Şimdi Ara

TurkNet'e geçtik 1 haftadır internet yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • TurkNet'e yeni abone olduk fakat 1 haftadır internetimiz yok. 14.03.2020 tarihinde bağlantımız aktif edildi. Sadece 2 gün kullanabildik. 16.03.2020 tarihinde telefon hattının bağlanmasıyla bağlantımız kesildi ve o günden beri sürekli müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyoruz. Telefondan destek talebine yönlendiriyorlar hiçbir muhattap bulamıyoruz. İlk gün destek talebi oluşturmuştuk sadece oyalayıp duruyorlar. TurkNet panelindeki "Teknik Bilgiler" sayfasında "VDSL Modem" yazıyor fakat biz ADSL modem kullanıyoruz. Destek talebinde bunu yazdık ve telefon ile aramalarını istedik. Aradıklarında müşteri temsilcisi VDSL'den ADSL bağlantıya geçirdiğini söyledi ama hala panelde VDSL bağlantı yazıyor. Bu kadar basit bir düzenlemeyi bile yapmıyorlar. Binaya farklı bir operatörden gelen bir yetkiliye bizim sorunumuzu söyleyince, kablolara bakarak bizim daire için internet bağlantısının yapılmadığını sadece telefon bağlantısının yapıldığını söyledi. Destek talebi üzerinden bize "22.03.2020 09:00'da Türk Telekom ekipleri gelip kontrol sağlayacak, 31576630 numaradan takip sağlanıyor" diye yazdılar ama ne gelen var ne giden. TurkNet'e geçtiğimize bin pişman olduk. Daha önce Türk Telekom ve Vodafone internet kullandık hatlarda vs. hiçbir sorunumuz yok. Evden çalışmam gerekiyor ama TurkNet'in ilgisizliği yüzünden 1 haftadır işlerimi yapamıyorum. Hem destek talebinden yazıyorum hem müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum ama hiçbir şekilde sonuç yok. Son çare buraya yazıyorum. Destek talebine Türk Telekom'dan gelen cevaplar şaka gibi "MÜŞTERİ EVDE BULUNAMADI". Kimse evden çıkmıyor 1 haftadır nereye geldiniz de bulamadınız acaba.

TurkNet'e geçtik 1 haftadır internet yokTurkNet'e geçtik 1 haftadır internet yokTurkNet'e geçtik 1 haftadır internet yokTurkNet'e geçtik 1 haftadır internet yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zanile -- 24 Mart 2020; 10:34:14 >

• Öncelikle, Türknet size 35megabit internet sağlamış. Bu hızı alabilmeniz için VDSL2 modem gerekir. Siz ise benim VDSL2 modemim yok, beni ADSL2 yapın demişsiniz. Bu durumda port değişikliği gerekir. Bunun için Telekom ekipleri sizin verilerinizi VDSL den ADSL e çevirecek. Forumda senelerce VDSL2 portu bekleyen insanlar var. VDSL2 bir modem alarak bağlantıyı sağlayabilirdiniz. Çok tuhaf bir çaba içerisine girmişsiniz kısacası. Benim param yok VDSL2 modem almaya diyorsanız saygı duyarım elbette.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Sorunun ADSL modemden olabileceğini 2 gün önce fark ettim, başvuru esnasında vs de kimse VDSL modem zorunluluğundan bahsetmedi. İşim acil olduğu için de müşteri hizmetlerinden hemen değiştirilmesini talep ettim onlarda değiştirildiğini söylediler. Para mevzu değil internete bir an önce ihtiyacım olduğu için hızı aksiyon almaya çalışıyorum.
  • zanile kullanıcısına yanıt
    Vdsl2 modem aldığınızda yeniden 35megabit kullanabilirsiniz hız güncellemesi yaptırarak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • VDSL2 modem aldım bugün değişen hiçbir şey yok.
  • Merhaba, sistem üzerinde 35 Mbps'e kadar VDSL'dir. Ancak hat tanımlarınız ADSL durumdadır. Gönderilen sinyal ADSL'dir. Arızanız ile ilgili yerleşik operatörlerden gelen bigide sorunun iç tesisat kaynaklı olduğu bilgisi verilmiştir.

Yaşanan sorunun tekrar kontrolü için 25.03.2020 tarihine randevu alarak saha ekiplerine tekrar ilettik. Gün içerisinde de arkadaşlarım sizi arayarak bilgi verecektir.
    Merhaba, şu an ADSL hız tanımlı. VDSL modeminiz varsa tanımlarınızı VDSL olarak yapabilirim. Hem sizde VDSL'de denemiş olursunuz.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt
    Lütfen VDSL'e geçirelim, şuan VDSL2 modem takılı. 31750027 numaralı bir talep açılmış adımıza paket değişikliği işlemi için. Paket değişikliği sayfasında 16Mbps olan pakete geçiş için bekliyor olduğunu görüyorum. Bunu iptal edebilir misiniz?
    Teknik ekip için 25.03.2020 tarihinde diyorsunuz da 22.03.2020 tarihi için de randevu verildi dendi talep üzerinden. Şimdi neden 3 gün daha beklememizi istiyorsunuz. 22'sinde ki randevuya ne oldu?
  • Lütfen teknik ekibi bugün yönlendirebilir misiniz? Destek talebinde 22'sinde geleceğini yazmıştınız. Ben işlerimi evden yürütmek zorundayım ama internet olmadan hiçbir şey yapamıyorum. Yarını beklesem de önceki gibi olmayacağı ne malum. 22'sinde ki randevuya ne oldu bilgi verir misiniz?

Bugün "geçiş işlemlerinizi tamamladık" diye bir mesaj geldi ama yine değişen hiçbir şey yok neyin nesi şimdi bu mesaj? Yaptığınız şey anca oyalamak 9 gün oldu hiçbir işlem yapılmıyor. Yıl olmuş 2020 siz hala 10. gün teknik ekip gelecek diyorsunuz. 10 gündür ne yapıldı ben boş boş internet gelecek diye bekliyorum burada. Tahammülüm kalmadı artık kardeşim BUGÜN gönderin şu ekibi önceliklendirin bir şey yapın. Yeter mağdur ettiğiniz artık.

Merhaba, talebiniz üzerine VDSL olarak hizmetinizi güncelledim. Ekipler 25.03.2020 tarihinde arızanızı kontrol etmek için adresinize gelecektir. Kontrol sonrasında bilgi vereceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zanile

Lütfen teknik ekibi bugün yönlendirebilir misiniz? Destek talebinde 22'sinde geleceğini yazmıştınız. Ben işlerimi evden yürütmek zorundayım ama internet olmadan hiçbir şey yapamıyorum. Yarını beklesem de önceki gibi olmayacağı ne malum. 22'sinde ki randevuya ne oldu bilgi verir misiniz?

Bugün "geçiş işlemlerinizi tamamladık" diye bir mesaj geldi ama yine değişen hiçbir şey yok neyin nesi şimdi bu mesaj? Yaptığınız şey anca oyalamak 9 gün oldu hiçbir işlem yapılmıyor. Yıl olmuş 2020 siz hala 10. gün teknik ekip gelecek diyorsunuz. 10 gündür ne yapıldı ben boş boş internet gelecek diye bekliyorum burada. Tahammülüm kalmadı artık kardeşim BUGÜN gönderin şu ekibi önceliklendirin bir şey yapın. Yeter mağdur ettiğiniz artık.

Ayın 16 sından beri aynı sorun bende işleri güçleri ertlemek arayacaz denir aranmaz aramaZlar aradık derler çalışan var deriz anlayıssızlar çalışanları üçkağıtcı yalan heo btk cimere şikayet et hala netim yok iptal etmek istiyom fax cekcek yer kapalı heryer üçkağıtcılar ek paket aldık ev hali yetmiyor hepsini tahsil edecem durum duzelsin türknet pişmanlıktır bulaşmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yns61 kullanıcısına yanıt
    Merhaba, teknik ekibimiz sizi aramış ancak görüşme kapanmış. Tekrar aradığında ulaşamamış. Ekipleri randevu alarak yönlendirelim dediğimizde ekip istemediğini paylaşıyorsunuz. Bu konuda tekrar kayıt açılmıştır. Ekip yönlendirerek sorunu kontrol ettireceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, teknik ekibimiz sizi aramış ancak görüşme kapanmış. Tekrar aradığında ulaşamamış. Ekipleri randevu alarak yönlendirelim dediğimizde ekip istemediğini paylaşıyorsunuz. Bu konuda tekrar kayıt açılmıştır. Ekip yönlendirerek sorunu kontrol ettireceğiz.
    Sizin karşınıda salak yok kapandı sisteminiz bozulmuş elimde kayıt var sahtekarlık yapıyonuz aradı musait değildim annem rahatsız dönüş yapın dedi dilara y bende arayın dedim musaitim ne arayan var ne soran üçkağıtcınız kandıramaZsınız son konuşmada dilara y ile dinlerseniz anlarsın yalan söylüyonuz hem mağdur edin hemde engel atın hesabı sorulacak bunların evden cıkamıyoz

• quote:

Orijinalden alıntı: yns61

Sizin karşınıda salak yok kapandı sisteminiz bozulmuş elimde kayıt var sahtekarlık yapıyonuz aradı musait değildim annem rahatsız dönüş yapın dedi dilara y bende arayın dedim musaitim ne arayan var ne soran üçkağıtcınız kandıramaZsınız son konuşmada dilara y ile dinlerseniz anlarsın yalan söylüyonuz hem mağdur edin hemde engel atın hesabı sorulacak bunların evden cıkamıyoz

Alıntıları Göster
    hakkınızı savunun hocam bunlara bırakmayın . al birini vur ötekini işte ne beklenirdi ki bunlardan

• quote:

Orijinalden alıntı: yakupyasar1

hakkınızı savunun hocam bunlara bırakmayın . al birini vur ötekini işte ne beklenirdi ki bunlardan

Alıntıları Göster
    9 gundur aynı terane aramış ulaşamamış btk ya cimere şikayet edild mağdur ettiler hep okul ders yapması gereken var dedim calışması gereken var dedim üçkağıtcılar

• quote:

Orijinalden alıntı: yns61

9 gundur aynı terane aramış ulaşamamış btk ya cimere şikayet edild mağdur ettiler hep okul ders yapması gereken var dedim calışması gereken var dedim üçkağıtcılar

Alıntıları Göster
    en iyisini yapmışsın ya böylelerini 2 ceza vereceksin bak 3te nasıl akıllanıyor ama nerdeeee
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.