Şimdi Ara

Turk.Net ve TT Fiber Uyumlu Modem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.664
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, TT fiber veya Turk.Net 35 mbit VDSL e geçeceğim hala kararsızım. Ama görünen o ki ikisinde de modem gerekiyor.

Zyxel VMG3312-B10A-v2,

TP-LINK TD-W9970

ASUS DSL-N16 ve DSL-N17U

arasında kaldım.

Bütçe önemli değil, uzun ömürlü olsun yeter.

TPLINK ve Zyxel broadcom chipset kullanıyor sanırım. Asustan daha mı iyiler bunlar?

Yardımlarınızı bekliyorum. Mutlaka benim durumumda olan vardır, herkes faydalansın. Sizce hangisini almalıyım?

• Genelde Asus modemi cok öneriliyor.

Ama teknik olarak hangisi iyidir bence forumdaki modem bölümü bu konuda sana daha çok yardımcı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle senin ihtiyaçların neler bunları belirtirsen daha iyi olur.Ac destekli bir cihaz mı lazım.Tek başına mı kullanacaksın.Yoksa evde mobile den bağlanan çok cihaz mı var... gibi
  • Ben Zyxel VMG3312-B10B kullanıyorum. 3 yıl önce Telekom kampanya dahilinde vermişti gayet memnunum çekim gücü çok iyi. Ama ASUS da çok öneriliyor.

Bu arada binanızda TT Fiber altyapı varsa Türknet kullanamazsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • #Ramazan kullanıcısına yanıt
    Binamda TT Fiber var gözüküyor, ama komşumuza gittiğimde VDSL modem olduğunu gördüm. Yine de kullanamaz mıyım?
  • DSL-N16 kullanıyorum gayet iyi sıkıntısız.Sadece 2.4Ghz Wİ-Fİ hızı yetersiz.50mbps kabloludan aldığım speedtest sonucu 47mbps, kablosuz sonuç en fazla 36-37mbps görebildim boş kanalları seçince.35mbps üstü bi tarifeye geçerseniz Wi-fi hızı yetersiz kalabilir N16 nın.Çözümü 5ghz modemlerde.TPLINK tavsiye etmiyorum adsl modemini 1 sene kullandım ardından hat değerlerini yanlış göstermeye başladı ve buna bağlı olarak hızım 3mbpslere kadar düştü.
    Telekom fiber de hangi tip fiber ? Gpon veya ethernet ise TürkNet kullanılamaz ki onlara bu dedikleri modemler olmaz TT nin vermesi lazım. Ama binaya kadar fiber sonrası bakır T11 t21 kabinler gibi sonrası bakır ise kullanabilir TürkNet i (bende o şekilde 82 hız alıyorum ) ve bu dedikleri modemler de olur. Komşunuzda VDSL modem gördü iseniz mahalleye ya da binaya kadar fiberdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Flareon

Binamda TT Fiber var gözüküyor, ama komşumuza gittiğimde VDSL modem olduğunu gördüm. Yine de kullanamaz mıyım?

Hocam burdan sorgulayın. Eğer "Bakır altyapı bulunamadı" hatası veriyorsa Türknet bağlatamazsınız.

https://turk.net/kotasiz-vdsl-hizinda-internet/

Hocam buradan sorgulamıştım. Hata vermiyor 35 mbit gösteriyor burada :) şimdi komşunun modeme baktım. W9970 v3 müş. Ayrıca TT müşteri hizmetlerini arayıp sordum. Telefon kablosundan erişim sağlanıyor. Yani kullanabiliyorum sanırım.

Bu bahsettiğim modemlerden Broadcom yongası olanlar daha mı iyi bilginiz var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Flareon -- 15 Kasım 2017; 23:4:57 >
  • quote:

Hocam buradan sorgulamıştım. Hata vermiyor 35 mbit gösteriyor burada :) şimdi komşunun modeme baktım. W9970 v3 müş. Ayrıca TT müşteri hizmetlerini arayıp sordum. Telefon kablosundan erişim sağlanıyor. Yani kullanabiliyorum sanırım.

Bu bahsettiğim modemlerden Broadcom yongası olanlar daha mı iyi bilginiz var mıdır?

Modemler hakkında teknik bilgim yok hocam. Bilgili arkadaşlar cevap verebilir.

Telefon kablosu üzerinden alabiliyorsanız 35 mbit sorunsuz alırsınız. YAPA gelirse 100 mbit alırsınız.

Siz TurkNet mi kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?
  • Vdsl2 Altyapı kullanıyorsanız Türknet'e geçin ama modem konusunda istediğiniz markayı alın pek sorun çekmezsiniz.
  • Dr.Flareon kullanıcısına yanıt
    Bu konuyu inceleyebilirsin.Bana sorarsan eski olmasa en başarılısı airties 5650 dir.
    https://forum.donanimhaber.com/broadcom-chipsetli-vdsl-modemler-hakkinda--128654565
  • abrooke139 kullanıcısına yanıt
    Airties 5650 de 2x2dbi dahili anten var ya hocam, örneğin 2x5dbi lık VMG3312-B10A v2 alsam hem de anten değiştirilebilir, nasıl olur?
  • quote:

Siz TurkNet mi kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?

Telekom ile tahattütüm bittiği için Türknet'e geçiş yaptım. Telekom tahattüt uzatmak için 16 mbit hız 150 gb akn paketine 75 lira fiyat teklif etti. Ben de daha yüksek hız paketi alabilir miyim dedim bulunduğunuz bölgede en fazla 16 mbit alabiliyorsunuz dedi. Ben de kabul etmedim ve Türknet'e geçiş için başvurdum. Türknet 24 mbit vaat etti ve sorunsuz şekilde verdi. Yapa altyapısında olduğum 100 mbit tanımlanmış. Hızım 24-30 civarında dolanıyor. Eve gelen telekom ekibi bile VDSL aldığıma inanmadı. Alt yapıyı veren biziz, biz 24 veremiyoruz Türknet nasıl verecek dedi. Hem dolabınız çok eski falan dedi.

Memnun muyum peki?

Abonelik sürecim 1 ay 10 gün sürdü. Türknet'in sorumsuzluğu, iş yürütümemezliği yüzünden, bayağı sorun yaşadım . 25 gün boyunca belgeleri elime ulaştıramadılar. En son iptal ettirmek istediğimde belgeleri mailime gönderdiler ve kendim imzalayıp gönderdim belgeleri. Bir hafta sonra başvurunuzu yaptık dediler. Aradan tekrar bir hafta geçti. Müşteri hizmetleri beni arayıp kimlik numaramın okunmadığını tekrar göndermem gerektiğini belirtti. Ben de madem kimliğim okunamadı neden bana bir hafta sonra sonra haber veriyorsunuz dedim. Hem sözde başvurumu bile yapmışsınız dedim. Doğal olarak cevap veremedi, kimliğimi gönderirsem başvuruma başlayacaklarını söyledi. Neyseki tekrar gönderdikten 4 gün sonra internetimi bağlamayı başardılar.

Müşteri hizmetleri aşırı bilgisiz. Eğitilmeden işe başladıkları çok bariz belliydi. Her konuştuğum temsilciye sorunumu en baştan anlatmak zorunda kalıyordum. Birbirilerinden haberleri yok yani. Şu an bir sorun çıkmaması için dua ediyorum bunların eline düşmemek için. Bunun dışında bağlantım gayet iyi memnunum. YAPA sisteminde olmama rağmen akşamları hız düşmüyor. Ping 15-25 civarında dolanıyor.

Telekom'a tahattüt vermek istemiyordum. Hem 15 lira fazla ödeyecektim hem de düşük hız hatta akn kotası vardı. Sırf bu yüzden hep sabrettim.

Sizin altyapınız gayet iyi görünüyor. Eğer başvuru ile ilgili sorun çıkmazsa en fazla bir hafta içinde bağlantı sağlanır. Zaten bağlantıdan memnun kalmazsanız iptal edip Telekom'a başvurursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi #Ramazan -- 15 Kasım 2017; 23:42:26 >

• Dr.Flareon kullanıcısına yanıt
    İşte ondan söyledim ihtayaçların nelerdir diye! Wifi çok kullanıyorsanız söylediğin cihazı da alabilirsin ama performansına göre pahalı bir cihaz.
    Teşekkür ederim sağolun.
  • Torrenti çok kullanacaksanız asus modem alın.

Hocam dün konuşmuştuk aklıma takıldı turknete geçmeden önce turknetin internet sitesinde size çıkan tarife neydi?

Ben sorguladığımda bu çıkıyor

Turk.Net ve TT Fiber Uyumlu Modem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr20mouse -- 16 Kasım 2017; 3:48:47 >
  • dr20mouse kullanıcısına yanıt
    Benim de aynısının 35 mbitli hali çıkıyor işte

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.