Şimdi Ara

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.786
Cevap
40
Favori
256.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
110 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir yakınımız için bu kampanyaya başvurduk daha bağlanmadı ama şifreleri verdiler. Giriş yaptığımızda aşağıdaki gibi görünüyor. ADSL mi veriyorlar VDSL mi?

TURK-NET KOTA (AKN) KALKTI ! [RESMİ KONU]
  • Türknet abonesiyim 77 mbit xDSL Yada VDSL Yapa listesinde esenyurt bulunuyor.
    ama sanirim adsl kullanicilarina kaldirilmis kota.. vdsl icin bir duyuru yok mu?
  • elephone E kullanıcısına yanıt
    24Mbit ADSL olmuyor sanırım VDSL'dir.
  • turknete geciyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar, ben uzun zamandır Turknet abonesiyim, hatta 98 senesinden 2003 senesine kadarda aktif olarak dialup da Turknet kullandım.
    Geçen yıl sanırım temmuz ayında tekrar geçtim, çok cazip gelmişti 150 GB kotası, aylık sabit ücretsiz telefon hizmeti vs. Fakat kota hesabında bir hile yapılıyor, turktelekom, superonline gibi şirketler upload verilerini kotaya dahil etmezken turknet dahil ediyor, Kasım ayından sonra dönem gelmeden sürekli hız düşümüne girdiğim için bende son 3 aydır düzenli olarak mrtg, glasswire ve netmonitor ile izliyorum trafiğimi lokal trafiği bile dahil ettiğimde yinede 150 gb olmamasına rağmen ben yaklaşık 120 gb kullanıma geldiğimde turknet de 150 görünüyor ve hızım düşüyor. İşin enteresan yanı ile çok farklı, monitörleme yazılımları ile 85-90 gb a kadar online işlemdeki kullanım başa baş gidiyor fakat 95 gb veriyi geçtiğim anda online işlem merkezinde ki kullanım bir anda %15 fark ile artmaya başlıyor, örnek vermek gerekirse glasswire 88 gb gösterirken online işlem merkezi 90 gb gösteriyor kabul edilebilir bir sapma diyorum, sonrasında bakıyorum yine glasswire 95 gb iken online işlem merkezi 98 gb gösteriyor ve ne zaman 96-97 gb lara çıksam online işlem merkezi bir anda 15 gb fazla göstermeye başlıyor. Siz siz olun bu konuyu göz ardı etmeyin, tamam telefon için ücret ödemiyorsunuz, aylık fiyat makul, verilen hız iyi ancak turktelekomda 80 - 100 gb kota alırken aşıma girmeyen ve asla akk na takılmayan ben ne hikmetse turknet de sürekli aşımdan dolayı ayın son 10 günü düşük hızla kullanım yapıyorum.

• Dün hız problemi için aradım arıza kaydından sonra akk işini sordum suanda akk kaldırdıgımız müsterilerimiz var altyapı çalısmlarımız devam ediyor gerekli çalısmlar bittikten sonra herkesi geçircez dedi.Suanda sizin bulundugunuz bölgede (istanbul/tuzla) henüz böyle bir çalışma başlamamış.Baslıyacagı belirli bir tarihte veremiyoruz dediler.anlıcanız en iyi ihtimal 2018 başları felan olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lookmania

Dün hız problemi için aradım arıza kaydından sonra akk işini sordum suanda akk kaldırdıgımız müsterilerimiz var altyapı çalısmlarımız devam ediyor gerekli çalısmlar bittikten sonra herkesi geçircez dedi.Suanda sizin bulundugunuz bölgede (istanbul/tuzla) henüz böyle bir çalışma başlamamış.Baslıyacagı belirli bir tarihte veremiyoruz dediler.anlıcanız en iyi ihtimal 2018 başları felan olur.

Hiç belli olmaz. Yapa geçişleri şuan epey hızlı gidiyor.
  • Robert Nesta kullanıcısına yanıt
    ben varım
  • türk telekom bana 30tl hiç konuşmadığım ev telefonu faturası geçiriyor türk nette ev telefonu dahil 59tl, ev telefonu ile işim yok ama 1000dk bedava veriyor, geçsem mi acaba? ilk mesajdaki listede fiziksel diyor, satral yapa galiba ayrıca santral evimin arka sokağı 16mps alıyorum acayip kararsız kaldım.

edit: sosyal medyada millet sövüyor bulaşmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C8C79990A -- 22 Mart 2017; 9:34:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Artık ben de şu ADSL/VDSL (her ne haltsa) zımbırtısından edinmek zorundayım ama o mu bu mu şu mu derken embesil oldum. Turk net iyi gibi ama gördüğüm bi çakallığı da yazmak isterim.

AKN, destekleyen yerde yok, eyvallah... Daa, taahüt de yok. Bu benim işime gelmez. Taahüt hedesi çift taraflı bağlıyor. Ben zaten kullanacam, veririm taahütü, alırım sabit fiyat garantisini. Eee, burda 2 bilemedin 3 olmadı 5 ay 59, sonra 3-5 ay 69, sonra 79 derken bi bakmışım 2 sene sonra 159

Sırf o yüzden galiba gidip istemeye istemeye TT'un kucağına oturacam

Edüt: imla
    Ayrıca fikri olanların da o değerli fikirlerine gereksinim duymaktayım şu an.

ttnette taahhüt vermen sabit fiyat olacağı anlamına gelmez. taahhütün varken de ttnet fiyatları günceller.

ayrıca turk.net in sitesinde sabit fiyat garantisi verdikleri yazıyor.

https://turk.net/taahhutsuz-limitsiz-internet-paketi/

bence kesinlikle ülkede internetin bu hale gelmesini sağlayan gelişmesine engel olan tekel arap telekom a para kaptırmayın. varsa uydunet ucuz diye yada superonline fiber e geçin. bunlar yoksa turknet adsl vdsl de rakipsiz şu an için.

• Sabit fiyat taahhüt süresi boyunca tüm şirketlerde korunur. O yapmaz bu yapar diye bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

Artık ben de şu ADSL/VDSL (her ne haltsa) zımbırtısından edinmek zorundayım ama o mu bu mu şu mu derken embesil oldum. Turk net iyi gibi ama gördüğüm bi çakallığı da yazmak isterim.

AKN, destekleyen yerde yok, eyvallah... Daa, taahüt de yok. Bu benim işime gelmez. Taahüt hedesi çift taraflı bağlıyor. Ben zaten kullanacam, veririm taahütü, alırım sabit fiyat garantisini. Eee, burda 2 bilemedin 3 olmadı 5 ay 59, sonra 3-5 ay 69, sonra 79 derken bi bakmışım 2 sene sonra 159

Sırf o yüzden galiba gidip istemeye istemeye TT'un kucağına oturacam

Edüt: imla
    Ayrıca fikri olanların da o değerli fikirlerine gereksinim duymaktayım şu an.

ttnette taahhüt vermen sabit fiyat olacağı anlamına gelmez. taahhütün varken de ttnet fiyatları günceller.

ayrıca turk.net in sitesinde sabit fiyat garantisi verdikleri yazıyor.

https://turk.net/taahhutsuz-limitsiz-internet-paketi/

bence kesinlikle ülkede internetin bu hale gelmesini sağlayan gelişmesine engel olan tekel arap telekom a para kaptırmayın. varsa uydunet ucuz diye yada superonline fiber e geçin. bunlar yoksa turknet adsl vdsl de rakipsiz şu an için.

Hocam bugün sanırım türknet'e geçiş yapıcam. Altyapımın 16mbit adsl olduğunu söylediler 150gb kota. Superonline 8mbit 50gb dedi, türk telekom 8mbit-16mbit dedi, sizce türknet'de bu hızları alabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NobodysPerfect -- 22 Mart 2017; 10:56:35 >

• NobodysPerfect kullanıcısına yanıt
    uygun bulduğun pakete geç. altyapı dediği bakır tel telefon hattı. aldığın hız hepsinde aynı olur. pakette 16ya kadarsa. bence en uygunu turknet yüksek kotası ki bende o kota da kalktı. ve taahhüt olmaması. bi kaç aya başka iss lerde de güzel paketler gelir.

• Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    taahhüt de sabit fiyat garantisi olmayabilir de. fiyat garantisi ayrıca verilen bişey. 7 sene ttnet kullandım. her yılbaşında zam gelirdi. şimdilerde sabit veriyor olabilir

• TurkNet Açıklama Yapmış

https://turk.net/aknsiz-internet/
  • Sanırım bu konu ile ilgili sorulan sorulara son noktayı koyan yazı resmi sitede yayınlandı.

https://turk.net/aknsiz-internet/

AKN’siz Hayat
    Mevcut müşterilerimizin AKN limitlerini kaldırmaya başlayınca tebrik ve sevinç mesajlarının yanı sıra bu işin mümkün olamayacağı, altyapımızın bunu kaldırmayacağı, birilerinin buna izin vermeyeceği, bunun bir "pazarlama hilesi" olduğu gibi çeşitli yorumlar aldık. Bunların hiçbiri doğru değil.

TurkNet Altyapısı Çok Sayıda AKN’siz Aboneyi Kaldırabilir mi?
    Kesinlikle Evet. Bu hizmeti sadece aktif altyapımız üzerinden vermemizin sebebi zaten bu. Aktif altyapımızdan hizmet verdiğimiz müşteri sayısıyla ilgili kısıtımız ağ kapasitemiz ya da altyapımız değil, TurkNet'e ait cihazların olduğu santral sayısıdır.

TurkNet AKN'siz Hizmet Verdiği TurkNet'lilerden Zarar Etmez mi?
    Hayır etmez. Her ne kadar müşterilerimizi çok sevsek de bir şirket olarak zararına iş yapmamız mümkün değil. Yukarıda anlattığımız VAE yönteminde, biz yerleşik operatöre hem bakır kabloları kullanmak için, hem de onların cihazları üzerinden geçen trafik için para veririz. TurkNet kullanıcılarının kullanımı arttıkça, bizim maliyetimiz artar. Trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarının maliyeti, bu yerelde oluşan trafik için oluşan maliyetin yanında çok küçüktür. YAPA yöntemiyle hizmet verdiğimiz noktalarda bu yerelde oluşan trafik bizim için ekstra maliyet oluşturmaz, bu yüzden trafik teslim noktaları ve yurtdışı çıkışlarında artacak trafiğin maliyetini karşılayabiliriz ve YAPA yatırımlarımızı yapabiliriz. Dolayısıyla, aktif altyapımızı genişletmemizin önünde finansal bir engel yok.

Birileri TurkNet'e Dur Demez mi?
    Hayır demez. Telekomünikasyon piyasasını düzenleyici kurum olan BTK, zaten bir süredir AKN ile ilgili uygulamaların tüketici açısından iyileştirilmesini istiyor. Biz de aynı fikirdeyiz. Zarar etmeden müşterilerimize elimizden gelen en iyi internet deneyimini yaşatmak istiyoruz. Bunu engelleyen herhangi bir yönetmelik ya da kanun yok. Tersine, devlet de bu konuda bizimle aynı fikirde.

Bu Bir "Pazarlama Hilesi" Olabilir mi?
    Bizi en çok üzen soru bu oluyor. Telekomünikasyon sektörü olarak müşterilerimizi o kadar çok üzmüşüz ki, iyi niyetli uygulamalar bile şüpheyle karşılanıyor. Amacımız, en azından TurkNet özelinde, bu algıyı değiştirmek ve TurkNet'in güvenilir olduğunu herkese kanıtlamak.

Tamamen şeffaf olmak adına sayıları sizinle paylaşıyoruz. Şu anda 150.000 civarında bireysel TurkNet'li var ve bunların %20'sine YAPA yöntemiyle hizmet veriyoruz. Önümüzdeki sene bu oranı iki katına çıkartmayı hedefliyoruz. YAPA yöntemiyle şu anda 200 santralde hizmet veriyoruz. Bu 200 santrale bağlı her aboneye de bu hizmeti veremiyoruz. Abonenin santrala yakınlık, bağlantı türü gibi bazı kriterlere de uyması gerekiyor. Yine de tahminlerimize göre, bugün bu 200 santralden YAPA yöntemiyle hizmet verebileceğimiz en az bir milyon hane var. Yani sadece birkaç kişiye verebildiğimiz bir hizmeti herkese sunabiliyormuşuz gibi yapmıyoruz. Kısacası biz "pazarlama hilesi" sevmiyoruz.

AKN'siz hizmeti ilk defa yaygın olarak sunma çabamıza gelen destek mesajları için hepinize teşekkür ediyoruz. Biz olması gerekeni yapıyoruz. Her gün, daha da iyisini yapmak için çalışmaya devam edeceğiz.

Keyifli internetler.

• Jrsmurfs J kullanıcısına yanıt
    100 mbps aknsiz mi oldu 60 tl ye mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mamak Şahintepe Mah. de kullanan varmı arkadaşlar.

• ressi1 kullanıcısına yanıt
    hocam nasıl olur ya birde istanbulda oturuyorsunuz benim gibi acayip bi durum adamlar o kadar çağ dışı çalışıyorlarki inanılmaz ya sinirlendim bak şimdi bende bizim bölgede hiç yatırım olmuyor diyordum istanbul için sizinki daha kötüymüş ama zamanı geldiğinde kullanamadıgın internet için para almasını gayet iyi biliyor (adsl 16mbps türknet kullanıyorum akk yokhttp://beta.speedtest.net/result/6151936067 https://hiztesti.co/result/58d238b7f4f9327fd7afb5a9 )

• quote:

Orijinalden alıntı: ► v-s-l ◄

uygun bulduğun pakete geç. altyapı dediği bakır tel telefon hattı. aldığın hız hepsinde aynı olur. pakette 16ya kadarsa. bence en uygunu turknet yüksek kotası ki bende o kota da kalktı. ve taahhüt olmaması. bi kaç aya başka iss lerde de güzel paketler gelir.

Peki ip durumu ne statik mi bilginiz var mı bu konuda?

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.