Şimdi Ara

Türk Telekom'dan TürkNet'e Geçiş (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
158
Cevap
6
Favori
22.052
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Umarım bugün de hallolur bi kaç günde iş bitse kâfi ya.

Bir de şu var, ben sıfırdan aldım hattı. Kabloda ismim var ama adam kabloyu kutudaki daireme giden girişe bağlamış görünüyor. Ucu boşta değil yani, bi de dairemin olduğu katta şu yuvarlak kablo mağarası olur ya kapakla kapatılır :D o var. Nasıl olcak benim iş şimdi? Hani en azından kutudaki kablo ucu boşta değil adam takmış işim daha mı kolay?

Edit: Şimdi bir şey farkettim de. Evin giriş kutusunda 4 tane cat6 kablo var. Bunların 3 tanesi duvarlara bağlı, bi tanesi kutudan geliyor.o 3 tanesi de duvardaki telefon prizin geliyor. Elekrikçi bunlardan birine mi bağlıyor kabloyu? Elimde ev telefonu olsa kendim bağlarım deneme yanılmayla ama mecbur getirticem :D yeni bi binaya geçtim ya eski sistemde kafam, bunlardan bi haberim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme_programı -- 25 Eylül 2016; 8:23:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle. Sizin kadar da uğraşamazdım zaten, 60 tl'ye üniversiteli kampanyasından yararlanıp tt'ye 1 yıl taahhüt verirdim. Zaten ya sizin ya da başka birinin uzunca bir uyarı yazısını görmüştüm " tt'den en ucuzundan telefonlu hat alın, öyle türknete geçin" şeklinde. Onun üstüne kapattırmadan başvurdum

@deneme_programı emin olmamakla birlikte bu durumlarda kablonun ucuna dilini değdirdiklerini, acıtanda akım olduğunu okumuştum.
  • 480mrt kullanıcısına yanıt
    O ne oyle yahu :D neyse elektrikçi çağırırım ben şu adsl şifresi bi gelsin de

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme_programı

Umarım bugün de hallolur bi kaç günde iş bitse kâfi ya.

Bir de şu var, ben sıfırdan aldım hattı. Kabloda ismim var ama adam kabloyu kutudaki daireme giden girişe bağlamış görünüyor. Ucu boşta değil yani, bi de dairemin olduğu katta şu yuvarlak kablo mağarası olur ya kapakla kapatılır :D o var. Nasıl olcak benim iş şimdi? Hani en azından kutudaki kablo ucu boşta değil adam takmış işim daha mı kolay?

Edit: Şimdi bir şey farkettim de. Evin giriş kutusunda 4 tane cat6 kablo var. Bunların 3 tanesi duvarlara bağlı, bi tanesi kutudan geliyor.o 3 tanesi de duvardaki telefon prizin geliyor. Elekrikçi bunlardan birine mi bağlıyor kabloyu? Elimde ev telefonu olsa kendim bağlarım deneme yanılmayla ama mecbur getirticem :D yeni bi binaya geçtim ya eski sistemde kafam, bunlardan bi haberim.

İnşallah en kısa sürede çözülür.

Sıfır hatta Türk Telekom personeli daire içine gelen kabloya bağlantı yaptıysa şanslısınız. Eğer bina yeni ise yeni binanın telefon kutularında her daireye giden kablo daire numarası ile belirtiliyor eğer sizde de böyle yazıyorsa o sebeple takmış olabilir. Ev içinde ucu nerede bunu buradan bilmek imkansız, telefon kutusunun kapağı açık resmini ve evdeki buhatın kapağı açık resmini koyarsanız belki daha fazla yardımcı olabiliriz.

Dediğim gibi milyon tane farklı sistem olduğu için kutuları görmeden bir şey demek oldukça zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Kesinlikle. Sizin kadar da uğraşamazdım zaten, 60 tl'ye üniversiteli kampanyasından yararlanıp tt'ye 1 yıl taahhüt verirdim. Zaten ya sizin ya da başka birinin uzunca bir uyarı yazısını görmüştüm " tt'den en ucuzundan telefonlu hat alın, öyle türknete geçin" şeklinde. Onun üstüne kapattırmadan başvurdum

Ben mecburen uğraştım çünkü taahhüt verilemiyordu ve tek seçenek buydu çok şükür halledildi. Benim paylaştığım bir yazıda da hat taşıma ile geçmenin daha sorunsuz olduğu yazıyor. En mantıklısı bu oluyor.
  • LNB L kullanıcısına yanıt
    Hocam 4x8 giriş şeklinde numaralandırılmış bir alan ve altta 1x8 şeklinde kablo giriş yerleri var telefon kutusunda. Hangi daire hangi girişlere sahip yazıyor kutuya bakarak yapmış. O alttaki 1x8 lik de belli ki santralden geliyor çünkü benim kablom ordan gelip benim katın alanına takılı duruyor. Saha ekibinden abi de karıştırılmayacaksa biz takıyoruz dedi ki öyle yapmış.

Eve kadar gelen kablolara erişilmiyor yan dairenin interneti var ki ttnet kağıdıyla ev sahibinin adı yaziyor bizim yan dairenin, onun da kabloları takılı öyle bırakmışlar yani bağlantıda sanırım problem yok.

Evde de cat 6 kablolar var, duvarda 3 tane jr11 girişi mi diyorlar o var. Telefon prizi yani, sanırım elektrikçi de salona gelen telefon piriziyle aşağıdan gelen cat6 kabloları birbirine bağlicak.

Yeni sistemden bi haberim eski evde bildiğin incecik telefon kablosu vardı :D

• Sistemi görmeden kimse buradan havadan öneri veremez.

Size örnek vereyim benimde geçen sene evlenen yeğenim lüks bir siteye kiracı olarak taşındı. Sitenin telefon alt yapısını Superonline kurmuş ve eve fiber çıkıyor. Her odada telefon girişi gibi ethernet girişleri var 8 kablolu. Apartman girişindeki kutuya Türk Telekom, Turkcell Superonline ve Türksat Kablo geliyor. O kutudansa eve fiber kablo çıkıyor ve kapının girişindeki kutudan dan ethernet kablosu ile daire içine dağılıyor.

Önce TTNET kullanmak için başvurdu TTNET başvurduğunuz ertesi günü geldi ve apartmanın altındaki kutudan hiçbir şeyi değiştirmeden bir işlem yaptı 15 dakika sonra internet açıldı dedi ve evdeki ethernet portundan modemin lan1 portuna ethernet kablosu ile bağlantı yaptı ve gitti. Modeme telefon da bağlamadı. Bir süre TTNET kullandı ve Superonline kampanya yapınca TV ile birlikte Superonline'a geçti. Bu seferde Superonline geldi ve eve bir kutu koydu bu kutuyu da duvardaki ethernet girişine bağladı kutuya da modemi ve televizyonun HDMI portundan kablo bağladı yine çok kısa sürede hepsi çalışır duruma geldi.

Ben aşağıdaki kutuya baktım, evdeki girişlere baktım ama sistemi çözemedim. Elektronikten anlarım, uydu kurarım, apartmana sıfırdan telefon hattı da çekmişliğim vardır ancak aşağıdaki fiber bağlantılı kutunun sistemini çözemedim, görmeme rağmen çözemedim. Bu sebeple şimdi sizin sistemi görmüyoruz bile bu sebeple yorum yapmak oldukça güç.

Anladım hocam haklısınız zaten hani büyük bi mesele olunca elbet cekerim foto fikir alırım, oyle söyledim sadece.

Buraya da aslında vodafone diber gpon mu ne var ya o gelmiş ama mülk sahibi izin vermemiş. O yüzden adsl ye mahkumum :D mahalle de yeni, vdsl destekliyor deseler de alabilir miyim bilmiyorum babamla tartışırım şimdi vdsl modem masrafına girersem. Gayet mütevazi şekilde adsl bağlansın ötesini istemem :D

• L
    quote:

Anladım hocam haklısınız zaten hani büyük bi mesele olunca elbet cekerim foto fikir alırım, oyle söyledim sadece.

Buraya da aslında vodafone diber gpon mu ne var ya o gelmiş ama mülk sahibi izin vermemiş. O yüzden adsl ye mahkumum :D mahalle de yeni, vdsl destekliyor deseler de alabilir miyim bilmiyorum babamla tartışırım şimdi vdsl modem masrafına girersem. Gayet mütevazi şekilde adsl bağlansın ötesini istemem :D

Sizin mülk sahibinin aklı azmış herhalde. Benim kiralık dairem olsa son teknoloji ne varsa gelsin isterim. Şu an bir emlakçıya gidin genç çiftlerin ilk sorduğu şeylerden birisi televizyon, uydu, telefon ve internet alt yapısı sorunsuz mu oluyor.

İlla sıfır VDSL modem almanıza gerek yok. Sahibinden.com da ve bilgisayarcılarda TTNet'in, Superonline'ın verdiği sorunsuz ikinci el birçok VDSL modem var. Ayrıca ihale usulü toptan sıfır modem alıp da bunları bayilerine satamayıp elinde kaldığı için ucuza satanda birçok firma oluyor.

Örnek güzel 40 liraya TTNET VDSL modem :https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-huawei-vdsl-plus-adsl-modem-345541803/detay

TTNet'den toplanmış ikinci el görünümlü ancak sıfır olan TTNET VDSL modem 45 TL :https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-cevre-birimleri-zte-zxdsl-931wii-vdsl2-wifi-modem-sadece-45-tl-344697060/detay

Ben böyle ISS'lerden toplanmış çok modem aldım. Koçnet'den maliyet fazlası diye çok ucuza toplanmış birçok sıfır modem aldım tanesi 25 liraydı ve eş dosttan isteyen olduğunda verdim.

Vodafone sitesinden binanızda VDSL çalışıyor mu diye bakabilirsiniz. VDSL varsa bu imkandan faydalanmak lazım.

http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php

Adsl çıkıyor hocam baktım oraya. İlk port yok diyodu şimdi adsl diyor.

Kırcaz bi yerleri demişler heralde o yüzden yollamış, zaten malum kesim daha çok mahallede mülk sahibi yerlisi Antalyanın, kiralar da ucuz buna da şükür diyelim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: e_capkan

hat değerleri çok değişken
    bina içi kablolalarında sıkıntı olabilir

Bina içinde sıkıntı yok hocam. Kablo zaten bina içinden gelmiyor. Ben kablomu yeniledim. Kabloda sorun yok yani. Tamamen saha dolabıyla alakalı.

@LNB Hayırlı olsun, sorunsuz kullanmanız dileğiyle, Darısı diğer başvuranların başına inşallah kısa sürede bağlantıları sağlanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selverin

quote:

Bina içinde sıkıntı yok hocam. Kablo zaten bina içinden gelmiyor. Ben kablomu yeniledim. Kabloda sorun yok yani. Tamamen saha dolabıyla alakalı.

@LNB Hayırlı olsun, sorunsuz kullanmanız dileğiyle, Darısı diğer başvuranların başına inşallah kısa sürede bağlantıları sağlanır.

Saha dolabının içindeki eklerde sorun var demekki
    Port değişimi isteyin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Adsl çıkıyor hocam baktım oraya. İlk port yok diyodu şimdi adsl diyor.

Kırcaz bi yerleri demişler heralde o yüzden yollamış, zaten malum kesim daha çok mahallede mülk sahibi yerlisi Antalyanın, kiralar da ucuz buna da şükür diyelim :D

ADSL çıkıyorsa yapacak bir şey yok. Türk Telekom VDSL için port tahsisi yapana kadar sadece ADSL kullanabilirsiniz.

Benim evim olsa kırmalarına izin verirdim ve evi kiralarken bu bana + avantaj sağlamış olurdu. Ev sahibi 65 yaş ve üstü ise bunları düşünmesi zor o sebeple durumu anlıyorum.
  • quote:

@selverin teşekkür ederim. Haftalar süren uğraş sonunda Türk Telekom saha personelinin ilgisi sayesinde iş çözüldü.
    P.tesi de doldu hala sonuç yok mail atıyorum facebooktan yazıyorum cevap yok ben de btk ya şikayet açtım 2 dakka inceleniyorda kaldı sonra firmaya gönderildi diye bilgilendirdi btk beni :D

Bakalım btk şikayeti aktifken nasıl davranacaklar

• quote:

P.tesi de doldu hala sonuç yok mail atıyorum facebooktan yazıyorum cevap yok ben de btk ya şikayet açtım 2 dakka inceleniyorda kaldı sonra firmaya gönderildi diye bilgilendirdi btk beni :D

Bakalım btk şikayeti aktifken nasıl davranacaklar

Allah sabır versin. Sizin sıfırdan bağlantıydı değil mi?
    Aynen ama bağlantı yapıldı aktivasyon kaldı, e devlette üstüme numara var. Türknet aboneliği de görünüyor, bi adım kalmış yani o da adsl aktif olcak.

Btk şikayeti işe yarar inşallah :D

Edit: şikayetvara yazdım adsl şifrem geldi. Elektrikçiyi çağırdım, bağlantıyı halletti problem yok görünüyor. Hızım klasik adsl 8 mbit.
    Benim için de problem çözüldü en azından, çok şükür :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme_programı -- 27 Eylül 2016; 16:34:50 >
  • quote:

Aynen ama bağlantı yapıldı aktivasyon kaldı, e devlette üstüme numara var. Türknet aboneliği de görünüyor, bi adım kalmış yani o da adsl aktif olcak.

Btk şikayeti işe yarar inşallah :D

Ev telefonu aktif oldu mu? Ev telefonuna sinyal gelip aktif olmadan ADSL'yi aktif etmiyorlar. Ev telefonu aktif olduysa ve aradığınızda çalıyorsa ve konuşabiliyorsanız ADSL işi de tamamlanır. Türk Telekom'un saha ekiplerine denk gelirseniz veya bölgenize bakan ekiplerden birini yolda bile görseniz aktivasyon merkezinden onay beklediğinizi söyleyin onların ellerinde bir terminal var oradan duruma bakabilirler veya ellerinde terminal yok ise aktivasyon merkezini arayıp durumu sorgulatıp oradan hallettirebilirler. Ayrıca bu aktivasyon merkezi Türknet başvuruyu eksik yapmış olsa da Türknet ile görüşüp işi tamamlattırabiliyor, evrak BTK tarafında bekliyor ve Türk Telekom'a daha ulaşmadıysa onu da BTK veritabanından çektirebiliyor.

Benim telefon açık ancak ADSL olmayan hattımın işlemlerini Türk Telekom saha ekibindeki arkadaşlar sağ olsun bir telefon ile yaptırdılar ve çok kısa sürede ADSL aktif oldu. Türk Telekom saha ekipleri ile görüştüğümde Türk Telekom'un inanılmaz yoğun olduğunu 40 civarı sağlayıcıya hizmet verdiğini hepsinin işlerinin onlarda olduğunu aynı zamanda kendilerine ait TTNET'inde çok yoğun olduğunu bu sebeple işlemlerin çok hızlı tamamlanamadığı söylediler. Ayrıca bu taşıma taleplerini de BTK değerlendiriyormuş ve orada da bir yoğunluk olabiliyormuş. Benim başvuru sıram çok geride olduğu halde rica üzerine öne çekip hallettiler belki 10.000 kişinin önüne geçmiş oldum ilgilenen arkadaşlardan Allah razı olsun. Sizde Türk Telekom saha ekibine denk gelirseniz yakasına yapışın peşlerini bırakmayın.

Hocam bugün şikayetvara yazınca ne hikmetse ordaki cevaplarından sonra adsl şifrem falan geldi
    Ben de şuan problemsiz şekilde klasik adsl 8 mbit bağlantı sağladım. Şuan o internetten yazıyorum bi önceki evde nasılsa internetim şuan da öyle. Benim için kâfi.
    Teşekkürler bilgiler, tavsiyeler, ilgin için :) darısı diğer abone aday adaylarının başına
  • quote:

quote:

quote:

Saha dolabının içindeki eklerde sorun var demekki
    Port değişimi isteyin bence

Bugun aradım port değiştirme hizmetimiz yoktur diyor. Nasıl yani bu hatta ariza var ve port değişikliği yapmıyormusunuz dedim. Yok maalesef hizmetimiz bulunmuyor dedi turknet

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.