Şimdi Ara

Türkiyeyi Beğenmeyen Gençlik.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
5.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet orta ve kuzey avrupanın zengin ülkeleri türkiyeye göre çok üstündür. Fakat bu adamlar ne savaş gördü ne terör. Afrika ve asyada pekçok gariban ülkenin kaynaklarını sömürüp zengin oldular üstelik.

Bu ülkelerdeki refah ve zenginliğe özenebilirsiniz kabul... ancak bu ülkeleri övüp övüp göklere yükselten yaklaşımlarınız çok komik ve akılsızcadır gençler bunu bilin yani...

Üstelik ülkemizde birlik olursak o ülkeler gibi olmamız çok zor veya uzak ihtimal değil. Bakın emekli binbaşı mete yarar bey bütün gürültünün türkiyenin yaptığı iha ve sihalar yüzünden olduğunu söylüyor.

Uyanın o övdüğünüz avrupa sizin kan düşmanınızdır ve artık açık oynuyorlar. Türkiyenin seberber olup olağanüstü gayretle teknoloji üretmesi ve kendi ayakları üzerinde durması hayati önem kazanmıştır.

Aksi halde o övdüğünüz avrupa bizi yok edecek.

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahhaha birlikten sonrasını okumadım

Birliği oluşturacak olan ülkeyi yöneten liderlik kabiliyeti olan kişidir

Ülkemizin hatta dünya lideri diye hitap edilen cumhurbaşkanına baktığımızda ÇIKARLARI için insanları ayrıştırmaktan başka bir şey yaptığı yok

Bu arada Mete Yarar gibi isimlerle vakit kaybetme sana ve ülkeye bir katkısı olmaz

Özgür Demirtaş

Cem Seymen gibi isimleri araştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRI CLICK 0.7 -- 21 Eylül 2017; 19:51:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Avrupalılar düşmanım falan değil. Düşman olsalardı 1.dünya savaşı sonunda işgal ettikleri yerlerde cami falan bırakmazlardı engelleyecek gücünde yoktu. Bağımsız falan da olamazdın. İşi din savaşına dökseler mekkeye kadar kovalarlardı.
    Yaşımda epey var ve onlar insanlık olarak on basar. Sen git adamların ülkesine kendi kültürünü dayatmaya çalış tepki görünce laf söyle birde. İyi ki oraya gidenleri kovmuyorlar ben olsam kovardım ne uğraşacam.
  • Bence osmangazi köprüsü yüzünden herşey. Trafikteki her 5 arabadan 3ü Alman arabası olduğu için köprüden her geçen Alman arabası 100 km daha az yol yapmış oluyor ve daha az yıpranıyor. Böylece 5000 yıl sonra Alman ekonomisini çökertebileceğiz.

Hatta Almanya’nın Türkiye’nin üstün teknolojilerini izleme Bakanı klaus Pingel: Türklerin sadece bir köprü geçişine 65 tl vermesini amirlerime açıklayamıyorum. Bu kadar zengin olamazsınız :’( demiş.

• Üstelik ülkemizde birlik olursak bundan sonra okumadım.

Yav hani avrupa bizi kıskanıyordu ? Hani biz onlardan güçlüydük
  • İngiltere işgal görmedi ?

Norge işgal görmedi ?

Rus prenslikleri işgal görmedi ?

Polski işgal görmedi ?

Saxony işgal görmedi ?

İspanya işgal görmedi ?

Zihniyet çok güzelmiş kardeş

Finlandiya diye ülke yoktu 1800lere kadar isveç ve muscovy arasında işgal noktası bir bataklıktı

• Charlemagne darmaduman etti Saxony deki paganları adamlar yine prenslikler kurdular yine hayatta kaldılar

Senin lsf edebileceğin tek ülke isviçre olabilir işgal edilmedi diye

Geri kalan Her EVET TÜM AVRUPA ÜLKELERI İŞGAL GÖRDÜ

REALPOLITIK DIYE BIR SEY BILMIYORSUN

DOST DUSMAN YOKTUR

HEPSI POLITIKADIR

Cekoslovakya işgal edilirse senin yanındayız müttefiğiniz diyen İngiltere Fransa kılını kıpırdatmadı

Ama Polonya işgal edilince müttefik oldular

• Türkiye sevilecek bi ülkemi ? zorunlu asker diye birşey var yıl 2017.
  • Bilim billim arkadaşlar bütün olay politika ve bilim . Bir tane tarih kitabı okumamış milli benliği oluşmamış çocuklarda avrupanın önde oldupunu gördüğü için özeniyor . İnsanların refah seviyesi değişince , bilim ve okumaya değer verince toplum değişir. Bilimde önde olmak güçtür . Okuyan insanlar kaliteli olur . Biraz geri gidersek bütün avrupadaki insanlar derebeylerinin malıydı . Herifler okudu öğrendi reform ve rönesans hareketleri ile öne geçti . Bugün bakıyosun bizimkiler o kadar ilkel ki almanyaya gidenler olsun diğer ülkelere gidenler olsun ülkeye adapte bile olamıyor.

• Bu ülkede bilimin sanayinin ilerlememesinin en önemli nedenlerinden biri

Her yere hakedenin değil, torpillinin sokulmasidir

• Turkiye niye geri kaldiginin aciklamasi olmus konu sahibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkes bizim düşmanımız herkes osmanlı sevdalısı olmak zorunda bütün Avrupalılar , hıristiyanlar kötü ama bütün müslümanlar ıyi. Bu dünyada bizler çekiyor olsak bile öbür dünyada yaşantı var huriler vs. Yeter ki bu dünyada ses çıkarmayalım.. La Fontain`den masallara karnım tok benim hocam! Yettiniz artık! Sizin kafa yapınız bu güzelim bir nebze de özgürlükçü ülkeyi aldı arap özentisi yol geçen hanı bir memlekete çevirdi! Sonra da Avrupa bizi kıskaniyir! Valla hocam dünyanın çook yerini gezdim öyle kıskanılacak afedersin bir ..okumuz yok sana söyleyeyim! Haaa masalın sonuna bir de asgari ücretliye , memura çok zam verirsek Yunanistan a döneriz ı ekle! Bu sene tatilde Yunanistan ı tercih ettim adamların ne kadar süründüklerine! gözlerimle şahit oldum!

• Adama bak bunlar Rum ermeni filan demiş

Sadece Almanya’ya yılda 24000 kişi göç ediyor

Fransa Belçika Hollanda Amerika Kanada ve Avustralya gibi göç alan diğer ülkeleri saymadım daha bak

Bunca Rum bunca Ermeni var mıymış bu ülkede

6-7 eylül olaylarından sonra zaten bir avuç kaldılar. Adamın hiç bir halttan haberi yok rızkını arayan kişilere Ermeni Rum yaftası yapıştırıp ötekileştirmeye çalışıyor.

Bu insanları bi anlamaya çalış be kardeşim

Senin zihniyetinden bile kaçan adam var.

Irklar değil öncelikle fikirler birlik olur. Sen şu kafayı biraz düzelt de hep beraber bir birlik olalım şu ülkeyi güzelleştirelim, refaha kavuşturalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 21 Eylül 2017; 9:11:41 >
  • Ömründe bir tarih kitabı bile okumamissin, Almanya'nın nasıl yerle bir edilip, neredeyse tüm Avrupa ülkelerinin naziler tarafından savaşın içinde yogruldugundan bir habersin. Bizim Turk milleti olarak sorunumuzda işte bu bilgin yok ama fikrin var. Öyle bir yazmissinki sanki universiteden her mezun olan bilim adamı oluyor. Normalde bir buluş uretebilecekken klavye başında boş boş oturuyor. Her gün haberlerde ve bu forumda görmüyor musun. Hosaflari, papaz eriklerini. Türkiye'de dereceye koyulmayan ama Avrupa'nın yapıştığı gençlerin projelerini. Allah aşkına siz bizi aptal felanmi sanıyorsunuz? Gözlerimiz sizin gibi görmezmi sanıyorsunuz. Daha ülkede eğitim sistemi oturmamış sınav sistemi sürekli değişen, imam hatiplere kayıt olanlara burslar verilen bir ulkeyiz. Mobilden link atamıyorum. YouTube da rüzgar panelleri konusunda muhteşem buluşu olan ama devletin yüzüne bakmadığı adamıdami görmediniz? Tamam ülkemiz bizim ülkemiz canımız kanımız feda olsun. Ama sen vatandaşa ne yaptınız diye sormadan önce bizi yönetenlere vicdanında bile olsa, eğitim ve üretimde bilimde sanayide ne yaptınız 15 yıl diye sorabildinmi? Onlarca üniversiteden mezun olan adamlar akşama kadar klavye başındami oturuyor? Ya artık bu kadar at gözlüğü takabileceginize ben inanmıyorum siz ve sizin gibiler ya büyülenmiş ya bu işi maaşlı yapan kisilersiniz zira başka türküsünü aklım almıyor.!

• Almanya'ya bak, adamlar zamanında ne ambargo gördü, bir ekmek almak için cuvallarca para vermek zorunda kaldılar, sonra hitler geldi aşırı milliyetçilik sayesinde çok insan katlettiler. Onları örnek alalım demiyorum, savas gören bir ülke olarak söyledim.

Japonya'ya bak. Atom bombası yedi lan. Atom bombası yani bu. 300k küsur insan ölmüştü. Şimdi bu ülke gelişmemiş mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

savaşmı görmemiş?

ne diyo bu cahil, devamını okumadım

terbiyeni koru öncelikle 2. dünya savaşından sonra savaş mı gördüler? ülkelerinde terör mü var? sınırlarında düşman mı var? dünyanın avrupanın zengin kısmı hariç her yerini karıştıran bombaları patlatan ülkeler bunlar.

bu ülkeler cennet olsalar bile elalemin cennetinden size ne? elin malıyla övünmek eli övmek göklere çıkarmak nasıl bir karakterdir?
  • La Japonyaya atom dustu atom.Adamlar şuan son teknoloji elektrikli arabalar üretiyorlar.

• Dabizon kullanıcısına yanıt
    ülke süper güç 2023 de mozart bitecek deilmi :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.