Şimdi Ara

Türklerden neden hiç filozof çıkmamış? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
0
Favori
5.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Akp vs chp - goruldu
    Ateist vs Musluman - goruldu
    Tarihiyle gurur duyan vs tarihinden nefret eden - siftah yaptim

Nefret eden yok tarihimi şu forumda benim kadar araştıran yoktur ben yanlış kanıları yıkmaya çalışıyorum.
  • Ömer Hayyam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

quote:

Orijinalden alıntı: [__Zahid__]

Akp vs chp - goruldu
    Ateist vs Musluman - goruldu
    Tarihiyle gurur duyan vs tarihinden nefret eden - siftah yaptim

Nefret eden yok tarihimi şu forumda benim kadar araştıran yoktur ben yanlış kanıları yıkmaya çalışıyorum.

Arastirmak guzel bisey iyi yapiyosun. Bende kimseyi savunmuyorum cunku hicbi kaynak tam dogru degil. Hocamiz bize araplar bizi arkadan vurdu derdi lisede ise yok öle bisi dendi hangisi dogru? Kesin bi kaynak varsa acip okurum. Sana karsi cikan arkadasda baska kaynaktan arastirmis belli. Bu tur konular tartisilmamali sadece yorum getirebilir. Kesin bisey yok ortada.

• Sizce tartışmaların bu konudaki örneklerde görüldüğü gibi yapıldığı bir yerde felsefe olur mu?
    Şu kitabı öneriyorum ve böylece konuya (kapanmadan önce) son mesajımı da atmış oluyorum..
     Türklerden neden hiç filozof çıkmamış?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lath.Crusader -- 4 Haziran 2011; 0:01:21 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

quote:

1)Osmanlı Devletinde kamu ile ilgili belgelerde, Türkçe sözcüğe 1876 Anayasasına değin rastlanmadı. Bu belgelerde Tek bir Türkçe kelime yoktur.
    2)Sadece Yavuz döneminde öldürülen Türk sayısı 50.000 kadardır.
    3)15. yüzyıl sonlarında Bazı devlet adamlarının ve hafızların Türk diye bir şey yoktur gördüğün an öldürülmeli ... diye yazılar yazmışlardır.
    4)Osmanlı vezirlerinin içindede tek bit Türk yoktur.
    5)Fatih: Mara Despina'dan doğdu. Eşleri: Rum Zaganoz paşanın kızı Kornelya, Anna, Helen, Tamara
    6)2'ci Murad: Veronica'dan doğdu. Eşleri: Nache de la Bazory (Fransız), Mara Despina, Stella.

Headshot
    Not:Bu arada Türk'üm.Bunu Nickten de anlarsınız.Kendi ırkımı aşalamıyorum ama Osmanlı dönemi öncesi bakılırsa Türklük ifadesi ve egemenliği daha iyi anlaşılır.

8- 2.ci Beyazıd: Kornelya'dan doğdu. Eşleri: Beti, Anita, Suzi, Liliana, Katherin, Nina, Martha ve Danilova

1- Osmanlı hanedanı kökenini gayet iyi biliyordu. Timur darbesinden sonra Osmanlı tarihçileri tarafından hanedanın Oğuzlara bağlı olduğu belgelenmiştir. Duvarlarda vs kayı boyunun simgesi damga olarak vurulmuştur. Timur ile rekabet için.

2- Kanıtı yok. O zaman için o sayı çok ama çok fazladır. Binlerce köy eder o sayı. Kesinlikle birden çok kaynakta geçmesi gerekirdi. Yavuz döneminde sadece Şah İsmail'in destekçileri katlettirildi. Sayısı yine fazladır ama o kadar değil.

3- Hiç böyle bir şey görmedim.

4- Belli bir dönem için geçerli bu. Türk olan bir sürü vezir var.

Osmanlı bu mantıkla ilerlemeseydi asla böyle olamazdı. Kökenlerini biliyorlardı. Kendilerini tek bir yere bağlamadılar. Fatih'in oluşturduğu Osmanlı padişahı imajı sayesinde Osmanlı topraklarında yaşayan herkesin padişahıyım mantığı geldi.

Git araştır internetten sadece şu foruma girme.Bak bakalım Hafız Ahmet Çelebi ve bir sürü insanın alehimizde şeyler yazdığını.Bana Türk vezirleri saysana bakıyım.

İnternetten araştırmam kitap okurum. Kaynağım Halil İnalcık. Vezirleri saydırtma bana şimdi. Bazıları isimlerinden bile anlaşlılıyor. Anası babası Türk olması önemli değil. Devşirme olmasıda önemli değil. Adamlar etnik kimliklerini bırakıp hizmet vermişler devlete.

• filozofluk boş zamn ister,yıllarca sürecek düşünme ister.Onun için rahat ve garanti bir yaşamın olmalı eski yunan bunun için biçilmiş bir coğrafya,bolca şarap,balık,üzüm,zeytin ve ilham veren adalar,ege denizi.
    Türkler ise belalı bir coğrafya,kıtlık,çinliler ile varlık yokluk mücadelesi,insanın içini karartan bozkır ve savaşlar.
    FELSEFE BOŞ ADAMIN İŞİDİR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 4 Haziran 2011; 0:24:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenCesur

Ömer Hayyam

yok descartes
  • quote:

Orijinalden alıntı: Said6

Bu ülkenin %60 ı aptal diyen ergenler kendilerini %40 tan mı sanıyorlar

o %40'ın ergen olduğunu neye dayandırıyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: American_Muscle

quote:

Sabah gastesindeki bir arastirmada yaziyodu. %40 liseli ergen diye

Kaynak:http://www.sabah.com.tr/SabahSpor/Spor/2011/06/03/iste-turkiyenin-11i

Dagilin şimdi

• İlk roketi biz yaptık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Z.K

Arap filozofları unutun artık.Kökeninizi hatırlayın.Arap değil,Osmanlı değil TÜRKÜZ.

ŞU forumda gördüğüm en iyi yazılardan biri bu işte. Osmanlı Devletini hala Türklere ait olduğunu sanan var.Türkler Kanuniden sonra evlet işlerinde çalışmışlardır.

Osmanlı İmparatorluğunun ben Türklere ait olduğuna inanıyorum. Çünkü padişahların hepsi Türktü. Yanlışım varsa düzeltin.

Padişahların hepsi Türk müydü? Yok artık. Hepsinin annesi ve cariyeleri yabancı kökenlidir.

• quote:

quote:

Ben orada %40'ın ergen olduğunu söylemedim bir daha okursanız anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lokomatif Portakal

quote:

Orijinalden alıntı: Psychiatrist

"Victor Hugolar, Shakspeare'ler, Descartes'lar edebiyatta ve felsefede Bediüzzaman'in bir talebesi olabilirler." Mehmet Akif Ersoy

Ayıp lan ayıp. Said Nursinin kitaplarını okudum. Arkadaşım çevirdi daha doğrusu. Arkadaş şunu diyen nasıl bir mantıktır. Şu adama alim demek nedir? Kaldıki Victor Hugolar, Shakspeare'ler ne alaka. Bu adamlar edebiyatçı şair falan. Ne alaka?
    Descartes dediğin adamın beyninin %1ine sahip olamaz o dediğin adam. Adamın kitaplarında bir tane mantığa uygun şey yok. Gerçek mantıktan bahsediyorum mecazi anlamda değil. Adam her an düz mantık kullanarak bir yere gelme çabasında olmasına rağmen düz mantığı bile yanlış kullanabilecek kapasitede bir adam.
    Saygısızlık buna deniyo işte. Descartesle Said Nursiyi bir tutmak. Descartes mesela dindar birisi. Ama bir Descartesin dindarlığına bak bir Said Nursinin. Neden gelişmiyor felsefe, işte bu iki adamı al yan yana koy bak bakalım neden gelişmiyo.(Dindar dediğim inançlı bu arada ne kadar dindar bilemem artık)

Yalan söylüyorsun Bediüzzamanın hiçbir kitabını okumamışsın sen bi iki cümlesine göre genelleme yapıyorsun.Bütün kitaplarını okusaydın şuan böyle konuşmazdın emin ol.Ben hiçbir kesimi veya şahsı kötüleyen birisi değilim Descartesi de kötülemiyorum ama Bediüzzamanı okuduğum zaman gerçekten hepsini solda sıfır bırakacak bir zekaya görüşe ve anlatıma sahip olduğunu gördüm.Örnek vermek gerekirse Descartesin yazdıklarını anlayabiliyorum Ancak Bediüzzamanın öyle bir felsefesi varki aklım yetmiyor artık o dere

• quote:

quote:

quote:

Ben orada %40'ın ergen olduğunu söylemedim bir daha okursanız anlarsınız.

Birde okuduklarını anlasalar
  • quote:

"Victor Hugolar, Shakspeare'ler, Descartes'lar edebiyatta ve felsefede Bediüzzaman'in bir talebesi olabilirler." Mehmet Akif Ersoy

Sözü söyleyene bak sonra içeriğe bak . Hakketen gece gece double kill etkisi yarattı bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: İnsectboy

quote:

Orijinalden alıntı: msc1515

Filozof demek felsefe demek felsefe olması için de dinin biraz gevşetilmesi(kişi içinde) lazım her şeye aşırı bağlanmamak lazım

+5465515 . dine körü körüne bağlanırsan hiçbir şeyini sorgulamazsın. Sorgulamazsın düşünemezsin. Düşünmüyorsan felsefe olmaz. Felsefe olmazsa filozof çıkmaz.

Din hakkında ne biliyosun ki...
  • İslamiyetten öncesine de bakmak lazım. O zamanlarda da pek filozofumuz yok. Kanımızda yok abi felsefe
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyapponzashi

İslamiyetten öncesine de bakmak lazım. O zamanlarda da pek filozofumuz yok. Kanımızda yok abi felsefe

Bunun bir sebebi de felsefe için rahatlık lazım ama o hiç bir zaman olmamış bizlerde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _TimmA_

quote:

Sözü söyleyene bak sonra içeriğe bak . Hakketen gece gece double kill etkisi yarattı bende

Ne biliyosunda konusuyosun önce bi oku şu şahısları ondan sonra yorum yap.liseli anca oyun oyna sen

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.