Şimdi Ara

Türklerden neden hiç filozof çıkmamış? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
0
Favori
5.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatında kaç felsefe kitabı okudun sen panpa,aşar seni bu konular.Şimdi sana Ahmet Tevfik,Ziya Gökalp,Baha Tevfik vs vs filan diyeceğim sonra diyeceksin ki bunlar ünlü mü diye saçma sapan sorular soracaksın ondan panpa,en iyisi felsefe yapma seviş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

Arap filozofları unutun artık.Kökeninizi hatırlayın.Arap değil,Osmanlı değil TÜRKÜZ.

ŞU forumda gördüğüm en iyi yazılardan biri bu işte. Osmanlı Devletini hala Türklere ait olduğunu sanan var.Türkler Kanuniden sonra evlet işlerinde çalışmışlardır.

Osmanlı İmparatorluğunun ben Türklere ait olduğuna inanıyorum. Çünkü padişahların hepsi Türktü. Yanlışım varsa düzeltin.

Yanlışın var

• quote:

Orijinalden alıntı: Stormcaller

quote:

Orijinalden alıntı: alper3333

var ama isimleri filozof değil islam alimleri
    müslüman olan bir insan dünyanın hangi sebeple nasıl oluştuğunu . ölümden sonrası ne olacağından falan adı gibi emin olduğu için o konularda düşünme gereği duymamış.
    kuran ın yorumlanması , ayetler , hadisler vs. bunlar üzerinde düşünmüşler daha çok
    yoksa bazı arkadaşlar üzülecek ama aptal bir ırktan gelmiyoruz

peki akpnin %47 oy almasını nasıl açıklayacaksın
     Türklerden neden hiç filozof çıkmamış?

%40 alması lazımdı senin mantığa göre doğru söylüyorsun demekki istatistikler değişmiş %47 ye yükselmiş oran
    Bkz. öyle G. böyle Y.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper3333 -- 3 Haziran 2011; 22:24:09 >

• Bizim milletimiz mi aptal? her biri 10 filozofa bedeldir!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lady Sylvanas Windrunner -- 3 Haziran 2011; 22:24:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YoğurtluMakarna

quote:

çünkü bu milletin %60ı gerizekalı

+1

İnternette her gördüğü yabancı kıza;

OPEN BOOB
    OPEN VAJINA
    vs

yazan bi topluluktan bırakın filiozofu, fil bile çıkmaz.

Bahesttiğim topluluk arkadaşın %60'tan kast ettiği toplulk

Yunanlılar gördüğü her kıza what do you think about greece and european union diyo adamların bukadar çok filozof çıkartması burdan belli.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arap filozofları unutun artık.Kökeninizi hatırlayın.Arap değil,Osmanlı değil TÜRKÜZ.

ŞU forumda gördüğüm en iyi yazılardan biri bu işte. Osmanlı Devletini hala Türklere ait olduğunu sanan var.Türkler Kanuniden sonra evlet işlerinde çalışmışlardır.

Osmanlı İmparatorluğunun ben Türklere ait olduğuna inanıyorum. Çünkü padişahların hepsi Türktü. Yanlışım varsa düzeltin.

Yanlışın var

Düzelt o zaman

• ateistler gene islamiyete çamur atıyor biz sizin inancınıza bir şey desek hoşgörü nerde oluyor cevabı

ayrıca bir filozof var son yıllarda

BBG'ci Eray

• quote:

quote:

quote:

var ama isimleri filozof değil islam alimleri
    müslüman olan bir insan dünyanın hangi sebeple nasıl oluştuğunu . ölümden sonrası ne olacağından falan adı gibi emin olduğu için o konularda düşünme gereği duymamış.
    kuran ın yorumlanması , ayetler , hadisler vs. bunlar üzerinde düşünmüşler daha çok
    yoksa bazı arkadaşlar üzülecek ama aptal bir ırktan gelmiyoruz

peki akpnin %47 oy almasını nasıl açıklayacaksın

%40 alması lazımdı senin mantığa göre doğru söylüyorsun demekki istatistikler değişmiş %47 ye yükselmiş oran
    Bkz. öyle G. böyle Y.

Bu laf süper olmuş. Okuduğum an sesli güldüm.

• quote:

Şuan köken meselesini bırakın artık. Bir Türk evine girip hırsızlık yapsa aynı kökteniz deyip sorun değil mi diyeceksin? Kurtuluş İslam'dadır. Fransız bir Müslümanı, Türk bir ateiste tercih ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radressss

Forumdan soğudum lan :S Haklı hani biyerde. Ciddi ciddi artık fazla takılmıcam böle forumda felan zaten takılmıyodum ama artık iyice yani :S
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlışın var

Düzelt o zaman

1)Osmanlı Devletinde kamu ile ilgili belgelerde, Türkçe sözcüğe 1876 Anayasasına değin rastlanmadı. Bu belgelerde Tek bir Türkçe kelime yoktur.
    2)Sadece Yavuz döneminde öldürülen Türk sayısı 50.000 kadardır.
    3)15. yüzyıl sonlarında Bazı devlet adamlarının ve hafızların Türk diye bir şey yoktur gördüğün an öldürülmeli ... diye yazılar yazmışlardır.
    4)Osmanlı vezirlerinin içindede tek bit Türk yoktur.
    5)Fatih: Mara Despina'dan doğdu. Eşleri: Rum Zaganoz paşanın kızı Kornelya, Anna, Helen, Tamara
    6)2'ci Murad: Veronica'dan doğdu. Eşleri: Nache de la Bazory (Fransız), Mara Despina, Stella.

Headshot
    Not:Bu arada Türk'üm.Bunu Nickten de anlarsınız.Kendi ırkımı aşalamıyorum ama Osmanlı dönemi öncesi bakılırsa Türklük ifadesi ve egemenliği daha iyi anlaşılır.

8- 2.ci Beyazıd: Kornelya'dan doğdu. Eşleri: Beti, Anita, Suzi, Liliana, Katherin, Nina, Martha ve Danilova

• Türk değilde İslam dünyası filozoflar vermiştir. İbni Sina ve Farabi mesela en babalarıdır. Zamanında Araplar felsefede çok gelişkindi, bu İbni Sina falan döneminde yani. Ta ki Gazaliye kadar. Bu haddini bilmez yobaz herif sayesindedir, İslam Dünyası felsefeden tamamen uzaklaşmıştır. Eh bu zamanlara kadar savaş manyağı Türk Devletleri, İslam kültürünün altına iyice girince, Gazalinin sebebiyet verdiği felsefe tü kakadır kültürünüde edindi. Doğal olarak İslam Alimi diye İslamdan başka bir halttan haberi olmayan adamlar yetiştirmekten öteye gidemedik. En fazla Mevlana, Yunus Emre gibi tasavvuf ''felsefesi''(Bunuda biz uydurduk ha) yapan adamlar falan çıkardık.

Olay dinden değil. İbni Sina zamanındada din vardı. Olay Gazali kafalı yobaz Müslümanlarda. Olay dini hayatın her anına katacaksın, din ile ayrılan felsefeyle uğraşmayacaksın, bilim din ile ayrıldığı vakit o bilimi bırakacaksın diyen İbni Sinayı insanların en eziği ilan eden zihniyetteydi. Bu zihniyet işte burdaki şakirtlerle aynı zihniyet. Bilimle din paraleldir diyen, bizim adamlar Müslüman olduğundan Allah'ın varlığının kesinliğinden haberdar olduklarından böyle boş işlere kafa yormadılar diyen şakirt adamların zihniyeti bu.
    Bu Ortaçağ karanlığındaki Avrupanın zihniyetinde olan adamlar. Her an Ortaçağ Avrupasına gönderme yapıp Hristiyanları küçük gören Ortaçağ Karanlığı Müslümanlarının işi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlışın var

Düzelt o zaman

1)Osmanlı Devletinde kamu ile ilgili belgelerde, Türkçe sözcüğe 1876 Anayasasına değin rastlanmadı. Bu belgelerde Tek bir Türkçe kelime yoktur.
    3)15. yüzyıl sonlarında Bazı devlet adamlarının ve hafızların Türk diye bir şey yoktur gördüğün an öldürülmeli ... diye yazılar yazmışlardır.
    5)Fatih: Mara Despina'dan doğdu. Eşleri: Rum Zaganoz paşanın kızı Kornelya, Anna, Helen, Tamara
    6)2'ci Murad: Veronica'dan doğdu. Eşleri: Nache de la Bazory (Fransız), Mara Despina, Stella.

Headshot
    Not:Bu arada Türk'üm.Bunu Nickten de anlarsınız.Kendi ırkımı aşalamıyorum ama Osmanlı dönemi öncesi bakılırsa Türklük ifadesi ve egemenliği daha iyi anlaşılır.

8- 2.ci Beyazıd: Kornelya'dan doğdu. Eşleri: Beti, Anita, Suzi, Liliana, Katherin, Nina, Martha ve Danilova

Çok iyi saçmalamışın diyecek birşey yok.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlışın var

Düzelt o zaman

Headshot

şiirlerde türk lafı aşağılama için kullanılmıştır mesela..
    hani biz sen sus lan köylü diyoz ya o zaman ki internet ortamında sen sus lan türk diyolardı

• quote:

Orijinalden alıntı: rrainmaker

quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

quote:

Orijinalden alıntı: 20likcivi

çünkü din yüzünden özgür düşünce gelişememiş bu yüzdende işte geri kaldık bu kadar basit heleki islam çok ağir düşünmeyi acayip kısıtlayan bir din yada din adamları oyle yapiyor ama bnce islamda felsefenin yeri yok bu bi gercek ciddiyim

aksıne orta çag dunyasında bılım ve felsefe anlamında musluman cografyası avrupayı gerıde bırakabılmıs.tabıı burada hınt ve çin ıle etkılesımı goz ardı etmemek lazım.avrupadakı skolastik dusunce ılk çagdakı o zengın antık yunan bılgelıgını yok etmıstır

İslam coğrafyasının orta çağda bilimde ilerlemesinin nedenlerinden biri antik yunan'dan çevrilen kitaplardır.

bu doğru

türk filozoflar da var çoğu islam üzerine ama burda sayılarınların çoğu iran/fars

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 3 Haziran 2011; 22:46:12 >

• Bunu geçen yıl lise 3'te bende merak edip felsefe öğretmenime sormuştum.Açıklamalarına göre Yunanlı felsefecilerin paraları ve çalışanları varmış onlarında yapacak bir şeyleri olmayınca düşünmüşler.Düşüne düşüne devlet düzeni olmalı onu bulmuşlar.(Son cümle benim yorumum.)
  • Millet hala Osmanlı'yı katı Türk düşmanı zannediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

Bunu geçen yıl lise 3'te bende merak edip felsefe öğretmenime sormuştum.Açıklamalarına göre Yunanlı felsefecilerin paraları ve çalışanları varmış onlarında yapacak bir şeyleri olmayınca düşünmüşler.Düşüne düşüne devlet düzeni olmalı onu bulmuşlar.(Son cümle benim yorumum.)

Dünyada üzerindeki fakir tek filozof Marxtır herhalde. Bi de Diyojen vardı. Bu ikisinden başka fakir filozof yoktur zaten.Sadece Yunanda değil o zenginler.
  • Nihat doğan var ya işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saahin

Bunu geçen yıl lise 3'te bende merak edip felsefe öğretmenime sormuştum.Açıklamalarına göre Yunanlı felsefecilerin paraları ve çalışanları varmış onlarında yapacak bir şeyleri olmayınca düşünmüşler.Düşüne düşüne devlet düzeni olmalı onu bulmuşlar.(Son cümle benim yorumum.)

Felsefe öğretmenin aynı zaman da bir ingilizce hocası mıydı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.