Şimdi Ara

Türkiyede dövüş sporu eğitimi veren yerler neden hep merdiven altı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
10.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
181 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben daha önce 2 seneye yakın karate kursuna gittim çocukken. Sonrasında 1 ay kickboks, bundan bir kaç sene sonra da 1 ay thai boks kursuna gittim farklı şehirlerde.

Neden 1 ay gidip bıraktım, çünkü bu kurslar hep bodrum katlarında basık yerlerde yapılıyor insanın buralara gidince psikolojisi bozuluyor en azından benim bozuluyordu. Karate kursu da öyleydi ama çocukken pek dikkat etmiyordum ona.

Türkiyedeki yerler genelde şöyle

Yabancı filmlerde gördüğüm yerler şöyle

• Talep yok çünkü. Sadece dövüş eğitimi salonları değil fitness salonları da bu şekilde. Geleni 2 3 ay tutamıyorlar çünkü eğitmenler bile amatör. Fitness a gidiyorsun doğru düzgün ilgi yok kafana göre takılıyorsun yarım yamalak bir program veriyorlar. Kendi ürünlerini satmaya çalışıyorlar. Dövüş salonlarında hocalar artık göbek bağlamış sadece ticari olarak bakıyorlar belli bir disiplin burada da yok. Hepsini kaç kez denemiş biri olarak (Kardeşimi de en azından sağlıklı bir hayat yaşasın diye zorla gönderdiğim için) edindiğim tecrübelere göre uzun soluklu olmuyor insanların burada barınmaları. O yüzden lay lay lom takılıyor salon sahipleri de. Onlar da artık ciddiye almıyor yaptıkları işi. Maksat ekmek parası.

• o kadar haklısın ki up

• son zamanlarda daha iyi tespit görmemiştim.
  • Harbiden lan, 12-13 sene önce falan yenibosnada denk geldiğim bir karete yeri vardı bodrum katta eski bir tekstil atölyesinin yerine açmışlardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oğlum harbi lan dkdldşdldl
  • Korku salmak amaçlı olabilir mi acaba çünkü hafif tırsmıyorum da değilim üstelik bunun gibi yerlerin önünden geçerken hep dövülme korkusu yaşıyorum. Bilinç altıma işledi herhalde.

• sebebi basit dükkan önü caddeye baksın diye ve görece daha ucuzdur en alt oldugu icin belki.

filmlerde gördüğün gibi fabrika büyklügünde yaparsan çok daha pahaliya gleecektir tabi

• trde neye değer var buna olsun

gençler sokakta dövüşüp bıçaklanacağına şuralara gidip enerjilerini atsa birebir dövüşse mesela

• Bu nece tespittir üstad tebrikler
  • Hocam ucuz olmasının yanında, ses sebebiyle de bodrum katlar tercih ediliyor olabilir. Zira 2-3. katta olsa, o hoplama zıplama gürültüsünden alt kattakilerde kulak kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: snowtger

Hocam ucuz olmasının yanında, ses sebebiyle de bodrum katlar tercih ediliyor olabilir. Zira 2-3. katta olsa, o hoplama zıplama gürültüsünden alt kattakilerde kulak kalmaz.

Hocam apartmanda tabi ki olmaz hiçbir spor salonu. AVM gibi yerlerde olabilir bence

• sahiplerine de dikkat et hepsi basma kaıp 1e1 aynı

• O kadar büyük metrekareleri düz ayak bulmak biraz zordur. Zaten bodrum katı sığınak diye geçer bir çok projede. Yandan bir giriş yaparak sığınağı dukkana çeviriyorlar

• Çoğu hoca denen kişiler de vasıfsız onlardan daha teknik daha hızlı çoluk çocuk var Amerika'da görseniz şaşarsınız.

• Maaliyeti düşürmek için. Sinekten yağ çıkarmak zorunda kalan bir ülke vatandaşıyız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartal Göz -- 3 Ocak 2021; 3:56:1 >
  • Hiç bir beceri ya da başarı sahibi olmayan ve önceliği para kazanmak olan insanların kurduğu salonlara gittiğiniz için nefes bile almakta zorlanacağınız yerlerde spor yapmak zorunda kalmışsınız.

Nerede yaşadığınızı söyleyin özellikle boks için size güzel salonlar ve hakiki antrenörler tavsiye edebilirim.

• Sebep belli bence

İşinde gücünde olan sokaktaki boş tiplerle falan kavga etmek istemeyen adam niye dövüş kursuna falan gitsin bos adamlarin isi

Bu bos adamlarda da para yok para gelmezse isletme sermaye artiramaz sermaye artmazsa da is buyuyemez merdiven altinda kalir

Bu konudaki en iyi film aslinda rocky 1 ve 2 adamcağız nefret ediyor o pis ortamdan ama ekmek parasi millette zevklene zevklene birbirini bayiltana kadar döven insanları izliyor

Bu yuzden wwe adamdır planli tiyatral dövüş en temizi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Frank Grillo'nun dövüş dünyası diye bir belgeseli vardı. Orda 27 tane dünya şampiyonu çıkarmış bir salonda salonun sahibiyle röportaj yapıyordu Meksika/tepito da antrenörün ismi şuan aklımda değil ama çikita gonzales felan da orda çalışmış ve salonu görsen dökülüyor eski püskü yerler. Antrenörün dediği Cassius Clay (Muhammed Ali yani ama antrenör cassius ismini kullanıyor.) in çalıştığı yerin rüstik fare delikleriyle dolu bir yer olduğunu ve şampiyonların genelde ordan çıktığını söylediğinden bahsediyor. Netflixde var yada internette 1. bölümde geçiyor.

2.sebep ise maliyeti azaltmak zaten işi gücü olan insan vakit bulamıyor belirli bir yaş üstü çok az geliyor. Geriye lise çağında çalışmayan parası az olan insan geliyor. Türkiye'de böyle salon var ama çoğu insanın gelir seviyesi yetmez yada daha ucuz bir yer arar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi braveheart92 -- 3 Ocak 2021; 8:34:52 >

• tamamen fiyat odaklı simdi güzel bir yer bulursun ama maliyetlerde yüksek olur

• sportal kullanıcısına yanıt
    Hocam istanbul Fatihteyim. Şevket biçer e gitmiştim daha önce. Pek memnun kalmamistim imkanlar kısıtlıydı.

Sizin var mı buralarda bildiğiniz yerler. Veya Avrupa yakasında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.