Şimdi Ara

TurkNet'teki Yüksek Ping Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
7.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İnternet hizmeti aldığım TurkNet firmasıyla ilgili ping sorunum var. 1 ay önce bağlattığım internetimde, ilk zamanlarda herhangi bir sorun yaşamazken son 2 haftadır 250-300 ping almaya başladım. Konu ile ilgili müşteri hizmetlerini aradığımda, sorunun onlardan kaynaklanmadığını ayrıca bu konuyla ilgili herhangi bir teknik destek veremeyeceklerini belirttiler. Bir bilgisayar uzmanı ile ilgili görüşmem gerektiğini ilettiler. Bilgisayar teknisyeni ile görüşüp sorunu ilettim gerekli kontrolleri sağladılar.

Sorunun ev içindeki hat ile ilgili olmadığını TurkNet'in verdiği hizmeti eski porttan sağladığı, bize bağlantı kopmalarının yaşandığı ve pingin yüksek olduğu bağlantıyı sunduklarını iletti. Sürekli arıza kaydı bırakmamıza rağmen ping konusuna onların bakmadığını söylediler. Bu sorunu nasıl halledicem yardım lütfen

Türk Telekom'un diğer firmalara sağladığı eski portlar sebebiyle ping ve hız sorunu yaşamaktayız. Bu sorunlar için gerekli müdahaleleri kendi adım adına gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Bilgisayar değişikliği, modem değişikliği, ev içi tesisat kablo değişikliği ve evime bilgisayar uzmanı çağırmak dahil tüm gerekli işlemleri yaptım fakat hala hız ve ping sorunum düzelmedi. Sürekli arıza kaydı bırakmama rağmen bu durumları belirtmeme rağmen sorunun bizden kaynaklı olduğu belirtmekteler yani bir nevi bizi geçiştirmek derdindeler. Port değişikliği sürekli talep bırakmama rağmen tarafıma geri dönüş sağlanmamaktadır. TurkNet pişmanlıktır. Hala hiç bir şey yapılmadı lütfen yardım edin nasıl çözerim bu sıkıntıyı TurkNet'teki Yüksek Ping Sorunu

• portlar saha dolapları hepsi telekoma ait dokunamıyor adamlar ekiplerde telekom zaten sadece çağri merkezinden yönetmeye çalışıyorlar firmayi haliyle öyle oluncada böyle sorun çıktıgında hiçbişey yapmıyorlar kendi altyapısı olmadiği sürece türknete geçilmez bence ilgilenen olmuyor doğru düzgün bi ara 6 ay kullandım sorun çıkardılar kapattım direk
  • erkaninn59 kullanıcısına yanıt
    o zaman kapatmaktan başka çare yok ama hızı çok iyi veriyor adamlar birde akk 250 GB olunca diğer internet sağlayıcılarına geçipte 4 gün sonra sorun yaşamak ta istemiyorum napıcam bilemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Türknet mağduru -- 14 Temmuz 2017; 22:56:22 >
  • Türknet mağduru T kullanıcısına yanıt
    durumu turknete belırttınmı ne dedıler
  • 12 iki kere arıza kaydı bıraktım pingimle alakalı her defasında modemi değiştirdiğimi yeni bilgisayar aldığımı ev kablo hattımı size geçmeden önce değiştirdiğimi sölememe rağmen sorun donanımsaldır deyip geçistiriyolar
    Tahhut yok kapat gitsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaşadığınız ping sorunu nedeniyle üzüntümüzü bildirmek isteriz. TurkNet’te yüksek performans ve kullanılabilirlik önceliktir. Bu alanda her zaman en iyi operatör olmak istiyoruz.
    Ancak, ortak kullanılan telekom altyapıları, modem veya ev iç tesisat bağlantıları gibi sebeplerle abonelerimiz zaman zaman bizim de istemediğimiz ping sorunları yaşayabiliyorlar. GSM numaranızı PM üzerinden iletir misiniz?
  • Turk.net'i arayın, hattımı "hızlı profil mod"una almak istiyorum deyin, gerekirse hızınızı biraz düşürsünler. Stabil ve düşük ping alırsınız. Ama bu Türkiye'nin yurt dışı çıkış (rezaletini) gerçeğini değiştirmiyor.
  • exodusium kullanıcısına yanıt
    tamamdır onuda deniyeyim bi olmadı kapattırmaktan başka çarem yok :(
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    attım ama sorunun çözülüceğinden emin değilim sorunun benden kaynaklı olmadığına rağmen hala donanımsal olarak gösteriyolar sorunu aynı ilçede 3 kişi türknet kullanıyoruz üçümüzde de ping 300 400 arası sabit
    Merhaba, sorununuzun takibinde olup çözüme ulaştırmak adına sizinle iletişim halinde olacağız. En kısa süre içerisinde tarafınıza geri dönüş sağlıyor olacağız.
    inşallah bekliyorum ama olacağını pek sanmıyorum temsilcileriniz sorunun sürekli benden kaynaklı olduğunu söyleyip geçiştiriyorlar
    görmüş olduğunuz gibi hep böle
    Merhaba, konu takibimizde olup hizmet kontrolleriniz sağlandığı zaman tarafınıza geri dönüş yapılacaktır. PM üzerinden iletişim kurabiliriz.
    hep öle diyolar donanımsal falan diye ama beim konuda dediğim gibi bütün gerekli kontrolleri yaptırdıığım için arıza benden ya da donanımsal olamaz lütfen gereğini yapın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.