Binbaşı
12 Mart 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 1066 (Bu ay: 0)
Gönderileri

PC-Windows ile foruma giriş yaptığımda, bildirimler kısmında 9+ şeklinde yeni bildirim olduğu uyarısı geliyor. Tümünü okundu say'a defalarca tıklamama, çık gir yapmama rağmen, iki farklı pc'de de aynı sorun yaşanıyor. Bilgilerinize.

Merhaba, daha önceleri forumda konusu geçen o2 firmware ile routerı güncellemiştim. SOL kullanıcı adı ve şifresi elimde olduğundan, o2'de bana çok hoş gelmediğinden, yeni firmwareler arıyordum.


Nitekim o2'nin son sürümü 1.0.5. Zte'nin v1.1 firmware'i olduğu konuşuluyor ama bu firmwarei paylaşan yok. Üretici bile paylaşmamış.


Araştırma yaparken, Avustralya firması Exetel ZTE H268A adlı modemi kullandığını gördüm. Kullanıcıları da Türk kullanıcılar gibi firmware konusunda meraklılar.


Exetel firmware'i deneyen oldu mu? Kursam uyumsuzluk yaşar mıyım? Daha mı iyi, daha mı kötüdür? Bu konuda deneyimleri olan üyelerimiz varsa görüşlerini rica edeceğim.Ek sorun ;


Oynadığım bir oyunda (TARKOV) Türkiye sunucusu var. Sunucu ip'si 92.38.180.24. Ancak SOL ile bağlantı kuramıyoruz. Neredeyse Türkiyedeki tüm oyuncular bu sorundan etkileniyor. Oyunda yüksek ping koruması olduğundan, 1k ms aldığımız için bağlanmıyor.


Dün Wireshark vasıtasıyla oyun sunucu ipsini aldım. Traceroute attığımda herhangi bir veri kaybı, yüksek ping yok. 9-10 ms gösteriyor final destinationda.

Wireshark izlemesinde UDP olarak görüntüleniyor ip noktası. Yoğun bir bağlantı sorunu da göremiyorum.

VPN ile denemiştim, yine aynı sorunu yaşamıştım.

o2 üzerinden DNS'leri google, quad, cloudflare dnsleri ile denemeler yaptım, sorun çözülmedi.


SOL abonesi bir arkadaşımız Huawei modemin Güvenlik Duvarını kapatarak sorunu aşmış ancak ZTE'de bu mümkün değil, en iyi ihtimalle LOW yapabiliyorum. O yüzden bu şekilde bir çözüm bulamadım.


Yurtdışında benzer sorunu yaşayanlar bazı çözümler önermiş. Modem'in Hardware Acceleration özelliğini kapatarak sorunu çözmüşler. (almanya)

Ancak ZTE'de böyle bir özellik yok.


Tavsiye verebilecek ya da şuralara da bak, şu noktaları da incele diyebilecek arkadaşlardan yardım rica edeceğim.


Sizce sorun SOL'de mi? Yoksa oyun sunucusunda mı? Güvenlik duvarı, SOL bağlantısını mı engelliyor? Zira Türkiyede bu işten etkilenen 300-400 oyuncu vardır ancak başka sunucular da oynayabildiklerinden ve pek ilgilenmediklerinden, çözüm arayışında değiller.


Şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar malum bağlı internetiniz üzerinden yapılan tüm iletişimi ücretsiz bir yazılım olan WiRESHARK programıyla anlık izleyebiliyorsunuz.


Geçenlerde merakımdan ofiste indirdim. Turksat abonesi olarak trafiği izlediğimde, saniyede 3-5 satır (bağlantıyı kullanma sıklığıma göre) trafik gördüm.


Eve gelince SOL aboneliğime bağlı PC üzerinden wireshark açtım, aman Allah'ım... Bu trafik, İstanbul trafiğinden beter.


Emin olmak adına, PC'deki tüm programları kapattım, temiz başlattım vs. Ama bu trafik hiç bir zaman son bulmadı.


Ben hiç bir işlem yapmasam dahi, bilgisayarım SOL'ün bazı ipleriyle sürekli iletişim kuruyor, hızını alamıyor yanıt vermeyen SOL iplerine el sallıyor.


Sanki makineyi SOL'e kiralamışım gibi deli deli tavırlar içerisinde :)
-İnternet mecrasından araştırma yaptım, örnek WS logları inceledim. Böylesini bir kaç kişide gördüm ve onlar da zaten "Anormal trafik" yakınmasıyla koymuşlar.Evet şimdi bilen arkadaş beri gelsin, 3-4 dakikalık logum burada.


NE OLUYOR YAHU?https://www.cloudshark.org/captures/6269aa871c25

Herkese merhaba, bu konuyu oldukça fazla kullancısı olan BNET ve SOL kullanıcısı olarak yaşadığım sorunu tartışmak, benzer sorunlar varsa İSS'ye iletebilmek veya çözüm bulabilmek amacıyla yazıyorum.VDF kullanıcısıyken, Mart ayından sonra 3-4 aylık periyotta yaşattıkları packet loss, hız düşürme gibi sorunlar nedeniyle, SOL'e geçtim.


SOL Fiber altyapısında, 25/100 mbit paket kullanıyorum.


Speedtest sonuçlarımda hızım 200mbit dolaylarında oluyor akşam saatlerinde. 3 ping olarak gözüküyor ve CGNAT ip veriyorlar.Son 3-4 gündür özellikle BNET üzerinden Warzone sunucularına bağlandığımda, sürekli Lag Spike yaşıyorum.


Sunucularda ortalama 50-80 arası ping alıyorum, paket kaybım yok. Ancak sürekli olarak lag spike yaşadığım için SOL aboneliğimi de sorgulamaya başladım.www.battle.net adresine yaptığım tracert taramalarında ise bir gariplik görüyorum.


Dün yaptığım testlerde ae1-br02-eqam1.as57976.net adresine giden pinglerim 800-1000 arası.


Sadece bir saatlik süre içerisinde bu ip'ye giden pinglerim 200 dolaylarına düştü ve tekrar arttı.Sonuç olarak, son bir haftalık süreçte yaşanan sorun nedir? Deprem nedeniyle bir sorun mu yaşıyoruz? BNET kaynaklı bir sorun mu? Zira başka bir oyun oynamıyorum, test etme imkanım olmuyor.Bağlantım ethernet kablosuyla, modeme wifisi kapalı şekilde kuruluyor.Görüş ve önerilerinizi merak ediyorum.


İyi forumlar.

Herkese merhaba,

Uzun yıllardır donanım alıp, kullanıyorum ve değiştiriyorum.

Son zamanlarda google üzerinden yaptığım araştırmalarda, google'un Alışveriş sekmesinden fiyat araştırdığımda, ürünlerin fiyatlarının n11.com adresinde neredeyse 3'de 1 fiyatına satışa sunulmuş gibi listelendiğini görüyorum.

Bu bir çok ürün açısından geçerli. Tabi aslı, astarı olmayan, tamamen click bait mantığıyla hareket edilmesi amacıyla yapılan bir hile.

Sonuç olarak 6502 sayılı yasada yasaklanan eylemler ortaya çıkarıldığından, bu konuyu Reklam Kuruluna ve Ticaret Bakanlığına şikayet etmek boynumuzun borcudur.

Şikayet metni ve ekleri hazırlandığında, buradan paylaşacağım. Ne kadar çok kişi gönderirse, n11'e olan "ilgi" artacaktır.


Yasal dayanaklarımız ;

Fiyat etiketi
MADDE 54- (1) Perakende satışa arz edilen malların veya ambalajlarının yahut kaplarının üzerine kolaylıkla
görülebilir ve okunabilir şekilde tüketicinin ödeyeceği tüm vergiler dâhil satış fiyatı ve birim fiyatını gösteren, üretim yeri ve
ayırıcı özelliklerini içeren etiket konulması; etiket konulması mümkün olmayan hâllerde aynı bilgileri kapsayan listelerin
görülebilecek şekilde uygun yerlere asılması zorunludur. Hizmetlerin tarife ve fiyatlarını gösteren listeler de bu madde
hükmüne göre düzenlenerek asılır.
(2) Etiket, tarife ve fiyat listelerinde belirtilen fiyat ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan
fiyat uygulanır.
(3) İndirimli satışa konu edilen mal veya hizmetlerin indirimli satış fiyatı, indirimden önceki fiyatı, tarife ve fiyat
listeleri ile etiketlerinde gösterilir. İndirimli satışa konu edilen mal veya hizmetlerin indirimden önceki fiyattan daha düşük
fiyatla satışa sunulduğunun ispatı satıcı veya sağlayıcıya aittir.
(4) Bakanlık, belediyeler ve ilgili odalar, bu madde hükümlerinin uygulanması ve izlenmesine ilişkin işleri
yürütmekle görevlidirler.
(5) Etiket, tarife ve fiyat listeleri, indirimli satışlara ilişkin süre ile diğer uygulama usul ve esasları yönetmelikle
belirlenir.


Ticari reklam
MADDE 61- (1) Ticari reklam, ticaret, iş, zanaat veya bir meslekle bağlantılı olarak; bir mal veya hizmetin satışını
ya da kiralanmasını sağlamak, hedef kitleyi oluşturanları bilgilendirmek veya ikna etmek amacıyla reklam verenler tarafından
herhangi bir mecrada yazılı, görsel, işitsel ve benzeri yollarla gerçekleştirilen pazarlama iletişimi niteliğindeki duyurulardır.
(2) Ticari reklamların Reklam Kurulunca belirlenen ilkelere, genel ahlaka, kamu düzenine, kişilik haklarına uygun,
doğru ve dürüst olmaları esastır.
(3) Tüketiciyi aldatıcı veya onun tecrübe ve bilgi noksanlıklarını istismar edici, can ve mal güvenliğini tehlikeye
düşürücü, şiddet hareketlerini ve suç işlemeyi özendirici, kamu sağlığını bozucu, hastaları, yaşlıları, çocukları ve engellileri
istismar edici ticari reklam yapılamaz.
(4) Reklam olduğu açıkça belirtilmeksizin yazı, haber, yayın ve programlarda, mal veya hizmetlere ilişkin isim,
marka, logo veya diğer ayırt edici şekil veya ifadelerle ticari unvan veya işletme adlarının reklam yapmak amacıyla yer
alması ve tanıtıcı mahiyette sunulması örtülü reklam olarak kabul edilir. Her türlü iletişim aracında sesli, yazılı ve görsel
olarak örtülü reklam yapılması yasaktır.
(5) Aynı ihtiyaçları karşılayan ya da aynı amaca yönelik rakip mal veya hizmetlerin karşılaştırmalı reklamı
yapılabilir.
(6) Reklam verenler ticari reklamlarında yer alan iddiaların doğruluğunu ispatla yükümlüdür.
(7) Reklam verenler, reklam ajansları ve mecra kuruluşları bu madde hükümlerine uymakla yükümlüdür.
(8) Ticari reklamlara ilişkin getirilecek sınırlamalar ile bu reklamlarda uyulması gereken usul ve esaslar yönetmelikle
belirlenir.
Merhaba sevgili mağdur arkadaşlarım,

Vodafone abonesi olarak Pandemi sürecinde yaşadığımız sorunların ardı arkası kesilmiyor.

Ping, Paket kaybı, Modemden port açamama, Bağlantı hızının yavaşlatılması gibi sorunlar yaşayanların sayısı oldukça fazla ve ne yazık ki artıyor.

Bugüne kadar tarafımca gerek Müşteri Hizmetlerinden, gerekse Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu nezdinde başvurular yaptım. Bu başvurular VDF tarafından sürüncemede bırakılarak, çözüm üretilmiyor.

Müşteri hizmetleri çözüm sunamadığı gibi konudan bir haber.

Sonuç olarak sizlerden ricam, BTK nezdinde yapmış olduğum yazılı soruşturma açılması talebine dayanak teşkil etmesi amacıyla, sorun yaşayan üyelerin #vodafonepişmanlıktır şeklindeki paylaşımlarını bu başlık altına yazmalarıdır.

Sesimizi BTK'ya duyurarak, -hiç ümidim olmamasına rağmen- belki sağlayıcı hakkında yasal bir işlem yapılmasını sağlayabiliriz.

Diğer yandan biz tüketicilere karşı duvar olmuş Müşteri Hizmetleri ve Vodafone Yönetim Ekibine de bir ders veririz.

Bu tutumun yasal yaptırımları olması gerekmektedir. Bunun için Donanımhaber kültüründen olan arkadaşların desteğine ihtiyaç vardır.

Teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba, sizlerin deneyimlerine ve önerisine ihtiyacım var.

30 metrekarelik bir alanda çalışıyorum. Bu alan için bilgisayar, bluetooth üzerinden kaliteli müzik dinleyebileceğim sisteme ihtiyacım var.

Hali hazırda Edifier Prisma Encore ile müzik dinliyorum. Ses kalitesi güzel ancak aradığım derinliği yakalayamıyorum, basit kalıyor.

Dolu dolu, alçak ve orta ses düzeydinde müzik dinleyebileceğim, dinlediğim müziklerin tadına varabileceğim bir sistem önerebilir misiniz?

Döviz çok arttı farkındayım, muhtemelen ikinci el yakalamaya çalışacağım. Bütçem 4.000-5.000-TL arasında. Bilmiyorum yeterli olur mu. Zamanla maddi durum el verdikçe eklemeler yapabileceğim bir sistem olursa daha makbul geçer.

Teşekkürler.
100mbit abonesiyim. Bir haftadır Vodafone uçuyor, maşallah. Allah zeval vermesin.


Vodafone uçuyor, maşallah

Vodafone uçuyor, maşallah


Primetime olarak bilinen saatlerde internet hız kesici uygulamasıyla çığır açtıkları için kendilerine teşekkürü borç biliyorum.

Müşteri temsilcisi arkadaşlar korona nedeniyle belirli saatlerde hızın düşebileceğini söylüyor. Haklılar. Haklı olmadıkları tek nokta, 5mbit uplaod varken, 8mbit download hızını açıklayamamaları.


İşin özeti ;

Vodafone ile uçuyoruz.
silinebilir
BİTTİ
G.Skill SniperX 8GB 3000Mhz DDR4 Ram F4-3000C16S-8GSXFB

Şuan HB'de 289,51-TL (kargo ücretsiz)

En son Corsair 8gb 3000mhz ramler bu fiyata yakın satılmıştı ancak dolar o tarihlerde 5,5 altıydı. Şuan doları hali de dikkat alınırsa, gerçekten iyi fiyat.

İkinci elde aynı ürünün 2x kitine 800 TL isteyen arkadaş vardı bugün :)


Ürün linki vermiyorum, KOD HBV00000H97AS BİTTİ BİTTİ BİTTİ

KİT OLARAK DEVAM 2x8gb 587 TL

Kit olarak alacaklar varsa ;

HBV00000H97AP buradan devam edebilirler, 587-TL

BİTTİ

Hayrını görün.
Hakkında
Konum: Ankara
Meslek: Serbest
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 sa. önce
Mesaj Sayısı: 1.099
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.144
İkinci El Bölümü Mesajları: 501
Konularının görüntülenme sayısı: 82.409 (Bu ay: 581)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 3.462 (Bu hafta: 3)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.