tek yapmanız gereken modeminizin ayarlarında (muhtemelen firewall ya da NAT ile ilgili menülerde) bir şeyi aktif etmek.

Şu mesaj size yardımcı olacaktır
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/143068666

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuzsuz_deli_bekir -- 11 Haziran 2020; 12:26:23 >
  • tuzsuz_deli_bekir kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam deneyelim.
  • Akid kullanıcısına yanıt
    Neticeyi yazın lütfen
  • Olmadı maalesef.
    Merhaba, teknik destek arkadaşımız bugün size arama yaptı, ancak ulaşamadı. Sorunun takibini yapıyoruz, gelişmeleri sizinle paylaşacağız.
    Merhaba, ulaşamama nedeni iş yerinin bodrum katında olması ve başlıkta da belirttiğim gibi VoWiFi hizmetinin çalışmaması, nasıl ulaşacaklar ki telefon çekmiyor sabit numara varken neden cep telefonundan arıyorsunuz anlamak mümkün değil?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akid -- 11 Haziran 2020; 23:9:42 >
  • Bir gelişme var mı?
  • Bu wowifi nin ne olduğunu buradan öğrendim :) Sormak istediğim. anladığım kadarı ile GSM ler hizmetlerini hehangi bir ISS üzerinden verebiliyorlar. Bu durumda GSM firması diğer ISS sayesinde / aracılığı ile hizmet verirken bu GSM firması, ISS ye ücret veriyormu? Yada tüketici wowifi üzerinden hüzmet alırsa gsm firması bu hizmetden ücret alıyormu yada kullanım dakikasında düşme yapıyormu? Benim Telefondada böyle bişi varmış aktif ettim ama çalışmadı. Türknet dışı bir wifi de denemem gerek sanırım.
  • mehmet_alp M kullanıcısına yanıt
    Normalde nasıl ücretlendiriliyorsa aynı şekilde ücretlendiriliyor yani paketinizden düşüyor yada liradan, kendi aralarında nasıl bir anlaşmaları var bilmiyorum.
    Zaman kazanıp haftasonunu mu araya almaya çalışıyorsunuz anlamadım?
    Merhaba, talebinizi tekrar ilettim. Arkadaşlarım sabit numaradan gün içerisinde sizinle iletişime geçecektir.
  • Merhaba, en ufak bir gelişme yok sürekli hazır sistem cevapları geliyor?
  • VoWiFi kullananlar Turknet’e kesinlikle geçmesin sorun çözülemiyor ayrıca çözüm odaklı değiller standart cevaplar veriyorlar daha ayrıntılı bir konu açacağım hatta Turknet mağdurları diye bir konu da açmayı düşünüyorum bu şekilde insanlar çalışmayan yada sorunlu çalışan hizmetlere göre internetlerini taşırlar.
  • Türknet kullanıyorum, wowifi de kullanıyorum. Statik ip im yok. Ben neden sorun yaşamıyorum?
    Aynı problemi bende yaşıyorum şebeke çeken yerde VoWifi aktif çekmeyen yerde aktif değil ki zaten şebeke çeken yerde VoWifi ne işime yarasın ki
  • Müşteri hizmetleri yapa altyapısı olan yerlerde sorun var diyor ayrıca konunun ilk mesajını okursanız arkadaşımın evinde yani telefonun çektiği yerde sorun yaşamadığını telefonun çekmediği iş yerinde sorun yaşadığını görürsünüz ikisi de Turknet.
    Merhaba, yaşadığınız sorunu network ekibimize ilettik. Şu an çalışmalar devam ediyor. Gelişme olması durumunda bilgi vereceğiz.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.