Şimdi Ara

Türk Telekom'dan TürkNet'e Geçiş (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
6
Favori
22.050
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: .Joe.
    peki yalın internet kullanırken geçenler ?

Bu bilgileri müşteri hizmetlerinden edindiğim bilgilere göre paylaştığım için yalın internet'de işler nasıl oluyor bilmiyorum çünkü daha önce hiç konusu geçmedi. Forumda bu şekilde taşıma yapan qAddAr nickli arkadaş vardı ona yazarsanız belki yardımcı olur. Yalın internet paketinde Türk Telekom sanal numara atıyormuş Türknet uzun süre sanal numara taşınamaz demiş ama sonra bir şekilde halletmişler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 480mrt

Bu bağlamda pek sorun yasamamam gerek. Yalniz ilginc bir sey oldu, saat 9 civari tt "baska servis saglayicidan hizmet aliyorsunuz" gibi bir mesaj ekrani gostererek internetimi kesti. Keza ev telefonu da ne arama yapabiliyor, ne de aranabiliyor. Surekli mesgul caliyor. Verdiginiz linkten sorguladigimda ise hala tt gorunuyor. Sabaha turknet baglanir diye umut ediyorum

Tekrar tesekkur ederim bilgilendirdiginiz icin.

Sizinki büyük ihtimalle olmuştur çünkü sizinle benzer mesajları alanların hatları Türknet'e taşınmıştı ve modemlerine Türknet'in verdiği kullanıcı adı ve şifreyi girince bağlantıları hemen çalışmıştı. Size Türknet kullanıcı adı ve şifre verdiyse modeme onları girin vermedilerse muhtemelen yarın vereceklerdir. Gerçi yarın cumartesi ve sanırım çalışmıyorlar bu sebeple sizin iş pazartesine kalabilir.

Rica ederim. Benim işi çözmek için Türknet ve Türk Telekom ile o kadar çok görüşme yapıyorum ki artık az biraz işleyişi öğrenmeye başladım ve öğrendiklerimi elimden geldiğince forumda paylaşmaya çalışıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MuStafA.A

Benim hat Türk Telekom da görünüyor.

3 gün önce arayıp hattın Turknete geçtiğini söylemişler di.

Senin yazdıklarına göre en uzun benim işim sürüyor ev telefonum vardı internet im yoktu doğru mu anlamışım hocam.

Türk Telekom'da sabit hattı olup da TTNET'de internet bağlantısı olmayan ama Türknet'e geçip internet de kullanacak olanlar en zoru değil. Benim sıralama da zorlukta 2. sırada, yalın internet durumunu bilmediğim için onu listeye eklemedim.

En zor olanı ilk defa Türknet'den ev telefonu ve internet açacak olanlar yaşıyor. Zorluk derecesinde en üst basamak bu sizinki ikinci sırada.

Aslında hiçbiri zor değil de işte Türk Telekom'a bağımlı olunca böyle oluyor. Yoksa hepsi 1-2 günlük iş.

• LNB L kullanıcısına yanıt
    O mesajı görünce modemi kapatıp pes oynadım. Sabah modemi açar açmaz mesaj geldi, sonuç:

Türk Telekom'dan TürkNet'e Geçiş

İyi ki geçmişim

Bu arada haftasonu da çalıştıklarını söylemişlerdi dün aradığımda

Edit: Hoaydaa, internet geçmiş ama telefon hala tt'de görünüyor. Zaten çok sık kullanmıyoruz ama bakalım, haftaiçi düzelir herhal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 480mrt -- 24 Eylül 2016; 9:23:24 >

• quote:

O mesajı görünce modemi kapatıp pes oynadım. Sabah modemi açar açmaz mesaj geldi, sonuç:

Türk Telekom'dan TürkNet'e Geçiş

İyi ki geçmişim

Bu arada haftasonu da çalıştıklarını söylemişlerdi dün aradığımda

Edit: Hoaydaa, internet geçmiş ama telefon hala tt'de görünüyor. Zaten çok sık kullanmıyoruz ama bakalım, haftaiçi düzelir herhal.

Hayırlı olsun, darısı bizim gibi sorun yaşayanların başına. Bizde hala tık yok, telefon Türknet'de ama ADSL hala aktif değil ve şifre de gelmedi.

Teşekkür ederim, umarım herkesin sorunu hallolur.
  • quote:

Teşekkür ederim, umarım herkesin sorunu hallolur.

İnşallah. Bizde bekliyoruz bakalım bana daha kullanıcı adı ve şifre vermediler. Türk Telekom ekiplerinin ADSL portunu hat üzerinde aktif etmesini bekliyoruz. Türk Telekom ekipleri ile görüşe görüşe artık muhabbeti kurdum pazartesi arayıp görüşeceğim. Türk Telekom bölge müdürlüğünde müdür yardımcıyla da görüştüm pazartesi gerekirse tekrar gidip görüşeceğim. Ekim ayı gelmeden bunu halletmem lazım sırf şu ADSL işi için çakıldım kaldım bunun halledilmesini bekliyorum ondan sonra bende evime döneceğim işime gücüme bakacağım.
    Pes etmeyin hallolana kadar uğraşın bence, işler yoluna girdikten sonra sorunsuz kullanacağız gibi gözüküyor. Ben vodafone ile türknetin kampanyasından sonra tt kendine çeki düzen verir diye düşünmüştüm, anlaşılan ciddi kullanıcı kaybı yaşamadan fiyat politikalarını değiştirmeye hiç niyetleri yok. Muhabbeti kurduğunuz da iyi olmuş, malum Türkiye'de bu gibi işlerin kalitesi/hızı çalışanların keyfine bakıyor.
  • 480mrt kullanıcısına yanıt
    Ben hala adsl sifremi bekliyorum telefon var görülüyor e devlette hat taşıma linkinde türk telekomünikasyon yazarken borç alacak sorgulamada aboneliğim türknette görünüyor. Sanırım problem yok o konuda.

Bi de benimki bağlansa sorunsuz, daha apartman yeni her şey hallolsun şifre gelsin öyle çağırcam elektrikçiyi telefon ucunu taksın diye :D apartmandaki kutuda ismimin olduğu kablo ucu takılı benim, kutu sistematik diye bağladım dedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme_programı kullanıcısına yanıt
    Telefon geçmeden internetin kullanılamayacağını varsayarak cayır cayır telefonu da kullanma kararı aldım, umarım patlamaz

Tt'de interneti telefonla kullanıyorsanız elektrikçiye gerek yok hocam. 16 mbps adsl'den geçtim, sorunsuz vdsl açıldı.
    Hocam kablo ucu boşta hiç telefon ucu takılmamış ikinci kiracıyız :D

Mecbur yani. Hiç olmazsa saha ekibinden abi bağladı kutuya, fazla masraf çıkmaz sadece uç takılacak.

Kendisiyle de konuştum eski bağlantı varsa eski binaysa bağlamıyormuş karışıyormuş diye. Bendekinin ucu boşta değil sadece evdeki kablonun ucuna telefon şeysinden takılacak

Bakalım bi adsl şifresi gelsin de, çok beklemem umarım

Edit: Bu arada evin girişindeki 4 cat6 kablosundan 3 tanesi evin 3 odadaki duvara gidiyor, ethernet prizine. Diğeri aşağıdan geliyorsa onun da cat6 kablo olması mantıklı mı? Çünkü eski oturduğum yerdeki bina eskiydi zaten de ince bi telefon kablosu geliyordu o yüzden kafama takıldı merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme_programı -- 24 Eylül 2016; 14:56:47 >
  • quote:

Pes etmeyin hallolana kadar uğraşın bence, işler yoluna girdikten sonra sorunsuz kullanacağız gibi gözüküyor. Ben vodafone ile türknetin kampanyasından sonra tt kendine çeki düzen verir diye düşünmüştüm, anlaşılan ciddi kullanıcı kaybı yaşamadan fiyat politikalarını değiştirmeye hiç niyetleri yok. Muhabbeti kurduğunuz da iyi olmuş, malum Türkiye'de bu gibi işlerin kalitesi/hızı çalışanların keyfine bakıyor.

Pes etmiyorum da kendi evime değil aile evine bağlanacak ve ekim ayına kadar sürem var. Çözüldü çözüldü çözülmedi ve ekim ayına sarktı mecburen başvuruyu iptal edeceğiz. En azından ADSL kullanıcı adı ve şifresini verseler onları modeme girerim ve ben olmasam bile sorun olmaz fakat şu durumda ciddi bir sıkıntı yaşıyorum. Muhabbetli olduğum için ve bu işlerden de az biraz anladığım için gelen ekiplerle güzel iletişim kuruyorum o açıdan sorun yok.

Dün ekiple görüştüğümde bize gelen bir başvuru görünmüyor demişti bugünde gelip gitmediler güvenlik kamerası önümde açık bekliyor giriş yaparlarsa göreceğim güvenliklere de haber verdim gelen olursa haberdar edecekler. Şu bağlansa üstümdeki sorumluluk azalacak inşallah ekim ayına kalmadan halledilir. Pazartesi gerekli her yere gideceğim pes etmiyorum bakalım. Salı günü 3 hafta olacak herhalde en çok bekleyenlerden biride ben olmuş olacağım.

• Türk Telekom personeli giriş yaptı hemen yanlarına gittim ve yaklaşık 40 dakika görüştüm arkadaşlar sağ olsun merkezi aradılar ve durumu sordular. Birazda muhabbet ettik bugün hallettireceklermiş ve Türknet'e bilgi vereceklermiş.
  • deneme_programı kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında jack bağlamak için bir alet vardı, onunla çok kolay bağlanıyordu kablo ucuna ama alet çantasından çıkıyor sadece. Ayrı satıldığını görmedim, belki n11'de filan vardır. Siz en temizi beklemeden elektrikçi çağırın bence, çünkü modemi resetlemeden adsl şifresi gelmedi bana. Modemi kapatıp açınca otomatik geldi.

@LNB Maşallah hocam siz epey hazırlıklıymışsınız zaten. Benim şüphem yok bağlanacağına dair, şimdiden hayırlı olsun
    Hocam saha ekibinin tavsiyesi de oldu bu biraz. Ben de LNB hocam gibi konuştum biraz, bana öyle dedi. Hem elektrikçi en son gelsin ki problem var mı bakalım telefonla gelir nolur nolmaz diye.

Jack girişi aletiyle de uğraşamam başka işime yaramicak ki :D

• Benim iş halledildi ve internet çalışıyor. Öğleden sonra görüştüğüm ve 40 dakika kadar sohbet ettiğim Türk Telekom saha ekibi akşam üstü yine geldi. Önce gelen arkadaşlar sağ olsunlar merkezi arayıp işin halledilmesini söylemişlerdi. Sonra gelen arkadaşlarda bekleyen başvuru görünmediğini söylediler ama birkaç telefon görüşmesi sonrasında başvuru sistemlere yansıdı ve gelen ekip bağlantıyı aktif etti. Şu an ADSL sorunsuz çalışıyor ve hız 10 Mbps.

Ekiplerle iletişim halinde olmasam ve sağ olsunlar yardımcı olmasalar ben bir 15 gün daha bekleyecektim. Alt yapı VDSL destekli olduğu için (bunu telekomdaki arkadaşlarda teyit ettiler) pazartesi arayıp ADSL'den VDSL'ye geçirmelerini isteyeceğim.

Şunu anladım ki Türknet'in hiçbir yetkisi yok sadece satıcı firma, tüm işleri Türk Telekom hallediyor. Türk Telekom ilgilenmezse vay halimize.

Hadi hayırlı olsun hocam. En azından derdi başınıdan attıniz :D bende bakalım ne olacak iş diğer haftaya kalıyor pazar malum. Bu hafta hallolursa yine iyi bulucam hizmeti, sizin çektiğinizin yanında hiç kalır. Tekrar hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme_programı

Hadi hayırlı olsun hocam. En azından derdi başınıdan attıniz :D bende bakalım ne olacak iş diğer haftaya kalıyor pazar malum. Bu hafta hallolursa yine iyi bulucam hizmeti, sizin çektiğinizin yanında hiç kalır. Tekrar hayırlı olsun.

Teşekkürler. Pazar da ekipler çalışıyormuş bilginiz olsun, darısı sizin başınıza.

Türk Telekom ekibindeki arkadaşlar işin üstüne düşmese bu iş zor halledilirdi. Arıyorlar merkezi numarayı söylüyorlar Türknet'den ADSL bağlantı başvurusunu soruyorlar sistemde başvuru görünmüyor diyorlar. Son gelen ekip epey aradı etti son neresi ile görüştüyse tamam orası onaylıyor şimdi ve Türknet'e gidiyor aktivasyon dedi 10 dakika içinde de ADSL kullanıcı adı ve şifresi geldi modeme tanımladım anında çalıştı.

Pazartesi de ADSL'den VDSL'ye geçiş için Türknet ile görüşeceğim.

Bu diğer ISS'lerin Türk Telekom'dan bağımsız olmaları şart yoksa her işi Türk Telekom halledecekse yanmışız biz.

Hadi hayirli olsun Sonra gelen arkadaslarin telefon gorusmesi sonrasi bir anda basvuruyu farketmeleri tt'nin isi yokusa surdugunun kaniti aslinda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hadi hayirli olsun Sonra gelen arkadaslarin telefon gorusmesi sonrasi bir anda basvuruyu farketmeleri tt'nin isi yokusa surdugunun kaniti aslinda.

Teşekkür ederim. TT yokuşa sürüyor olabilir fakat ilk gelen ekip görüşmeyi hoparlörden yaptı o ara bana gelmediği için telefon bağlamak için geldiği kişinin hattıyla uğraşıyordu bu sebeple hoparlör açık konuşuyordu bizim işi de sordu ve sorduğu kişinin görünmüyor dediğini bende duydum öyle numaradan demedi yani. Tabi sonra bu işi çözmeye gelen ekip hoparlör kapalı olarak birçok görüşme yaptı ve anında aktif ettirdi. Bunu nasıl yaptılar bende bilmiyorum.

Abi iyi ki Türk Telekom hattını taşımışsın sıfırdan Türknet'den hat alsaydın numara Türknet numarası olduğu için biz apartmana kadar getirip bırakıyoruz, kabloya isim yazıyoruz gerisini müşteri hallediyor ama çok sorun yaşayan oluyor dedi. Türknet ile sözleşme bu şekildeymiş iç bağlantılar için anlaşması yokmuş. Sıfırdan numara alanlar geri kalanı için elektrikçi çağırmak durumunda kalıyormuş.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.