Şimdi Ara

TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
6
Favori
7.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 mbps upload içeren 24 mbps paketlerin uploadı 10 mbps olacak mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acaba 88 hız tanımlanan 75 megabit vdsl paketi kullananların download hızı tekrar 80’e düşürülecek mi telekom bu yapar mı yapar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modeme daha reset atmadım ve hala 15-16 mbps gözüküyor bende

TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU]

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Reset atmaya çekiniyorum. Acaba fttb olduğu için mi bekliyorlar. 10 Ağustosa kadar her şey belli olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi habib_723 -- 9 Ağustos 2023; 0:52:17 >
  • habib_723 kullanıcısına yanıt
    TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU] vdsl bende de halen 15mbit upload var düşme yok şu anlık

• habib_723 kullanıcısına yanıt

FTTB Fiber sayıldığı için 10-11 Ağustosta göreceğiz. Şu an bağlandığım ftth bakalım 10 olacak mı?

• miskindvd kullanıcısına yanıt

FTTB fiber sayılmıyor açıklamada VDSL ve FTTB 7 ağustos, FTTH ise 10 ağustos olarak belirtilmiş.

• TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU]

15di düştü durmak yok başta ekonomide ve her alanda gerilemeye devam

• terminathor kullanıcısına yanıt

btk diye bir kurum var ama bu forumda 1 kişinin btk sayesinde işini çözdüğü görüldümü acaba btk adı değişmeli zaten kyk olarak kopyala yapıştır kurumu TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU] 

• rocky_balbao kullanıcısına yanıt

Herkese değil bazılarına 15mbps verdiler Örneğin ben hiç 15 almadım 8de kaldı hep

Ama bu son gelişmelerden sonra 10 mbps'e çıktı Benim gibiler için iyi sizin gibiler için kötü oldu

• rocky_balbao kullanıcısına yanıt

Ben bu forumda 1 senedir ne anlatıyorum, Türk Telekom'u tanıtmaya çalışıyorum size, öyle alırlar elinizden 15'i işte. Anlayın bu firmayı kan emici bunlar.

FTTB denen çakma fiberin allah belasını versin

80mbps zor görüyorum cat6 kablo çektim modem değiştirdim yok 100mbps bile vermekten aciz nasıl fiber oluyor anlamadım. Sokağa kadar yerine bina girişine yakın bir yere geliyor fiber yine kutudan sonrası bakır kablo yani vdsl. Sırf kutu sana yakın diye 100 alacağının garantisi de yok çok kişi kutudan hizmet alıyorsa 100 alamıyorsun adı fiber kendisi aslında yakın bir dslam’den hizmet alınan VDSL

• Türkiye'de hiç kurumsal internet servis sağlayıcısı yok hepsi işini kafasına göre yapıyor. Maalesef belediyeler ve devlet çeşitli zorluklar çıkardığı için doğru düzgün bir iss çıkmıyor Türkiye'de. Türkiye'de iyi internet isteyen kişi sayısı maalesef azınlıkta olduğu için upload arttırmak gibi şeyler bunların işine gelmiyor. Afrika ülkelerinde bile upload download hızı kadar veriliyor. Bir gün bunun değişmesi dileğiyle...

• cimbomlusinan kullanıcısına yanıt

Mesela benim hâlâ daha 8 hiç yükselmedi. Türk Telekom kullanıyorum.

• grikurtccc G kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba
    Bahsettiğiniz FTTC değil mi.
    Ben de yanlış biliyor olabilirim.

FTTB de bina içinde sonlanması gerekiyor fiberin. Bakır hiç yok. Cat vb ile eve çıkıyor.

• FTTB de Cat grubu var bide ankastre grubu var muhtemelen arkadaş telefon kablosu ile internete bağlanıyor senin bahsettiğin FTTB-Eth

• Eski bir sitede annem çalışıyordu. Orada FTTB var ama 75-80 Mbps geliyordu.Ethernet bağlantısı yoktu.

• grikurtccc G kullanıcısına yanıt

VDSL ile gelen FTTB Fiber sayılmaz. Klasik DSL ve DSL'in tüm sorunlarını da beraberinde getiriyor.

• Benimde FTTB (sondaki harf yani B ingilizcede build (bina) demek. Binanın altında ankastre kutusu var içinde mdu cihaz var ve bu cihazdan cat 6 kablosuyla evin içine geliyor bu şekilde prizden yine cat 6 kabloyla modeme (fiber router) bağlantı sağlanıyor. Kablolu bağlantı hızım 94-95 civarı bazn 96 oluyor. Kablosuz ile 90-91 i buluyor 5ghz frekansta.

FTTH ( sondaki harf ingilizcede home (ev) demek bu da fiber kabininden eve kadar fiber optik kabloyla bağlantının sağlanması demektir. Eve gelen fiber optik kablo ont cihazına bağlanıyor ve fiber sinyali ethernete dönüştürülür ont cihazından fiber routere (modem) yine kabloyla bağlantı sağlanıp kayıpsız bir internete sahip olunması sağlanır.

sana en çok destek veren benim bu forumda TÜRK TELEKOM 10 MBPS UPLOAD ARTIŞI [ANA KONU] 

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.