Şimdi Ara

Türkiyede dövüş sporu eğitimi veren yerler neden hep merdiven altı? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
1
Favori
10.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
181 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adamlar kocaman salon kiralıyor ve dövüş sporlarının neredeyse hepsi hoplamalı zıplamalı hal böyleyken üst katta yer kiralamak çok saçma.

• Ses izolasyon mevzusu bir boyut, kiralanan yerin kira bedeli bambaska bir boyut...
  • Dövüş işi varoş işidir. En fazla 150-200 lira verir öğrenciler. En fazlada 2-3 ay devamlı giderler. Tabi belli başlı sürekli gidenler hariç. Yaz aylarında bebeler doldurur. Yalandan 2 haftada bir kemer yükseltirler... Yani gelir çok az. Geniş yer lazım. Kira çok...

• 3 spor salonuna gittim ikisi bodrum katıydı biri ise eski sinema salonundan bozma halı oto yıkama benzeri bir yerdi.o kadar soğuk oluyordu ki kazakla spor yapıyorduk terleyince buz gibi olup hasta olunca bırakmıstim.
  • Yenibosnadan canlı bildiriyorum

Halen öyleler.... :D

• Kuşakları ve eğitim sertifikası alınca düşük bütçeyle bir çok kişi ucuz bi bodrum tutup zemin döşetip derse başlayabiliyor. Bizde de bu sporlar ilgi görmüyor gelip geçici bir heves olarak kalıyor. Bir kaç ay karete kursu, boksa merak bir ay sonra onu bırak ardından kızları etkilemek için vücut.. eve diz proteinleri onlar da elinde kalsın.. benim düşüncem bu 🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim gittiğim yer caddeye bakıyordu bayağı ferahtı
  • Efsane tespit.. Hiç aklıma gelmemişti. 3 yerde 4-5 senelik kickboks kursuna gittim. Hepsi de senin bahsettiğin gibi. Şimdi şöyle bir şey var ama. Böyle lüks yerler olsa da gitmem ben yalnız. Milletçek fakirliği o kadar benimsemişiz ki.. Toplumsal kodumuzda var bence bu. Lüks mekanlar bana ters mesela.. kendimi rahatsız hissederim. Bazen derim mesela kendime.. bi gecekondu çevirsem yaşarım ya n'olcak derim. Gösterişi değil, pratiği severim. İşe yarasın yeter mantığındayım kaliteyi artırsın mantığı yok. Yine sosyoloji, hümanizm, dini değerlere kadar gider mevzu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F31FE8CB4

Hocam apartmanda tabi ki olmaz hiçbir spor salonu. AVM gibi yerlerde olabilir bence

Alıntıları Göster

Avm gibi yerlerde zaten var yıllık 30-40bin tl verebiliyorsan gidersin olur biter.

Ama oralarda herşey dahil yani sadece dövüş sporuna değil onlarca spor ve imkan var sen seçiyorsun hangisine gideceğine.

Avm'de olmayıp yine bodrum katında olmayan nispeten elit yerler var onlarda 15binden aşağı değildir

Bu sahte pandemi bittikden sonra biraz araştırırsın ciddi paran varsa gidersin daha güzel bir yere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 4 Ocak 2021; 22:59:20 >
  • Dövüş sporu demen zaten merdiven altı zihniyeti tanımlıyor : )

• fakir bir ülkeyiz sebebi o olsa gerek birde fazla ilgi olmayınca bodrum katları oluyor katılım sayısı az olduğundan kimse aylık 200 300 lira vereceğini sanmıyorum adamda kirasını ödeyemez öyle olunca

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Avm gibi yerlerde zaten var yıllık 30-40bin tl verebiliyorsan gidersin olur biter.

Ama oralarda herşey dahil yani sadece dövüş sporuna değil onlarca spor ve imkan var sen seçiyorsun hangisine gideceğine.

Avm'de olmayıp yine bodrum katında olmayan nispeten elit yerler var onlarda 15binden aşağı değildir

Bu sahte pandemi bittikden sonra biraz araştırırsın ciddi paran varsa gidersin daha güzel bir yere

Alıntıları Göster

Avm dekiler spor salonlarında verilen özel ya da grup dersler oluyor hocam pek güvenilir gelmiyor bana. Zengin silkeleme tezgahı gibi hissediyorum fitness salonunda verilen dersleri.

Bunun dışında dediğim gibi istanbul avrupa yakasında arastirmama ragmen kaliteli bir salon bulamadım.

• İlk fotoya 5 saniye bakınca ayak & ter karışımı koku burnunuza kadar geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: sherlock88

İlk fotoya 5 saniye bakınca ayak & ter karışımı koku burnunuza kadar geliyor

Muhtemelen kaybedip yere düşene ceza olarak zaten yeri koklarsın diyordur hoca..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel tespit helal

• Ben İstanbul'da MMA kursu arıyorum mesela. Sadece bir yer bulabildim düzgün benziyor ve pahalı olması güzel. Sonuçta varoşlar gelmez diye düşünüyorum.
    Aylik 600 700 TL fiyati var.
    İstanbul mma diye. Hoca Taylan Keser'mis.

Ne düşünüyorsunuz hiç giden var mı buraya?

• quote:

Orijinalden alıntı: Petegrus

sahiplerine de dikkat et hepsi basma kaıp 1e1 aynı

alayı da hep şampiyon ve de ünlü  

• degobar kullanıcısına yanıt
  • Amcamın salonu vardı oda böyleydi valla doğru tespit 🤣🤣🤣
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.