Şimdi Ara

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU] (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.786
Cevap
40
Favori
256.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Selfservice

TurkNet Açıklama Yapmış

https://turk.net/aknsiz-internet/

yazının tamamını okudum. madem akn siz internet için altyapınız vardı şimdiye kadar neden kaldırmadınız diye sorarlar adama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • doominsert kullanıcısına yanıt
    Haritadaki yapa olmayan beyaz olan yerlerdeyiz o zaman yapa bize hiç uğramayacak ve bu akk'siz hizmetten yararlanamayacağız gibi görünüyor doğrumudur doominsert

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Selfservice

TurkNet Açıklama Yapmış

https://turk.net/aknsiz-internet/

çok güzel bir açıklama olmuş konunun ilk mesajına eklenmeli.

• NobodysPerfect kullanıcısına yanıt
    turknet havuz ipsi veriyor. cgn ip ile forumda konular var. özeti şu. modeme port yönlendirme yapamazsınız. aynı ipden bir çok kullanıcı internete çıkar. yani ipniz o an size özel olmaz. tıpkı mobil operatorlerinki gibi. bu yüzden birden fazla kullanıcıya izin vermeyen bazı siteler üyrlikte sıkıntı çıkarabilir. statik ip isterseniz o her iss de paralıdır. turknette aylık 12 lira.

• quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

turknet havuz ipsi veriyor. cgn ip ile forumda konular var. özeti şu. modeme port yönlendirme yapamazsınız. aynı ipden bir çok kullanıcı internete çıkar. yani ipniz o an size özel olmaz. tıpkı mobil operatorlerinki gibi. bu yüzden birden fazla kullanıcıya izin vermeyen bazı siteler üyrlikte sıkıntı çıkarabilir. statik ip isterseniz o her iss de paralıdır. turknette aylık 12 lira.

Selam.

Ben şu anda TTNET 16 mbit hız - 75 gb AKN Yalın ADSL kullanıyorum.

Taahhütüm 14 Nisanda bitiyor ve Turknete geçmeyi düşünüyorum.

Bulunduğum mahallede fiber altyapı yapa uynunet altyapısı yok o yüzden ADSL ye devam etmek zorundayım.

Yorumunuzdan Turkneti tavsiye etmediğinizi anlıyorum.

Bu konuda çok kararsızdım daha da kararsız kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

100 mbps aknsiz mi oldu 60 tl ye mi?

Yok hocam suan 17-18 mbit kaldiriyor hat maalesef , oyle bir tarife cikti sectim ama dedigim gibi hat 100 mbit kaldirmiyor yani .

• quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

Ttnette'de 15 TL oldu bılgınıze :)
  • Siz de olmuş olması öyle olmadığını kanıtlamaz, itiraz edebilirsiniz. Normal şartlar altında sabit fiyat ile sözleşme yaparsınız. Değişiklik hakkını (sözleşme değişikliği veya madde değişikliği gibi) saklı tutar elbette ama değişmez genelde.
  • korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    Bilhasa Mayıs ayına kadar geçebilir veya ikna masasından uygun fiyatlı ancak taahütlü paket bakabilirsiniz.
  • Vee az önce bende TurkNet abonesi oldum :)

Kendimi tebrik ediyorum, aylık 25 lira daha az para ödeyeceğim, 3 katı fazla kota alacağım, 1000 dakika istediğim yöne bedava telefon konuşması yapacağım. Allahımdan belamımı arıyorum :)

Baktım hizmette sorun var, vaatler gerçekle uyuşmuyor, "hoppala paşam malkara keşan" diyerek sert bir el freni çekip, yeni Çanakkale köprüsünden geçmek suretiyle başka bir firma ve kampanya arayışına geçeceğim :)

Turk Telekom , bir gün herkes uyanacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truva1975 -- 22 Mart 2017; 12:38:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: truva1975

Vee az önce bende TurkNet abonesi oldum :)

Kendimi tebrik ediyorum, aylık 25 lira daha az para ödeyeceğim, 3 katı fazla kota alacağım, 1000 dakika istediğim yöne bedava telefon konuşması yapacağım. Allahımdan belamımı arıyorum :)

Baktım hizmette sorun var, vaatler gerçekle uyuşmuyor, "hoppala paşam malkara keşan" diyerek sert bir el freni çekip, yeni Çanakkale köprüsünden geçmek suretiyle başka bir firma ve kampanya arayışına geçeceğim :)

aynı aksiyonu aynı mantıkla dun ben yaptım :) bakalım hizmet almaya başlayalım dediğiniz gibi bir terso durumda yeni bir firmaya yelken acarız
  • quote:

Orijinalden alıntı: truva1975

Vee az önce bende TurkNet abonesi oldum :)

Slogan güzel olmuş :))
  • korayakbiyik kullanıcısına yanıt
    yoğo. aslında tavsiye ederim. havuz ipsi dışında sıkıntı yok. havuz ip olayı bütün iss lerde var. bu da arap telekomun tekel olması yüzünden. ben turknetteyim hatta kotasız kullanıyorum. yerinde olsam taahhüt bitmesini bile beklemem bir an önce arap telekomdan kurtulurum. 120 tlye kadar cayma bedelini turknet ödüyor.

• cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Yararlanılacak. Sürekli yeni iller eklenecek, tabi bu yatırım paralelinde olacak. Bu nedenle ne zaman olacak sorusu net değil sadece.
  • Herkese merhaba,

TurkNet'in sınırsız AKN uygulaması ile açıklamasını bu linkten okuyabilirsiniz: https://turk.net/aknsiz-internet/

İlginiz ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

---

TurkNet AKN’siz Paketler ve Aktif Altyapı "YAPA"

17 Mart Cuma günü kendi aktif altyapımız dahilinde hizmet verdiğimiz TurkNet'lilere aldıkları hizmeti fiyat farkı eklemeden AKN'siz olarak kullanmak isteyip istemediklerini sormaya başladık. AKN'siz interneti tercih eden müşterilerimizin AKN limitlerini hemen kaldırdık. Amacımız, santrallerde kurduğumuz aktif altyapımızın sağladığı avantajları öncelikle mevcut müşterilerimizle paylaşmaktı.

Bu işi sessiz sedasız yapalım, önce mevcut müşterilerimizin internet deneyimini iyileştirelim derken, beklemediğimiz düzeyde bir ilgiyle karşılaştık. AKN'siz internet isteyen çok insan var diye düşünürdük ama doğrusu bu kadarını tahmin etmemiştik. Açıkçası bu ilgiye biraz hazırlıksız yakalandık. Bu yüzden yaptığımız ve yapacağımız şeyleri biraz daha detaylı paylaşmak istiyoruz.

Aktif Altyapı Ne Demek?

Türkiye'deki alternatif operatörler, kablo TV ve fiber ağ üzerinden verilen hizmetleri bir kenara bırakırsak, müşterilerine iki şekilde hizmet verebilir: Veri Akışı Erişimi (VAE) denilen yöntemle ya da Yerel Ağın Paylaşıma Açılması (YAPA) denilen yöntemle. Her iki yöntemde de evlerden santrale giden bakır kabloların kontrolü yerleşik operatördedir (Türk Telekom). Bu kablolar yıllardır devletin yatırım yaptığı, her operatörün yeniden çekmesi anlamsız olan, mülkiyet hakkı olmadan yerleşik operatörün kontrol ettiği kablolardır.

VAE yönteminde, bu kablolar yerel santrallerde yerleşik operatöre ait cihazlarda (DSLAM) sonlanırlar. Veri oradan yine yerleşik operatörün altyapısını kullanarak bölgesel trafik teslim noktalarına iletilir. Bazı alternatif operatörler trafik teslim noktalarında bu trafiği teslim alıp kendi ağları üzerinden yönlendirirler. Biz de VAE yöntemiyle hizmet verdiğimiz noktalarda böyle yapıyoruz.

YAPA yönteminde ise hizmet verdiğimiz noktalarda bakır kabloların uçları, yerleşik operatöre ait santral binalarında bulunan TurkNet'e ait cihazlarda sonlanırlar. Ondan sonra da tamamen TurkNet ağı içinde hareket ederler. TurkNet ağı, kapasitesini başka operatörlerle paylaşmaz, yedeklidir ve ihtiyaç oldukça kapasitesi kolayca artırılabilir. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz müşteriler bizim aktif altyapımız kapsamındadır.

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]

YAPA Santrallerimizin Olduğu İller:

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak.*

*Adı geçen illerde YAPA altyapımız santral bazındadır, illerin tamamını kapsamamaktadır.

Şu Anda TurkNet Müşterisiyseniz

Eğer aktif altyapımız içindeyseniz biz size telefon, e-posta ya da SMS yoluyla ulaşarak paketinizdeki AKN limitini kaldırmak isteyip istemediğinizi soracağız. Bu geçişi yapmamız için hızınızın ne olduğunun, taahhütlü ya da taahhütsüz olmanızın, ne kadar zamandır bizimle olduğunuzun hiçbir önemi yok. Aktif altyapı dahilindeyseniz size ulaşacağız ve soracağız. Eğer size ulaşmamızı beklemeden, bu yeni paketlerden yararlanıp yararlanamayacağınızı hemen öğrenmek istiyorsanız Online İşlem Merkezi'ne girip "Size Özel Bölümü" altındaki Teklifler başlığı altına bakabilirsiniz. Eğer orada AKN'siz tarifeyi görüyorsanız, hemen geçiş yapabilirsiniz. Görmüyorsanız, henüz size aktif altyapımızdan hizmet veremiyoruz demektir. Ama bu dünyanın sonu değil. Aktif altyapımızı hızla büyütüyoruz ve bir gün sizi de bu altyapıya dahil edeceğiz. Bu olur olmaz biz size ulaşıp haber vereceğiz.

Şu Anda TurkNet Müşterisi Değilseniz ve Olmayı Düşünüyorsanız

Müşterimiz olmanızın önünde herhangi bir engel yok. Hemen web sitemizden başvuru yapabilirsiniz. Müşterimiz olduğunuzda eğer aktif altyapımız içinde olursanız siz de hızınızdan bağımsız olarak AKN'siz paketlerden yararlanabileceksiniz. Biz mevcut paketimize çok güveniyoruz ve çoğu müşterimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağından eminiz. Ama siz "ben sadece AKN'siz paket alabilirsem sizi tercih ederim" diyebilirsiniz. Şu an ne yazık ki sadece mevcut müşterilerimizin aktif altyapımız içinde olup olmadıklarını sorgulayabiliyoruz. Önce aktif altyapımız kapsamında olup olmadığınızı öğrenip sonra başvuru yapmak isterseniz, 20 Nisan'a kadar beklemenizi rica ediyoruz.

Size bu tarihi hatırlatmamızı istiyorsanız, aşağıdaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Formda e-posta adresiniz ya da cep telefonunuzun yanı sıra varsa ev telefonu numaranızı paylaşırsanız, sorguyu sizin adınıza yapıp sizi herkesten önce haberdar edebiliriz.

[FORM linkte yer almaktadır.]

AKN’siz Hayat

Mevcut müşterilerimizin AKN limitlerini kaldırmaya başlayınca tebrik ve sevinç mesajlarının yanı sıra bu işin mümkün olamayacağı, altyapımızın bunu kaldırmayacağı, birilerinin buna izin vermeyeceği, bunun bir "pazarlama hilesi" olduğu gibi çeşitli yorumlar aldık. Bunların hiçbiri doğru değil.

TurkNet Altyapısı Çok Sayıda AKN’siz Aboneyi Kaldırabilir mi?

Kesinlikle Evet. Bu hizmeti sadece aktif altyapımız üzerinden vermemizin sebebi zaten bu. Aktif altyapımızdan hizmet verdiğimiz müşteri sayısıyla ilgili kısıtımız ağ kapasitemiz ya da altyapımız değil, TurkNet'e ait cihazların olduğu santral sayısıdır.

TurkNet AKN'siz Hizmet Verdiği TurkNet'lilerden Zarar Etmez mi?

Hayır etmez. Her ne kadar müşterilerimizi çok sevsek de bir şirket olarak zararına iş yapmamız mümkün değil. Yukarıda anlattığımız VAE yönteminde, biz yerleşik operatöre hem bakır kabloları kullanmak için, hem de onların cihazları üzerinden geçen trafik için para veririz. TurkNet kullanıcılarının kullanımı arttıkça, bizim maliyetimiz artar. Trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarının maliyeti, bu yerelde oluşan trafik için oluşan maliyetin yanında çok küçüktür. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz noktalarda bu yerelde oluşan trafik bizim için ekstra maliyet oluşturmaz, bu yüzden trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarında artacak trafiğin maliyetini karşılayabiliriz ve YAPA yatırımlarımızı yapabiliriz. Dolayısıyla, aktif altyapımızı genişletmemizin önünde finansal bir engel yok.

Birileri TurkNet'e Dur Demez mi?

Hayır demez. Telekomünikasyon piyasasını düzenleyici kurum olan BTK, zaten bir süredir AKN ile ilgili uygulamaların tüketici açısından iyileştirilmesini istiyor. Biz de aynı fikirdeyiz. Zarar etmeden müşterilerimize elimizden gelen en iyi internet deneyimini yaşatmak istiyoruz. Bunu engelleyen herhangi bir yönetmelik ya da kanun yok. Tersine, devlet de bu konuda bizimle aynı fikirde.

Bu Bir "Pazarlama Hilesi" Olabilir mi?

Bizi en çok üzen soru bu oluyor. Telekomünikasyon sektörü olarak müşterilerimizi o kadar çok üzmüşüz ki, iyi niyetli uygulamalar bile şüpheyle karşılanıyor. Amacımız, en azından TurkNet özelinde, bu algıyı değiştirmek ve TurkNet'in güvenilir olduğunu herkese kanıtlamak.

Tamamen şeffaf olmak adına sayıları sizinle paylaşıyoruz. Şu anda 150.000 civarında bireysel TurkNet'li var ve bunların %20'sine YAPA yöntemiyle hizmet veriyoruz. Önümüzdeki sene bu oranı iki katına çıkartmayı hedefliyoruz. YAPA yöntemiyle şu anda 200 santralde hizmet veriyoruz. Bu 200 santrale bağlı her aboneye de bu hizmeti veremiyoruz. Abonenin santrala yakınlık, bağlantı türü gibi bazı kriterlere de uyması gerekiyor. Yine de tahminlerimize göre, bugün bu 200 santralden YAPA yöntemiyle hizmet verebileceğimiz en az bir milyon hane var. Yani sadece birkaç kişiye verebildiğimiz bir hizmeti herkese sunabiliyormuşuz gibi yapmıyoruz. Kısacası biz "pazarlama hilesi" sevmiyoruz.

AKN'siz hizmeti ilk defa yaygın olarak sunma çabamıza gelen destek mesajları için hepinize teşekkür ediyoruz. Biz olması gerekeni yapıyoruz. Her gün, daha da iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Keyifli internetler.

• quote:

Orijinalden alıntı: doominsert

Yararlanılacak. Sürekli yeni iller eklenecek, tabi bu yatırım paralelinde olacak. Bu nedenle ne zaman olacak sorusu net değil sadece.

1 Yıl içinde yüzde 20'lik kapsama alınını ikiye katlayacaklarmış. Oldu oldu, olmadı zaten son gün 01.01.2019 , bu tarihte herkes kotasız internet alacak. Ayrıca 50gb kota yerine bence 150 gb kota oldukça tatmin edici. Buna Mayıs ayında başlayacak gece 02-08 saatleri arasındaki zorunlu, kota dışı, full hızda download hakkını da eklersen, aslında sorunların büyük bölümü aşılmış gibi gözüküyor.

Tabi bu benim fikrim, her ay 1tb download yapıyorum diyen biri için tatmin edici olmayabilir belki. Benim ortalamam 200-300 gb seviyesinde. Gece download imkanı ile, 2 ay sonra bu ortama indirme boyutumun artmasını bırak, azalacağını bile düşünüyorum. Neticede bu verilerin bir yerde durması lazım, ki bende HDD ler kan ağlıyor :)

• doominsert kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam beklemedeyiz takipteyiz turknetteyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: doominsert

öncelikle böyle bir atılım yaptığınız için tebrik ederim adslde altyapısı olmayanlar için aynı fiyata yüksek gb sunulacak mı örn 350 500 gb arası gibi aşılamayacak seviyede kota sunulur mu ?

birde ilçelere yatırım yapmayı düşünüyor musunuz ben samsunun bafra ilçesinde kalıyorum sordum ama yokmuş altyapı ama haritada samsunda var gözüküyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harce74 -- 22 Mart 2017; 13:23:55 >
  • truva1975 T kullanıcısına yanıt
    Aynen, aslında bu YAPA hizmeti ile müşterileri AKN den kurtarma operasyonu. BTK'nin ilettiği dönünde ise, VAE üzerinden AKN nin kaldırılması. Oradaki maaliyetler sabit. Total trafik bazında ücretler düşürülürse AKN limitleride pararlelinde artacak. Suan TurkNet'in birinci amacı AKN'den müşterileri nasıl kurtarırız.
  • cyber tech C kullanıcısına yanıt
    Kralsın
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.