Şimdi Ara

Türk Youtuberlar kazançlarını kaybedecekler(Güncelleme:Kaybetmeyecekler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
326
Cevap
4
Favori
33.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
211 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sosyal medya şirketleri ikinci para cezasının ardından 30 gün içinde Türkiye‘de temsilcilik açmazlarsa reklam yasağı ile karşı karşıya kalacaklar. Böylece Türkiye'de mukim vergi mükellefi gerçek ve tüzel kişiler ilgili sosyal medya şirketlerine reklam veremeyecek. Durumun devam etmesi halinde ise yüzde 90 bant daraltılması uygulanacak.

Sosyal medya devleri Türkiye ye boyun eğecek gibi durmuyorlar,temsilcilik falan açacakları yok. böyle olursa Türkiye den reklam alamayacak Türk youtube kanallarının gelirleri %80 düşecek.

yani youtube a güvenip şirket kuranlar,işlerini bırakanlar ayvayı yiyecek gibi duruyor.

Güncelleme: Youtube Türkiye ofisini açacağını ilan etti,Yani yukarıda yazdıklarım artık geçersizdir. yanıldığımı kamuoyuna ilan ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 16 Aralık 2020; 16:2:5 >

• aynı şeyi paypal için yapmışlardı,paypal boyun eğmedi, bastı gitti kaybeden kim oldu? yurt dışına iş yapan frelancerlar,yurtdışına ürün satan insanlar. yani Türkiye ülkeye girecek olan sıcak dövizden oldu.

şimdi mart nisan ayında ülkede sosyal medyaya giremeyecek olacağız,AB yaptırımları ve ABD yaptırımlaı da yine mart nisan ayında devreye girecek.

kısaca bizi zor bir 2021 yılı bekliyor, her bakımdan Kuzey Kore,İran,venezuela gibi ülkelere benzemeye başladık.

İşini hakkıyla yapıp parasını kazananlara lafım yok ama aptal aptal videolar çekip 9-15 yaş arası çocuklardan abone yapıp geçinenler için seviniriyorum gerçi iş işten geçti onlar artık sadece YouTube'den de kazanmıyorlar instagram sayfaları sponsorlu reklam kaynıyor suç onlarda değil onları izleyip tıklayan kişide.

• İşini hakkıyla yapıp parasını kazananlara lafım yok ama aptal aptal videolar çekip 9-15 yaş arası çocuklardan abone yapıp geçinenler için seviniriyorum gerçi iş işten geçti onlar artık sadece YouTube'den de kazanmıyorlar instagram sayfaları sponsorlu reklam kaynıyor suç onlarda değil onları izleyip tıklayan kişide.

• güzel herkesi ekmeğinden etsinler sadece onların istedikleri kişiler zengin olsun. kendi çevreleri milyarder olsun ki belki insanlar uyanır.

destekliyorum böyle baskıcı hamleleri.

• aynı şeyi paypal için yapmışlardı,paypal boyun eğmedi, bastı gitti kaybeden kim oldu? yurt dışına iş yapan frelancerlar,yurtdışına ürün satan insanlar. yani Türkiye ülkeye girecek olan sıcak dövizden oldu.

şimdi mart nisan ayında ülkede sosyal medyaya giremeyecek olacağız,AB yaptırımları ve ABD yaptırımlaı da yine mart nisan ayında devreye girecek.

kısaca bizi zor bir 2021 yılı bekliyor, her bakımdan Kuzey Kore,İran,venezuela gibi ülkelere benzemeye başladık.

• güzel güzel, tüm para kazanma yöntemlerini engellesinler. sadece amele işçi olalım hahah

• YT temsilci atar, çok reklam alıyorlar, netflix bile atadı.

Düzenleme;

"YouTube yerel temsilci atamayı kabul etmiş.

YouTube Açıklaması:

“YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik. YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HIGHER -- 16 Aralık 2020; 16:29:32 >

• Ülkede youtube çok fazla kullanılıyor, atamayacaklarını sanmam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'den para kazanan firmalar eşek gelip temsilcilik atayacaklar, açmazlarsa defolup giderler
    Bunlar babamın şirketi değil savunması bana kalmadı bunların

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HIGHER

YT temsilci atar, çok reklam alıyorlar, netflix bile atadı.

Düzenleme;

"YouTube yerel temsilci atamayı kabul etmiş.

YouTube Açıklaması:

“YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik. YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”."

göreceksiniz youtube temsilcilik falan açmayacak. twiter ve facebokk ta açmayacak. instagram zaten facebokka bağlı olduğu için onlarda açmayacak.

açacak olan zaten şimdiye çoktan açmış olurdu

aha buraya yazıyorum,açmayacaklar. iddaya girmek isteyen varsa buyursun gelsin.

• büyük yayıncılar zaten kazanacağını kazanmıştır ama alt ve yeni kesim e twitch yolu gözükür

• HIGHER kullanıcısına yanıt

Açsa şimdiye kadar açardı neden 40 milyon cezayı almak istesinler ki durup dururken?

• quote:

Orijinalden alıntı: Oliver Wood

İşini hakkıyla yapıp parasını kazananlara lafım yok ama aptal aptal videolar çekip 9-15 yaş arası çocuklardan abone yapıp geçinenler için seviniriyorum gerçi iş işten geçti onlar artık sadece YouTube'den de kazanmıyorlar instagram sayfaları sponsorlu reklam kaynıyor suç onlarda değil onları izleyip tıklayan kişide.

Zaten YouTube üzerinden kazanmıyorlar aslında. O içeriğe çıkan kişinin kendisi kazanıyor ya da içerikte gösterdikleri ürünlerden sponsorlu şekilde kazanç elde ediyorlar.

Bundan 5-6 sene önce reklam ajansında çalışan bir arkadaşım söylemişti bana da, YouTube'da 15 saniyelik bi gösterim için Eda Taşpınar 15,000 TL istemiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

Türkiye'den para kazanan firmalar eşek gelip temsilcilik atayacaklar, açmazlarsa defolup giderler
    Bunlar babamın şirketi değil savunması bana kalmadı bunların

Ülkedeki vergi cehennemi yüzünden ne yatırım kaldı ne de girişimci, farkında mısınız bilmiyorum. Bu kafayla devam ederseniz ne işsizlik azalır ne de istihdam artar.

• Ülke hızla aşağı iniyor, sosyal medya devleri temsilci bile açma zahmetine girmiyorlar.

Bu işin sonu iyi değil.

• Youtube bir sosyal medya sitesi değil. Video barındırma sitesi. Sosyal medya yasası kapsamında değil. Aynı şekilde Netflix'te bu yasa kapsamında değil. Netflix, BluTV, puhutv, exxen gibi siteler, Dijital Platform kapsamına giriyor. Onlar başka bir yönetmelik ile RTÜK denetime tabi oldu. Yotube yine kapsam dışı.

• Doğru söylüyorsunuz temsilci atanması olsa şimdiye kadar atanırdı bunlar Ağustos ayından beri biliyorlardı ülkeye yaptırım uygulayacaklarını aklı sıra Abd şirketline karşılıklı sözde yaptırım yapmış oluyorlar bende sizin sosyal medyanızı kapatırım diyerek. Temsilci atmayacaklarınıda gayet iyi biliyorlardı şansınız yaver gider belki atarlar diye düşündüler amaç nasılsa komple kapatmak.

• Sosyal medyasız Türkiye iyice kör ve sağır ülke olur.

bakın bu ülkenin geleneksel medyası Maliye bakanının istifası haberini 20 saat veremedi,sosyal medya bu haber ile yıkılırken haber kanallarında tek bir laf bile edilmemişti.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt

Adaleti bile sosyal medya sağlıyor hocam senin dediğin de birşey mi ?

• Hafta sonu alkol satış yasağı gibi birşey bu da. Söylenen amaç ile esas amaç bambaşka.

• Eglence kanallari icin gram üzülmüyorum. Olan egitim kanallarina olacak maalesef. Bedava egitim alan ogrencileri vuracak bu durum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.