Şimdi Ara

Türk Youtuberlar kazançlarını kaybedecekler(Güncelleme:Kaybetmeyecekler) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
4
Favori
33.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
211 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İnşallah temsilcilik açmazlar. En büyük dileğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Sosyal medya olmadan yapamıyor musun?

• Nahrime94 kullanıcısına yanıt

Evet sosyal medya engellenince daha beter olacakmış.

• Youtube'u yoğun bir şekilde kullanıyorum. Sosyal medyanın gerekli olup olmadığı ayrı bir tartışma konusu. Mesele bu değil; kısıtlama, yasaklama, zorbalık ve sansür.

• Büyük ihtimalle temsilci atanmayacak iş reklam yasağından sonraki evrede orta yol bulunup çözülecek ya da firmalar kalkıp gidecek.

İnsanlar burada sosyal medyaya sadece yüklenen içerik bazında bazında bakıyor ama aslında kocaman bir pazar orası.

• Sadece youtuberlar değil çoğu mobil odaklı yazılım firması iflas bayrağını çeker

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

iyi tamam 3 ay sonra görüşürüz. kim haklı kim haksız ortaya çıkar.

kahin demişti dersin.

you tube googleye bağlı google temsilci atamayacaklarını söyledi türkiyeden reklam alamamak asla ve asla google yi etkilemez adamların umrunda değiliz hiç bir sosyal medya şirketi açmayacağını söyledi vpnle gireriz artık ama herkes isyan edecek görürsünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: dawras

Büyük ihtimalle temsilci atanmayacak iş reklam yasağından sonraki evrede orta yol bulunup çözülecek ya da firmalar kalkıp gidecek.

İnsanlar burada sosyal medyaya sadece yüklenen içerik bazında bazında bakıyor ama aslında kocaman bir pazar orası.

kalkıp gitmek nedir kardeşim saçma sapan konuşmayın twitter you tube 2014 te kapandı 2015 te açıldı bu şirketler milyonları kaybetmek istemez ayrıca tam kapanma olmayacak erişim kısıtlanacak tehdit amaçlı hükümet tepkilere en fazla 6 ay dayanacaktır sonra tekrar açılır açılmazsada vpn var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YigitErkin20 -- 14 Aralık 2020; 10:22:39 >
  • Facebook, Instagram, Twitter, Periscope, YouTube, TikTok, Pinterest, LinkedIn ve Dailymotion şirketlerine para cezası uygulandı.

• yine küçük girişimciyi etkileyecek saçma bir karar, büyük sosyal medya içerik üretenler için çözümü basit

gider yurtdışından bir ajans ile anlaşır veya buradaki ajansları gider orda yerleşik olarak firma kurup daha az vergi ile parasını alır

sonra gider yurtdışından ülkeye para sokar sonuçta varlık barışı var !!

bir üst düzey kurum başkanının dediği gibi;

"vergi kaçırma değil vergiden kaçınma" ha buna da bir yasa çıkartırsa yurtdışı/paypal/bitcoin üçlüsü... vs neyse zaten bu yazdıklarımı yaptıklarından eminim konu farklı.

ülkemizdeki çoğu influencer zaten yerleşik firmalardan reklam gelirleri alıyor ve muhtemelen gelir vergisinide beyan ediyor yani kanal gelirleri öyle çok yüksek rakam olan az kişi vardır oda bu yasanın çıkmasını gerektirmez sadece sürümden devletin bir vergi geliri olur oda attığı taş ürküttüğü kurbağaya değmez burda amaç tamamen farklı.

hertürlü işlerine geliyor temsilcilik açmazsa yasaklar sonuçta milleti havuz medyasına mahkum etmenin en güzel yolu, diyelim temsilcilik açtı zaten orda talepleri veritabanlarınıda ülkede bulundurması yani isteidiği kişiyi sosyal medyada çok daha rahat susturabilecek.

Eğer amaç vergi olsaydı gidip böyle vergi gelirleri ile uğraşacağına milletin bilmem neresi ile alakalı konuşan 5li çetenin vergilerini affetmezlerdi...ordan burdan sgk teşvikleri uydurmazlardı vs

bir sonraki seçimlere sosyal medya yasakları ile girebileceğinizi unutmayın...

siz hala tartışa durun x youtuber z youtuber blabla diye

• Temsilcilik açmak çok mu zor? Açınca ne oluyor? Ben orasını anlayamadım. Vergi verecekse versin yani batacak mı firma? Bir ton para kazanıyorlar. Anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

aynı şeyi paypal için yapmışlardı,paypal boyun eğmedi, bastı gitti kaybeden kim oldu? yurt dışına iş yapan frelancerlar,yurtdışına ürün satan insanlar. yani Türkiye ülkeye girecek olan sıcak dövizden oldu.

şimdi mart nisan ayında ülkede sosyal medyaya giremeyecek olacağız,AB yaptırımları ve ABD yaptırımlaı da yine mart nisan ayında devreye girecek.

kısaca bizi zor bir 2021 yılı bekliyor, her bakımdan Kuzey Kore,İran,venezuela gibi ülkelere benzemeye başladık.

Pek o da yok. Araştırmayı bilen arkadaşlar belli bir ciroları varsa çok rahatlıkla oturdukları yerden bazı ülkelerde şirket kurabilir, o şirket adına paypal alabilir. Satışını o şirket üzerinden yapabilir. Faturasını o şirkete keser, o şirket de müşteriye fatura keser. Bu noktada kişi kârı hangi ülkedeki şirkete yaptırmak isterse, oraya yaptırır. Böylece, vergisel anlamda da avantaj elde edebilir. Delaware eyaleti buna müsait mesela. Ama şirket kurmak kolay, yürütmek daha zor. Belli bir ciro altına değmez.

• sosyal medya olmasaydı ekonomi bakanının istifasını bir gün sonra öğrenecektik belki de ikna edilip istifası duyrulmayacaktı bile.

ülkemiz kuzey kore olma yolunda çok hızlı ilerliyor. son gün temsilcilik açacaklarsa niye şimdiye kadar bekliyorlar anlayamadım. onlar da mı acaba son anda af çıkar biz de o zaman temsilcilik açarız mı diyorlar?

ortak karar alıp temsilcilik açmazlarsa bu kadar şirkete yasak koyduğu için her yerde haber olur. yabancı yatırımcı daha da korkar. artık şirketler hissedarlarına her yatırım için hesap veriyor. yaptım ve oldu diyemiyorlar. temsilcilik atarlarsa nasıl bir zararımız olur bilmiyorum ama temsilcilik olmazsa hem ülke hem vatandaş zarar görecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: onur1301

Temsilcilik açmak çok mu zor? Açınca ne oluyor? Ben orasını anlayamadım. Vergi verecekse versin yani batacak mı firma? Bir ton para kazanıyorlar. Anlayamadım.

Türkiye'de temsilcilik açarlarsa savcılığın kullanıcılar hakkında istediği bilgileri vermek zorundalar. Sebep bu

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

Sosyal medya olmadan yapamıyor musun?

Yıl 2021, sosyal medya hayatımızın çok önemli bir parçası. Yasaklanırsa hoş sonuçları olacağını düşünmüyorum.

• hükümetinde işine geliyor örneğin veryansın tv nasıl yayın yapsın tv de adamı öldürürler ama çatır çatır konuşuyor 100 200 bin kişi izliyor kitaplarını alıyor bence burda amaç başka reklam falan hikaye youtube kendileri kapatsa ayıp olur düşman kazanmak yerine kendilerine çekil diyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Yıl 2021, sosyal medya hayatımızın çok önemli bir parçası. Yasaklanırsa hoş sonuçları olacağını düşünmüyorum.

Alıntıları Göster

nasıl çok önemli parçası faydası ne mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

nasıl çok önemli parçası faydası ne mesela

Alıntıları Göster

Faydası seni hiç ilgilendirmez. Ama madem sordun söyleyeyim. Eğlence, bilgi alışverişi, arkadaşların ile iletişim, işletmeci isen ucuz yoldan reklam ve pazarlama, düşüncelerini ifade etme olanağı vs vs

Ama mesela sen uyumak dışındaki tüm vaktini bilim yaparak geçirdiğin için senin anlaman pek mümkün değil. İronik olarak Dh kullanıyorsun bir de ama Dh sosyal medyanın bir parçası değil tabi fayda bey.

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Zorbalık ve sansüre karşıyım. Lakin burada ne zorluk var ne kısıtlama var ne yasaklama var.

Temsilci açmak ne kadar zor. Maliyeti nedir ki 30milyon TL ceza yiyor.

Sadece temsilci açın diyor bukadar basit. Ama burnundan kıl aldırmıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cheryl Mason

Faydası seni hiç ilgilendirmez. Ama madem sordun söyleyeyim. Eğlence, bilgi alışverişi, arkadaşların ile iletişim, işletmeci isen ucuz yoldan reklam ve pazarlama, düşüncelerini ifade etme olanağı vs vs

Ama mesela sen uyumak dışındaki tüm vaktini bilim yaparak geçirdiğin için senin anlaman pek mümkün değil. İronik olarak Dh kullanıyorsun bir de ama Dh sosyal medyanın bir parçası değil tabi fayda bey.

Alıntıları Göster

düzgünce fikrini sordum sadece, kendi kendine tribe girmişsin

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.