Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
6
Favori
7.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkaç gün önce Twitter'da Dağhan Uzgur tarafından bir gönderi paylaşıldı.Metinde şu bilgiler yer aldı "Türk Telekom ve altyapısını kullanan servis sağlayıcılar için hız güncellemesi VDSL ve FTTB abonelikleri için 07.08.2023 tarihinde, FTTH abonelikleri için 10.08.2023 tarihinde yapılacak. Bu düzenlemeyle yükleme hızı 10Mbps'e yükseltilmiş olacak." Bu bilgilere göre 15 Mbps upload alan kullanıcılar da upload ı 15 Mbps'ten 10 Mbps'ye düşmüş olacak ya da sabit kalacak 15 Mbps uploadın keyfini çıkartacak.Buraya herkes xDSL grafiğini atsın birbirimizi bilgilendirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakan2423 -- 5 Ağustos 2023; 22:32:29 >

• Senin düşüncelerinden bize ne güzel arkadaşım forum burası bilgi paylaşımı yapılıyor eğer mümkünse gölge konular aç oradan devam et rica ediyorum ya da moderatörler gereğini yapsın toksik düşüncelerin artık katlanılmaz bir noktada evine fiber gelse orada yine maraz çıkartmak gibi derdin var derdin üzüm yemek değil bağcıyla kişisel husumetin var.

not: bu uslüp ile asıl şikayet konusu olan konunun tartışılmasına ve karşı bir eylem yapılmasının önünü kesiyorsun tepki çekerek biraz olgun hareket etmenin zamanı geldi de geçiyor senden ricam konuları manipüle etmemen yoksa şikayet etmek zorunda kalacağım mesajlarını troller dışında kimseyi engellemiyorum forumda.

müdahele ettiğimde düzelen şeyler için uğraş verdiğim için o speedtesti attım zaten  ama evimde o yok maalesef

drama çıkarmaya gerek yok, biz koşulların iyileşmesi için söyleniriz uğraşırız falan burda ayrı mevzu ama senin copium/başa çıkma yöntemin bu ise fazla bişey demem. lakin uğraşanlara "uğraşma böyle kalsın" diyip engellemek iyi niyetli bir hareket değil.

• 7 sinden sonra bir daha atarım.

• Upload hızlarını 8'den 10'a çıkardıklarına dua edin

• 06/08/2023 tarihi itibariyle hızım bu şekilde. Türk telekom upload artışı yapacakmış. bu hız artışıyla 15mbps upload'ım 10mbps'ye düşecektir. nasıl bi hız artışı olacaksa bakalım izlemedeyiz. :D

• Fiber aboneliğim aktif olduğundan bu yana upload 30. Geçen hafta Netbone'a geçiş yaptığım halde düşmedi. Bazı arkadaşlarda hız değişiminde veya abonelik geçişinde upload düşmüş. Umarım bu güncelleme de beni vurmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT2L -- 6 Ağustos 2023; 17:46:13 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bakır kullanıcılarında upload hızı değişen var mı ?

• REDMOD kullanıcısına yanıt

Sürecin başından beridir değişmedi 15359

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 7 Ağustos 2023; 17:33:22 >
  • sürecin başından beri 8 devam Türknet

• miskindvd kullanıcısına yanıt
    Sende yalandan bile olsa uploadın 15 olmadı çevremde gördüğüm herkesin ki yükselmişti ilginçtir ki sen 8 mbps de takıldın kaldın. Ne zaman gün yüzü göreceksin

• LBRTN kullanıcısına yanıt

hocam türkiye’deki vdsl/fiber kullanıcıları çevrenizden ibaret değil

şanslı ve sayısı az bir kesimin upload hızı yükseldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Upload 15 den 10 a düştü. Hepimize hayırlı olsun.

• evet bende farkettim. 15 verseler ölürlerdi herhalde.

• Upload'ım gece düşmüş.

10.411 Mbps 100.121 Mbps

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 100 Mbps kullananlar için 10 Mbps olarak ayarlandı.Yakında diğer paketlere de ayarlanır.

• Halikarnas Şakşakçısı kullanıcısına yanıt

En azından 1/8 oranında yapıp 12 verselermiş.

• 10 gene iyi. 100 lük vdsl deki uploadlara bakın şaka gibi. 2 farklı iss

• Benim yükleme hızım 8 Mbps idi. Aslında Nisan 2023'te 15 olmuştu fakat 1 ay sonra paket kaybı sorunu nedeniyle TurkNet'e mesaj atınca TurkNet hattımda güncelleme yaptı. Güncelleme yapınca da NMS profili tanımlandığı için yükleme hızım tekrar 8 Mbps'e düşmüştü.

Bu gece hattımda güncelleme yapılmış ve yükleme hızım 10 Mbps olmuş.

Eski hat değerlerim:

Yeni hat değerlerim:

Yani benim yükleme hızım 10 Mbps oldu.

• bunlar hep 20mbit upload vermemek için, btk'ya şikayet yazın siz bir karar aldınız port hızlarını güncellediniz bunlar sizi takmıyor deyin. ISS'nin verdiği yanıtı dikkate almayın 3 sefer itiraz edip cevap yazın sonra BTK'nın önüne geliyor.

50mbit'ten 100'e kadar port maliyeti iss için aynı. Port ücretini de iss bizden alıyor. Ben turknet forum kısmında konu açtım tt spamcısı ve spamcı yandaşı taraflı adminler yüzünden konuyu açık tutamadım sildirdiler. ISS'ler becereksizliğe devam ederse düşük upload devam eder. TT'nin işine geliyor. Bu ülkenin internetinin gelişmesinin önündeki en büyük engel varlık fonundaki TT'dir. tvf.com.tr

56. ve 57. sayfalara bakın.

https://www.btk.gov.tr/uploads/boarddecisions/turk-telekom-referans-ip-seviyesinde-veri-akis-erisimi-teklifinin-onaylanmasi/191-2023-web.pdf

(3) Kullanıcı belirtilen hıza kadar hattının desteklediği en yüksek download ve upload hızını kullanacaktır.

(4) Eve kadar fiber (FTTH-GPON) altyapısı üzerinden sunulacaktır.

Buraya Turknet Yapa ve TT Vae farkını gösteren modem değerlerinide bırakayım. Mesafe yapada daha uzak.

VAE ' de değerler hep düşük. Özellikle upload değerlerine bakın. 8.5 db ile 10mbit ulaşılabilir upload.

TT'nin yüksek upload istemediğinin açıkça kanıtı.

Bu da Turknet yapa değerleri. 5.9 snr ile 30mbit upload.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi terminathor -- 15 Ağustos 2023; 11:8:38 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.