Şimdi Ara

Turk Telekom Optik Dönüştürücü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
9.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Binamıza yeni altyapı döşendi ve bize de Huawei hg8010h marka optik dönüştürücülü bir modem verildi. Modemin arkasında kendiliğinden telefon girişi de var. Fakat su anda bu dönüştürücüde LOS ışığı yanmıyor ve internet gelmiyor, bunun sebebi ne olabilir?

• Yanmaması normal Los ışığı kırmızı yanar sizde hiç yanmıyor bu normal bir durum fiber optik kablo çok kırılgan çok dikkat edin aslında duvara montaj yapmaları gerekirdi bu şekilde riskli.

Sizin sorununuz kullanıcı adı ve şifrenizi girip ip alması gerekir hattın arıza kaydı açtırın ekipler gelip yardımcı olsun.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Arıza kaydı oluşturdum da bu ıp alma işlemini ben kendim de yapabilir miyim 192.168.1.1 üzerinden?
  • berkaysenel55 B kullanıcısına yanıt
    Zaten Pon ışığınız yanıyor o önemli wan bağlantı alıyorsunuz zaten.

Modem ayalarına girip bir kontrol edin eğer kullanıcı adı ve şifre'de bir yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız müşteri hizmetlerini arayın alın bilgilerinizi girin derim.

Bu arada Samsunlu musunuz?
  • @NitroNos'un dediği doğru, muhtemelen ya kablo doğru kaynatılmadı ya da kabloda kırık oluştu. Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey yok malesef, müşteri hizmetlerine arıza kaydı bırakın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Evet Samsunluyum. :) Bu arada kullanıcı adı ve şifre kısmında böyle bir şey yazıyor, doğru mu bu? Yoksa kendim mi bir şifre alıp girmem lazım?

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    Daha bağlantım Cumartesi günü yapıldı halbuki. Kablolama işlemi de 1-2 hafta önce yapıldı. Tesisatta sıkıntı olduğu için böyle odama kadar sarı bir kablo çektiler.
  • Bu arada yeşil internet ışığı yanıp sönüyor, eğer kablolarda bir kopma vb olsa ışığın hiç yanmaması lazım değil miydi?
    Router olduğundan dolayı direk arabağlantı şeklinde iletişim kuruyor olabilir normalde modemlerde kullanıcı adı ve şifre şu şekilde olur berkaysenel55@ttnet şeklinde ve şifreyi müşteri hizmetleri verir interneti zaten kapatmışlar wan'dan iletişim alıyorsunuz bu router yani sadece aracı görevini görür ekipler zaten çözümü sağlayacaktır.

Müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz zaten müdahale edebilecek durumdaysa zaten şunu yapın bunu yapın derler ama bağlantı yeni yapıldığından dolayı bir kaç aksaklık olabilir.
    Fiber den önce internet kullanıyor iseniz kullanıcı adına başında 0 olmadan alan kodu ile telefon numaranızı yazacaksınız, şifre bölümüne de telefon numaranızın son 4 hanesini yazıcaksınız. Açık bölümünü de tikliceksiniz tamam ok uygula diyip modem baglantı saglıcaktır otomatik ip alıp internete baglanacaksınız!

Kullanıcı adınızı veya şifrenizi bilmiyorsanız türk telekom müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz (sadece yalın internet kullanıyorsanız) telefon yok ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Fiber den önce internet kullanıyor iseniz kullanıcı adına başında 0 olmadan alan kodu ile telefon numaranızı yazacaksınız, şifre bölümüne de telefon numaranızın son 4 hanesini yazıcaksınız. Açık bölümünü de tikliceksiniz tamam ok uygula diyip modem baglantı saglıcaktır otomatik ip alıp internete baglanacaksınız!

Kullanıcı adınızı veya şifrenizi bilmiyorsanız türk telekom müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz (sadece yalın internet kullanıyorsanız) telefon yok ise
    Benim Türk Telekom kullanıcı adı ve şifrem var, onunla da denedim ama olmadı. Bu arada hangi kısımda açık yazanı tikleyeceğim?
  • quote:

Dediğinizi yaptım, hem dediğiniz şekilde hem de normal kullanıcı adı şifremi yazarak denedim internet kısmını da açık yapıp onayladım ama bu sefer de kırmızı-yeşil yanıp sönüyor, bağlanamıyorum.
    İnternet açık - kapalı seçenekleri varya ordan
  • quote:

İnternet açık - kapalı seçenekleri varya ordan
    Maalesef, dediğiniz her şeyi yaptım fakat herhangi bir çözüme ulaşmadı, öyle yapınca kırmızı - yeşil yanıp sönüyor sadece.
  • Sorun çözüldü , internet geldi.
    Hocam merhaba. Nasıl çözüldüğünü de yazmalısınız ki sizinle aynı sorunu yaşayan insanlar bu başlığı google aramalarında bulduğunda bunun nasıl çözüldüğünü/giderildiğini öğrensinler öyle değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Hocam merhaba. Nasıl çözüldüğünü de yazmalısınız ki sizinle aynı sorunu yaşayan insanlar bu başlığı google aramalarında bulduğunda bunun nasıl çözüldüğünü/giderildiğini öğrensinler öyle değil mi?
    Haklısınız, özür dilerim. Telefon hattını nakil aldığımız gibi internet hattını da nakil aldırmamız gerekiyormuş. Hattı şu anda bulunduğumuz nakil adresine aldırdık, hattı tanımladılar ve internet geldi. :)
    Estağfurullah, güzel günlerde kullanın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

Estağfurullah, güzel günlerde kullanın :)
    Çok teşekkürler. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.