Şimdi Ara

Turknet'in çözemediği ping sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 gündür sadece akşam saat 9 dan sonra inanılmaz bir ping artışı yaşıyorum. gün içerisinde testlerde 4-5ms olan ping akşam 50-60 larda oluyor haliyle oyun oynanmaz hale geliyor. destek kaydından 750 tane hız ping testi gönderdim muhtemelen 20 nini üzerinde görüşme sağladık ama çözüm yok..

asıl anlayamadığım aynı destek kaydı üzerinden her defasında başka bir müşteri temsilci arıyor baştan anlatıyorum derdimi tabi sonuç yok.

• Merhaba, destek kaydı numaranızı gönderir misiniz? Kontrol ederek yardımcı olmak isterim.
  • Turknet'in çözemediği ping sorunu

Saat 21:00 sonrası klasik sorunumuz başladı 11 gün oldu bugun telekom ekipler yonlendirdik evde olun dediler işe gitmeyip butun gün bekledim ne arayan nede gelen oldu. Sorunları çözme konusunda nasıl bu kadar kötü bir hizmet veriyorlar anlamak imkansız.

tavsiyesi olan varsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_erdogan -- 25 Aralık 2023; 21:58:12 >
  • selcuk_erdogan S kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yaşadığınız sorun ile ilgili açılan destek kayıt numaranızı paylaşır mısınız?
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Dün paylaşmıştım yine paylaşim 70451391

12 gundur toplam 770 tnae ping ve hiz testi yapip gondermişim bugun arayip hala hiz testi istiyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_erdogan -- 26 Aralık 2023; 11:35:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İlgili ekiplerle iletişime geçip aciliyetinizi ileteceğim. En kısa sürede sizi arayacağız.

Ayin 21 de turktelekoma ilettik dediniz 36 saat icinde cozulmesi gerekiyordu cozulmedi ve ne cevap geldiğini bile bilmiyorum. 26 da yine ayni mesaj. Cözüm tabi ki yok

En hızlı şekilde sorunun çözümü için ekiplerimiz çalışmalara devam etmektedir.
  • turknet ilk kez bağlattığımda akşamları internet kullanılmaz halde oluyordu . Sıfır Fiber gelmişti ona rağmen , sonra Turknete kayıt açtım 10 gün bekledim bir çözüm üretmediler . Ertesi gün TT'ye geçtim sıfır sorunla interneti kullanıyorum.

Ekiplere teşekkürlerimi iletin artik internet hiç yok dsl ışığı dahi yanmıyor..

• Muhtemelen 1 2 gün içerisinde çozulmezse bende aynisini yapacağim

• Turknet'in çözemediği ping sorunu

1984 ms ping gören yoktur belki görmek ister falan turknete abone olabilir :D

Sevgili turknet sorunu cozemediniz neyse ki gigafiber gelmiş ona geçelim sorun cozulsun dediniz 5 gündur randevu icin arayacaklar onuda arayan yok. Arkadasim gigafiber geldi diye yeni abonelik icin oglen 12 de edevletden onay verdi 4 de gelip bagladiniz bu zaten musterimiz bi yere gittigide yok beklesin mi mantiginiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selcuk_erdogan -- 4 Ocak 2024; 13:32:3 >
    Merhaba Selçuk Bey, dönüşüm işlemlerinizin önceliği için fiber ekibimize bilgi verdim. Sizinle iletişime geçecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TurkNetDestek -- 4 Ocak 2024; 13:54:1 >

Tabi ki hala aramadılar ve aramayacaklar 👍

Arama yapılması için tekrardan fiber ekibimize bilgi verdim.
  • Hocam bunun adına bandwith yetersizliği diyoruz.

Neredeyse bir çok internet servis sağlayıcıda benzer sorun var. Nedeni ise ;

İnsanların evlerinde olma saatleri olan saatlere prime time diyorlar. Genellikle bahsettiğiniz saat aralığında, aynı bölgedeki internet kullanıcıları interneti yoğun olarak kullanıyorlar, popülasyon artıyor malum.

Aynı mahallede, aynı dağıtım kutusu içerisinde örnek vermek gerekirse 1000 abone olması gerekirken, İSS'ler kapasitelerinin üzerinde satış yapıyorlar. Örneğin 2000 abone yaratıyorlar.

Bu durumda mevcut altyapı, abone sayısına yeterli olmuyor. Tamamen planlama hatası.

Sizin altyapınız TT olduğundan, TT'nin aboneleri ile TT altyapısı kullanan İSS aboneleri birlikte kullanıyor ve tam da prime time'da sorun yaşıyorsunuz.

Keza bu sorunu ben yıllardır yaşıyorum. Oyun oynadığım zaman, prime timeda oynuyorsam sizin bahsettiğiniz tüm sorunları yaşıyorum. Örnek vermek gerekirse FPS oyunlarında 1 ms'den fazla delay yaşıyorum. Ancak insanların uyuduğu, internet kullanmayı bıraktığı saatlerde ki gece 1'den sonra oluyor, internet öyle bir rahatlıyor ki...

Şimdi bu sorunu çözen İSS yok mu? Var. Süperonline hocam.

Nasıl mı?

Kullanım izleyici araçlarıyla sizin bağlandığınız iplerdeki yoğunluğu tespit edip, belirli bir ip ile yoğun transfer yapıyorsanız, o ip'ye bandwith kısıtlaması getiriyorlar.

Örnek olarak ; Youtube'u o aralıkta çok kullanıyorsanız, youtube için size 100 mbitlik abonelik kapsamında bandwith daraltma uygulanıyor. Sürekli veri transferi yapılan ipye daha düşük bir hız (download) atanarak, veri alış-veriş kısıtı uygulatıyorlar. Bunu teknik olarak ispatlasanız dahi herhangi bir hukuki yaptırım olmadığından, elinize bir şey geçmiyor.

Sonuç olarak Türkiyede internetin kalitesi günden güne azalıyor. Denetlemekle yükümlü kurum zaten arka bahçe kıvamında. Şablon cevaplar duymaktan öteye gidemiyorsunuz.

Denetleme ve kural koyma makamı, bu konulardan bir haber. Tüketicinin taleplerinden ziyade sermayenin yanındalar. Örnek vermek gerekirse, 1000 abonelik altyapıya 2000 abone alınmasını kısıtlayan bir düzenleme ortaya koymuyorlar. ISS'ler altyapı kiralama yöntemiyle de bu olguları aşıyorlar.

Olay bundan ibaret hocam, asla düzelmeyecek, kendinizi yormayın.

• Kerros kullanıcısına yanıt

Vay hocam eline emeğine bilgine sağlık mütiş açiklamışsın olayı teşekkur ederim bilgilendirmen icin 🙏

Rica ederim hocam, aynı dertlerden müzdaribiz. Ben sizden önce bu sorunları yaşadığım ve çözüm arayıp, bulamadığım için paylaşmak istedim. Kendinizi yormayın.

Bir gün karar mertebesine gelirseniz eğer en azından bu haksızlıklara karşı olacak düşünceleriniz olsun. Mücadele edebilin.

Aksi halde sıradan vatandaş halimiz sadece can sıkıntısı :)

• Kerros kullanıcısına yanıt

Pes ettim zaten oyun oynamayi biraktim 20 gundur hergun sorun cozulmus gibi ariza kaydini kapatma çabalari falan çok ilginc ping olayi bir çogu için sorun olmayabilir ama oyun oynayan insanlar için büyuk problem buna bir çozumlerinin olmaması daha da ilginç bence.

Belki gigafibere geçince düzelir umuduyla hala aramalarini bekliyorum yeni abonelikte ayni gunde gelip kurulum yapanlar düzgün hizmet alamayan mevcut kullaniciyi bu kadar bekletmek çok daha ilginç 😁

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.