Şimdi Ara

Türk Telekom'dan TürkNet'e Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
6
Favori
22.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Türk Telkom'dan TürkNet'e geçişleri adım adım yazcağım. Sıfırdan bir başvuru değil hazır olan hattın taşıma işlemlerini anlatacağım.

14.08.2016
    Türknet'in sitesinde gerekli başvuruyu yaptım. Alabileceğim maksimum hız 76mbps.

15.08.2016
    Türknet Müşteri hizmetlerini aradım. Everakları yollayacağım fakat taahüttüm 23.08.2016 tatihinde bitiyor dedim. Müşteri temsilcisi bir kaçgün bekleyin sonra gönderin dedi.

17.08.2016
    Gerekli evrakları kargo ile yolladım. Her ihtimale karşı küçük bir not bıraktım taahüttüm 23 Ağustos'ta bitiyor bunu göz önüne alarak bağlantıyı gerçekleştirin dedim.

19.08.2016
    Evraklar TürkNet'e ulaştı.

20.08.2016
    Farklı bir numaradan arandım. Evrak kontrolü, cep telefon numarası ve mail adresi kontrolü yapıldı. Küçük notum işe yaradı. Taahütü dikkate alarak bağlantı sağlanacak dendi.

22.08.2016
    Kullanıcı adım ve şifrem yollandı. ADSL için gerekli olan kullanıcı ve şifresi daha sonra yollanacak sms bilgi mesajı geldi.

23.08.2016
    Taahütüm saat 12.30'da bitti. Bir sms geldi. Değerli müşterimiz operatör değiştirme işlem talebiniz alınmıştır. Geçiş yapıldığında sms ile bilgilendirileceksiniz. Saat 20.30'da internet hattım TürkNet'e geçti fakat alt yapımım 75 mbps'yi desteklerken bağlanılan hız 16 mbps

24.08.2016
    Hat VDSL moduna alındı. Kablo ile hız testi yapıldı.

Modem Hat Değerleri

30.08.2016 Güncelleme

İnternette dalgalanma var, elimde 3 adet modem var. 3'ünü de denedim değişen bir şey olmadı. VDSL'e geçtiğimde telefon hattında parazitlenme ve cızırtı oluştu.

MH' teknik servis ekibiyle görüşüp arıza kaydı oluşturdum. Şu ana kadar sadece 3 defa internettim koptu. Resimlerde gördüğünüz gibi hızda dalgalanam mevcut özellikle ulaşılabilir hız kısmı böyle sürekli dalgalanıyor.

01.09.2016 Güncelleme

Hattaki dalgalanma ve cızırtı sesi için arıza kaydı bırakmıştım. TT'nin ariza ekibi aradı. Saha dolabına gelen elektrik dalgalanmaya sebbep oluyormuş. Benim bağlantımın kopmasının sebebi ve telefonda oluşan cızırtının nedeni buymuş. Elektiriğin dalgalanmadan verilmesi için uğraşılıyormuş. Yani Turknet ile ilgili bir durum yok. Telekomun saha dolabı ile ilgili bir problem umarım kısa sürede çözebilirler.

Evet şimdilik bu kadar. Şu an memnunum. doominsert'e ayrıca teşekkür ederim. @doominsert

Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selverin -- 1 Eylül 2016; 23:28:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam TTNET taahhütü bu ayın on birinde bitti bende Türknete geçmek istiyorum.
    TT'den Türknet'e nasıl geçilir?
    Mevcut hat mı taşınıyor?
    Taşınıyorsa ne kadar sürede aktifleşir (Daha 2 ay önce yeni eve taşındık bağlanma süresi 1 ay idi)?
    Mevcut telefon numarası ne olacak (TT'de internet faturası ile birlikte geliyordu)?
    Bildiğim kadarıyla TT'nin hatlarını kullanıyorlar, hatta düşüş yaşar mıyım şuan 13-14 arası alıyorum?

Cevaplarsan sevinirim.
  • Pincons kullanıcısına yanıt
    Evet hat taşıma gerçekleşiyor yani hem telefon hem de internet taşınıyor ve ikisine toplamda 60 tl ödeniyor. Ben ayın 14'ünde belgeleri almak için başvurdum. Ama belgeleri 17'sinde yolladım inernet hariç telefonum şu anda aktarıldı. İnternetin aktarılmasını bekliyorum. TT'nin alt yapısını kullandığı için sorun yaşamam diye düşünüyorum. Evrakları göndereli bir hafta oldu. İnternet'te bu hafta içinde aktarılır diye düşünüyorum.

• Turknet e geçiş az önce tamamlandı hattım 75 mbps'ye kadar desteklerken 16mbps bağlantı verildi.

• Aramadınız mı turkneti 32 Mbps için anlaştık siz neden 16 Mbps hız veriyorsunuz demediniz mi?

• cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Aradım hocam yarım saat telefonda bekledikten sonra bağlanabildim. Durumu anlattım 48 saat içinde VDSL2+ ile bağlantı sağlanacak dedi.
  • selverin kullanıcısına yanıt
    İnşallah hızlı ve kaliteli bir bağlantın olur arkadaşım.

Benimde taahütüm bugün bitti ben de turknete geçeceğim, evraklar mailime gönderildi doldurdum yarın kargoyla göndereceğim, gönderdikleri sözleşmede 16 Mb ye kadar hız diyor bunun için 2 kez aradım iki ayrı müşteri temsilcisiyle görüştüm ne 16 mb si dedim sözleşme önceden ayarlı bir sözleşmedir ona bakmayın bilgileriniz karşımda vdsl2 olarak görünüyor hattınızın desteklediği kadar hız gönderilecek dediler hattınız 50 Mbps'ye kadar destekliyor dediler bakalım artık nasıl olur bilemiyorum inşallah iyi olur.
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    İnşallah hocam, TT'den bıkmıştım. Utanmadan siz değerli müşterimize 75GB AKK'li sizin için sadece 80 lira, 24 ay taahhüt karşılığında deyince, bardağı taşıran son durum oldu. İnşallah memnun kalırız TürkNet'ten
    Telefon dahil 60 TL ve 150GB AKK olması benim için avantaj TT'ye göre :)
    Aynen ya bu ttnet kadar terbiyesiz bir firma yoktur heralde, ben şu anda 75 GB akn'li pakete 70 tl ödüyorum beni aramadılar arasalarda açmayacaktım zaten, turknetin 150gb akn'li olması güzel bakalım artık umarım memnun kalırız da bir daha ttnete muhtaç olmayız.

• 24.08.2016

Hat VDSL moduna alındı. Kablo ile hız testi yapıldı.

Modem Hat Değerleri

Hayırlı olsun çok güzel, peki hiç internet kopması falan oluyor mu bağlantıda falan sıkıntı yaşanıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyber tech

Hayırlı olsun çok güzel, peki hiç internet kopması falan oluyor mu bağlantıda falan sıkıntı yaşanıyor mu

teşekkür ederim. Hayır hocam çok şükür kopma yok. TT'deyken kablomu yenilemiştim tabi ben o kabloyu yeniletene kadar ömrümden ömür gitti :)
  • Eskiden Türk Telekom abonesiydim şimdi Türknet'e geçtim memnunum şu ana kadar
    İnternet servisi değişikliği yaparken internetin hiç kesilmedi değil mi? Ve ttnet'e iptal başvurusunda bulunmıuyon galiba. Gerçi hat kapanmadığı için iptal başvurusuna da gerek kalmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayata gülümse

İnternet servisi değişikliği yaparken internetin hiç kesilmedi değil mi? Ve ttnet'e iptal başvurusunda bulunmıuyon galiba. Gerçi hat kapanmadığı için iptal başvurusuna da gerek kalmaz.

Kesinti olmuyor, geçiş oluyor. Gönderilen evraklarda iptal etme yok, devretme işlemi yapılıyor. Tabi geçtikten sonra doğal olarak modeme tanımlı kullanıcı adı ve şifresi değiştiği için anlık bir kesinti oluyor.

• 30.08.2016 Güncellme

İnternette dalgalanma var, elimde 3 adet modem var. 3'ünü de denedim değişen bir şey olmadı. VDSL'e geçtiğimde telefon hattında parazitlenme ve cızırtı oluştu.

MH' teknik servis ekibiyle görüşüp arıza kaydı oluşturdum. Şu ana kadar sadece 3 defa internettim koptu. Resimlerde gördüğünüz gibi hızda dalgalanam mevcut özellikle ulaşılabilir hız kısmı böyle sürekli dalgalanıyor.

• ev telefonu numarası değişiyor mu ?
  • Hayır değişmiyor, doldurulan iki sayfada telefon numarası ve internet için, "Turknet'in geçiş işlemlerini benim adıma yürütmesini onaylıyorum" diye bir ibare var. Önce telefon taşınıyor daha sonra internet aktarılıyor. Herhangi bir sorun oluşmaz ise evrakları kargoya verdiğiniz günden itibaren bir hafta içinde geçiş işlemi tamamlanıyor.

• hocam merhaba. dsmart internetim 31 ile itibari ile tahadüt bitti. 27 sinde kapatmak için dilekçe verdim hala kapanmadı. dün de Türk nete evraklarım ulaşmış. dsmart kapanmadan Türk net bağlanır mi? süreç nasıl işleyecek bilgisi olan var mi? dsmart ı arıyorum 7 iş günü içerisinde kapanacak diyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • egeboys0 E kullanıcısına yanıt
    Eğer taşıma işlemi değil de dsmart'ı kapatmak için başvurduysanız Turknet size yeni bir port üzerinden yeni telefon numarasıyla size internet bağlayacaktır.

01.09.2016 Güncellme

Hattaki dalgalanma ve cızırtı sesi için arıza kaydı bırakmıştım. TT'nin ariza ekibi aradı. Saha dolabına gelen elektrik dalgalanmaya sebbep oluyormuş. Benim bağlantımın kopmasının sebebi ve telefonda oluşan cızırtının nedeni buymuş. Elektiriğin dalgalanmadan verilmesi için uğraşılıyormuş. Yani Turknet ile ilgili bir durum yok. Telekomun saha dolabı ile ilgili bir problem umarım kısa sürede çözebilirler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.