Şimdi Ara

Turkcell Taahhütün Son Ayında Cayma Bedeli Çıkardı - BTK Duyarsız Kaldı !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
7.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Turkcell ile yaşadığım bir sorunu sizinle paylaşmak istiyorum. 19 Mart 2019 tarihinde Turkcell ile 12 Aylık sözleşme yaparak Vodafone'dan Turkcell Hepsi Bir Arada-Kontratlı tarifeye geçiş yaptım. Geçtiğimiz Şubat ayının 25'inde ise 11. ayın faturası kesildi ve taahhüdün son ayına giriş yapmış oldum.

Turkcell ile yaptığım görüşmeler sonucu eğer numaramı başka bir operatöre taşırsam 43 lira cayma bedeli çıkacağını söyledi. Ben de durumun yasal olmadığını, taahhüdün son ayı içerisinde olduğumuz için BTK KARARI GEREĞİ CAYMA BEDELİ ALINMAMASI GEREKTİĞİNİ ifade ettim. Ancak bu konuda kesinlikle bir şey yapamayacaklarını söylediler. Hatta müşteri temsilcisi bu konuda şikayet kaydı bile açamacaklarını görüşmeyi sonlandırmamız gerektiğini söyledi.

Ben de durumu BTK'nın şikayet sayfasına detaylı şekilde yazarak şikayet kaydı oluşturdum. Turkcell den şikayetim üzerine sistem üzerinden iki kere üst üste yanıt geldi ve yazılı olarak aynı şeyi BTK sayfasında da tekrar ettiler. En son BTK devreye girdi ve verdiği cevap TÜKETİCİ HAKEM HEYETİNE gidin oldu.

Maalesef durum bu. BTK bir kural koyuyor ve kendi koyduğu kurala uymayan bir operatör için hiç bir şey yapmıyor.

Ne desem bilemiyorum....

Edit: BTK'dan gelen yanıtı ek olarak ilave ettim.Turkcell Taahhütün Son Ayında Cayma Bedeli Çıkardı - BTK Duyarsız Kaldı !!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 1 Mart 2020; 16:12:10 >

• Benim taahutte 9 martta bitior.2 gun once konustum.Banada ceza cikar dediler.
  • Tüketici hakem heyetine e devlet üzerinden başvuru yapılıyor. Dilerseniz deneyin hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 1 Mart 2020; 17:2:24 >
  • Tüketici hakem heyeti de BTK'ya gidin der kesin. 🙂
  • Sırf bu tür cayma sıkıntılarından dolayı taahhütlü hiç bir ürün satın almıyorum.
    Biliyorum ki sonunda başım ağrıyacak.
    Size de geçmiş olsun. THH’den başka bir çözüm görünmüyor size
  • Bu tip durumlarda istisnasız kullanıcının hatalı bir yorumu yada işlemi vardır sistem otomatik keyfine göre kimseye ceza kesmiyor, başkalarına olmuyorda size niye oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Bu tip durumlarda istisnasız kullanıcının hatalı bir yorumu yada işlemi vardır sistem otomatik keyfine göre kimseye ceza kesmiyor, başkalarına olmuyorda size niye oluyor
    Turk telekomun ana bayiisine de sordum... Maalesef Turkcell bunu yapıyormus son zamanlarda ve THH ye giden pek cok kişi varmış. Görüştüğüm kişiler bölge müdürlüğü çalışanları olduğu için uydurduklarını sanmıyorum. Benim durumumda olan sadece ben yokum anladığım kadarıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 1 Mart 2020; 20:4:59 >
  • Tam on iki faturanız oluşmuş olması lazım fatura adetlerini sayın oradan kontrol edin
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Aslında yapmak lazım ama zaten 1 ay kalmıs.... Benim amacım son ayda cayma hakkımı kullanabilmekti ve BTK'nın da bu konularda hassas olduğunu zannediyordum. Ne yazık ki ne cayma hakkımı kullanabildim ne de BTK insanların düşündüğü kadar profesyonel bir tutum sergiledi.

Ben sadece burada benim gibi BTK'ya güvenen arkadaşlar varsa bu durumu dikkate alarak hareket etsinler diye bilgilendirmek istedim. Çünkü ben kişisel olarak bu konuyu BTK'ya taşıdığım anda tüketici lehine aksiyon alınacağını umuyordum. Ama olmadı. BTK kendi koyduğu kurala uymayan bir operatör ile ilgili işlem yapmak yerine "seninle uğraşamam git mahkemeye ver çok istiyosan" dedi.

Maalesef durum bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

Tam on iki faturanız oluşmuş olması lazım fatura adetlerini sayın oradan kontrol edin
    12 ay taahhüt verdiğiniz için zaten toplam taahhüt süresi 12 adet faturaya denk geliyor.

BTK diyor ki son fatura dönemine girdiğiniz zaman (son ay içerisinde) cayma hakkından yararlanmak isterseniz operatör size ceza yansıtamaz.

Bu durumda 11. faturanız oluşup, 12. fatura dönemi içerisine girdiğiniz andan itibaren iptal hakkınız doğuyor. Dolayısıyla 12 değil 11 adet fatura saymanız gerekiyor.

Ben 11 adet faturamı ödedim . Su an 12. ay içerisindeyim ve bana cayma bedeli cıkıyor. Durum bundan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfer -- 1 Mart 2020; 20:15:21 >
  • faturalarınız oluşunca paylaşın, öyle yorum yapalım, yada oluştuysa yükleyin...
  • maaart M kullanıcısına yanıt
    11 tane faturam oluştu diyorum zaten. 11 tane faturamı ödedim. Daha ne diyeyim ki. 12 . ay içerisindeyim diyorum .

Sonuçta burası paylaşım ortamı. Ben durumdan haberdar etmek için konu açıyorum. Kişisel bilgilerimi içeren faturalarımı buraya yükleyemem kusura bakmayın.
  • 11. Aydan sonra istediğiniz operatöre geçebilirsiniz. En azından Vodafone da öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: janavar®

11. Aydan sonra istediğiniz operatöre geçebilirsiniz. En azından Vodafone da öyle.

Aynen kesinlikle öyle.. Ben daha önce Vodafena dan 11 .aydan sonra geçiş yapmıştım ve ceza çıkarmadı.

Turkcell buna uymuyor ne yazık ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akcam46

Benim taahutte 9 martta bitior.2 gun once konustum.Banada ceza cikar dediler.
    kalan 8 günün ücretini alırlar sadece.
  • hocam benzer sorun bende de var ama benim sözleşme bittiği gün geçiş yapmama rağmen çıkardılar cayma bedelini

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=142119834

edit; 166₺ cayma bedeli (cihaz vs yok)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi covert -- 1 Mart 2020; 22:3:23 >
  • surfer kullanıcısına yanıt
    E devlet üzerinden yapın başvurunuzu yine de.
  • thh başvurdum bakalım sonucu bekliyorum paylaşırım bende
  • btk şikayetim sonuçlandı arkadaşa belki yardımcı olur thh şikayetimi geri çekicem

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=142119834
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.