Şimdi Ara

Türkiyeyi Beğenmeyen Gençlik. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
2
Favori
5.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • "Fakat bu adamlar ne savaş gördü ne terör." 'den sonrasını da okuyarak hayatımdan 20 saniye çaldın. Haram zıkkım olsun!

Neye göre işgal görmediler? Cahilliğin bile bir seviyesi var ama sizinki cahillik bile değil.

BLOK!
  • Avrupa sizin kan düşmanınızdır vs bunlar çok çirkin ve ırkçı ithamlar.
    Avrupa senin düşmanınsa adamın ürettiği nimetlerden de faydalanmayacaksın.
    Adamın telefonunu arabasını uçağını kullanıp burada gavur Avrupa diye nutuk atamazsın.
  • Avrupa savaş görmedi mi? Tipik anadolu insanı var karşımızda hiçbir şey bilmeden, en iyi ben bilirim deyip bilgiçlik taslıyor. Almanya ile Rusya, Polonya,Fransa yerle bir oldu WW 2'de. Yüzyıl savaşlarında İngiltere dümdüz oldu resmen Fransa'nın saldırılarıyla. Terör görmedi demişsin İrlanda Bağımsızlık Hareketi zamanında bağımsız olmak için neler yaptılar İngiltere'ye. ETA terör örgütünü hiç duymadın galiba.Gerçi duysaydın böyle bilgiç gibi konuşmazdın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• çok değil 1940-45 yılları arasında avrupada insanlar çok acılar çekti.Almanlar fransayı , norveçii ,polonya danimarkayı çoğu ülkeyi harebeye çevirdi.Şuan bizden iyi durumdalar. Kendinizi kandırmaya devam edin. Bizim gelişememizin sebebi Türk milletinin tembel olmasıdır , ister inanın ister inanmayın.Eğitim , din ise 2. sebep gelişememize.
  • Hala "birlik olalım", "bakın dogru yol bu", "büyük oyunu görmüyormusun" havasındalar, yahu akıl vereceğine dön bi kendine bak.

Mesela bak bana ben baktım. Dedim ki kendi kendime, "ACABA?". Acaba ülkemin insanının %50si dogru düşünüyorda ben mi yanlıs düşünüyorum, bu insanlar bu partide ne görüyorlar, neyinden memnunlarda oy veriyorlar. Bulamadım.. Bulamadım kardeş bulamadım. Pastayı gtüren oy verir, onun çalışanları oy verirde günde 10-12 saat ayakta çalışıp asgari ücret alan adam niye oy verir, çözemedim. dün istanbul b.ş.b. istifa ediyor, partiden açıklama görev değişikliği, c.b. nin bir sözüne 12 yılda içine ettikleri eğitim sistemindeki sınavı kaldırıyorlar, padişahlıkla yönetilmeye alışmış halkdan gene ses soluk cıkmıyor. yarın deseki bu milletin don giymesinin yasaklıyorum, herkez donunu evinin kapısının önüne atar çok dogru söylüyor diye. komediler ülkesi..

birde demişsin ki, avrupa bizim iyiliğimizi istemiyor, bu dünya üzerinde araplardan sonraki en pis ırklardan birtanesi oldu artık insanımız. başkasının iyiliğini istemeyen ender insanlardan. Sana soruyorum, bırak komşu ülkeleri, Moldovanın, Çekyanın, yeni zellandanın, Şilinin gelişmemesi istermisin? aksama kadar tv lerde akp propagandası izlemekten beyniniz sulanmış.
    Bunlar saçmalıgın daniskası, beyninize girmişler sizin, artık siz zehirlenmişsiniz.

akıl vereceğine dön bir kendine bak, acaba de acaba...

• M0at M kullanıcısına yanıt
    Fetva çıktı hocam kadınlar okula gitmesin diye.

Napıcak bu millet? Osura osura mı bilim üretecek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beels

quote:

Orijinalden alıntı: mustf9

quote:

çok değil 1940-45 yılları arasında avrupada insanlar çok acılar çekti.Almanlar fransayı , norveçii ,polonya danimarkayı çoğu ülkeyi harebeye çevirdi.Şuan bizden iyi durumdalar. Kendinizi kandırmaya devam edin. Bizim gelişememizin sebebi Türk milletinin tembel olmasıdır , ister inanın ister inanmayın.Eğitim , din ise 2. sebep gelişememize.

tamam peki teslim oldum tamam

yahu kardeşim nasıl gelişecektin ki, senin coğrafyan cayır cayır yanarken, sen ülkende 10 yılda bir darbe ve türlü bizans oyunları ile darma duman edilirken...

hala ve hala, heriflerin 1945 te bitmiş savaşını konuşuyorsan işin zordur be kardeşim zordur zorrr...

o zaman üşenmeyin 500, 1500 yıl öncesini de örnek verin.

yahu söylediğim gayet basit. misal rusya, avrupanın bizden çok eleştirdiği ülkedir. ama ruslar kendi ülkelerini eleştirmez. zor durumda tek yumruk olurlar. sizin gibi el alemi övüp kendi ülkelerini yerin dibine sokmazlar. ki olması gereken budur. milleti millet ve büyük yapan budur.

avrupa kimmiş ki bana ne faydası var ki, beni sömüren 1 liralık ilacı 10 liraya satan kan içici şerefsiz avrupayı öveceğim...

avrupayı övmek bir türk çocuğu için en büyük hakarettir.

bu karakteri gösterin artık gösterinnnn...

Rusyadaki gençler ve halk , devletini seviyor çünkü alım gücü kendi iç ülkesinde iyi durumda.Ruslar kendisini dünya gücü görüyorlar ve gerçekte , eleştirecek bir durumları halk olarak yok , bizim var ama , avrupadan örnek verdin bizde avrupayı açıkladık sana övmedik , 50 yıl öncesi çok uzun zaman değil , zira biz 1923 ten sonra Dünya savaşı veya ağır savaş yapmadık(kıbrısı saymıyorum) ve durumumuz ortada. Bak nededin 10 yılda bir darbe oluyor dedin ? bu neden oluyor , sağlam hükümet yok , sağlam halk yok , oyunlara gelmişiz zamanında sağ sol diye yemişler ülkeyi. Bunada şükür diyelim ama umarım gelecekte çocuklarımıza sunacağımız Türkiye refah seviyesi yüksek bir yer olur.

saygı çerçevesinde cevap verebilen biri ile muhatap olmak güzel. teşekkür ederim size...

esasında türkiyenin tüm meselesi kendi halkı gibi görünse de aslında türkiye kendisi ile yoğun biçimde uğraşılan bir ülkedir. yani bu avrupanın rahat şımarık milletlerine veya ülkelerine gerçekten de benzemez bu ülke.

alın işte mesela bana pekçok insan haklı imiş gibi 2. dünya savaşını örnek göstermişler. fakat farkında olmadan bu örnekle bile işin garabetini ortaya kendi elleri ile koymuşlardır.

yani adamların son olayı 1945 be kardeşim daha ne konuşalım.

bana siyasal islamcı diyorlar bilen bilir ben her akşam birkaç tek rakısını içen insanım. ne alakası var yani. ipin ucu kaçmış şu adamlar bir şeyler yapmaya çalışıyor ama gerçekten çalışıyor.

bir kere de siyasi bakmasak ölür müyüz be kardeşim...

• CulvertonSmith kullanıcısına yanıt
    amme hizmeti olarak çevirisi:

"İngiltere işgal görmedi mi?

Norveç işgal görmedi mi?

Rus prenslikleri işgal görmedi mi?

Polonya işgal görmedi mi?

Saksonya işgal görmedi mi?

İspanya işgal görmedi mi?

Zihniyetin çok güzelmiş kardeş

Finlandiya diye ülke yoktu 1800lere kadar isveç ve moskova arasında işgal noktası bir bataklıktı"

amme hizmeti sonu
  • Bu ülkede insanlar neden birşeyler geliştirsin ki ?Video'da görebilceğiniz üzere icat edilen ürünlere mucitlere hiç bir şekilde sahip çıkılmıyor Tübitak böyle güzel projelere sahip çıkmıyor Çin'liler sahip çıkıyor.Bunlar iyi günlerimiz ancak ileriyi tahmin etmek çok zor değil herşey daha da zorlaşacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adry -- 24 Eylül 2017; 1:25:38 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

çok değil 1940-45 yılları arasında avrupada insanlar çok acılar çekti.Almanlar fransayı , norveçii ,polonya danimarkayı çoğu ülkeyi harebeye çevirdi.Şuan bizden iyi durumdalar. Kendinizi kandırmaya devam edin. Bizim gelişememizin sebebi Türk milletinin tembel olmasıdır , ister inanın ister inanmayın.Eğitim , din ise 2. sebep gelişememize.

yahu kardeşim nasıl gelişecektin ki, senin coğrafyan cayır cayır yanarken, sen ülkende 10 yılda bir darbe ve türlü bizans oyunları ile darma duman edilirken...

hala ve hala, heriflerin 1945 te bitmiş savaşını konuşuyorsan işin zordur be kardeşim zordur zorrr...

yahu söylediğim gayet basit. misal rusya, avrupanın bizden çok eleştirdiği ülkedir. ama ruslar kendi ülkelerini eleştirmez. zor durumda tek yumruk olurlar. sizin gibi el alemi övüp kendi ülkelerini yerin dibine sokmazlar. ki olması gereken budur. milleti millet ve büyük yapan budur.

avrupa kimmiş ki bana ne faydası var ki, beni sömüren 1 liralık ilacı 10 liraya satan kan içici şerefsiz avrupayı öveceğim...

Rusyadaki gençler ve halk , devletini seviyor çünkü alım gücü kendi iç ülkesinde iyi durumda.Ruslar kendisini dünya gücü görüyorlar ve gerçekte , eleştirecek bir durumları halk olarak yok , bizim var ama , avrupadan örnek verdin bizde avrupayı açıkladık sana övmedik , 50 yıl öncesi çok uzun zaman değil , zira biz 1923 ten sonra Dünya savaşı veya ağır savaş yapmadık(kıbrısı saymıyorum) ve durumumuz ortada. Bak nededin 10 yılda bir darbe oluyor dedin ? bu neden oluyor , sağlam hükümet yok , sağlam halk yok , oyunlara gelmişiz zamanında sağ sol diye yemişler ülkeyi. Bunada şükür diyelim ama umarım gelecekte çocuklarımıza sunacağımız Türkiye refah seviyesi yüksek bir yer olur.

saygı çerçevesinde cevap verebilen biri ile muhatap olmak güzel. teşekkür ederim size...

esasında türkiyenin tüm meselesi kendi halkı gibi görünse de aslında türkiye kendisi ile yoğun biçimde uğraşılan bir ülkedir. yani bu avrupanın rahat şımarık milletlerine veya ülkelerine gerçekten de benzemez bu ülke.

alın işte mesela bana pekçok insan haklı imiş gibi 2. dünya savaşını örnek göstermişler. fakat farkında olmadan bu örnekle bile işin garabetini ortaya kendi elleri ile koymuşlardır.

yani adamların son olayı 1945 be kardeşim daha ne konuşalım.

bana siyasal islamcı diyorlar bilen bilir ben her akşam birkaç tek rakısını içen insanım. ne alakası var yani. ipin ucu kaçmış şu adamlar bir şeyler yapmaya çalışıyor ama gerçekten çalışıyor.

bir kere de siyasi bakmasak ölür müyüz be kardeşim...

Hocam , sadece bizimlemi uğraşılıyor sanıyorsunuz , ülke istihbarat gücün iyi olacakki açık verme , almanya fransanın iyiliğini istermi istemwz , rusya , ingilterenin iyiliğini istemez , hepsinin birbirlerine gönderdiği casusları var bu ülkelerin , bizlede uğraşıyorlar evet ama içimizde hainler var , mit tırlarını durdurabilirmi bir jandarma mesela nerde görülmüş , 2 mit personelimizi pkk kaçırmış geçen hafta , bunlar içerde adamları olmadan olacak şeyler değil , sağlam disiplinli ve programlı bir devlet ve derin devlet gerekli.

• Ben vatanımı milletimi cok seviyorum, 3 günlük ömrüm bu ülkenin iyi yerlere geldiğini gormeye yetmez, tuzu kuru olanlar bu dediğimi anlamayacak malesef.

• Turk7 kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarına kelimesi kelimesine katılıyorum. Birşey de eklemek istiyorum. Keşke sırf milliyetçi muhafazakarlık olsa. Din muhafazakarlığıyla beraber çok güzel ikili oldu son yıllarda ülkemizde milleti uyutmak için.

Ayrıca bu şekilde davranmak yalnızca bize zarar verir. Düşmana da fayda verir. Zaten fırsatı olan her devlet birbirini yoketme peşindedir. Yani dış mihrak bahanesi tamamen saçmalık. Sn. Özgür Demirtaş'ın çok güzel söylemi vardı bu konuda. Dünyadaki her devleti yok etseniz bile bu sefer eyalet yönetimleri birbirlerine mihrak olur demişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KortX -- 24 Eylül 2017; 3:0:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KortX

Yazdıklarına kelimesi kelimesine katılıyorum. Birşey de eklemek istiyorum. Keşke sırf milliyetçi muhafazakarlık olsa. Din muhafazakarlığıyla beraber çok güzel ikili oldu son yıllarda ülkemizde milleti uyutmak için.

Ayrıca bu şekilde davranmak yalnızca bize zarar verir. Düşmana da fayda verir. Zaten fırsatı olan her devlet birbirini yoketme peşindedir. Yani dış mihrak bahanesi tamamen saçmalık. Sn. Özgür Demirtaş'ın çok güzel söylemi vardı bu konuda. Dünyadaki her devleti yok etseniz bile bu sefer eyalet yönetimleri birbirlerine mihrak olur demişti.

"dış mihrak" olayı duruma göredir. Yani hiçbir ülke ne bizimle ne de başkasıyla özel olarak uğraşmaz, düşmanlık beslemez. Her ülke kendi çıkarını düşünür. Bunun sonucunda başka ülke zararda görse fark etmez, gerekirse ortak da olurlar. @Turk7'nın de dediği gibi bu olayı bu kadar özelleştirmenin sebebi çeşitli algılar yada ideolojik bakma sonucu yada senin dediğin gibi din üzerinden algı. Sonuçta "bütün dünya bize karşı" diyenlerin büyük bölümü din odaklı bakıyor. Yani kastettiği ülkeler avrupa yada abd.

• quote:

quote:

Darbe oluyor da sanki her darbede iç savaşa giriyorsun sanki. Her darbeden sonra 2 sene içinde yeni anayasa ile sivil hükümet kuruldu.
    İspanya iç savaşın kralını yaşadı birşey olmadı. 1970'lere kadar diktatör yönetti onları.
    Bir yerlere gelememenin faturasını hiç boşuna avrupalılara çıkarma. 1971'de kurulan tofaş fabrikan 1999 yılına kadar aynı arabayı üretip halkı soyduysa, yerli ilaç şirketlerin birbir yabancıya satıldıysa, ssk ilaç fabrikaları kapatılıp ilaçlar komple avrupadan ve amerikadan alındıysa onların ne suçu var?
    Japonya sıfırdan bu hale geldi, atom bombası bile yedi şimdi bizden 10 kat ileride. 1800'lerde osmanlı top tüfek kullanırken japonlarda samuray kılıcı vardı.
    Ruslar da kendini bizden çok eleştirir. Bunu ilber ortaylı söylüyor bir bizde bir de ruslarda var diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: captain_turkiye

quote:

Orijinalden alıntı: KortX

"dış mihrak" olayı duruma göredir. Yani hiçbir ülke ne bizimle ne de başkasıyla özel olarak uğraşmaz, düşmanlık beslemez. Her ülke kendi çıkarını düşünür. Bunun sonucunda başka ülke zararda görse fark etmez, gerekirse ortak da olurlar. @Turk7'nın de dediği gibi bu olayı bu kadar özelleştirmenin sebebi çeşitli algılar yada ideolojik bakma sonucu yada senin dediğin gibi din üzerinden algı. Sonuçta "bütün dünya bize karşı" diyenlerin büyük bölümü din odaklı bakıyor. Yani kastettiği ülkeler avrupa yada abd.

Katılıyorum ama dinin sadece bir mantığa bürüme aracı olarak kullanıldığını düşünüyorum. Yani şöyle ki toplumumuzun üst değerlerinden biri birçok insan açısından din. İnsanlar savunduğu şey yanlış olsa dahi kendini doğrulayacak ve çelişkiye düşmeme algısını sağlayacak bir savunma mekanızmasına sahip ve doğal olarak bizde bunun meşrulaştırması din ile yapılıyor. Dinle alakası olmayan bir turancıya (şu oz tamgası falan kullananlar) bakarsanız onun meşrulaştırması da milliyetçilik veya ırk zemininden olacaktır. Yani burada kişilerin inandığı değerler önemli ama bence hepsinden önemlisi bunların arkasında insanların amaçlarıyla beraber davranış kalıpları olmasıdır. Yani narsist insanlar dini inancı veya ideolojisi ne olursa olsun narsist insanlardır ve bu kalıplara göre hareket ederler ve hareketlerini inandığı değerlere göre haklı çıkartırlar.

Mesela saldırgan duygularını yönlendirememiş veya dizginleyememiş insan tabi ki şiddet eğilimine yönelir ve gider hırsını muhaliften çıkartır kavga eder ve der ki; "vatan haini, onun için dövdüm" mesela burada ulus değerlerini kullanarak saldırganlık eğilimini haklı çıkarmaya çalışmıştır bunu haberde duyan benzer karakterde bir adam "oh iyi olmuş" diyebilir. Bir başkası gider birisini döver ve benzer şekilde "burada çomar istemiyoruz" der, bu insan da saldırganlığını ülkesindeki istemediği bir durumu bahane ederek haklı çıkarmaya çalışmıştır. Bir başkası vatanı korumak veya düzeni sağlamak adına polislik veya askerlik mesleğini tercih eder ve böylece saldırganlığını devletin yasal bir zemininde haklı çıkarmaya çalışır. Aslında en karşıt görüşlü insanlar birbirlerine çok benzeyebiliyor. Faşizmden tiksinen bir komünist, komünizmi farklı algılayan bir insanı revizyonist(bu onlardan bazıları için küfür gibi nerdeyse) olarak ötekileştirebiliyor ve faşizmin en temel davranışlarından birini yapabiliyor ve bunu kendi değerlerine göre haklı çıkarmaya çalışıyor.

Kısacası demek istediğim, devlet bir müslüman veya bir vatandaş vb. bir şey yetiştirmeye çalışmak yerine öncelikle insani duyguları gelişmiş, farkında, eleştirel düşünceye açık, empati yapabilen insanlar yetiştirmeli. Yoksa ne müslüman yetişir ne vatandaş.

Yazım ve noktalama hataları için kusura bakmayın. Ek olarak burada bahsettiğim şeyler daha çok bilinçaltıyla alakalı yoksa kimse insanların saldırganlığı haklı çıkarmayı bilinçli bir eylem olarak anlattığımı düşünmemeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turk7 -- 24 Eylül 2017; 17:8:30 >

• Turk7 kullanıcısına yanıt
    Bizim ve bizim gibi ülkelerde iktidar ülkenin geleceği için değil de kendi zihniyetinin geleceği için uğraşıyor. Bu algı vs. olmasa kim bütün dünya bize düşman der, kim din deyip oy verir kim sevmedikleri kişilere inat oy verir? Senin dediğin gibi insanlar eleştiriye açık olsa, empati yapabilse her şey çok farklı olurdu.

Mesela bu konu da böyle. Konuyu açan üye avrupa bizden şöyle iyi demeyi, ülkeyi eleştirmeyi kendi bakış açısına göre çok kötü görüyor ve bundan dolayı millete demediğini bırakmıyor. Sadece belli mesajlara cevap verip diğerlerini yok sayması da farklı düşüncelere tamamen kapalı olduğunu gösteriyor. Belli ki farklı düşüncelerle tartışmak istemiyor.

Bahsettiğin gibi kişi kendi düşüncesini "mutlak doğru" olarak düşünürse gerisi bu şekilde oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.